İstikbalİstikbal Oturma Grupları

2019 İstikbal Kanepe Modelleri Klasik & Şık ve Eğlenceli

Diğer adıyla divan olarak da bilinen kanepe en az iki veya daha fazla kişinin oturması adına yeterince büyüklüğe sahip olmasının yanı sıra kumaşla kaplanmış içi ya da üstünde şilte yastıklar yer alan sırtı dayamak adına arkalığı ve kolları bulunan mobilya olarak kullanılmaktadır. Bu mobilya türünün en eskisine ilk olarak 17. Yüzyılda rastlanmıştır. Yanlarının indirilmesi neticesinde yatak olma özelliğine sahip olan bir kanepe şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Arkalığı ve çeşitleri açısından oldukça farklı biçimleri bulunmaktadır. 20. Yüzyılda ise koltuk takımlarına entegre edilerek birlikte kullanılmaya başlanmıştır.

Kanepeler işlevleri ve biçimleri bakımında oldukça değişik adlar almaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse eğer kollarıyla arkalığı bir S çizecek şekilde kıvrılıp birleşen model sayesinde iki kişinin aynı anda yan yana ve ters yönlerde oturabileceği modele aşk kanepesi denmektedir. 18. Yüzyıl itibariyle salonlarda yer alan koltuk takımlarının bir parçası olarak kullanılmaya başlanılmasının neticesinde oturulan kısmın kumaşla kaplanması ve sırtı oymalı şekilde düzenlenenler de salon kanepesi olarak ele alınmaktadır.

Kanepe Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kanepelerin sürekli olarak yenilenme gibi bir durumu olmadığı için alırken dikkat edilmesi gerekenler noktasında bazı hususların üzerinde durulacaktır. Özellikle de size ilerde sorun çıkartan bir kanepe edinmek yerine en baştan kaliteli olanı almak daha sonra uzun kullanım sağlamak adına da yararlı olacaktır. Bunun için de kanepede kullanılan mobilyadan tutun da diğer tüm parçalara kadar bu detayı atlamamak size yarar sağlayacaktır. Koltuklar özellikleri bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Almadan evvel bunları göz önünde bulundurmak da size ileride yarar sağlayacaktır. Eğer ki özelliklerine uygun şekilde üretimi gerçekleşmemiş olan bir mobilya alırsanız da bu sefer deforme olma ya da bozulma gibi etkiler gözükmeye başlayacaktır.

Kanepelerde Kalite Önemli Mi?
Şık bir ortam elde etmek adına para kadar önemli zevk ve beğeninin yanı sıra aynı zamanda kalitede üzerinde durulması gereken bir detaydır. Bundan ötürü de fiyatı yüksek olan her koltuk daha kalitelidir demek çok genel bir ifade olmasının yanı sıra genel itibariyle işçilik noktasında daha özenli olunduğu da bir gerçektir. Bundan ötürü de bu tarz koltuklar daha uzun süre dayanıklılık gösterecektir.

Koltuk Kalitesi: Koltuk kalitesinden anlayabilmek adına bir yerde uzman olmak gereken bir husustur. Diğer yandan deneyimi olmayan ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi için de kalitesine bakarak koltuk almak oldukça makul bir davranış olacaktır. Koltuk alırken üzerinde durulması gereken iki detay bulunmaktadır. Kaliteli bir iskelete sahip olan bir koltuk iyi bir ustanın elinden çıkmasından ötürü genel itibariyle malzeme olarak gürgen ağacı kullanıldığı görülmektedir. Bir diğer önemli detay ise koltuk süngerleridir. Koltuğun kullanılması neticesinde çökme yaşamaması ve deforme olmaması adına 32 dansitelik sünger kullanılması daha uygun olacaktır.

Koltuğun yapımında yer alan usta aynı zamanda kalite noktasında en önemli kriterlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan ötürü malzeme birinci sınıf olsa dahi ustanın deneyimsiz olması ya da beceriksiz olması demek malzemenin heba olmasıdır. Diğer yandan mobilya türü ürünlerde bir avantaj sağlayan diğer bir durum da kalite bakımından görünüşün de yardımcı oluyor olmasıdır. Bir ürünün estetik olması demek aynı zamanda kaliteli olduğu anlamına gelmediği için olsa gerek alırken bunu gözden kaçırmamak size yarar sağlayacaktır.

İstikbal Kanepe Modellerinin Özellikleri
İstikbal kanepeler hakkında bilgi sağlamak için genel itibariyle sitede yer alan modellerin özelliklerini ele almayı gerekli gördük. İstikbal kanepe sahibi olmanız halinde size sağlayacağı avantajlar aşağıda ifade edilmiştir:

  • Silinebilir deri
  • Silinebilir kumaş
  • Yumuşak kumaş dokusu
  • Yatak olma özelliği
  • Sandık fonksiyonu

Üstte yer alan özellikler kanepelerin hepsinde aynı anda yer almamakla birlikte detaylı bir araştırma kapsamında kolay bir şekilde elde edilebilecektir.

İstikbal Kanepe Modelleri Videolu Tanıtım

Sizler için hazırladığımız video da fiyat bilgileri yazmaktadır ancak fiyatlar her ay değişebilme özelliğine sahiptir. O sebepten dolayı İstikbal resmi sitesi üzerinden güncel fiyatlara bakmanızı öneririz. Bu linke tıklayarak İstikbal resmi sitesine giriş yapabilir ve model seçtikten sonra sağ üst kısımdan fiyat listesine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu