Odalar

Evinize Işık Tutacak En Güzel Avizeler

Günümüzün en önemli konularından birisi aydınlatmalardır. Aydınlatmaların hayat kalitemiz üzerinde büyük bir etkisi vardır. Evimizde ve iş yerlerimizde kullanılan aydınlatmalar hayat kalitemizi doğrudan etkiler. Özellik ile vaktimizin büyük bir kısmını evimizde geçiriyoruz. Bu vakitler ise genellik ile işten sonra yani akşam saatleri oluyor. Akşam saatlerinde evimizde aydınlatma kullanıyoruz. Bu konuda da en önemli konulardan birisi evimizde nasıl bir aydınlatma kullandığımız oluyor. Evimizde yanlış bir aydınlatma sistemi kullanmanın sağlığımıza çok büyük zararları var. Yanlış aydınlatma kullanmak gözlerimizi bozabilir, kronik baş ağrısına sebep olabilir ve daha bundan başka pek çok sağlık sorununa sebebiyet verebilir.

Evimizde kullanabileceğimiz en doğru aydınlatma çeşidi ise gün ışığı diye adlandırdığımız sarı ile beyaz arası bir renktir. Ayrıca bu aydınlatmanın sağlığımıza faydası büyük olduğu gibi çevremize ve cebimize de büyük faydası vardır. Tasarruflu gün ışığı lambaları daha az enerji harcayarak hem çevremizi korur hem de daha az enerji masrafı oluşmasını sağlar. Tasarruflu lambaları her türlü elektronik ve mobilya mağazasında kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Evinizde kullandığınız beyaz ışıklar kronik bir baş ağrısına sebebiyet verebilir. Sarı lambalar ise yeteri kadar aydınlık olmadığı zaman gözünüzün bozulmasına neden olabilir.

Avize Çeşitleri
Evimizde kullandığımız pek çok lamba çeşidi vardır. Modern, antika, fonksiyonel ve daha pek çok lamba çeşidini evinizde kullanmanız mümkün. Bu aydınlatma çeşitlerinden birisi de avizelerdir. Avizeleri evimizde oldukça çok tercih ediyoruz. Özellik ile de salonlarda ve büyük oturma odalarında avizeler fazlası ile tercih ediliyor. Avizeler bulundukları ortama daha şık bir hava veriyor ve zengin bir görünüm katıyor. Ancak avizeler normal aydınlatmalara kıyas ile biraz daha büyük ürünlerdir. Bu sebep ile bu ürünleri küçük odalarda kullanmak çok doğru bir tercih olmayacaktır. Küçük bir odada kullanacağınız büyük bir avize oturma odanız ya da salonunuzda kötü bir görünüm yaratacaktır. Avizeler bulundukları odayı daha zengin gösteren ürünlerdir. Bu yüzden avizenin kullanılacağı odanın dekorasyonunun avize kullanımını kaldırması gerekir. Sıradan eşyalar ve sıradan bir dekorasyon ile kullanacağınız avizenin odada herhangi bir fark yaratması mümkün değildir. bu sadece basit bir görünüm yaratacaktır. Ancak doğru bir dekorasyon ile kullanılan uyumlu bir avize salonunuzda bambaşka bir hava estirecektir.

Birçok Seçenek  Mevcut
Avize mağazalarında çeşit çeşit ürünler bulabilirsiniz. Bu ürünler o kadar çeşitlidir ki kafanız oldukça karışabilir. Avizeler her odaya göre ayrı ayrı seçilmelidir. Her odada aynı avizenin kullanılması doğru değildir. özellik ile de yatak odaları ve çocuk odalarında kullanılacak olan avizelerin seçiminde daha detaylı inceleyip daha doğru ürünleri seçmekte oldukça büyük bir fayda var. Çocuk odalarında daha tatlı ve sevimli tasarımlar tercih edilir. Bu tasarımlar genellik ile pembe ve mavi tonlarında olabileceği gibi çok daha farklı ton ve modellerde de çocuk odasına uygun bir avize modeli bulmanız mümkün.

Yatak odalarında ise çok büyük olmayan çok göz yormayan daha zarif ürünleri seçmekte fayda var. Daha zarif avize modelleri yatak odaları dekorasyonuna daha iyi uyum sağlayacaktır. Oturma odalarında dilediğiniz modeli seçebilirsiniz. Sadece seçeceğiniz modele odanızın dekorasyonuna göre karar vermelisiniz. Salon kullanıyorsanız ve salonunuz büyük ise buralarda daha büyük avize modelleri ya da antika tasarım seviyorsanız kristal avize modellerini tercih edebilirsiniz. Kristal avize modelleri her ne kadar şık olsa ve bulunduğu ortamı daha zengin gösterse de bilmeniz gerekir ki bu ürünlerin temizliği oldukça zordur. Kristallerin tek tek temizlenmesi oldukça uzun zaman alacaktır. Mutfaklarda kullanabileceğiniz avize çeşitleri de oldukça çeşitli olduğu gibi sadece led ışıklandırma kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Havalı avize örneği
Havalı avize örneği
En güzel avize modeli
En güzel avize modeli
3 lü krom avize
3 lü krom avize
Led avize
Led avize
Halatlı ahşap avize
Halatlı ahşap avize
Tekli modern avize
Tekli modern avize
Kare avize
Kare avize
Kristal taşlı üçlü avize
Kristal taşlı üçlü avize
Ahşap avize modelleri
Ahşap avize modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu