Bebek Odası

Bebek Odası Dekorasyonu Ve Mobilyaları

Bebeğinizin heyecanı tüm evi sardı ve bebek odası çoktan hazırlanmaya başladı bile. Ama nereden başlayacağınıza bir türlü karar veremediniz. Merak etmeyin! Şimdi size en baştan neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. İlk önce neler lazım olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Baştan aşağı bir bebek odasında; bebek yatağı, bol çekmece ve bölmeli bir dolap, emzirme için kendinize rahat bir koltuk, bebeğin gündelik ihtiyaçları için malzemelerin konulduğu raflar en temel ihtiyaçlarınız olacaktır.

Şimdi odanızın şekli ve eşyaların konumlandırmasına geldi. Mümkün olduğunca orta bölgede boşluk alanlar oluşturun. Eğer odanız büyükse ve bebeğinizi odanızda emzirmeniz mümkünse bu daha uygun olacaktır. Dolaplarınızın kısa olması bebek odaları için tavsiye edilen bir durumdur.

Bebek odanızın rengine karar verirken fonksiyonlarına göre renk ayarlaması yapmanız gerekiyor. Örneğin bebek odasında aşırı derecede göz alan, çok canlı renklerdense daha sakin renklere yönelin. Pembe, mavi veya beyazın tonları olabilir. Eğer bebek odasına duvar kağıdı uygulamak isterseniz tek duvar kağıdı kullanmak daha uygun olacaktır. Bebek başlığının olduğu yerlere dikkat çekmek için aynı köşedeki duvar kağıt ile kaplanabilir.

Çocuk odalarında boydan boya halılar yerine parça halılar seçerek daha sağlıklı bir karar vermiş olursunuz. Halılar mikrobu barındırabilen eşyalardır.Bu yüzden anti alerjik ve tüysüz halıları tercih edin. Oda içerisinde kullanılan her ürünün hiç şekilde zararlı olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Genellikle aileler ahşaptan seçimler yapmaktadır. Fakat bu ahşap modeller beyaz ve bej ağırlıklı modellerdir. Koyu tonlardan seçilmiş ahşap modelleri değildir. Tercihler genelde kalın ahşaplardan da olmaktadır. Bunun dışında bebek odası seçiminde bebeğinizin ileri de de kullanabileceği modeller seçilmelidir. Yaşı büyüdükçe de mutlaka kullanacağı seçimler yapılırsa çok daha güzel bir tercih olacaktır. Bunun sebebi ise çocukların çabuk büyüyor olması ve mobilyaların sürekli değiştirilen parçalar olmamasıdır. Bu maddeyi de dikkate alarak özenli seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca şu an günümüzde farklı dekorasyonlar bulunmaktadır. İlk olarak çok küçük çocuklar için kullanılabilir ve daha sonra da çocuk odasına da çevrilmektedir. Tercihlerinizi bu tarz modellerden yaparsanız hem maddi hem manevi anlamda daha başarılı bir tercih olacaktır. Sonuç olarak bebek odaları titizlikle seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu