Halılar

Salon Halı Modelleri İle Tarzını Yansıt

Salonlarımız evimizin en özen gösterdiğimiz odalarındandır. Salon halıları odanızın merkezinde konumlanan stilinizi yansıtan aksesuarlardır. Salonunuz için doğru halı seçiminin birçok yolu vardır. Doğru halı modelini seçebilmek için mutlaka bazı kurallara dikkat etmelisiniz. İlk olarak salonunuzu çok iyi tanıyor olmalısınız. Dekorunuzu tamamlayan bir parça seçmelisiniz. Salonunuz için halı modelinizi seçerken ilk olarak halınızın şekline karar vermelisiniz. Kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi farklı şekillerde ve farklı desenlerde birçok salon halısı bulmak mümkündür. Halınızın şeklini seçtikten sonra ki aşamamız ise tabi ki halının deseni ve duruşudur.

Birçok halı modeli olduğu gibi halılarında doku ve kumaş olarak birçok çeşidi bulunmaktadır. Halınızın dokusunu seçerken bile salonunuzun dekorasyonu oldukça önemlidir. Dekorunuza halının dokusu da uyum sağlamalıdır. Piyasada birden çok halı modeli mevcuttur. Sık kıllı halılar, tüylü halılar gibi birçok modele rastlayabilirsiniz. Günümüzde artık istediğiniz halı modelini bulmakta oldukça kolaydır. Her dekora göre birden fazla desende ve renkte halı modelleri mevcuttur. Doğru noktalara bakıldığında ve doğru dekor yapıldığında seçtiğiniz halı ile odanızın görünümünü tam anlamı ile tamamlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar zarif ve güzel bir dekorasyon yaparsanız yapın doğru halı modelini seçmediğiniz takdirde görünümünüz başarılı olmayacaktır. Bunların yanı sıra halınızı seçerken odanızın boyutuna da dikkat etmelisiniz. Çok büyük bir odaya aldığınız halı ebattı da oldukça doğru olmalıdır. Yoksa tamamlayıcı bir parça olmaktan çıkacaktır. Bu noktada odanın simetrisini ön planda tutmalısınız. Eğer koyu renkli bir salon dekorasyonu yaptıysanız halınızda mutlaka bej, krem veya beyaz tonlarına yönelmelisiniz. Koyu renk halılar kullanmayı seviyorsanız eğer dekorunuzun biraz daha ferah renklerde olması gerekmektedir. Ayrıca odanız sadece ve ferahsa halınızı desenli ve geometrik şekillerde seçebilir ve görünümde bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Desenli dekore edilmiş bir odaya desenli bir halı seçmeniz sizin için doğru olmayacak ve bu halı modeli salonunuzda karmaşık bir görüntüye sebep olacaktır.

Bu nedenle tercihlerinizi oldukça özenli, titizlikle ve acele etmeden yapmalısınız. Sizin ve salonunuz için en doğru halı modelini seçmelisiniz.  Sizler için hazırladığımız resim galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Farklı markalarda ve farklı desenlerde birbirinden güzel salon halı modelleri, umarız fikir edinmenizde size yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu