Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonunda Son Trendler ve Farklı Zevklerin Birleşimi

Hepimiz için en büyük sorunlardan biri de günümüz koşullarında oldukça dar mekanlarda yaşıyor olmaktır. Hele ki bu alanları dekore etmek demek neredeyse bir işkence gelir pek çoğuna. Özellikle de bu  noktada mekanın niteliği pek önem arz etmemek ile birlikte genel olarak öne çıkması gereken detay ise kullanışlı olup olmadığıdır. Biz de sizlere yol göstermesi adına bu yazımızda bu konu üzerinde duracağız. Özellikle de değinmek istediğimiz husus ise dar bir alan için neler yapmanız gerektiği ile ilgili.

Özellikle de söz konusu olan dar alanlar ise neler yapmanız gerektiği oldukça farklı irdelenmesi gereken bir konudur. küçüklük bir yana dar bir banyo olması da buna nazaran daha farklı boyutlardan ele alınmalıdır. Yani buradan çıkacak sonuç ise küçük ile dar aynı manalara gelmemektedir. Bir örnek vermek gerekir ise dar olan bir banyo aynı zamanda büyük de olabilir. Yani anlaşılması gereken durum ise genişliği olmadığı gibi boy olarak uzundur. Bunları ayrıt etmek özellikle de önem arz etmektedir. Şimdi sizler için özellikle de dar banyolar üzerinden giderek ilerleyeceğiz. Buyrun gelin bir göz atalım neleri kaleme almışız?

Dar Banyolar İçin Öneriler
Dar denen bir banyo sahip iseniz ilk olarak dikkat edilmesi gereken detay dekorasyonda iyi planlama yapılması gerektiğidir. En çok kafa yorulması gereken konulardan biri de tercihinizi küvetten mi yana kullanacağınız ya da duşakabin mi seçeceğinizdir. Bu noktada önemli olan bir detay ise banyo için gereken parçaları seçmeden evvel neler yapmak istediğinize karar verip daha kolay bir şekilde ilerlenmektir. Özellikle de bu davranış size yerleşim noktasında oldukça fazla yarar sağlayacaktır. Dar bir banyo için illa da küvet istiyorum diyenlerden iseniz ince olan modellerine bakmanızda fayda vardır. En güzel yanlarından biri de bu küveti duvarın bir kısmına dayamanız halinde geriye kalan kısımlara ise lavabo, dolap gibi parçaları da koyma gibi bir ihtimaliniz olmuş olur. Bunlara ilave olarak eğer ki yer var ise çamaşır makinesi bile buraya konabilir. Özellikle de size sağlayacağı en güzel yanlardan biri de her şeyin derli toplu olmasıdır. dar bir mekana sahip iseniz genel olarak sıkıntılarının neler olduğunun zaten farkındasınızdır. En kötü yanı ise dağınıklığa fazlası ile müsait olmalarıdır. Özellikle de uzun olmasına rağmen bu mekanlar göze oldukça küçük gelmektedir. bize kalır ise küvet tercihiniz yerine bir duşakabin tercih etmeniz size daha fazla yarar sağlayacaktır. Bu modeller kare bir şekilde olduğu için de alanın dar olması bir sıkıntı yaratmayacaktır. Bunların yanı sıra duşakabin modelleri için oval ve köşeli olanlar da mevcuttur. Önemli olan sizin ne istediğiniz olduğu gibi aynı zamanda dar bir banyo için oval olanı seçmek daha doğru bir seçim olacaktır. bu noktada yağacağınız bir piyasa araştırması sayesinde oldukça fazla bilgi edinirsiniz. Genel itibari ile oval olanlar özellikle de dar alanlar için en makul seçimlerdir. Özellikle de dar bir banyoya hangisi gider deseler bize kalır ise bu modeli belirtmek oldukça doğru olacaktır.

İnsanlar genel olarak lavabolara baktıklarında gördükleri el yıkanan ve üzerinde ayna olan bir yerdir. Özellikle de bunun aksini ortaya koyan o kadar fazla model hayatta ki şu an. Tasarımcılar bu noktada bizlere bu durumun böyle olmadığını çok rahat bir şekilde göstermiştir. Bunlara ilave olarak asıl demek istediğimize gelmek gerekir ise bu modellerden kullanarak tasarım bir ürün ile dekorasyonun alasını yapmış olursunuz. Tahmin edileceği üzere her güzel ürünün bir bedeli olur. Bize kalır ise maddi olarak bir sıkıntı yaşamayacak iseniz çok rahat bir şekilde kullanmak hakkınız. Tasarım olarak karşımıza çıkan banyo modellerine örnek vermek gerekir ise Akvaryum Model Lavaboyu ele almak doğru olacaktır. incelememizdeki sebep ise sanki bir akvaryummuş gibi bir edayı sizde yaratmasıdır. Özellikle de tasarım ürünlere karşı ilginiz var ise bu tarz modeller tam da size göre. Çok da bir detay eklenmesine gerek kalmadan bu lavabo ile bu işi halletmiş olursunuz. Buna ek olarak fayans seçiminize de dikkat edilmesi gerektiğini ifade edelim.

Bu örneklere devam etmek gerekir ise eğer Suyun Başını Döndüren Model bunlardan biri olarak ele alınabilir. en gerekli özellik ise geniş bir alana sahip olmanız gerektiğidir. Nedeni ise suyun aktığı yerde kavis şeklinde bir model olması gerekmektedir. Özellikle de el yıkama esnasında ortaya çıkan tablo oldukça fazla hoşunuza gidecektir.

Bunlara ilave olarak eklenecek modellerden biri de pek çok kadının zevki haline gelen leopar deseni üzerinedir. İsmi ise Leopar Kap olarak geçmektedir. musluğu ise şekil olarak bardağa benzemektedir. Özellikle de oldukça farklı modelleri seven birisi iseniz bunu seveceğinizden de eminiz. Bunlara ilave olarak bu lavabonun bardağı kırıkmış gibi gelmektedir ilk bakışta. Musluğu açmanız halinde ise suyun size geldiği kısım ise kırık yerden oluyor. Özellikle de eklenmesi gereken bir detay ise bu tarz bir model kullanıyor iseniz genel olarak evin geri kalanı da bu düzende olmalıdır. Yani çok süslü denecek bir ev dekorasyonu ve bu banyo bize kalır ise zıt olacaktır. en güzel yanlarından birisi ise seçeceğiniz bu model sayesinde ortaya çıkacak olan tablo sayesinde banyonuz size adeta huzur verecektir. Hele ki bazı insanlar için bu oldukça önem arz eden bir konu olduğu için de değinmenin önemli olduğunu düşündük. Umarım biraz da olsun faydamız olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu