Oturma Odası

Sade Salon Dekorasyonu Fikirleri

Genç olanlar ve kendisini genç hissedenlere hitap eden sade salon dekorasyonu, evinizi tazeleyecek ve büyüleyici, yenilikçi stilleri oluşturacak. Deri ve yün kumaşlar üzerinde düz çizgilerle modern çizgileri ifade edebilirsiniz. Aksesuar olarak metal öğeler işimize yarayabilir. Örneğin metal ayaklı bir sehpa üzerinde yine metalik bir abajur kullanarak güzel bir köşe oluşturabilirsiniz. Tavanlarda asma tavan ile uygulanmış gizli aydınlatmalar yine güzel bir görüntü oluşturacaktır. Salonlar dinlendirici ve rahat bir mekan olmasının yanında, tarzınızı yansıtan alanlar olmalıdır. Güzel bir kanepe ve yanlarında berjer modelleri ile etkileyici alanlar oluşturmak sizin elinizde. Sarı, mavi, yeşil ve bej gibi renklerle odanızı tasarlamayı düşünebilirsiniz. Tabi bu renk seçimleri sade salon dekorasyonu için daha önemlidir.

Şimdi alanı tam bir bütün olarak ele alalım. Bir salonda koltuk takımları, duvar, halı veya perdeler tek bir bütünün önemli birer parçasıdır. Hepsinin birbiri ile uyum içerisinde olması aynı desenleri veya benzer desenleri taşıması bu anlamda önemlilik arz etmektedir. Doğadan parçaların vurgulandığı, aksesuar olarak fazla detayları olmayan bir salona odaklanacağız. Modern ve büyük bir vazo, heykelcikler çarpıcı bir şekilde kullanılmalıdır. Işıklandırmalarda vurgulu bir ışıklandırma kullanarak dikkat çekmek istediğimiz yeri ışıklandıracağız. Bu bir tablo, resim veya heykelcik olabilir. Halıyı aşırı desenli değil, düz renk ve çizgilere sahip hatta mümkünse yünlü modelleri ön planda tutmalıyız.

Aşağıdaki galerimizde en çok beğendiğimiz salon modellerini ve koltuk takımlarını derledik. Bir sade salon dekorasyonunda dikkat edilmesi geren unsurları paylaştık. Sizlere ilham verebilecek birbirinden güzel modelleri mutlaka inceleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu