Banyo Dekorasyonu

Pembe Renk Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Banyo dekorasyonları genelde çok parametre içerdiği için büyük zorluklarla uğraşılan bir süreç olup, hassas davranmayı gerektirir. İşinde uzman bir usta seçilmesi, bu sürecin başlamasında ve doğru bir şekilde sonlanmasında en önemli işlerin başında yer alır. Daha sonra dekorasyonun ana unsuru olan fayanslar seçilir. Fayans seçimininde dikkate alınması gereken kurallar her ev için her zaman değişkenlik gösterse de, çoğunlukla uyulması gereken bir kaç temel kural barındırmaktadır. Bunlar; fayansın kalitesi, fayansın rengi, fayansın fiyatı ve fayansın döşeneceği yere olan uyumudur. Eğer bu kriterler başlı başına yerine getirilir ise, banyo dekorasyonunun büyük bölümü halledilmiş olmaktadır. Daha sonrasında gelen fakat gerekli olan şey ise, banyodaki eski fayansların kırımı esnasında ortaya çıkabilecek olan sorunlardır. Bu sorunların başında, banyodaki su tesisatının yeri ve banyodaki elektrik tesisatıdır. Bu tesisatların konumu çoğu zaman dekorasyon esnasında büyük sıkıntılar yaratmaktadır.

Bu durumlar aşıldığı takdirde, banyo dekorasyonunuz sıkıntısız bir şekilde tamamlanabilir. Banyo dekorasyonunda bir başka husus ise renk seçimidir. Banyo, genel itibariyle hafif pastel tonlardan oluşmalıdır. Bu renkler, açık mavi, yeşil, yavruağzı, portakal rengi, lila, pembe ve gökyüzü mavisidir. Bu renklerin en açık olan halleriyle kullanılmaları banyoda hoş bir ortam yaratır. Ayrıca bu renklerin değerlendirilmeleri banyonuza rahat ve ferahlatıcı bir hava katmaktadır.

Pembe Renk Son Yılların Gözdesi
Bu renkler içinde pembe seçimi, son yıllarda hem günümüzde hem de ülkemizde artmaktadır. Bunun sebebi, pembe pastel tonlarının banyoya kattığı güzel ve etkileyici havadır. Pembe tonlarının banyoya uygulanması, tüm beyaz duvarların arasına döşenecek açık pembe tonlarındaki fayanslarla ya da beyaz renkteki fayansların arasına döşenecek olan pembe fayanslarla olabilir. Genellikle banyoda renk tonlarının çok fazla boğması tercih edilmez. Banyolar yapıları itibariyle evin en küçük alanlarından biri olduğu için olabildiğince çok beyaz unsur kullanılır. Bu sayede az kullanılan pastel unsurlar daha çok ön plana çıkar. Bu ön plana çıkarma durumları, duşakabin için kullanılan perdelerin renklerinin pembe seçilmesi ve kullanılacak olan paspasların da pembe seçilmesi vasıtasıyla meydana getirilebilir.

Dekorasyon uzmanlık isteyen bir alan olduğu için, kendi içinde bir çok önemli durum içerir. Bunlar başlı başına şöyle tarif edilebilir: dekorasyonu yapılacak yerin ana rengi, bu ana rengin diğer aksesuarlarla ve ana ürünlerle uyumu, dekorasyon malzemelerinin kalitesi, en ufak detayların bile özenle seçilmesi vb. durumlardır. Evin tüm kısımları için bu kriterler mevcut olsa da, bunların önemi banyo dekorasyonunda daha bir ön plandadır. Dekorasyon yapılan yerin gözle görülen kısımları kadar, gözle görülmeyen kısımlarının da dikkate alınması gerekir. Bu yapılar; elektrik tesisatı, su tesisatı, atık su borusu, temiz su borusu gibi hassasiyet gösterilmesi gereken yapılardır.

Banyolar Hassas İşçilik İster
Bütün bunlarla beraber banyo dekorasyonları daha da karmaşık ve hassas işçilik isteyen durumlardır. Bunun sebebi, banyonun çok fazla hassas bir yapı olması, dekorasyonda çalışacak kişilerin  kullandıkları malzemeleri ve banyo yapısını çok iyi bir şekilde bilmeleri gerekmesinden kaynaklanır. Kullanılacak fayanslar ya da taşlar özenle seçilmeli, kombine edilecek renkler açık pastel tonlarda olmalıdır. Aksi halde banyo sıkıcı ya da istenmeyen bir yer haline dönüşebilir.

Pembe gri banyo dekorasyonu
Pembe gri banyo dekorasyonu
Pembe renk küçük banyo dekorasyonu
Pembe renk küçük banyo dekorasyonu
Pembe duvar renkli banyo
Pembe duvar renkli banyo
Banyoda pembe duvarlar
Banyoda pembe duvarlar
Banyolarda pembe kullanımı
Banyolarda pembe kullanımı
Geniş banyolarda pembe renk
Geniş banyolarda pembe renk
Pembe taşlı banyo modeli
Pembe taşlı banyo modeli
Pembe beyaz banyo
Pembe beyaz banyo
Pembe romantik banyo
Pembe romantik banyo

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu