Oturma Odası

Salon Dekorasyonunun Püf Noktaları

Salon dekorasyonunda o kadar çok alternatifimiz bulunuyor ki, nerden nasıl başlayacağımıza bir türlü karar veremiyoruz. Merak etmeyin! Size salon dekorasyonunun püf noktaları ile ilgili güzel bir yazı hazırladık. Bazen salonumuzu baştan aşağı yenilemek veya mevcut salonumuzda bazı değişiklikler yapmak istiyoruz. Bu değişiklikleri yaparken dikkate almamız gereken, hedefi tam 12’den vuracağımız durumlardan bahsedelim.

Dekorasyon söz konusu olduğunda odamız şeklini ve boyutunu dikkate alalım. Bazı salonlar dikdörtgen olurken bazıları kare şeklinde oluyor. Bazı salonlar geniş bazı salonlar ise dar olabilir. Tüm bu unsurlar, salon dekorasyonunuzu etkileyen başlıca faktörler olacaktır. Salonunuzun güzel bir görüntü vermesi eşya düzeninizin bir ahenk içerisinde olmasına yani eşyaların düzenlenmesine bağlıdır. Salondaki eşyaların konumu, televizyon ve yemek masasının konumu ve prizlerin konumuna kadar her şeyi belli bir plan çerçevesinde düzenlemeniz gerekiyor.

Şimdi sıra geldi renk seçimlerine. Renkler, en can alıcı noktamız olacak. Çarpıcı bir görüntü ancak güzel bir seçimi ile sağlanabilir. Peki her salona her renk yakışır mı? Elbette. Ama bundan önce bizim düşünmemiz gereken “Salonuma en çok hangi renk yakışır?” sorusu olmalıdır. Mesela zaten dar ve küçük olan bir salonda koyu renkler kullanmak alanı iyice daraltacaktır. Açık bir renk kullanarak ve bazı illüzyonlarla emin olun salonunuz çok daha büyük ve şık bir görüntüye kavuşabilir. Aslında büyük veya küçük salon diye bir kavram yoktur. Önemli olan nokta salonun iyi dekore edilip edilmediğidir.

Şimdi size tek tek resimlerle birlikte güzel bir salon dekorasyonu için neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Sık sık yapılan hatalardan bahsederken nasıl düzeltilmesi gerektiği konusunda tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz. Daha öncede söylediğimiz gibi salonunuzda ufak olduğunu düşüneceğiniz sihirli dokunuşlarla bile dekorasyonunuzun ne kadar güzel bir hale geldiğine inanamayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu