Mutfak Dekorasyonu

Açık Mutfak Dekorasyon Fikirleri ve Modelleri

Açık mutfak modelleri son yıllarda ülkemizde de tercih edilen yeni bir konsept diyebiliriz. Evinizde şık ve modern bir görünüm kazandıran bu mutfak tasarımı aynı zamanda salon ile birlikte olduğu için salon dekorasyonu ile uyumu da son derece önemlidir.

Açık mutfak dekorasyonu aşamasında öncelikle açık mutfak tasarımı ve salon tasarımı arasında renk, desen ve hat uyumuna göz atmanız gerekebilir. Eğer küçük mutfak ve salonunuz varsa açık renkleri tercih edebilir ve ortamın daha ferah geniş görünmesi için oval hatlara sahip mobilyalar kullanabilirsiniz.

Ada mutfak tezgahı açık mutfaklar için harikulade seçimlerden birisidir. Eğer geniş bir mutfağınız varsa ada tezgah salonunuz ile mutfağınız arasında en göz alıcı alanın oluşmasında etkili rol oynayabilir.

Açık Mutfaklarda Koyu Renk Tercihi
Eğer koyu renkli açık mutfak tasarımı tercih edecekseniz salon ile uyumu göz önünde bulundurularak, dekoratif eşyalarda veya kullanılan eşyaların içerisinde pastel ve renkli ayrıntılar kullanmanız, mutfağınızın ve salonunuzun daha modern ve şık görünmesine katkıda bulunacaktır.

24 Farklı Modeli İnceledik
Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Sizlere açık mutfak dekorasyon örnekleri verdiğimiz galeriyi inceleyebilir, yeni mutfağınızda kullanacağınız dekorasyon konusunda fikir edinebilirsiniz. İlk resme tıklayarak modelleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Siyah Beyaz Renk Açık Mutfak Dekorasyonu
Siyah zemin üzerindeki beyaz açık ada mutfak tezgahı ve dolaplardaki ahşap detayları çok zarif görünüyor. Sade ve şık olarak tanımlayabileceğimiz bu modeli Amerikalı tasarımcı Alice Standler tasarladı. Sizlere açık mutfak dekorasyon örnekleri verdiğimiz galeriyi inceleyebilir, yeni mutfağınızda kullanacağınız dekorasyon konusunda fikir edinebilirsiniz.

Siyah ve beyaz renklerdeki mutfaklar
Siyah ve beyaz renklerdeki açık mutfak modelleri.

U Tipi Açık Mutfak Modelleri
U tipi açık mutfaklar bizlere hiç de yabancı sayılmaz. Eğer geniş bir alana sahipseniz u tipi açık mutfak modeli güzel bir tercih olabilir. Sizlere açık mutfak dekorasyon örnekleri verdiğimiz galeriyi inceleyebilir, yeni mutfağınızda kullanacağınız dekorasyon konusunda fikir edinebilirsiniz.

U tipi açık amerikan mutfak
En çok tercih edilen mutfak modeli u tipi açık mutfak modelleridir.

Sarı Siyah Renk Açık Mutfak Modelleri
Sarı ve siyahın uyumu, mermer detaylarıyla birlikte güzel bir açık mutfak modelini ortaya çıkarıyor. Bar tipi sandalyeler mutfağa farklı bir hava katmış. Modern mutfak sevenler için güzel bir tasarım olmuş. Sarı siyah açık mutfak modelleri tasarımcıların en çok kullandığı modeller arasında yer alıyor. Ahşap kısımlarda sarı ağırlıklı tonlar kullanılarak sportif bir mutfak tasarımı elde etmek de mümkün.

Sarı ve Siyah açık mutfak modeli
Sarı ve siyahın muhteşem uyumu ile güzel bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Modern Açık Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Koyu ahşap ve mermer tezgah seçimi çok hoş görünüyor. Zemin, duvar ve ışıklandırma ayrıntıları tamamlayıcı diğer unsurlar. Işıklandırma tercihi mutfağa modern bir görünüm kazandırmış. Sizlere açık mutfak dekorasyon örnekleri verdiğimiz galeriyi inceleyebilir, yeni mutfağınızda kullanacağınız dekorasyon konusunda fikir edinebilirsiniz.

Açık modern mutfak tercihi
Modern mutfak stilleri

Modern Açık Mutfak Salon Takımı
Mutfak ve salon bir arada kullanılacaksa tasarım konusunda çok hassas davranmanız gerekiyor. Her iki alanda da oluşabilecek herhangi bir uyumsuzluk, kaçırdığınız ufak bir detay başınıza dert açabilir. Öncelikle tercihinizi belirlerken sahip olduğunuz alana göre davranmanız gerekiyor. Salon ve mutfağınız arasındaki renk geçişine dikkat etmelisiniz. Böylece kontrast bir açık mutfak tasarımı elde etmiş olacaksınız.

Modern mutfak salon tasarımı
Modern mutfak ve salon tercihi

Modern Beyaz Açık Mutfak Dekorasyonu
Mutfağınızda genişlik algısı yaratmak için açık renkli davlumbaz kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca oval hatlara sahip mobilyalar kullanabilir, ada mutfak tezgahı için de yine oval hatlar diğer mobilyalar ile uyumu arttıracaktır. Sizlere açık mutfak dekorasyon örnekleri verdiğimiz galeriyi inceleyebilir, yeni mutfağınızda kullanacağınız dekorasyon konusunda fikir edinebilirsiniz.

Modern Açık Mutfak Dekorasyonu
Beyaz Modern mutfak modelleri

Açık Mutfak Ve Yemek Odası Modelleri
Eğer kalabalık bir aile iseniz veya misafirperver biri iseniz açık mutfak ile birlikte yemek odası takımınızıı aynı yerde kullanmak isteyebilirisiniz. Tabi bu geniş bir alana sahip olmanız gerektiği anlamına geliyor. Hem misafirlerinizi mutfakla iç içe şık bir mekanda karşılamak hem de bunu rahatlığını yaşatmak isteyebilirsiniz. İşte bu noktada yemek odası ile açık mutfak modelini bir arada kullanmanız sizin için en uygun seçenek olacaktır. Klasik bir masa ve masayla uyumlu kırmızı sandalyeler ve geniş mutfak tezgahınız ile misafirlerinizi güzelce ağırlayabilirsiniz. Güçlü ve parlak led ışıklar ortama ayrı bir güzellik katıyor.

Mutfak içerisindeki yemek odası
Açık mutfak ile yemek odası dizaynı

Koyu Renk Tonlarındaki Açık Mutfak Modelleri
Koyu renk açık mutfak modelleri için aydınlatma konusunda güçlü ve parlak led ışıklardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca spot ışıklar yardımı ile mutfağınızda öne çıkarmak istediğiniz alanın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Koyu renk ve siyah açık mutfak modelleri
Koyu renk amerikan mutfak modelleri

Koyu Renkli Açık Mutfak Dekorasyonu
Koyu renkli açık mutfak modelleri genellikle geniş evlerde kullanılmalıdır. Koyu renk alanın olduğundan biraz daha dar görünmesine neden olabilir. Fakat canlı renkli aksesuarlarla yine bu alanlarda hareket ve sıcaklık yaratabilirsiniz. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Koyu Renkli Açık Mutfak Tasarımı
Koyu Renkli Açık Mutfak Modelleri Ve Dizaynı

Klasik Açık Mutfak Dekorasyonu
Klasik severler için güzel bir örnek. Tüm detayları ince düşünülmüş, sade ve açık renk tonlarındaki bu mutfakta huzurlu bir ortam oluşturulmuş. Bar tipi oturaklar ve aydınlatma tercihleri tamamlayıcı öğeler olarak kullanılmış. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Klasik amerikan mutfak tasarımı
Klasik mutfak dizaynı

Gümüş Renkli Açık Mutfak Modelleri
Doğrusunu söylemek gerekirse gümüş renk tezgahlar mutfaklarda çok fazla tercih edilmiyor. Fakat doğru kullanıldığında modern bir hava kattığını belirtmekte fayda var. Yine daha önce de belirttiğimiz gibi burada ki önemli nokta tamamlayıcı unsurları doğru kullanmak olacaktır. Gümüş açık mutfak orta tezgahı ve ahşap mobilyalar modern bir görünüme kavuşmuş.

Gümüş renkli Amerikan mutfak
Gümüş renkli mutfak

Beyaz Renk Açık Mutfak Modelleri
Beyaz ve Country stile sahip bu açık mutfak modelinde farklı renk paletleri kullanılmış. Bu mutfağın her bir köşesi için ayrıca özenilmiş ve bu sihirli ellerin dünyanın en iyi tasarımcılarına ait olduğunu hatırlatalım. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Beyaz Açık Mutfak Modeli
Beyaz Mutfak Modelleri Ve Tasarımı

Beyaz Tonlarda Açık Mutfak Dekorasyonu
Beyazlar içerisindeki beyaz açık mutfak modelini bu sefer farklı bir tarzda inceliyoruz. Neredeyse tamamı beyaz palet renklerde donatılmış bu mu mutfak modelinde içiniz ferahlıyor. Kahve renkli yer döşemesi beyaz renkli mutfak ile ahenkli bir görünüm sergilemiş. Aydınlatma için kullanılmış sarkıt siyah aydınlatmalar modern bir görünüm sağlamış.

Amerikan Mutfak Tezgahı
Beyaz amerikan mutfak

Ahşap Desenli Beyaz Renk Açık Mutfak Dekorasyonu
Beyaz mutfak tercihinizi ahşap detaylarla daha zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz pürüzsüz orta mutfak sehpasının sadeliği ve ahşabın huzur veren naturel duruşu bu güzel stili meydana getirmiş. Mutfağınıza biraz daha tarz katmak, farklılık yaratmak istiyorsanız bu tasarımı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Açık ahşap beyaz açık mutfak
Ahşap desenli açık mutfak stili

Ada Orta Masa Açık Mutfak Modelleri
Normalde açık mutfak modellerinde orta sehpa kullanılırken bu tercihinizi büyük bir orta masa ile de değerlendirebilirsiniz. Ahşap koyu ayaklar ve üzerinde bulunan gösterişli mermer mutfağa heybetli bir görünüm sağlamış. Bar tipi sandalyeler hoş duran diğer önemli bir ayrıntı.

Ada masa açık mutfak
Ada masa ile açık mutfak stilini düşünebilirsiniz.

Açık Mutfağın Salon ile Mükemmel Uyumu
Açık mutfak dekorasyonu için kullanılacak aydınlatma yine salon ile bütünlük sağlayıcı özelliklerde olmalıdır. Aydınlatmaların seçiminde alanları birbirinden ayıran ufak değişiklikler olması bir sorun oluşturmaz fakat tasarım anlamında tamamlayıcı olmalarına özen gösterin.

Açık Mutfak Salon ile Mükemmel Uyumu
Açık mutfak salon ile birlikte harika bir uyum sağlamış.

Açık Mutfak Tasarımı
Özellikle kadınlar için mutfak daha fazla bir öneme sahip. Bu alanda hem misafirlerinizi ağırlayacak hem de vaktinizin büyük kısmını harcayacaksınız. Salonunuzla iç içe ahşap desenli bu mutfak tasarımını tercih edebilirsiniz. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Geniş ahşap açık mutfak stili
Geniş alanlarda açık mutfak tasarımı.

Açık Mutfak Salon Örnekleri
Artık evlerdeki alanımız daraldı. Bu yüzden en küçük alanı bile değerlendirmek istiyoruz. İşte bu noktada salonunuz ile aynı alanı paylaşacağınız açık mutfak modellerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Üstelik daha şık ve daha zarif bir eve sahip olmak hayal değil. İşte bu noktada sizlere yardımcı olmak ve dünyanın en iyi tasarımcılarının elinden çıkan açık mutfak modellerini sizlerle paylaşıyoruz.

Açık mutfak salon tasarımı
Salon ve mutfağın içiçe olduğu tasarım örneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Ahşap Çizgi Desenli Açık Mutfak Dekorasyonu
Sade beyaz mutfak modelinde ahşap desenler kullanılarak nostaljik bir görünüm elde edilmiş. Dolaplar ve orta sehpa üzerindeki koyu ve açık renkli çizgiler yer zemini ile mükemmel bir uyum sağlamış. Düzenli ve sade bir görünüm elde edilirken zarif ve şık bir model tasarlanmış.

Ahşap çizgi desenli beyaz açık mutfak
Ahşap desenli beyaz açık mutfak modelleri

Köşe Açık Mutfak Tasarımı 
Açık mutfaklar salon veya oturma alanlarınızla bitişik olan mutfak tasarımlarıdır. Burada köşeye konumlandırılmış mutfak ile alandan biraz daha tasarruf edilmesi sağlanmış. Sizde evinizin bir köşesini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Köşe Açık Mutfak Tasarımı
Köşeye konumlandırılmış açık mutfak modeli ile daha kullanışlı bir alan yaratılmış.

Şık Ve Zarif Açık Mutfak Dekorasyonu
Tıpkı köşe mutfaklardaki gibi ankestre set ve beyaz eşyalar köşeye konumlandırılmış. Orta tezgah kolayca ulaşabileceğiniz ve servis yapabileceğiniz alana konumlandırılmış. Tavandaki ahşap mobilya detayı ve içine yerleştirilmiş led ışıklar ortama ayrı bir hava katmış.

Şık Ve Zarif Açık Mutfak
Şık ve ağır bir görünüme sahip bu mutfak modeli güzel bir alternatif olabilir.

Mutfak ve Salon Uyumu
Bu tarz mutfak modellerini gördükçe içiniz kıpır kıpır oluyor değil mi? Alışık olduğunuz düzenden çıkıp salonunuzla mutfağınızın aynı alanı paylaştığı bu mutfak modelleri çok hoş görünüyor. Orta masa veya koltuklar ile alanları doğru bir şekilde bölümlendirmek kritik bir önem taşıyor.

Mutfak Ve Salon Uyum İçerisinde
Mutfak ve salon aynı yerde çok hoş bir görüntü sergiliyor.

Açık Köşe Mutfak Dekorasyonu
Açık mutfaklarınızı köşeye dayalı olarak da dizayn edebilirsiniz. Resimde gördüğünüz standart tezgahlı ve country tarzı dolaplara sahip olan açık mutfak örneği sade mutfak isteyen bayanların beğenisini kazanabilir. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Açık köşe mutfak
Köşeye doğru dizayn edilmiş açık mutfak modelleri.

Salon Mutfak Dekorasyonu
Salonunuzla bir bütün olan bu mutfak model çok güzel bir komposizyon oluşturmuş. İşte salonla birlikte tasarlanan açık mutfak modeli. Açık mutfak dekorasyon fikirleri bulmak biraz zor olabilir. Bu nedenle dekorasyona başlamadan önce açık mutfak modelleri ile alakalı mümkün olduğunca fazla görsel incelemelisiniz.

Salondaki Mutfağın Şıklığı
Salondaki Mutfağın Şıklığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu