Duvar Dekorasyonu

Tül Perde Modelleri

Ev dekorasyonunuzda tamamlayıcı parçalardan olan tül perdeler güzel bir tasarım için olmazsa olmaz parçalardan biridir. Evimizi dekore ettikten sonra stilimizi objeler ve seçtiğimiz perdeler ile tamamlayabiliriz. Tül perdelerinizi seçerken dekorasyonunuzda birden fazla unsura dikkat etmeniz gerekmektedir. Perdelerinizi alırken neler dikkat etmeniz gerektiğini sıralamak gerekirse:

  • Oda büyüklüğü ve yavan yüksekliğine göre bir modeli tercih edin,
  • İç mekanın stiline uygun bir tarzda perde seçilmelidir, eğer mobilyalarınız klasik ise daha ağır ve gösterişli stilleri düşünün,
  • Döşemelerin ve duvarların rengi, dokusu belirleyici rol oynayacaktır.

Modern stillerde kısa ve minimalist tarzı benimseyin. Aşırı detaylardan kaçının. Kullanılan sunum ve tekstil tarzı ev mobilyalarınızın tümüne uyum sağlaması gerekir. Düz, hafif ve katlanarak akan tül modelleri sizi yanıltmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken unsurları galerimizde örneklerle birlikte açıkladık. Aşağıdan resim galerimize ulaşabilirsiniz. Evinizin mobilya seçimi, duvarlarınızın rengi, duvar kâğıtlarınız, odanız için seçtiğiniz objeler ve aralarında ki renk geçişi tül perde seçimi yaparken dikkate almanız gereken hususlar arasındadır. Tül perde seçimi yaparken odanızın yapısı, şekli ve tül perdeyi asacağınız kısım oldukça önemlidir. Doğru kısma, doğru yapıda bir perde seçmeli ve bu seçimi kendi zevkiniz ile desteklemelisiniz.

Son zamanlarda artık o kadar çok perde çeşidi var ki kendi zevkinize ve dekorunuza uygun tül perde modeli bulmak hiç zor değil. Birbirinden renk, desen, görünüm ve yapı itibari ile bambaşka tül perde modelleri ile evlerinizi eşsiz görünüme kavuşturabilir ve dekorasyonunuzu taçlandırabilirsiniz. Salonunuz, oturma odanız, yatak odanız, mutfağınız hatta çocuk odanız için bile seçilebileceğiniz birbirinden farklı parçalar bulunmaktadır. Evet, tül perdeler dekorlarımız için olmazsa olmaz parçalar diyoruz ama bulunduğunuz ortam için yanlış bir seçim yapmanız nelere sebep olur birazda bundan bahsedelim.

Eşsiz bir oda dekorasyonu yaptığınızda bunu objeleriniz ile tamamladığınız da tek eksiğiniz perdelerinizdir. Bu eşsiz dekorasyon fikri için seçeceğiniz yanlış tül perde seçimi sizin istediğiniz görünümü tamamlamayacaktır. Bu da dekorasyonunuz ne kadar eşsiz ve güzel olursa olsun yanlış seçim yaptığınız için genele bakıldığında da felaket ile sonuçlanan içinize oturmayan bir tarz oluşacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu