Yatak Odası

Yatak Odası Modellerini Keşfedin

Yatak odalarımız evimizde bizim için en önemli ve en özel alanlardır. Kendimizi dinlediğimiz ve en rahat hissettiğimiz bu alanların dekorasyonu, ruh halimizi doğrudan etkiliyor.  Ferah , kasvetten uzak , açık renkli ve taze dekore edilmesi önemli bir husustur. Tabi burada en çok dikkat edeceğimiz nokta nasıl bir tarzı elde etmek istediğimizdir.

Dekorasyonunuza başlamadan önce odanızın şeklini çok iyi analiz etmelisiniz. Belki bir metre yardımı ile alacağınız ölçüler sizin daha sağlıklı bir karar almanızda yardımcı olabilir. Odanın şeklini anladığınızda ise geriye nasıl bir oda istediğinizi hayal etmek kalıyor. İster tamamen size özgü bir tasarımı yaptırabilir veya hazır olan ve istediklerinizi size veren hazır bir yatak odası takımını satın almalısınız. Ferah bir oda istiyorsanız eğer taze görünen bir oda seçimi daha güzel sonuçlar verebilir. İşte buradaki en önemli nokta hangi renkler üzerinde yoğunlaşacağınzdır. Açık renklerden beyaz gibi, ekru gibi, krem rengi hatta şampanya rengi gibi tonlara yönelmek sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Duvarlarınızı açık renklerden seçerseniz, mobilyalarınızı da bu renge uygun bir şekilde kombin etmelisiniz. Renklendirme işlemi sadece bununla sınırlı değildir. Odanıza farklı objeler ile de renk katabilirsiniz. Açık renk seçtiğiniz duvarlarınızı ve mobilyalarınızı da renkli objeler ile tamamlayabilirsiniz. Bu objeler ise biblolar , halınız, tablolar, nevresimleriniz gibi modellerdir. Bu tarz objeler ile renk ve enerji faktörlerini harekete geçirebilirsiniz. Bu sayede oldukça şık ve enerjik bir odaya sahip olabilirsiniz. Eğer klasik modellerden hoşlanıyorsanız, bu renk tercihlerini klasik modellere de uygulayabilir ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca renkler kadar mobilyalar da oldukça önemlidir. Mobilyalarınız da odanız için uygun olmalıdır. Ya yuvarlak ve yada geometrik şekillerde, köşeli tercihler yapabilirsiniz. Odanızda klasik desenler katmak istediğinizde altın renginin sihrinden yararlanmak güzel bir tercih olacaktır. Oldukça şık ve zarif bir görünüm yakalamanız sandığınızdan çok daha kolay olacak.

Odalarımız en çok zaman geçirdiğimiz hatta en çok huzur bulduğumuz yerler olduğu için çok doğru ve abartılmadan döşenmeli ve kesinlikle göz yormamalıdır. Sizlere farklı markaların harika yatak odası takımlarını aşağıda sunduk. Bu modelleri inceleyebilir, fikir edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu