Dekorasyon Önerileri

Altın Rengi Dekorasyon Nasıl Olur? Zenginliğin Rengi :)

Modern ev dekorasyonlarında son dönemlerde en çok tercih edilen renklerden bir tanesi de altın rengidir. Altın sarısı, enerji veren bir renktir ve kendini yorgun hisseden kişiler için önerilmektedir. Altın rengi denilince akla ilk gelen klasik ve ağır bir dekorasyon anlayışıdır. Ancak son dönemlerde altın rengi sadece klasik olarak döşenmiş evlerde değil modern evlerde de kullanılmaktadır. Zenginliği ve gücü yansıtan bu çekici renkler ile evinizde istediğiniz bölümleri ön plana çıkarabilirsiniz. Oturma odaları, salon ya da yatak odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz altın rengi, kullanıldıkları alana da enerji verir ve kullanıldıkları yerde büyük bir etki yaparlar.

Kendiniz Boyayın
Ev dekorasyonunda kullanacağınız altın rengi aksesuarlar için bazı aksesuarlarınızı kendiniz de boyayabilirsiniz. Evlerinizde uzun zamandan beri almış olduğunuz aksesuarları basit bir şekilde altın rengine boyayarak yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylelikle el emeği ile boyamış olduğunuz aksesuarlarınızı daha bir özenle sergileyebilirsiniz. Altın rengi, farklı renklerle de kombin yapıldığında harika bir uyum içerisinde bulunabilir. Zümrüt yeşili, vişne çürüğü ve lacivert gibi renkler altın rengi ile birleştirildiğinde çok şık bir görünüm ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Yatak Odasında Altın Rengi; Yatak odanızda altın rengini kullanmak istiyorsanız göz yormaması bakımından beyaz renk ile kombin yapmak yerinde bir tercih olacaktır. Yatak odanızdaki mobilyalar beyaz renkte, kullandığınız aksesuarlar ise altın renginde olursa hem aydınlık ve ferah, hem de şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Altın sarısı, siyah renk ile kullanıldığında da muhteşem bir görünüm ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Salonda kullanılan siyah bir koltuk takımının üstünde kullanılan altın sarısı kırlentler ve yine altın sarısı detayları bulunan halı ile harika bir kombin elde edebilirsiniz. Yine salon içerisinde kullanılan aksesuarlar, bu iki renge uyumlu olacak şekilde seçildiğinde gösterişli bir görünüm elde edebileceksiniz. Herhangi bir odanızda kullanacağınız altın rengi, odaya sıcak ve lüks bir görünüm katacaktır.

Ahşap Rengi İle Uyumu Yakalayın
Altın rengi ile uyumlu olan diğer bir renk ise ahşap rengidir. Ahşap renginde tercih edilmiş olan mobilyalar, seçilen aksesuar ve dekoratif parçalar, altın renginin lüks görüntüsünü dengelemektedir. Genellikle klasik stillerde kullanılan altın rengi, ışığı yansıtması, kullanıldığı mekana ağırlık ve zengin bir görünüm kazandırması nedeniyle genellikle modern tasarımlarda kullanılmaktadır. Bu renk kırmızı ve bordo renkleri ile de harika bir uyum içerisinde olmaktadır.

Siyah ve beyaz renkli alanlarla da muhteşem uyum sağlayan bir renktir. Evinizdeki genel havayı değiştirmek için altın rengi ev aksesuarlarını tercih edebilirsiniz. Altın şamdanlar, yastıklar, vazolar veya saksılar altın renginde seçilerek harika bir dekor elde edilebilir. Altın rengi kendisine uygun olan renklerle kombin yapıldığında uzun süre kullanabileceğiniz ve göz yormayacak bir renktir. Yatak odanızda, oturma odanızda veya salonunuzda ki sıkıcı havadan sıkıldıysanız mutlaka altın rengi aksesuarları kullanmalısınız.

Altın renkli duvar kağıdı modeli
Altın renkli duvar kağıdı modeli
Altın rengi gri kombini
Altın rengi gri kombini
Altın rengi yatak odası
Altın rengi yatak odası
Evin tamamı altın rengi olabilir mi?
Altın rengi dekorasyon fikirleri
Altın rengi dekorasyon fikirleri
Altın rengi aynalarla dekorasyon
Altın rengi aynalarla dekorasyon
Altın rengi duvar kağıdı ve koltuk
Altın rengi duvar kağıdı ve koltuk
Altın rengi dekor örnekleri
Altın rengi dekor örnekleri
Oturma odanızda altın rengi
Oturma odanızda altın rengi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu