Dekorasyon Önerileri

2018 Modern ve Yeni Ayakkabılık Modelleri

Ayakkabılık çoğunlukla evlerde ihtiyaç duyulan ve önemli görülen eşyalardan birisidir. Ayakkabılıklar insanların ihtiyaç çeşitlerine göre farklılık gösteren ve farklı fiyat skalalarına sahip olan ürünlerdir. Ayakkabılık modelleri evin içinde koyulmak üzere alınmış ya da dekor edilmiş olabileceği gibi, kapınızın önüne koyabileceğiniz çeşitte de olabilmektedir.

Ayakkabılar genellikle kadınların tutkun olduğu ve bu alanda çok tüketim yaptıkları bilinir. Kadınlar üzerine geliştirilen moda sektöründe bu oldukça doğaldır. Çünkü birbirinden farklı ve göz alıcı modeller bulunmaktadır. Kadınlar da hal böyle olunca her çeşit ayakkabıdan edinmek istiyor ve ayakkabılar oldukça geniş alan kaplamaya başlıyor. Aslında sadece kadınlar için değil bazı erkekler için de bu durum söz konusudur. Erkekler de ayakkabı tutkunu olabilmekte ve çeşit çeşit ayakkabılar edinebilmektedir. Burada aslında durum kimin ayakkabı aldığı kimin tutkunu olduğu değil. Burada bunca ayakkabının görselliği bozmadan nerede saklanacağı durumudur. Öncelikle evlerin durumlarına göre nasıl ayakkabılık kullanılabileceğine ve sonrasında da birkaç çeşit ayakkabılığı inceleyerek yazımıza başlayalım.

Dar Antrelerde Nasıl Bir Ayakkabılık Kullanılabilir?
Evlerin tasarımları birbirinden farklıdır. Bazı evlerin antreleri oldukça geniş ve bir salon büyüklüğünde olabilmektedir. Ancak bazı antreler ise oldukça dar ve kısıtlı alana sahiptir. Eğer ki sizlerinde antresi çok geniş yapıda ve tasarımda değilse, daha az genişliğe sahip olan ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Örneğin yana doğru geniş olan ancak antreyi daraltmayacak modeller burada oldukça uygun olduğu gibi yana kaydırmalı kapılarda oldukça etkili olacaktır. Çünkü açılır kapaklar alanı daha çok daraltacak ve sizlerin kolay işlem yapmanızı engelleyecektir. Bunun için sürgülü kapaklar her zaman daha avantajlı olacaktır. Birçok ayakkabılık modelleri aynalı ve portmanto modelleriyle bütün halinde kullanılmaktadır. Ülkemiz de bir dönem bu modeller hep bu şekilde üretilmiştir. Ancak günümüz de bu durum farklılık gösterebilmekte ve sadece ayakkabılıklardan oluşmaktadır. Ayakkabılık işi sizlerin göz zevkine uygun olmasıyla alakalı olduğu gibi aynı zamanda ayakkabılıklar sizlerin ev bütçenizle de doğru orantıdadır. Klasik ve küçük yer kaplayan modelleri de tercih edebilirsiniz.

Geniş Antreler için Ayakkabılık Modelleri
Geniş antre sahibi olan evlerde kullanılacak ayakkabılar kişinin tercihine ve zevklerine bağlıdır ve oldukça geniş davranmaya açık kararlardır. Kapalı yapıda olan, hem çekmecesi olan hem rafları olan hem modern gözüken hem de zevkli tasarımlar seçerek geniş antrenizi doldurmak sizlerin elinde olan bir karardır. Geniş antre yapılarında kapalı formda ayakkabılık tercihleri de daha hoş gözükmektedir. Çünkü hem düzenli görünmesini hem de alanı dolduran bir dolap özelliği görecektir. Bu modeller sizlerin dileklerine göre çeşitlendirilebilir ve genişletilebilir.

Aynalı Ayakkabılık Modelleri
Son zamanlarda ayakkabılık tercihlerinde en çok dikkat çeken modellerden birisi de aynalı modellerdir. aynalı ayakkabılık modelleri hem dar antrelerde hem de geniş antrelerde kullanılabilir. İnce ve uzun modellerde kapı üzerine bir ayna yerleştirilerek küçük antreler için ayna oldukça avantaj gösterebilir. Aslında ayakkabılıklarda bulunan aynalarda oldukça hoş durduğu gibi ortama derinlikte kazandırmaktadır.  Geniş antrelerde kullanılması tercih sebebi olan geniş ayakkabılık modellerinde ve yandan kaymalı kapı modellerinde aynalar oldukça etkin olmaktadır.

Son zamanlarda en çok yapı marketlerde bulunan ürünler dikkat çekiyor. Oldukça göz alıcı ve tasarım modeller olması da evlere spor bir hava katmaktadır. Son dönemler gösterişten uzak olduğu için insanlar için bu gösterişsiz ve sade hayata yapı marketlerde uyum sağlamış ve çok işlevli olan aynı zamanda da ortama bir sadelik ve ferahlık katan modeller tercih etmektedir. Ayakkabılık modelleri de burada en çok dikkat çeken modelleri oluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu