Oturma Odası

Kanepe Modelleri İle Eviniz Daha Güzel

Kanepeler koltuk takımları veya salon takımları gibi bütün parçalardan oluşmazlar. Tek tek satılır ve dekorasyon yâda ihtiyaç dâhilinde alınırlar. Kanepeler aslında bakarsanız hayatımızın birçok alanında kullandığımız parçalardır. Bazen oturma odamızda hatta bazen yatak odalarımızda bile kullanmışızdır. Kanepelerin geneli açılıp yatak olabildiği için pratik modellerdir. Genel olarak da bu sebepten dolayı kullanılmaktadır.

Kanepeler dekor amaçlı da kullanılabilir. Geniş bir oturma odanız veya salonunuz varsa aldığınız koltuk takımı ile dekor anlamında bütünlük olsun diye tek parça şeklinde kanepe tercih edebilirsiniz. Peki, kanepe almadan önce neleri bilmeli ve nelere dikkat etmelisiniz?

Kanepe modeli belirlenmeden önce ilk olarak bu kanepeyi nerde kullanacağınıza karar vermelisiniz. Kullanım alanını seçtikten sonra seçim yapmanız da daha kolay olacaktır. Kullanım alanından sonra nasıl bir dekorasyona uyum sağlaması gerektiğini ve modern mi, etnik desenli mi yoksa vintage tarzda mı bir parça aradığınızı kafanızda netleştirin. Tüm soruların cevabını bulduğunuzda yapmanız gereken tek şey tercih yapmak olacaktır. Tercih aşamasında da kanepenin sağlamlığı, uzun ömürlü olması ve iskeletinin duruşu önem taşımaktadır. Kanepe tarzında parçalar yani mobilyayalar sık sık değiştirilmediğinden en başta seçim yaparken doğru kararlar verilmelidir. Maliyet anlamında da düşük bütçeler ile elde edilmediğinden almadan önce her açıdan araştırma yapılmalıdır. Kanepe alırken seçtiğiniz modeli mutlaka oturarak test edin. Dekoratif olmasından daha çok rahatlığı önem taşımaktadır. Kanepe seçerken sağlığınız açısından rahatlığınızı da ön planda tutmalısınız.

Son olarak da köşe kanepeler, yataklı kanepeler, kılıflı kanepeler gibi kanepe modelleri arasından kendinize uygun modeli ve kumaşı seçmelisiniz. Günümüzde mobilya sektörü o kadar gelişti ki mutlaka aradığınız parçayı ve gözünüze hitap eden, dekorasyonunuzu tamamlayan kanepe modelini bulacaksınızdır.

Doğtaş, İstikbal, Kilim Mobilya, Vivense gibi kanepe modellerini mutlaka incelemelisiniz. Ayrıca farklı markaları cazip fiyatlarla sunun evmanya.com sitesinden filtreleme yöntemiyle istediğiniz kanepe modeline ulaşabilirsiniz. Aşağıda marka ve modele göre seçtiğimiz kanepeleri görselleriyle inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu