Dekorasyon Önerileri

Yılbaşı Ev Dekorasyonu & Süsler

Her yıl yeni umutlar, yeni dilekler, yeni arayışlar ve güzelliklere ulaşmak için coşkuyla kutladığımız yılbaşı hazırlıklarımız çok önceden başlar. Tüm sevdiklerimiz ile beraber olmak isteyeceğimiz yılbaşında, hediyeler ve ev süslemeleri önceliğimiz olmak kaydıyla telaşlı bir dönem olarak görülür. Yeni bir yıla gireceğimiz şu günlerde, ihtiyacınız olduğunu düşündüğümüz ev süslemeleri hakkında sizlere yol gösterebileceğine inandığımız fikirler vermek isteriz.

Yılbaşı Ağacı
Misafirleriniz yılbaşı için evinize geldiği ilk anda onları tıpkı bir tatile gelmişçesine hissettirebilmeniz oldukça önemli. Örneğin merdivenleri mumlar ile ışıklandırarak tatlı bir görünüm oluşturulabilir. Buna ek olarak çiçekler ile renklendirmek sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Yine girişte bulunan boş alan iyice süslenmiş küçük bir yılbaşı ağacı ile doldurulabilir.

Yılbaşı Çelengi
Günlük oturma odasında gözüne kestirdiğiniz ve dekore edildiğinde güzel olacağını düşündüğünüz bir alan seçin. Örneğin evinizde bir şömine var ise şöminenin hemen üzerinde bulunan boş alan süsleme için gayet uygun olacaktır. Şöminen üzerinde bulunan alana rengârenk çiçekler ile donatılmış bir çelenk yerleştirilebilir. Buna ilaveten şöminede yanan ateş ile uyumlu olabileceğini düşündüğümüz ve şöminenin her iki yanına yerleştirildiğinde güzel bir görünüme sahip olacağına inandığımız iki adet yılbaşı ağacı koyulabilir.

Yılbaşı Mutfak Süslemeleri
Yılbaşında en çok zaman geçireceğiniz alanlardan bir tanesi de mutfak. Yılbaşında evinize davet ettiğiniz misafirlerinizin de sık sık uğrayacağı alanlardan olan mutfak küçük dokunuşlar ile yılbaşına hazır hale getirilebilir. Kırmızı ve beyaz renkler ile donatılmış kar taneleri mutfak dolaplarına iliştirilebilir. Kar taneleri ile renklendirilen mutfak, tezgah üzerine konumlandırılan küçük çam ağaçları ile zengin hale getirilebilir.

Renkli Akşam Yemeği
Misafirleriniz gelirken yılbaşı toplarını almayı unuttuğunu düşünerek yemek masanızın üzerine yılbaşı toplarını yerleştirmeniz güzel olacaktır. Yemek masasının üzerinde bulunan avize yine yılbaşında görmeye alışkın olduğumuz süsler ile donatılabilir. Avizeye ilaveten yine yemek masası üzerine yerleştirilecek LED ışıklar yılbaşı yemeğinin daha sıcak bir ortamda geçmesini sağlayacaktır.

Yılbaşı Merdiven Süsleri
Yılbaşı havasına erkenden girmenizi sağlayacak unsurlardan bir tanesi de sık sık kullandığımız merdivenlerin başlangıç ve bitiş noktalarına yerleştirilecek küçük yılbaşı ağaçları olacaktır. Yine merdivenlere iliştirilecek olan etiketler yılbaşı havasına girmemizi sağlayacak önemli hususlardan biridir.

Yılbaşı Kapı Süsü
Misafirlerinize merhaba diyeceğiniz ve ilk karşılaşmanın olacağı nokta evimizin giriş kapısıdır. Giriş kapısını çok basit şekilde örneğin üzerine yılbaşında sık kullanılan ışıklı yıldız ile süsleyebiliriz.

Yılbaşı Banyo Süsleri
Banyo küçük ve eşyalar ile dolu bir alan olduğundan çok fazla süsleme yapma ihtimaliniz olmayabilir. Bu nedenler lavabo kısmına kırmızı beyaz renkler ile süslenmiş mink çam ağaçları koyulabilmek ile birlikte yine uygun olacağını düşündüğünüz alana küçük bir çiçek sepeti yapılarak asılabilir. Banyoda kırmızı ve beyaz temalı renkler kullanılarak farklı bir alan oluşturulabilir.

Yılbaşı dekorasyonu için verdiğimiz bu tavsiyelerin yanında aşağıdaki galerimizden yılbaşı ev süslemelerine örnekler bulabilirsiniz.

Yılbaşı Ev Şömine Süslemesi
Yılbaşını ateşi ile sıcak kılan ve başında fazlası ile zaman geçirdiğimiz şömineler aynı zamanda çocukların da hikayelerde anlatıldığı gibi hediyelerini bekledikleri en özel alanlardan biri. Yılbaşı ile adeta özdeşleşen şömineler soğuk kış günlerinde başında en fazla zaman geçirdiğimiz özellikle yılbaşı kutlamaları ile özdeşleşen anlarının yaşandığı mekanlar olarak akıllarda yer edinmiştir.

En güzel Yılbaşı salon süslemesi
Her yıl hemen hemen herkesin gündeminde olan yılbaşı ev süslemeleri

Yeni Yıl Süsleri
Her yıl bir önceki yılbaşına göre değişen yılbaşı süslemeleri günden güne değişik tarzlara bürünmekte ve farklı süsleme yöntemleri gelişmektedir. Çam ağaçları yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmesi iken rengarenk çiçekler ve vazolar süslemeyi daha canlı kılan diğer unsurlardır. Tüm bu araçların doğru şekilde konumlandırılması süslemeyi amacına ulaştırmada yardımcı olacaktır. Kırmızı beyaz tonlar öncelikli tercihlerdir.

Çok çeşitli Yılbaşı Dekorasyonları
Yıldan Yıla değişen ve ilginçleşen Yılbaşı Dekarasyonları

Yılbaşı Salon Süslemesi
Yılbaşında en çok vakit geçirilen alanların başında gelen salonlar süsleme ayrıntılarının en çok düşünüldüğü yerler. Beyaz tonlar sadelik kattığı gibi süslemeler için kullanılabilecek en uygun renk olarak dikkat çekiyor. Basit bir yılbaşı ağacı çok fazla yer kaplamadan nezih bir görüntü sunuyor.Geniş alanların süslenmesi her zaman daha zahmetli olmasına rağmen ufak dokunuşlar ile de sorun kolayca çözülebiliyor.

Beyaz tonların ağırlığı
Yılbaşı kutlamalarının en önemli alanı salon süslemesi

Basit Yılbaşı Dekorasyonu
Yılbaşını anımsatan en özel renk olarak kırmızı yılbaşı kutlamalarının yapıldığı hemen hemen her evde ağırlıklı olarak kullanılıyor. Günlük oturma alanlarında yapılan süslemeler minik çam ağaçları ile birlikte üzerilerinde kullanılan kırmızı tonlar süslemelere hoş bir görünüm kazandırıyor. Oturma alanlarında kullanılan küçük masalar ve üzerilerinde ki süslemeler adeta yılbaşının geldiğinin habercisi.

Yılbaşına Özel Kırmızı Renkler
Günlük oturma alanlarının dekorasyonu ve kullanılan renkler

Yılbaşı Kapı Süsleme
Yılbaşında misafirlerimizi karşıladığımız ilk alan olan giriş kapısı süslemenin başladığı ilk alandır. Beyaz renkte ki kapılar kırmızı renkte ki süslemeler ile dekore edilir. İlaveten yılbaşının en belirgin göstergesi olan çam ağaçları kapının her iki tarafına yerleştirilir. Led ışıkları ile de daha renkli ve canlı bir hava katılır.

En başarılı kapı süslemesi
Karşılama alanlarının başında gelen kapı süslemeleri

Yeni Yıl Bahçe Süslemesi
Özellikle bahçesi olan evlerde yılbaşı kutlamaları bahçeden başlar. Büyük çam ağaçları ilk olarak bahçeye yerleştirilerek LED ışıklar ile canlı bir hal kazandırılır. Yine evin dış yüzeyine bir takım süslemeler yapılarak ışıklar ile canlandırılır. Dışarıda hazır bulundurulan beyaz renkli şömine ise adeta yılbaşının geleceğinin habercisi.Noel Baba figürü ise çocukların en çok ilgisini çeken unsurlardan bir tanesi.

Geniş alanların dekorasyonu
Geniş bahçe alanlarının süslenerek yılbaşına hazırlanması

Yılbaşı Yemek Masası ve Masa Örtüsü Süslemesi
Yılbaşının geleneksel yemekleri birçok arkadaşı bir araya getiriyor. En önem verdiğiniz arkadaşlarınızı davet ettiğiniz yılbaşı yemeklerinde kullanılan mutfak eşyaları oldukça önemli. Yılbaşının geleneksel rengi haline gelen kırmızı yılbaşı sofralarında yerini almış durumda. Beyaz ve Kırmızının birleşmesi sadelik ile birlikte yılbaşının yemeğini farklı ve özel kılmış durumda.

En dikkat çeken yılbaşı sofrası
Yeni yıl yemeğinde kullanılacak araç gereçler

Yılbaşı Kıyafetler ve Yılbaşı Malzemeleri
Yılbaşı desenleri hem renk hem de şekil olarak mutfaklarda da yerini almış vaziyette. Özellikle kırmızı ve beyazın etkin olduğu elbiselerde miniklere hitaben patikler de kırmızı ve beyaz olarak dizayn edilmiş. Sadece kılık kıyafet değil Gardırobumuzda bulunan bir takım süs eşyaları dahil birçok eşya görünüm olarak yılbaşından nasibini almış vaziyette.

En değişik ve renkli elbiseler
Yılbaşının kullanılan kıyafet desenlerine etkisi

Yılbaşı Şöminesi ve Yılbaşı Ağaç Süsleri
Yılbaşında süslenilmesi için en fazla özen gösterilen alanlardan biri şöminedir. Şöminenin üzerine koyulan mumlar ve çam ağaçları süsleme esnasında en çok kullanılan eşyalardır. Yine şömineden sarkıtılan yıldızlar yılbaşının en önemli simgesi olup vazgeçilmezlerdendir. Şöminenin yanına koyulan çam ağacı ve altında ki hediyeler şömine etrafında kullanılana dekorasyon ürünlerinden biridir.

Yeni yıla ait şömine süslemeleri
Yılbaşında şöminenin süslenmesi ve hazırlanması

Yılbaşı Merdiven Süslemesi ve Yılbaşı Işıkları
Merdiven süslemeleri her yılbaşında öncelikli olarak tercih edilen alanlardan biridir. Değişik tarza da ki kurdaleler merdiven boyunca yerleştirilir. Yine merdiven sırasında bulunan aynalara özel süslemeler yılbaşına özgü geleneklerden bir tanesidir. Merdiven tutacaklarına çam ağaçları ilave edilerek ayrı bir hava katılır ve yeni yıla özgü bir hava oluşturulmaya çalışılır. Yapılan ışıklandırmalar da merdiveni ve evinizi oldukça güzel göstermektedir.

Yılbaşına ait merdiven süslemeleri
Yeni yılda merdiven süslemesinde kullanılan süslemeler

İlginç Yılbaşı Süsleri
Yeni yılda kullanılan geleneksel kırmızı rengin yanında farklı dizaynlarda farklı renkler kullanarak ilginç dekorlar elde edilebilir. Mor yemek takımıyla eşleştirilmiş çam ağacı geleneksel anlayışın dışına çıkılmış farklı bir hava yakalanmış. Çam ağacının yanında ki hediye kutuları yine çam ağacı ile aynı renkte olup güzel bir görünüme sahip olmuş.

Yeni yılda farklı tonlar ile ilginç dizaynlar
İlginç yılbaşı modelleri

Yılbaşı Hediyeleri
Yeni yılda birçok insanı telaşlandıran konulardan bir tanesi de hediye edilecek ürün üzerinde çalışmalar. Minik ve kırmızı renkte ki hediyelik eşyalar yılbaşına özgü renkleri ile akıllara gelen armağan edilecek ürünler arasında. Sadece hediye amaçlı değil aynı zamanda süsleme olarak ta kullanılabilecek bu ürünler yeni yılda aranan ürünlerin başında geliyor.

Yeni yılda hediyelik eşyalar
Yılbaşına ait, şirin ve zor bulunan yılbaşı hediyeleri

Yılbaşı Çam Ağacı
Yılbaşına özgü çoraplar yeni yılda raflarda yerini alıyor. Yılbaşını hatırlatan bu tür ürünler genel olarak kırmızı ve beyaz renkte oluyor. Yine çiçekler ile süslenmiş çelenkler süsleme aracı olarak kullanılıyor. Çam ağacı ve yapay çiçekler de süslemede kullanılan en yaygın araçlardan sadece birkaç tanesi. Hediye kutuları unutulmayacaklardan.

Yılbaşına özgü çoraplar
Yeni yılda revaçta olan kırmızı renkli ürünler

Farklı Yılbaşı Süslemeleri
Günlük hayatta karşısında en çok vakit geçirdiğimiz nesnelerin başında aynalar geliyor. Evimizin en belirgin noktalarında bulunan aynalara yılbaşında ayrı bir önem atfedilebilir. Değişik biçimde süslenerek farklı bir hava katılabilir. Özellikle büyük ve geniş aynaların süslenmesi çok daha kolay ve zahmetsiz olacağı gibi çok da gösterişli olabilir.

Yeni yıla özel ayna
Yeni yılda aynaların süslenmesinde kullanılan farklı yöntemler

Yılbaşı Ev Işıklandırması (Dış Cephe Led Işıklandırma)
Yeni yılı özel kılan ve müthiş bir görünüm sağlayan Led ışıkları en çok tercih edilen araçlardan olup özellikle büyük ve bahçesi olan evlerin ışıklandırılmasında kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Yoğun kar yağışı ile bütünleşmiş bu evlerin özellikle köşe ve çatı kısımları ışıklandırmak için kullanılan bölgeler olarak dikkat çekmektedir.

Led ışıklar ile aydınlatma
Yeni yılda evleri güzelleştiren süsleme şekilleri

Yılbaşı Süsleri – Mumlar
Mumlar yeni yılda yılbaşını özel kılmak için kullanılan en etkin araçlardan biridir. Küçük bir sehpanın üzerine koyulan bir tabak ve onun içinde bulunan çam ağaçları eşliğinde kullanılan mumlar oldukça hoş bir görünüm sunmaktadır. Minik bir kurdalenin iliştirilmesi ve özellikle mumun loş ışığı ile uyumlu olması görünümü daha da güzel kılmaktadır.

Mumlar eşliğinde yeni yıl
Yeni yıl süslemelerinde mumların kullanımı

Yılbaşı Süslemeleri – Kozalaklar
Hayatımızda her daim olan fakat dikkat çekmeyen kozalaklar yılbaşı gelince en önemli süsleme enstrümanlarından bir tanesi oluyor. Çok basit aynı zamanda yılbaşının en çok kullanılan süslemelerinden bir tanesi olan kozalaklar küçük çam ağaçları ve mum eşliğinde gayet sade bir görünüm sunuyor. Sunum şekli her zaman olduğu gibi ayrı bir önem kazandırıyor.

Yılbaşında kozalaklar
Yılbaşının vazgeçilmesi kozalaklar ile süsleme

Yılbaşı Çam Ağacı Süsleri
Yılbaşının vazgeçilmezi olan cam ağaçları irili ufaklı boyutlarda yılbaşı süslemeleri için evimizin farklı noktalarına yerleştirilir. Yılbaşı ağaçlarını süslemek özel bir yetenek gibi algılanır. Yılbaşı ağacını süslemenin en püf noktası uygun şekilde ışıklandırılmasıdır. Yılbaşı ağacına asılacak olan küçük oyuncaklar yine yılbaşı ağacının güzel görünmesinde oldukça önemli etkenlerden birisidir.

En canlı yılbaşı ağacı
Yılbaşında kullanılan cam ağaçları ve ışıklandırılması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu