Mutfak Dekorasyonu

Köşe Mutfak Modelleri Ve Tasarımları

Çoğumuzun evlerinde sorun yaşadığı duvar köşeleri, farklı model ve tarzlarda köşeli mutfak dolapları sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor. Bu alanların daha etkili ve faydalı kullanımı için köşe mutfak dolaplarından faydalanmanız adına size güzel birkaç örnek sunacağız. Köşeli mutfak modeline karar verdiyseniz artık sıra ne yapmanız gerektiğine geliyor. Alanınızı ve şekilleri çok iyi analiz ettiniz. Daha sonra mutfağın hangi kısmının nerede olacağına karar vereceksiniz. Ama bu aşamada dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan biri mutfak giriş alanının tam ortalanması olacaktır. Hangi eşyalarınızı almanız gerektiği yine daha önceden belirlenmelidir.

Mutfaklarda neyi, nasıl ve nerede kullanmanız gerektiğine önceden karar vermek gerekiyor. İlk işiniz ölçüleri almak olsun. Mutfaktaki düzenin ne şekilde olacağını alanın özellikleri belirleyecektir. Dar olanlar yerlerde farklı, geniş olan yerlerde farklı tasarımlar yapılmalıdır. Mutfak dolapları, ankastre setleri mutfakların elbiseleri gibidir. Sizde biliyorsunuz ki elbiseler vücuda tam oturduğunda hoş görünür. Çok bol olması veya dar gelmesi ile istediğimiz görüntüyü, şıklığı yakalayamayız. En son ölçülerde kalmıştır. Şimdi klasik, modern, rustik veya tamamen size ait bir tarzı belirleyeceğiz. Odanın boyutuna göre ankastre seti için neleri alacağımıza karar verelim. Eğer geniş bir alansa daha büyük ve bol seçenekli alternatifleri değerlendirebilirsiniz fakat dar alanlarda fırın, ocak ve bulaşık makinesi ve çok sıkışık olmayacaksa kahve makinesi gibi gereçlerin yerine karar vereceğiz. En çok üç kısmı kullanıyoruz. Evye, bulaşık makinesi ve buzdolabı. Bu üçünü bir arada üçgen şeklinde tutmaya çalışın. Çünkü bu alanlar en sık kullandığımız alanlar. Birbirlerine yakın olmalılar.

Uzun bir şekilde görsellikten uzak anlatımlarla tasarımı kafanızda canlandırmaya çalışmaktansa sizlere hazırladığımız köşe mutfak dolabı görsellerini incelemenizi öneriyor. Bu sayede daha fazla fikir elde etmiş olacak ve aynı zamanda kendi tasarımınızı tamamlayıcı ayrıntıları elde etmiş olacaksınız.Hazır mutfak dolapları ve fiyatları herkes için uygun olmayabiliyor. İkea, koçtaş, tekzen ve kelebek mutfak gibi firmaların köşeli mutfak modellerinin yanı sıra kendi mutfak modelini tercih edecekler için yararlı bir galeri hazırladık. Köşeli mutfak dolapları galerimizi inceleyebilirsiniz:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu