Duvar Dekorasyonu

Yatak Odalarında Perde Seçimleri

Perdeler bulunduğu ortamı ve bulunduğu ortamın dekorunu tamamlayan eşsiz parçalardır. Perdeler odaların önemli parçaları olduğu için deseni, modeli, yapısı ve duruşu itibari ile özenle seçilmelidir.  Satın almaya karar vermeden önce üzerinde iyice düşünmeli, araştırmalı ve ince eleyip sık dokumalısınız. Bunun sebebi ise düşünmeden ve araştırılmadan alınan özensiz perdeler odanızın duruşunu tamamen geriye çekecek ve dekorasyonunuzda kötü bir görünüme sebep olacaktır. Odaların büyük bir kısmında etkin parçalar olduğu için kesinlikle dekorasyonu tamamlamalıdırlar. Bu tamamlama işlemi de sizin zevkinizle ve seçiminiz ile alakalıdır. Bu yüzden seçimlerinizi odanıza uygun yapmalısınız.

Perdelerini seçerken odanızın dekorasyonunda kullandığınız renklerden birini yâda ağırlıklı olan rengin açık veya koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Sade bir odaya sahipseniz çizgili ve desenli tercihler yaparak odanıza daha derin bir görünüm katabilirsiniz. Eğer gene mobilyalarınızda sade seçimlerden hoşlanıyorsanız ve ortamda huzurdan yanaysanız perdelerinizi renkli ve çiçek desenlerden de oluşturabilirsiniz.

Peki, yatak odası perdesi nasıl seçilmelidir?

Yatak odası herkesin zaman geçirdiği ve kasvetli olmaması gereken taze ve ferah dekore edildiğinde oldukça şık görünen mekânlardır. İsteğiniz üzerine dekore ettiğiniz yatak odalarınız için tamamlayıcı olarak kullandığınız parçalarda oldukça önemlidir. Bu parçalardan biride perdelerinizdir. Yatak odalarınız için uzun ve yerlere kadar uzana hafif desenli perdeler seçmeniz oldukça uyumlu ve şık duracaktır. Uzun ve desenli seçimler yapmanız gerektiği doğru olsa da kesinlikle bu seçimleri yaparken dekorasyonunuz geri plana atmamalı ve arada uyum yakalamalısınız. Odanızda daha gizemli bir hava yaratmak istiyorsanız eğer bu noktada

da perdelerinizi kadife ve saten dokularda tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi ise seçtiğiniz yatak örtünüz ile tamamlayarak ortamda uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz. Unutmayınız ki yatak odası perdeleri evinizin belkide en önemli parçalarındandır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu