Bahçe Dekorasyonu

Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Modern veya klasik bir balkon dekorasyonu hepimizin hayali diyebiliriz. Balkonlar evimizin doğaya açılan kapıları gibi. Hava alma ihtiyacı duyduğumuzda doğaya özlemimiz arttığında veya yaz aylarının en güzel zamanlarında yapılan yemekli şirin toplantılarda akla gelen ilk yer diyebiliriz. Bu nedenle balkon dekorasyonunun kullanışlı ve rahat olması son derece önemli.

Bu yazımızda her tür balkon için görsellerle açıklama yapmayı planlıyoruz. Ve sizlere en güzel balkon dekorasyonu önerileri sunmaya çalışacağız. İster kapalı balkonunuz olsun isterseniz küçük balkonlar için dekorasyon fikirleri arıyor olun her birine çözümler sunmaya çalışacağız.

İyi bir balkon tasarımının sahip olası gereken özellikler:

  • 2017 yılından itibaren balkon kenarlıkları daha ince ve zarif aksamlarla donatılıyor. Bu balkonları daha şık gösteriyor.
  • Zeminler granit gibi malzemeler ile kaplandığında daha şık duruyor. Artık farklı renkler ve desenlerde zemin kaplamalarını bulmak mümkün.
  • Balkonlardaki alanlar daralıyor. Balkon mobilyası kullanacaksınız pratik ve fazla alan kaplamayan eşyaları kullanın. Etrafını küçük saksılardaki çiçekler ve heykelciklerle daha şirin bir yer haline getirin.
  • Özellikle çiçekleri bol kullanacaksanız, çiçekleri yatay değil dikey bir şekilde konumlandırmaya çalışın. Hem daha fazla bitki çeşidi kullanabilecek hem de daha fazla alana sahip olacaksınız. Yer tasarrufu için oldukça etkili bir yöntem.
  • Abartısız, pratik ve hafif eşyalar hareket alanınızı genişletecektir. Ve daha konforlu bir deneyim yaşacaksınız.
  • Küçük dolaplardan ve kilimlerden kaçının. Bu modası geçmiş aksesuarlar eskisi kadar talep görmüyor.

Balkon dekorasyonu fikirleri edinebilmeniz için mümkün olduğunca çok görsel incelemenizde fayda var. Her bir yeni tasarım sizin balkonunuza en uygun olan dekorasyonu bulmanıza bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacaktır.

Modern balkon dekorasyonu için sizlere fikir verme amaçlı bir galeri hazırladık. Galerimizi incelemeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu