Halılar

Modern Halı Modelleri

Halılar evlerimizin merkezinde konumlandırdığımız, zarif ve şık desenleriyle harika bir atmosferi sağlayan eşyalardır. Modern halı seçimleri ile kendi tarzınızı ve stilinizi evin tümüne yansıtabilirsiniz. Halı seçerken önümüzde onlarca seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasından seçim yapmak kafanızı karıştırıyor olabilir. Şimdi sizlere adım adım bir halı seçiminde dikkat edilmesi gereken her şeyi anlatacağız. Halılar pahalı ve çeşidi bol olan eşyalardır. Salon ev dekorasyonunda önemli bir yeri vardır.

Evimiz için en modern ve en güzel halıyı nasıl seçeriz?

Halınızı seçerken hangi amaçla ve nasıl bir modeli evinizde yansıtmak istediğinize bağlı olarak seçeneklerinize yön vermelisiniz. Halılar özellikli ürünlerdir. Evinizin yıldızı olacak ve ilk görüşte kendisini belli edecek bir halıyı seçebilirken, fazla ön planda olmayan diğer eşyalarımızla uyumlu bir halı modeli de alternatiflerimiz arasında olacaktır. Eğer güzel bir halı seçelim, bulunduğu ortamda kendisini ön plana çıkarsın diyorsanız, odanızın dekorasyonuna halılardan başlamalısınız. Genellikle odaların mobilyaları seçildikten sonra koltuk takımı, perde gibi eşyalardan sonra halılara geçeriz. Aslında evlerin en değerli ve en özellikli eşyaları halılardır. Bu yüzden halımızı seçtikten sonra odamızın diğer eşyalarını seçmeliyiz. Çünkü halılar sanatsal değeri olan pahalı parçalardır.

Patchwork Halı Nedir? Modern Stillerde Patchwork Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Patchwork halılar, yüzyıllar öncesine dayanan bir geleneğin modelleridir. Parça kumaşların birleştirilmesiyle farklı renk ve desenlerde halılar elde edilir. Temel olarak ufak parçaların yama olarak birbirine eklenmesi ile ortaya çıkar. Genellikle kare parçaların farklı tekniklerle birleştirilmesiyle farklı modellerde üretilirler.

Halılar el dokuması, makine dokuma gibi çeşitlerle satışa sunulmaktadır. Klasik bir salona antika değerinde bir halı farklı bir ışıltı ve renk katacaktır. Rengarenk bir odada yine farklı renk ve desenlerde modern çizgilerin vurgulandığı bir halı seçimi güzel bir tercih olabilir. Artık her yıl yeni halı desenleri birçok marka altında satışa sunuluyor. Yüzler seçenek arasından birisine sahip olmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda sizlere yardımcı olacağız.

Merinos halı, Saray halı ve Merinos halı gibi markalardan patchwork, yuvarlak veya makine dikimi halı modellerine ulaşabilirsiniz. Sizler için birçok markanın birbirinden güzel modern halı modelleri ve fiyatlarını paylaşacağız. Tüm detaylar aşağıdaki resim galerisinde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu