İstikbalİstikbal Oturma Grupları

İstikbal Klasik Koltuk Takımlarıyla Asaleti Evinize Davet Edin

Koltuk takımları hakkında bilgi sağlayacağımız bu yazıda giriş kısmında ilk olarak koltuklarla alakalı kapsamlı bilgi verdikten sonra sizler için İstikbal koltuk takımları hakkında yaptığımız araştırma neticesinde bazı modelleri ele alacağız.

Koltuk takımları hepimizin hayatında olan bir mobilya olmasından ötürü insanların günlük hayatında sıklıkla kullanmaktadır. Bundan ötürü bir koltuk takımını seçmeden evvel nelere dikkat edilmesi gerektiği noktasında bazı bilgiler sağlamak sizin için de iyi olacaktır. İlk başta ele almak istediğimiz nokta sizin sahip olduğunuz alandır. Bir diğer ifadeyle eğer ki büyük bir salona sahipseniz işiniz daha kolaydır. Özellikle de ferah bir görünüm elde edilmesi bakımından bu durum önem arz etmektedir. Bir diğer önemli detaysa büyük bir salonunuz olmaması halinde ne yapılması gerektiğidir. Bu tarz bir salona sahipseniz eğer yapmanız gereken iş tam olarak köşe takımı tercih etmek olmalıdır. Bu sayede var olan alan daha geniş ve ferah bir görüntüde olacaktır. Düz modeli olan koltukları şık minderle birleştirmeniz halinde oldukça zevkli bir oturma odasına sahip olmuş olacaksınız.

Koltuk Takımlarında Renk Seçiminin Önemi
Koltuk takımı rengi olarak tercih etmeniz gereken renk genel itibariyle desenli ve flu renkler olmalıdır. Bu sayede eğer ki alanın darlığı gibi bir soruna sahipseniz daha ferah bir salonunuz olacaktır. Diğer bir önemli detaysa koyu tonları daha geniş alanlarda kullanmanız gerektiğidir.

Leke Tutmaması; Koltuk takımı tercih etmeniz halinde üzerinde durmanız gereken diğer özellikler ise leke tutmayan, silinebilen kumaşa sahip ve aynı zamanda terletme özelliği olmamasıdır. Bu sayede ilerde kullanırken karşınıza çıkan sorunlarla daha kolay baş etmiş olursunuz. Kumaş tercihinizde salonlar için kadife, sonil ve teflonlu kumaşlar tercih edilirken oturma odalarında keten, sentetik viscon ve koton daha ideal kullanım sağlayacaktır. Son zamanlarda daha popüler olan deri koltuklar oldukça pahalı olmasından ötürü suni deri kullanılarak üretilenlerin de alınması makul olacaktır. Üzerinde durulması gereken diğer bir detaysa bu tarz kumaşların hemen sıcak tutması hem de kolay yırtılmasıdır. Özellikle üzerinde durulması gereken detayları sizler için aşağıda ele aldık. O unsurlar ise şu şekildedir:

 • Yastıkların fermuarlı olmaları ilerde yıkanabilmeleri adına size rahatlık sağlayacaktır.
 • Koltuğun döşemelerini portatif yaptırma şansınız vardır.
 • Salonlar için döşemelik kumaşları seçerken tek renk ve koyu olması noktasında özen gösterin.
 • Özellikle de küçük bir alan için açık renklerde seçim yapın.
 • Ağır ya da hantal mobilyaları tercih etmemeye bakın.
 • Ayrılabilen özelliği olan koltukları seçin.
 • Yalın modelleri tercih etmeniz size başka mobilyalarla kolay kombinasyon sağlayacaktır.
 • Koltukları silme işleminde kadife ve tüylü dokumalar için son durulama esnasında içine az bir miktar sirke konulması halinde daha parlak sonuç elde edilecektir.

Şimdi de sizler için genel itibariyle istikbal koltuk takımları hakkında bilgi verdikten sonra modelleri ele alacağız. Genel itibariyle bu özellikler aşağıda ifade edilmiştir:

 • İstikbal koltuk takımları minimal hatlara sahip olmasının yanı sıra modern koltuk yapısı sayesinde istediğiniz şıklığı sağlamada size yardımcı olacaktır.
 • Bazı modellerde yer alan zero wall teknolojisi sayesinde yatak şeklinde kullanma imkanınız da olabilecektir.
 • Aynı şekilde bazı modellerin yerden yüksek olması sayesinde altını silme gibi işlemler açısından size rahatlık sağlayacaktır.
 • Bir diğer önemli özellikse ayak renginde size farklı renk seçenekleri sunan modellerin olmasıdır.
 • Renk demişken modeller bazında ele alındığı zaman oldukça geniş yelpaze seçeneği sayesinde size dilediğiniz ortamı oluşturmak adına fayda sağlayacaktır.
 • Son olarak ele alınması gereken bir diğer özellik ise sandık fonksiyonu olan mobilyalar için size yerden tasarruf sağlayacağıdır.

İstikbal Klasik Koltuk Takımları Fiyatları ve Satın Alma Seçenekleri

Fiyat bilgileri ve detaylı resimleri üst kısımdaki videoda inceleyebilirsiniz. Ürünler hakkında ekstra bilgiler almak için buraya tıklayabilir ve İstikbal Mobilya resmi sitesi üzerinden diğer detayları görebilirsiniz. Ürünlerin diğer renk seçenekleri, satın alma seçenekleri ve güncel fiyatları hakkında bilgiler için bu sayfa üzerinden destek alabilirsiniz. Bu ürünleri bulunduğunuz bölge üzerindeki İstikbal Mobilya mağazalarında da inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu