Duvar Dekorasyonu

2017 Ev Boya Renk Kartelası

Ev dekor trendlerini yakından takip edenler şimdiden yeni yılın hazırlıklarına başladı. 2017 yılının trend ev boyaları ile harika bir görüntüye kavuşmanın sırlarını paylaşacağız. Kırmızının, mavinin veya yeşilin renk kartelasından seçtiğimiz renk tonları ile evinizi tanıyamayacaksınız. Çin, Ortadoğu veya Avrupa dahil olmak üzere dünyanın takip ettiği modayı sizde takip edin. Dünyaca ünlü tasarımcıların birbirinden güzel dizaynlarını görerek evlerimizde uygulayacağız.

Kırmızının renk tonları birçok kültürün önem verdiği renk tonlarıdır. Güven ve cesareti sembolize eder. Kırmızı renklerle kendinizi ifade edin. Artık hasat zamanı ve doğanın dinginliğini sarı renkler kullanarak vurgulayın. Veya turuncu renk tonlarıyla kendinizi genç hissedin. Yeşil renkler ile tazeliği ve yenilenmenin sembollerini evinizde yansıtın. Birbirinden güzel renk tonları ile evinizde kendi tarzınızı oluşturun. 2017 yılının renk trendleri doğal renkler ve dokular üzerinde yoğunlaşacak. Bu renkler sağlıklı yaşamı ve berrak doğanın özelliklerini yansıtıyor. Yani 2017 yılı sağlıklı yaşamın ve bilinçli tüketicilerin yılı olacak.

Evlerinizi boyarken bazı hususlarda tecrübeli olmak gerekiyor. Başka bir deyişle bazı önemli tüyolar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Şimdi renklerle ilgili seçimlere başlamadan önce bu tavsiyelerimize uymaya özen gösterin. Ev nasıl boyanır diye merak ediyorsanız makalemizi dikkatle takip edin.

  1. Karanlık Alanlarda Ev Nasıl Boyanmalıdır ? Alçak tavanlar, dar alanlar, biçimsiz köşeler ruhumuzu sıkan, evi daha basık, karanlık gösteren unsurlardır. Böyle alanlarda soluk bir maviyi veya gri renginin tonlarını kullanın. Bu tonlardaki soğuk renkler evinizi daha ferah gösterecektir.
  2. Yine boğucu alanlarda koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Bu sadece duvar boyanız için geçerli bir durum değil. Mesela koyu ahşap renkleri olsa dahi uzak durun. Bunun yerine, turuncu, sarı gibi güneş renkleri ile odanızı aydınlatın.
  3. Eğer canınızı sıkan bir kör nokta varsa yine burada kaba ve koyu renklerde mobilya kullanmayın. Bu tarz alanlarda ayna kullanmak kurtarıcı bir etken olabilir.

Daha pek çok tüyoyu aşağıdaki resim galerimizde görsellerle birlikte anlatacağız. Ama asıl konumuz olan 2017 yılının renklerini evin farklı köşelerinde nasıl kullanacağımızı göreceğiz. Dyo, Filli Boya, Mashall gibi mağazalardan istediğiniz renk tonlarını bulabileceğinizi unutmayın. Artık teknolojinin yardımı ile istenilen renkler bilgisayar yardımı ile elde edilebiliyor. Karar verdiğiniz bir rengi renk kartelalarından seçebilir ve satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu