Banyo Dekorasyonu

SPA Etkisi Sunan Açık Hava Banyosu Örnekleri

Banyolarımızı özellikle de evde vakti geçirdiğimiz zamanlar için daha sık kullandığımız bir gerçek. En önemli noktalardan biri de bu sürelerden ziyade daha çok bu alanın ne kadar elverişli olduğudur elbette. Bir başka ifade ile dizayn edilirken rahatlık ve şıklık gibi noktaların atlanmaması gerektiğidir. Bunlar dikkate alınmadığı zaman ortaya çıkacak olan elbette ki memnun olunmayan bir alandır. Şimdilerde pek çok yapı eskiye nazaran oldukça büyük bir değişim yaşadı desek hiç yanlış olmaz. Özellikle de en yaygınlaşan tarz ise elbette ki modern tarzlardır. Hele ki bazı evde kullanılan banyo modellerini gördükçe insanın aklına gelen bu bir eve ait değil sanki olsa gerek. Özellikle de bu tarz modeller için bir ilave daha yapmak gerekir ise de öne çıkan bir diğer detay da sanki bir otelde spa etkisi verir gibi gelmesindendir. Bunlara en bariz örnek olan ise açık hava banyoları diye bilinmektedir.

Günün Stresini Atmak İçin Evinizin Rahat Köşesi
Özellikle de pek çok insan için bu modeller göz kamaştırıcıdır. Biz ilk olarak bunları ele aldık fakat buna benzer pek çok model olduğu da bir gerçektir. Birçok kişi açısından dikkati çeken modellerden bazılar ise spa gibi olanlar, sauna tarzında döşenenler, fin hamamlarına çağrıştıran banyolar gibi… bunların yanı sıra hepimizin bildiği gibi bizim kültürümüzde de oldukça fazla yeri olan hamamları andıranlar bile mevcut. Özellikle de hepimiz için bu kadar önem arz eden bir konu halin gelmesindeki neden ise elbette ki popüler kültürdür. Pek çok insan için dışarıda uzun saatler geçirip evine gelince hem konforlu hem de bir o kadar da şık bir alan görmek istemektedir. Özellikle de bu sebeplerden ötürü bu alanlara oldukça fazla bir ilgi başlamış oldu. hele ki zevkine düşkün olan bir insan için zaten bizim anlatacaklarımız fazla bir öneme sahip olmasa gerek. Onlar zaten ne yapacağını bilir. Özellikle de açık hava banyolarından hoşlanan birisi iseniz oldukça fazla model içinden istediğinizi seçme şansınız da mevcut. Özellikle de pek çok insan için sıkıntı olan bir diğer durum da bu kadar seçenek olmasıdır. yani hal böyle olunca elbette ki bir sonuca varmak daha zor bir iştir. Biz de sizlere bu noktada yardımcı olmak adına buradayız desek.

Açık Hava Banyoları
Banyo dekorasyonu olunca konu, önem arz eden noktalardan biri elbette ki konfordur. Özellikle de estetik bir halde olan bir banyo kullanırken bile size keyif verecektir. Size bahsettiğimiz modeldeki pek çok banyonun yanı sıra diğer modeller için de önem arz eden noktalardan biri elbette ki size sağlayacağı kolaylık yani pratikliğini de dikkate almak önem arz etmektedir. Estetikliği sağlama adına size fazlası ile yardımcı olacak pek çok parça mevcuttur. Mesela ayak havluları, küvet, ayak tahtaları, oturmak için alan ve özellikle de havalandırma yeri gibi… Açık hava banyoları hakkında bilinen bir yanlış ise sadece sıcak iklime sahip olan yerler için geçerli olduğudur. Bunun aksine bir şey iddia etmek gerekir ise de durum böyle değil tam olarak. Özellikle de en güzel yanlardan biri de imkanlar elverişli halde ise eğer tamamı ile açık olmasının dışında tavan kısmının bile bu noktada yeterli olduğudur. Bu sayede üstü kapalı bir alan size sıcaklık açısından da avanta sağlayacaktır. Bahsi geçen diğer modeller için bu durum geçerli değildir. Her halükarda kapalı bir alandır da ondan.

Fayans Seçimi; Diğer bir önemli detay ise fayans seçimidir. Özellikle de fayansta kullanılan rengin mobilyalarda olmasına da dikkat etmek oldukça gereklidir. Şayet eski mobilyalarınıza yeniden dekore edecek iseniz ya da baştan her şeyi düzecek iseniz de bu detayı atlamamak size oldukça fazla yarar sağlayacaktır. Bu sayede eklemek istediğimiz de her iki durumda da renk konusunu atlamadan bir yerde de olsa bütünlük sağlamayı ihmal etmeyin. Bu size oldukça fazla yarar sağlayacaktır.

Banyolar için en bariz gerçeklerden biri de karanlıkmış gibi bir algıya sahip olunmasıdır. Buna nazaran yapılması gereken ise açık renkler ile bu durumun üstesinden gelmektir. Bu sayede zaten içinizi açan bir ortamda olmanız nedeni ile de iş görürken de rahat hareket edersiniz. En kolay yol ise su, doğa toprak gibi temizlik çağrıştıran renkler sayesinde bunu yapacak olmanızdır. En yakışacak tonlardan biri de mavi ya da yeşil olabilir. Bunları çok rahat kaldıracağı da bir diğer gerçektir. Bunlara ilave olarak beyaz bir banyonuz olsa bile renkli aksesuarlar kullanarak bu havayı daha cıvıl cıvıl bir şekle sokmuş olursunuz.

Banyo Dolapları; Bir diğer önem arz eden konu ise banyo dolaplarınız elbette. En kritik nokta ise mekanın genişliği olduğu için de biz de sizlere bunlar ile ilgili bilgiler vereceğiz. Lavabo altında kullanılan dolaplar genel olarak daha çok küçük banyolar için daha kullanışlı gibi gelmektedir. elbette ki bir alan yok ise bu model daha iyidir. Şayet alan var ise her halükarda dolap kullanmak daha uygun bir seçim olacaktır sizler için.  Alan olmaması halinde dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise duşakabin kullanmaktır. Bu sayede küvetin kapladığı alanı da tasarruf etmiş olursunuz. Bir ilave bilgi daha verip yazımızı bitirmek istiyoruz. Tek renge yönelmeden evvel bize kalır ise piyasaya bir göz atmak size oldukça fazla yarar sağlayacaktır. Özellikle de kendi bütçenizi baz almanız halinde oldukça güzel modeller bulacağınızdan da eminiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu