Oturma Odası

Avangart Salon Dekorasyonu Fikirleri

Akıllardaki ilk soru genellikle şu oluyor: “Avangart stil nedir?”. Kökeni Fransızcadan gelen avangart kelimesi yenilikçi bir akım anlamına gelmektedir. Avangart salon dekorasyonu ile yenilikçi ve şık bir tasarımı elde edebileceksiniz. Yani klasik mobilyanızın bugüne, modern çağa uydurmuş olacaksınız. Bir salonu oluşturan yemek takımları, koltuk takımları, berjerler, halılar hatta avizeler bir bütün olarak değerlendirildiğinde güzel bir ortamdan bahsedebiliriz. Bu yüzden sizinle paylaştığımız aşağıdaki resimlere mutlaka bir göz atmalısınız.

Salonlarımız bazen dar, bazen geniş ya da dikdörtgen, kare olmalarına göre farklılıklar gösterebiliyorlar. Bu nedenle hepsinde uygulayacağımız yöntemler de farklı olacaktır. Mesela dar bir salonda ayna yöntemiyle alanı daha geniş gösterebilirsiniz. Orta sehpanızı oval seçerek hareket alanınızı daha rahat bir hale getirebilirsiniz. Renk tercihleriniz, seçtiğiniz desenler, kısacası tüm ince detaylar büyük farklılıklara yol açabilir. Yine büyük salonlarda açık veya koyu renklerde harika bir salon dekorasyonuna sahip olmanız mümkün.

Avangard mobilyaları klasik mobilyalardan ayıran bazı detaylar vardır. Klasik salon dekorasyonun el işçiliği ürünler daha büyük bir önem taşırken avangart salon dekorasyonu konseptinde daha düz yüzeylere sahip mobilyalar kullanıldığını görürüz. Modern bir akımla klasik akımın birleştiği ve günümüzde de büyük bir ilgiyle karşılaşan avangart mobilyalar, artık birçok modelde mağaza raflarını süslüyor. Yüzlerce çeşit renk, desen ve çizgilerde hemen hemen her mobilya çeşidini bulabiliyorsunuz.

Şimdi sizler için hazırladığımız galeride avangard salon dekorasyonuyla ilgili ilhamlık fikirler paylaşacağız. Berke mobilya, İstikbal gibi markaların  birbirinden güzel modellerinin bulunduğu, içerisinde hem ürün özelliklerini hem de önemli tüyoları bulacağınız galerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu