Oturma Odası

Köşe Koltuk Takımları Ve Modelleri

Köşe koltuk takımları veya köşe mobilyaları tasarım anlamında oldukça şık duran, odanızın bütünlüğünü tamamlayan ve şık tasarımları ile dikkat çekici parçalardır. Evinizin dekoruna da uyuyorsa eğer koltuk takımı bakarken tercihleriniz genellikle köşe takımları veya köşe koltuklarından yana olacaktır. Köşe koltukların bu kadar şık görünmesinin sebebi parça parça serpiştirilmiş görünmeyip tamamen bir bütün içinde olan duruşudur. Bu tarz köşe koltuklarının veya takımlarının birbirinden farklı birbirinden eşsiz yüzlerce farkı çeşidi vardır. Eğer dekorunuza uyduğunu düşünüyorsanız ve tercih etmeye karar verdiyseniz modeller arasından seçim yapmak sizi biraz da olsa zorlayacaktır.

Artık oldukça pratik olan katlanan veya açılıp büyük bir yatak haline gelen köşe koltuk takımları bulunmaktadır. Eğer köşe takımı alacaksanız,  işinize yarayacak ve sizi zor zamanlarınızda kurtaracak şekilde oldukça pratik döşenmiş parçalara bakabilirsiniz. Köşe takımlarının veya koltuklarının pratiklik anlamında işlevleri arttıkça haliyle de maliyetleri daha da artmaktadır. Maddi anlamda iyi bir köşe takımına iyi bir bütçe ayırıyorsanız çok zarif ve özel tasarımlarda köşe takımları bulabilirsiniz.

Peki, hepimizin bu kadar beğendiği köşe koltukları veya takımları rahat mı? Rahatlık anlamında uzanıp dinlenebileceğiniz parçalar mı?

Salonunda koltukların konumu rahat ve ferah bir şekilde olması dekorasyon için önemli olacaktır. Kullandığınız bir doku, renk veya çizgi var ise bunu köşe koltuk takımları ile kontrast bir şekilde ayarlamanız gerekir. Artık koltuklar farklı kumaşlar ve materyaller ile üretilir. Yumuşak ve kadife bir dokuya sahip kumaşlar ve iç kısımda kullanılan sünger ve polyester malzemeler rahatlık açısından önemli etkenlerdir. Diğer bir husus şekil itibari ile vücut sağlığına uygun bir dizayna sahip olmasıdır. Eşer küçük bir salonunuz varsa yüksek kolçaklı, sırt kısmı yüksek ve geniş koltuklar yerine, daha minimal modellere yönelmelisiniz. Sıkışık ve hareket alanı dar olan bir eşya yerleşimi konforunuzu olumsuz etkileyecek olan diğer bir etkendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu