Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınızda Vintage Stil Esintileri

Mutfaklarınızda vintage tarzının tüm ihtişamını hissedeceksiniz. Sizlerle zaman yolculuğuna çıkacak, 1950’li yılların mutfak tasarımlarını inceleyeceğiz. Belki baba yadigarı bir eski mutfağınız yoktur. Veya istediğiniz bir stilde eski mutfakları bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Merak etmeyin. Eskitme yöntemi ilebu işe güzel bir çözüm bulunmuş. Siz sadece beğendiğiniz mobilyayı ister yaptırın, ister hazır olan vintage mutfak modellerine bir göz atın. Bu tarz güzel ve ince şekilde dekore edilmiş mutfaklar orada zaman geçiren kişilerin kesinlikle sıkılmamasına ve güzel zaman geçirmesine imkan sağlıyor.

Vintage mutfak tarzı ve bu tarz dekorasyonlar eskilerden esintiler ve nostaljik etkiler taşımaktadır. Bu stilde mutfak dekorasyonları eski zamanlara özgü renkler ve desenlerden oluşmaktadır. Etnik desenler, antika mutfak eşyaları ve Retro tarzda mutfak gereçlerinden oluşturulmaktadır. Mutfak dolapları kullandığınız tüm gereçleri ön planda tutmaktadır. Herkesin sevebileceği bir tarz değildir. Kesinlikle zevkler ile alakalıdır. Seçtiğiniz yer desenleri, mutfak dolapları ve cam tercihler ile birbirinden şık tarzlar yaratılabilir. Bu tarz mutfak dekorasyonlarından hoşlanıyorsanız kesinlikle tercih edebileceğiniz ve vintage mutfakların bütününe bakıldığında oldukça hoş bir görünüm yaratmaktadır. Bu tarz mutfak tasarımlarının aşırı düşkünleri ve vintage tarzını hayatlarının tamamına taşıyan kişilerin sayısı hiçte azımsanmayacak seviyededir.

Peki, vintage mutfak tasarımlarını nasıl yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak vintage bir hava yaratmak için perdelerinizi değiştirerek başlamalısınız.  Bu tarz küçük değişiklikler yaparak vintage havası oluşturmaya başlayabilirsiniz. Özellikle tercihinizi çiçek veya geometrik desenli perdelerden yaparsanız çok hoş duracaktır. Mutfağınızda kullanacağınız aksesuarlar için soft ve pastel renkler tercih edebilirsiniz. Bu renkler bu tarz vintage mutfak tarzlarının vazgeçilmez renkleridir.

Yuvarlak tarzda halı kullanabilirsiniz. Halınızı da pastel tonlarda seçebilir ve geometrik desenlere yer verebilirsiniz. Mutfağınızda değişik aksesuarlara yer verin. Şeffaf vazolar, biblolar kullanabilir mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Son olarak da vintage etki yaratmak için duvarlarınız için çiçek desenli ve geometrik desenli duvar kâğıtları kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu