Mutfak Dekorasyonu

Ada Mutfak Modelleri

Hepimiz modern ve trend olan dekorasyon fikirlerini takip edip evimizin her köşesinde uygulamaya çalışıyoruz. Ada mutfak modelleri de son dönemlerde en çok tercih edilen mutfak modelleri içerisinde yer alıyor. Sizler için bir araştırma yaptık ve dünyaca ünlü tasarımcıların ellerinden çıkmış modern ada mutfak tasarımları ile alakalı görseller hazırladık.

Hem geniş hem de küçük mutfaklar için ada mutfak modelleri içerisinden size uygun olanları inceleyebilir ve mutfağınızda ihtiyacınız olan dekorasyonu bulup, şıklığı ve trendi yakalayabilirsiniz. Ada mutfak renkleri arasında en çok tercih edilenler beyaz ve krem tonları iken, daha geniş alana sahip olan mutfaklarda koyu ve pastel renkli ada mutfak modelleri tercih ediliyor.

Adam Mutfak Tasarımları
Ada mutfak dekoru, tasarımı ve dekoratif gereksinimleri nedeni ile normal mutfaklardan biraz daha pahalı bir seçenek. Bu nedenle yapacağınız tasarıma iyi karar vermelisiniz. Böylece uzun süreli kullanabileceğiniz şık ve modern bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Elinizden geldiğince çok model incelemeniz en iyi sonucu elde etmeniz için gereklidir. Böylece yeterli fikir ve bilgiye sahip olabilirsiniz. Ada mutfak dekorasyonu için mutfak rengi seçimi çok önemlidir. Koyu renklerde bir tercih yapacaksanız dekoratif ürünlerinizde açık ve ortamı aydınlatacak ürünler tercih edebilirsiniz. Açık renk ada mutfak için dekorasyonda ise, kontrast uyumuna dikkat ederek daha koyu dekoratif ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ahşap Desenli Ada Mutfak Modelleri
Küçük bir mutfağınız olması ada mutfak modelleri içerisinden bir seçim yapamayacağınız anlamına gelmez. Sadece seçimlerinizde daha dikkatli olmanız gerekir. Özellikle küçük ada mutfak için daha oval yapıda eşyalar tercih etmeniz size ekstra alan kazandıracaktır.

Ahşap desenli ada mutfak mutfak modelleri
Mutfağınızı ahşap desenli ada mutfak ile dekore edin.

Rengarenk Ada Mutfak Modelleri
Geniş bir mutfağınız varsa ada mutfak tam size göre. Mutfak alanını en iyi şekilde kullanmalı ve maksimum verimi alabilmek için ada mutfak sehpasını en iyi yere yerleştirmelisiniz. Yerleşim planını bir kağıt üzerinde deneyimleyerek son kararı verebilirsiniz.

Farklı bir tasarıma sahip ada mufak
Eğlenceli bir ada mutfak modeli

Koyu Renkli Ahşap Ada Mutfak Modelleri
Geniş mutfaklarda da ada mutfak tasarımınızı oval hatlarda seçebilir böylece ferah bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Özellikle mutfakta fazla vakit geçiren biriyseniz açık renkleri tercih etmeniz bu ferahlık hissini iki kat daha arttırabilir.

Koyu Renkli Ahşap Ada Mutfak
Koyu renk tonlarına sahip ada mutfak modeli

Dekoratif Ada Mutfak Modelleri
Ada mutfak tezgahı tercihinde biraz sıra dışı seçimler yaparak mutfağınızın daha modern ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Ada mutfak tezgah modellerini incelemenizi ve sizin tasarımınıza en uygun olacak olanı tercih etmenizi öneriyoruz.

Dekoratif Ada Mutfak Modeli
Dekoratif Ada Mutfak Modeli

Ahşap Ve Mermerin Uyumlu Ada Mutfak Modelleri
Doğal görünümlü ada mutfak modelleri de trendler arasında. Naturel hatlara sahip, ahşap malzemeler ve dekoratif ürünlerle kombin edilmiş ada mutfak dekoru mutfağınızın daha samimi ve sıcak bir alan olmasını sağlayabilir.

Ahşap Ve Mermerin Uyumu
Koyu ahşap üzerindeki beyaz mermer tezgahı

Beyaz Ada Mutfak Modelleri
Ada mutfak dekorasyonu için en çok tercih edilen aydınlatmalar led aydınlatmalardır. Bunların yanı sıra hoş dizaynları ile tavandan aşağı sarkıtılmış aydınlatmalar da diğer seçenekler arasında. Özellikle ada sehpa üzerinde bu sarkaç aydınlatmalar daha çok tercih ediliyorlar.

Beyaz Ada Mutfak
Beyaz Ada Mutfak

Beyaz Ada Mutfak Tasarımı
Fonksiyonel oldukları kadar bulundukları ortama şıklık katan ada mutfak modelleri, ister rustik ister modern olsun, herhangi bir mutfağa mükemmel bir ek oluşturur. Seçimleriniz her ne olursa olsun ada mutfak modellerinin farkını daha ilk görüşte anlayabilirsiniz.

Beyaz Ada Mutfak Dizaynı
Bu mutfak beyaz tonlarda dizayn edilmiştir.

Klasik Ada Mutfak Dekorasyonu
Bu ada mutfak modelinde bulunan ayrıntılar en az göze ilk gelen ayrıntılar kadar önemli bir konudur. Örneğin duvara monte olan raflar ve bu rafların altındaki loş ışıklar mutfağın hem daha geniş görünmesine hem de geniş bir alan kullanımına imkan sağlıyor.

Klasik Ada Mutfak Dİzaynı
Klasik mutfak sevenler için güzel bir örnek oluşturulmuş.

Krem Rengi Ada Mutfak Modelleri
Mutfağın tam merkezinde harika bir ada yemek hazırlama istasyonu, aynı zamanda bir araya gelme yeri ve yemek yeme alanıdır. En iyi mutfak tasarımcılarının ve ada mutfak tutkunlarının oluşturduğu böyle bir hoş mekana herkesin sahip olmak isteyeceğini düşünüyoruz.

Krem Rengi Ada Mutfak Tasarımı
Krem renk paletlerinin kullanıldığı mutfak tasarımı

Küçük Ada Mutfak Modelleri
Bulaşık makinesi, lavabo ve sık kullandığınız tüm materyaller bir arada bulunuyor. Ada tezgaha yaklaşık bir iki adım uzaklıkta fonksiyonel bir tasarıma sahip olan bu ada mutfak modellerinde siyah tonlar ağırlıkta kullanılmış. Siyah mobilya üzerindeki beyaz mermer üzerindeki dalgalı çizgiler tamamlayıcı görev üstleniyor.

Küçük Ada Mutfak Tasarımı
Küçük alanlar için ada mutfak tasarımı

Lüks Ada Mutfak Modelleri
Salon, kitaplıklar ve odanın merkezindeki ada mutfak harika bir üçlü oluşturmuş. Post modern tarzınızı tıpkı burada olduğu gibi yansıtabilir, köklü sayılabilecek değişikliklerle evinize renk katabilirsiniz.

Lüks Ada Mutfak Tasarımı
Lüks mobilyaların kullanıldığı tasarım

Mavi & Beyaz Ada Mutfak Modelleri
Yemek odası takımınızı ve ada mutfağınızı yan yana kullandığınızda hem şık bir görünüm hem de oldukça kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Masa ve duvar dekorasyonunun birbiri ile olan uyumu ve kullanılan dekoratif saat ve tablolar görsel bir şölen sunuyor. Kullanışlı olmasının yanı sıra açık raflar kullanım pratikliği sağlıyor. Hemen hemen her şeyin elinizin altında olduğu, görsellikten ödün vermeyen bu ada mutfak modeli oldukça güzel bir tasarıma sahip.

Mavi beyaz ada mutfak tasarımı
Mavi ve beyaz renklerin kullanıldığı mutfak tasarımı

Metal Desenli Ada Mutfak Modelleri
Bu büyüklükteki bir ada mutfağı tabi ki klasik evler için tavsiye etmiyoruz. Standart tipteki evlerimizden ayrı olarak bir çiftlik evi veya kalabalık bir ailenin konakladığı büyük müstakil evler için daha kullanışlı olabilir. Büyük dolap ve çekmece detaylarının olduğu son derece modern bir yapıya sahip bu ada mutfak modellerinde metal aksesuarların kullanıldığını görüyoruz.

Metal Desenli Ada Mutfak Modeli
Metal eşyaların kullanıldığı tasarım

Modern Ada Mutfak Modelleri
İşte bir rüya gibi bir model daha karşımıza çıkıyor. Ünlü tasarımcı Rebekah Zaveloff klasik bir görünüm oluşturmak için geleneksel tarzdaki dolapları farklı geometrik şekiller kullanarak zarif orta sehpayla birleştirmiş. Aynı renkteki koltuk takımı ve masa farklı bir kullanım alanı olarak düşünülmüş.

Modern Ada Mutfak Dekorasyonu
Modern çizgilerin kullanıldığı mutfak dizaynı

Rustik Ada Mutfak Modelleri
Bu rustik mutfak hane sayısı kaç olursa olsun, her aile için mükemmel bir seçimdir. Aile bireylerinin toplanabilmesi için oldukça geniş bir alan mevcut. Ahşabın doğallığı sağlığı temsil ediyor. Tavandaki sarkıt led ışıklar ve zemindeki renk tercihi büyük bir uyumluluk gösteriyor.

Ahşap Modern Ada Mutfak Tasarımı
Ahşap ağırlıklı tasarlanmış zemin ve mobilyası ahşaptan üretilmiş mutfak modeli

Modern Ve Çağdaş Ada Mutfak Modelleri
Modern ve çağdaş mutfaklar sizi sıcak ve sakin bir ortamda karşılıyor. Koyu ve cesur renklerle birlikte kullanılan paslanmak çelik, dramatik bir aydınlatma ile birleşiyor. Çekici masanın kıvrımları ve kullanılan hasır çelik koltuklar alana küçük bir renk katıyor.

Modern Ve Çağdaş Mutfak Tasarımı
Modern Ve Çağdaş Mutfak Modeli

Metal Ada Mutfak Modelleri
Rahat ve verimli bir mutfak resmi kişileri ağırlayanlar için önemli bir gerekliliktir. Üst düzey cihazlar ve özenle planlanmış bir düzen verimlilik sağlar.

Metal Desenli Ada Mutfak Dekorasyonu
Metal Desenli Ada Mutfak Tasarımı

Nostaljik Ada Mutfak Modelleri
Bu ada mutfak modeli bizi zaman yolculuğuna çıkarıyor. Eşyaların yaşanmışlıkları ve eskiye ait olana merakımız bizi farklı duygulara yönlendiriyor. Herhalde bu mutfak modeli aynı zamanda bizim dinlenme merkezimiz olmaya en yakın adaylardan biri. Koyu ahşaptan yapılmış ada, açık renkteki ahşap dolaplar ve klasik kıvrımlar ayrılmaz bir ikili gibi uyumlu olmuş.

Nostaljik Ada Mutfak Tasarımı
Nostaljik Ada Mutfak Modeli

Beyaz Ada Mutfak Modelleri
Bırakın mutfağınız size biraz sürpriz yapsın. Beyaz dolaplar, açık raflar ve sarkıt lambalar beyazın sade şıklığını ön plana çıkarıyor. Ada da bulunan kitaplık ayrıntısı mutfağa ayrı bir enerji katmış ve farklı bir tarza yelken açmasına neden olmuş.

Mutfakta dekorasyon fikirleri
Mutfak Dekorasyonu

En Şık Eskitme Ada Mutfak Modelleri
Eskitme tarzı seviyorsanız bu ada mutfak modeli size ilham kaynağı olabilir. Ahşap zemin ve ahşap mutfak dolapları ile zemin uyumlu bir görsel şölen oluşturmuş.

Şık Ada Mutfak Dekorasyonu
Şık ada mutfak tasarımı

En Güzel Ada Mutfak Modelleri
Sizde mutfağınıza renk katmak istiyorsanız ünlü tasarımcıların birbirinden eğlenceli ve zevkli tasarımlarını inceleyin.

Heyacanlandıran Modeller
Rengarenk Ada Mutfak Tasarımı

Siyah & Beyaz Ada Mutfak Modelleri
Seçeneklerinizi keşfedin ve ahşaptan, kiremitten, paslanmaz çelikten oluşturulmuş ada mutfak modellerini yakından keşfedin.

Siyah beyaz mutfak stili
Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Beyaz Çağdaş Ada Mutfak Modelleri
Modern çizgilerin hakim olduğu, içinizi aydınlatan bu güzel ada mutfağı geniş alanlar için tasarlanmış. Dolap ayrıntılarının az olduğu ada kısmının ön plana çıkarıldığı bir tasarıma sahip diyebiliriz.

Beyaz mutfak
Beyaz mutfak modelleri

En Popüler Ada Mutfak Modelleri
Ada mutfaklar dünyadaki en popüler mutfak türleridir. Fakat bu durum ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizde henüz fazla kullanılmıyor olsa da giderek artan bir talep olduğunu belirmekte fayda var.

Ada mutfak örnekleri
Ada mutfak tavsiyeleri ve resimleri

Modelleri resim galerisinde inceleyin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu