Banyo Dekorasyonu

Desenli Banyo Dekorasyonu İle Kişiliğinizi Yansıtabilirsiniz

Banyolar evlerimizde en çok kullanılan alanlardandır. Sabah günün ilk ışıklarına gözümüzü açar açmaz ilk olarak banyoya gider, elimizi yüzümüzü yıkarız. Kötü bir şekilde dekore edilmiş bir banyo, karanlık ve karmaşık görünen bir banyo, güne başladığımız ilk zamanlarda kendimizi kötü hissettirecektir. Ya da işten yorgun argın döndüğümüz zaman duşa girip rahatlayacağımızı düşündüğümüz anda banyomuzdaki eskimiş görünüm ve uyumsuzluk içimizi sıkıp daraltabilir. Evin diğer köşeleri gibi banyolarda da artık modern bir görünüm sağlanmaktadır. Eski alaturka görüntüsünden kurtulan banyolar, modern görünüm ile birlikte şık görünümü de beraberinde getirmektedir.

Banyolarda Modern Görünüm
Banyolara modern görünümü kazandırmak için tamamen değiştirmek her zaman mümkün olmayabilir. Birkaç küçük detayla da banyolar daha şık ve modern görünüm kazanabiliyor. Banyolarınızın modern ve şık durması için illa geniş ve büyük bir alana da sahip olmasına gerek yok. Yapılan küçük değişimlerle küçük alana sahip olan banyolar da gayet modern ve şık görünüm kazanabilmektedir. Küçük bir banyonuz varsa banyo dekorasyonunu yaparken kesinlikle koyu renklerden uzak durmalısınız. Küçük banyolarda kullanılan koyu renkler istediğimiz ferah ve şık görünümü bize yaşatmayabilir. Bu tarz küçük alanlı banyolarda ufak tefek aksesuarlar da tercih edilebilir. Ayrıca küçük banyolarda gereğinden fazla eşya kullanılmamalıdır. Lavabonun üzerine konulabilecek büyük çapta bir ayna hem görünümü güzelleştirecek hem de banyolarımızda ki ışık, renk ve desenleri de yansıtacaktır. Böylelikle de bu tarz bir seçim banyoyu olduğundan daha büyük gösterecektir.

Banyolarda Büyük Dekorasyonlardan Kaçınmak Lazım; Banyo dekorasyonu yapılırken büyük tadilatlara girilmemesi gerektiğini söylemiştik. Banyo dekorasyonunda yapılması gereken ilk iş banyonun rengine karar vermek. Yapılacak olan bir boya, herhangi bir odanın yenilenmesi konusunda mucizevi bir etki oluşturacaktır. Boya yapmadan önce, bir önceki renginden farklı bir ton seçmek yerinde olacaktır. Hatta duvarlardan birini değişiklik yaparak farklı bir renge boyayabilirsiniz.

Son Yıllarda Popüler Olan Desenli Dekorasyonlar
Banyolarda desenli banyo dekorasyonları da son zamanlarda popüler olan seçeneklerdendir. Desenli banyolar insanın kişiliğini de yansıtmaktadır. Nasıl bir kişiliğe sahipseniz ve nasıl bir zevkiniz var ise ona göre desen seçip banyo dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz. Banyo duvarlarında kullanılan desenli ve büyük desenli fayanslarla döşemiş olmak, üç boyutlu bir görünüm kazandırır. Bu tarz desenli banyolarda gri, beyaz ve siyah renkleri çok daha şık duracaktır. Bu tarz seçilmiş olan desenli fayanslarla zemine sudan etkilenmeyen parke tercih edilirse, banyonuz eski ve klasik görünümünden uzaklaşacaktır.

Modern görünüme sahip bir banyo istiyorsanız mutlaka aydınlatmaları artırın. Özellikle banyolarda kullanılan spot ışıklar, dekorasyonlarda modern görünümü yakalayabilmek adına önem taşır. Eğer bütçeniz uygun ise ve sizin de zevkinize hitap ediyorsa banyolarınıza pencere şıklığı da getirebilirsiniz. Pencereli bir banyo daha modern bir görünüm kazandıracak ve daha ferah görünüm sağlanacaktır.

Banyolarda ilginç kare yuvarlak desenler
Banyolarda ilginç kare yuvarlak desenler
Desenli banyo dekorasyonu
Desenli banyo dekorasyonu
Banyo duvarlarında desenli dekorasyonlar
Banyo duvarlarında desenli dekorasyonlar
Banyonuzu kelebek desenleriyle süsleyin
Banyonuzu kelebek desenleriyle süsleyin
Banyoda desenli seramik
Banyoda desenli seramik
Banyo desen süslemesi
Banyo desen süslemesi
Koyu renk desenli duvarlar
Koyu renk desenli duvarlar
Banyolarda desen kullanımı
Banyolarda desen kullanımı
Banyolarda desenli zemin renkleri
Banyolarda desenli zemin renkleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu