Banyo Dekorasyonu

Her Zevke Uygun Banyo Paspas Modelleri

Doğası gereği büyük pencereleri bulunmayan banyoların ışıklandırması ve içerisindeki eşyaların tarzı, banyoların genel havası üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bireylerin kişisel bakımlarını yerine getirmeleri sırasında ayna karşısında yeterli ışığı alabilmeleri için hem banyonun aydınlatmasının iyi seviyede olması hem de banyodaki diğer eşyaların da ışığı yansıtacak cinste ve renklerde olması gerekmektedir. Yalnızca ışıkla alakalı olmamakla birlikte iyi bir görünüm sağlanabilmesi için de banyolarda bulunan paspaslar büyük rol sahibidir.

Banyolarda kullanılabilecek olan paspaslar, banyonun büyüklüğüne, duvarların rengine, duvarlarda kullanılan malzemeye, ışıklandırmaya göre değişik şekillerde ve renklerde kullanılabilecektir. Bazı paspas modelleri banyolara iyi bir görünüm katarken bazı paspas türleri de kullanışlılık açısından diğer modellerden çok daha öne geçecektir. Özellikle suyu emmeyen, suyun akıp gitmesine izin veren ve kişilerin ayaklarının kayarak kendilerini sakatlamalarını önleyecek paspaslar, kullanışlılık bakımından diğer paspaslardan çok daha önde olacaklardır. Yazının devamında, banyolarda kullanılabilecek paspas modelleri aktarılmaktadır.

Kaymayan banyo paspasi modeli

Evlerde en sık kaza yaşanılan yerlerden birisi de banyolardır. Zeminin ıslak olması ve bireylerin, ıslak zemin üzerinde hareket ederken ayaklarının kayması sonucunda istenmeyen hadiseler yaşanabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için geliştirilen paspaslar, banyo ve tuvalet gibi ıslak zeminlerde yere yapışarak, üzerinden herhangi bir kişinin geçmesi ya da hızlı bir şekilde hareket etmesi halinde bile yerini oynatmaz ve kişilerin ayaklarının kayarak yaralanmalarının önüne geçmiş olur. Bu paspaslara yapı marketlerden ve internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilecektir. Çeşitli renklerde ve desenlerde bulunabilecek olan bu paspaslar hem duş kabini içerisinde hem de banyoda aynanın karşısında kullanılabilecektir.

Bambu banyo paspasi

Bambu banyo paspasları, sarı led ampullerin bulunduğu, sarı ışıklandırmanın baskın olduğu banyolarda oldukça şık duracak bir seçim olacaktır. Paspasın yapımında kullanılan malzemenin doğal olması, banyodaki kişilerin ayaklarının altında yumuşak dallardan bir yastık bulunuyor hissi verecektir. Islandığı zaman bir yere dik bir şekilde koyulduğu zaman diğer paspaslara nazaran daha hızlı kuruyacaktır. Bambu banyo paspasları, banyosunda hasır sepet, ahşap dolap kullanan, banyosunda doğal malzemelerin ağır bastığı kişilerin oldukça hoşlanacak oldukları bir seçimdir. Evinin ve banyosunun dekorasyonunda doğal malzemeleri kullanmayı seven kişiler için ilk sıralarda yer alacaktır.

Yumuşak ve rahat banyo paspasları

Üzerine adım atıldığı zaman oldukça yumuşak ve rahat bir his veren bu paspaslar, kişilerin duştan çıktından sonra ayaklarının nemini alarak zemine daha rahat ve güvenli bir şekilde basmalarını sağlayacaktır. Paspasın yapısı suyu en kısa sürede emmeye ve içinde muhafaza etmeye yönelik olarak geliştirildiği için banyolarda bu tür paspaslara sıklıkla rastlanmaktadır.

Hayvan motifli banyo paspası

Özellikle hayvanları seven kişilerin kullanmayı tercih edecek oldukları türden banyo paspasları. Evinde hayvan besleyen, hayvanları seven ve onları evinin her yerinde görmekten hoşlanacak olan kişiler için tasarlanmış bu banyo paspasları, küçük sevimli dostlarımızın evin her yerine hakim olmasına katkıda bulunacaktır. Evinde kedi besleyen kişiler genellikle kedi kumlarını banyolarına koymaktadırlar. Bu kişilerin kedileri, kedi desenli paspaslardan oldukça hoşlanacaktır.

Sade açık renk banyo paspasları

Sade bir yaşantıyı benimseyen kişiler, etraflarında rengarenk, birbirinden farklı eşyaları görmek istemeyeceklerdir. Banyo zemini ile aynı renkte olacak paspaslar, çok fazla detaylı görünümden kaçınılmasını sağlayacaktır. Resimde görüldüğü gibi birden fayla ya da takım şeklinde alınacak olan paspasların banyo zeminini kaplaması ile sıcak bir ortam oluşturulacaktır.

Peluş banyo paspası

Evinde peluş halılara, battaniyelere; kıyafet dolabında peluş ceketlere, atkılara yer vermeyi seven kişilerin tercih edebilecek oldukları banyo paspas modelleri. Bu banyo paspasları, peluş yapıları sayesinde üzerine basan kişilere ipeksi ve yumuşak bir his verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu