Banyo Dekorasyonu

Banyo Dolabı Modelleriyle Modern Bir Şekilde Banyonuzu Dizayn Edin

Banyomuz da artık önem verdiğimiz ve diyaznının bizler için önem kazandığı bir yer olmaya başladı. Öyle ki bazı banyo dizaynlarında oturma odasına verdiğimiz önem, banyolara da verilmeye başlanmış durumda. Banyoda ki iç açıcı ve konforlu hava yakalanmak istenen asıl noktalardan birisi oluyor. Son dönemlerde en çok renkli banyo dolapları ve tasarımları dikkat çekiyor. Son zamanlarda ev dekorlarında pastel renklerin yansıtıldığı popülarite içinde banyonuza da bu renkleri katmanız mümkün. Banyo da kullanılacak olan banyo dolabının rengi, duşa kabinin modeli, lavabo çeşidi ve düzeni hatta çeşme başlıkları bile oldukça dikkat çekici duruyor. Bu nedenle belki salonda değil ama banyoda karar vermek daha zor olacaktır.

Banyo dolabı seçimleri yaparken diğer bir dikkat edilmesi gereken konu da banyonuzun ne kadar büyük olduğudur. Küçük banyolara özel ve büyük banyolara özel olarak farklı tarzda ve dokunuşlarla farklılık katabilecek modeller seçilmelidir. Banyonuzu yenileme düşüncesi içindeyseniz ilk olarak moda olan ama modası çok çabuk geçmeyecek bir modeli tercih etmelisiniz. Çünkü artık modeller sık değişim göstermekte ve moda kısa zamanda değişebilmektedir. Bu nedenle iç açıcı ancak tarz modeller tercih ederseniz ilerleyen dönemlerde banyo dizaynınızdan sıkılmamış olabilirsiniz.

Yeşil Rengin Canlılığını Deneyin
Yeşil renklerde bir banyo modeli tercih edebilirsiniz. Hem banyoya canlılık katacak hem de şıklık getirecektir. Genellikle banyoda ahşap modeller ve beyaz renk modeller kullanılmaktadır. Ancak bu sıradanlıktan sıkılmış olan kişiler için son dönemlerde renkli modeller daha çok ilgi çekmeye başladı. Ayrıca banyo dolaplarında tercih edebileceğiniz bir diğer faktör de mutlaka dolabınızın fonksiyonel olmasıdır. Banyo malzemelerini rahatlıkla yerleştirebileceğiniz, farklı tasarımlarla sizleri şaşırtan ancak sizlere çok fonksiyonlu hizmet sunan dolaplar mutlaka işinizi görecektir. Özellikle de küçük bir banyo sahibiyseniz bu modeller tam size göredir. Dağınıklıktan ve her şeyin ortada olmasından hoşlanmayan bir kişiyseniz dolaplar ve çekmeceler sizler için kurtarıcı olacaktır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen banyo renkleri, fuşya ve fıstık yeşili modellerden oluşmaktadır. Bunun dışında tarzınıza bağlı olarak da ahşap desenli modelleri ya da klasik ancak tarz modelleri tercih edebilirsiniz.

Banyo Dolap Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?
Dekorasyon yapmak için fikirler ortaya çıkarken ya da modeller incelenirken bu fikirler ve modeller sizleri zorlayacaktır. Çünkü birbirinden farklı ve şık modeller vardır. Gerek bu alanda uzman olan kişiler gerekse bireysel olarak karar vermek zor olacaktır. Ancak bu alanda uzman kişilerin fikirleri daha geniş ve daha mantıksal olacak, ortamı doğru kullanılmasını sağlayacaktır. Elbette ki herkesin bir mimardan yardım alması ya da buna ayıracak bütçesi olmaya bilir. Bizlerde sizlere bu konuda karar verirken dikkat etmenizi istediğimiz konulara değineceğiz.

Öncelikli olrak banyo dolabınızı seçerken su geçirmez modellerden almaya çalışmalısınız. Banyolar bilindiği üzere su alan bir bölgedir ve buharlanmaya da oldukça uygundur. Eğer ki seçilmiş modeller bu konuda uygun değilse sizlere zorlayacak ve dolaplarınıza zarar vermesine neden olacaktır. Dolaplarda kabarma ve küflenme gibi sorunlar yaşanmaya başlayacaktır. Ayrıca dolaplarınızın ayaklı olmasına da özen göstermelisiniz. Bu hem dolabın altına su kaçmasında sizin müdahale etmenizi engelleyecek hem de ne kadar sağlam olursa olsun su dolabınıza zarar verecektir. Ayrıca temizlik açısından da ayaklı dolaplar daha faydalı olacaktır.

Banyo dolaplarında dikkate alınması gereken bir başka konu ise küçük dolaplar içindir. Küçük dolaplar için daha küçük dolaplar seçmeli ancak daha kullanışlı olmasını sağlamaktır. Banyo dolaplarının ebatları banyonun genişliğine ve modeline göre değişim gösterecektir. Bunun için doğru mekanda doğru malzemelerin kullanılması daha doğru olacaktır. Küçük mekanlarda büyük eşyalar kullanmak yerine daha fonksiyonel ancak daha küçük modeller kullanmak daha doğru olacaktır. Daha fazla rafı, gözü, çekmecesi ya da içe gömülü aparatları bulunan dolaplar daha çok tercih edilmelidir.

Fonksiyonlu ürünler seçtikten sonra sizlerin zevki artık devreye girecektir. Kendi istediğiniz rengi ve buna uyumlu dekorları uygulama zamanı gelmiş durumda. Renkli bir banyoda hangi renk ve desende fayans kullanacağınız bunun yanı sıra banyonuza ne gibi dekor ürünler yerleştireceğinizi tasarlamanız da önemlidir. Banyo dolabınızın ya da lavabonuzun bir köşesine koyacağınız mum ya da köşeye yerleştireceğiniz dekorlar sizlerin zevkini yansıtacak ve banyonuza yaşanılmışlık havasın katacaktır.

Dar mutfaklar için banyo dolapları
Dar mutfaklar için banyo dolapları
Açık renk mutfak dolabı dekorasyonu
Açık renk mutfak dolabı dekorasyonu
Gömme mutfak dolabı
Gömme mutfak dolabı
Dekoratif banyo dolabı
Dekoratif banyo dolabı
Basit banyo dolabı
Basit banyo dolabı
Siyah banyo dolabı
Siyah banyo dolabı
Dar banyo dolabı
Dar banyo dolabı
Turuncu duvar banyo dolabı kombini
Turuncu duvar banyo dolabı kombini
Beyaz sade banyo dolabı
Beyaz sade banyo dolabı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu