Ev Dekorasyonu

Loft Daire Örnekleri ve Dekorasyonu

Bu makalemizde size birbirinden ihtişamlı 18 Loft Daire örnekleri ve dekorasyonu hakkında fikirler sunacağız. Artık İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerimizde kiralık ya da satılık olarak karşımıza çıkan Loft daireler insanların merakını cezbetmeye başladı. Bizler de bu makalemizde Loft Daireler üzerine yoğunlaştık ve ortaya çok güzel modeller çıktı.

Loft Daire Nedir?
Öncelikle loft daire ne demek onu açıklamak istiyoruz. Loft dairenin tanımı ortaya çıktığı alanlara göre iki farklı şekilde yapılıyor. Genellikle içerisinde herhangi bir duvar barındırmayan, geniş, yüksek tavanlı ve büyük boy pencereler, destek kirişleri, beton zemin ile karakterize edilen, endüstriyel binalardan dairelere dönüştürülmüş binalardır. Bu tarifin adı artık sert loft olarak bilinmektedir. Artık bu tarz binalar mimarlar ve tasarımcılar tarafından özel istek üzerine de yapılabiliyor ve yumuşak loft olarak adlandırılıyorlar.

18 Harika Loft Daire Örneği: Bu yazımızda sizlere 18 harika loft daire örnekleri göstereceğiz. Tüm tasarımlar dünyaca ünlü tasarımcıların ellerinden çıkma ve çoğu yarışmadan ödül ile ayrılmışlar. Özellikle loft daire dekorasyonu konusunda alanında uzman tasarımcılardan derlediğimiz modern görseler emin olun sizi de heyecanlandıracak. Bu daireler içerisinde yaşamak insana gerçekten inanılmaz bir huzur verir. Loft daire tasarımları ve dekorasyonu hakkında biraz bilgi sahibi olmak istiyorsanız buyurun galerimizi ziyaret edin.

İlk Resme Tıklayarak Örnekleri Gezebilirsiniz

Loft Dairelerde Uçuk Tasarımlar: Dünyaca ünlü tasarımcıların elinden birbirinden güzel olan loft daireler biraz uçuk kaçık tasarımlara sahiptir. Her ne kadar uç noktalardan bahsediyor olsak da hayal gücünüzü zorlayacak güzellikteki tasarımlara bayılacaksınız. Ülkemizde her ne kadar loft daire kavramı yerleşmemiş olsa da loft tarzı ofisleri daha fazla görmeye başladık. Gittikçe daha yaygınlaşan bu tarzın ilerleyen zamanlarda daha fazla kullanılacağını ve özellikle ofisler için moda haline geleceğini düşünüyoruz.

Cam Tavan Loft Daire Dizaynı
Cam ışıklandırma sistemi ile aydınlatması başarılı bir lof daire tasarımı

Loft Daire Örnekleri : Cam Tavan Loft Daire
Bu loft ev tasarımı, ortasındaki ağaç ve arkada bulunan kaya duvar ile birlikte sanki etrafına cam kafes indirilmiş doğal bir ortam gibi görünüyor. Şaşırtıcı derecede modern ve organik görünmesi de cabası. Yüsek duvarları ve alabildiğine kullanılan cam tavanlar, içeriyi daha havadar bir görünüme kavuşturmuş.

Otantik dekorasyon
Rustik şömine ile otantik bir dekorasyon modeli

Loft Daire Örnekleri : Rustik Şömine
Yine inanılmaz hoş bir loft dekorasyon daha. Rustik şöminesi, eski çağdan çağrışımlar yaptıran fosil, kaya sehpa ve tabii koltuk üzerindeki kürk, bir arada mükemmel uyumu yakalamış gibi görünüyor. Burası parlak renkleriyle ve çarpıcı tasarımıyla büyüleyici bir mekan olmuş. Asılı Duran Dinazor iskeleti ise korkutucu değil tam aksine konsepti açıklayan güzel bir ayrıntı olmuş.

Endüstriyel ev tasarımı
Endüstriyel tasarıma örnek daire modeli

Loft Daire Örnekleri : Endüstriyel Loft Daire Tasarımı
Bu loft daire tasarımı eski endüstriyel dünya ile bir bağ kuruyor. Klasik tuğla duvarlar mükemmel tasarımın tamamlayıcı noktaları olmuş. Eskitme duvarlar yaşanmışlığı ve eskinin güzelliğini simgeliyor. Loft daireleri seviyoruz çünkü bize mükemmel ve ferah yaşam alanları sunuyor.

Klasik ev dekorasyonu
Klasik loft ev tasarımı

Loft Daire Örnekleri : Klasik Loft Ev Dekorasyonu
Tuğla duvarlar, şık ahşap zemin, bol ışık sağlayan büyük camlar ve aydınlatma için tavandan sarkan parçalar. Briket taş duvarlar, saksı şeklindeki bölme duvar çok ince düşünülmüş. Mat renkler kullanılmasına rağmen kullanılan duvar boyundaki camlar ışıklandırma konusunu çözmüş görünüyor.Hepsi de mükemmel loft tasarımın vazgeçilmez parçalarından.

Sade ve basit ev dekorasyonu
Sade bir şekilde dizayn edilen evler

Loft Daire Örnekleri : Sade Loft Ev Tasarımı
Şıklıktan bahsedelim. Bu loft ev tasarımı hem modern, hem şık hem de çok erkeksi bir tasarım. Yalnız başına yaşayan bir erkek için ideal bir ev olabilir. Orta alandaki geniş boşluk ortamı daha havadar ve ferah tutuyor. Çok basit parçaların kullanıldığı fakat alabildiğine camların aydınlatmasından faydalanıldığı hoş bir dekorasyon örneği sergilenmiş.

Ev için büyük akvaryum
Evinin orta alanına yerleştirilmiş devasa büyüklükteki akvaryum

Loft Daire Örnekleri : Evde Büyük Akvaryum
Akvaryum bizler için önemli bir aksesuardır. Büyük bir çoğunluk evinde balık beslemeye bayılır en azından bir kez deneyenlerin sayısı ise bir hayli fazladır. Peki hiç Japon balığı değil de akvaryumunuzda köpek balığı beslemeyi düşünenleriniz oldu mu? Evet bazı çılgın tasarımlar hayatı daha renkli bir hale getirebiliyor. Evin tam merkezinde devasa büyüklükteki akvaryum için sanırım pek fazla söze gerek yok.

Evde hamak kullanımı
Evin içeirisindeki kaykay ve hamak ile eğlenceli bir ev dizaynı sağlanmış.

Loft Daire Örnekleri : Eğlenceli Loft Ev Tasarımı
İçinde eğlenceli unsurları barındıran bir loft daire tasarımı yapılmış. Yetişkinler için bir oyun alanı gibi de düşünebilirsiniz. Sağdaki kaydıraktan sol taraftaki ip örgülü hamağa kadar her ayrıntı mükemmel uyum içerisinde. Kullanılan sanatsal tablolar ve turuncu bölme ayrıntıları modern yapının daha iyi vurgulanmasını sağlamış.

Açık alana yayılı daire stili
Büyük ve geniş alanda daire dekorasyonu ve loft daire stili

Loft Daire Örnekleri : Açık Konsept Loft Daire
Klasik ve erkeksi bir endüstriyel loft daire dekorasyonu daha. Klasik severlerin çok hoşuna gideceğine eminim. Açık ve koyu renkler loft dairelerde hoş gölge oyunlarına sahne oluşturuyor. Böyle bir evde kim yaşamak istemez ki?

Salaş ev tasarımı ve dekorasyonu
Salaş ve dağınık bir tarzı oaln loft daire

Loft Daire Örnekleri : Asi ve Erkeksi Loft Daire
Bu loft daire tasarımı ise son derece salaş. Duşun perdelerle ayrılması, camların eski ve kirli görünümü, yatağın arkasındaki duvarda bulunan grafiti yazı ile dekore edilmiş olması harika bir atmosferin oluşmasını sağlamış. Dağınıklığın göze hoş gelen tarafı ve özgürlüğün bir ifadesi kullanılmış.

Beyaz renklerde loft ev dizaynı
Beyaz renklerde loft ev tasarımı

Loft Daire Örnekleri : Beyaz Loft Ev 
Bu tasarımda pencere ve iç mekanın duvar rengi arasında hoş bir kontrast oluşmuş. Siyah sarkıt lambalar ve uzun kahverengi perdeler ile dekorasyon tamamlanmış. Diğer loft evlerin aksine oturma alanı için çok fazla yer ayrılmamış.

Siyah Loft Ev tasarımı
Siyah renklerin kullanıldığı loft ev

Loft Daire Örnekleri : Siyah Loft Ev Dizaynı
Bu loft ev tasarımı daha modern çizgiler taşıyor. Üst kata geçiş için kullanılan merdiven evin geri kalan dekorasyonu ile uyum içerisinde. Ayrıca klasik dev pencere yine tasarımın vazgeçilmez parçası olarak yerini alıyor.

Geniş ev dekorasyonu
Geniş ev tasarımı

Loft Daire Örnekleri : Geniş Loft Ev Dizaynı
Bu ultra modern, beyaz ve geniş alanda bir tasarım olmuş. Kahverengi ve sade beyazın uyumu da gayet hoş. Bu tasarımda alanlar birbirinden çok daha iyi bir şekilde ayrılmış. Özellikle orta kısımda bulunan ve bol ışık alan avlu görünümlü kısım yoga severler için biçilmiş kaftan.

Ev içerisinde döner merdiven kullanımı
Oda içerisindeki döner merdiven tasarımı

Loft Daire Örnekleri : Lüx merdivenli Loft Ev
Bu tasarımda en dikkat çekici unsur kesinlikle salonun neredeyse orta kısmında bulunan ve tasarımın bel kemiği haline gelmiş merdiven. Tek duvarın tamamen camdan oluşması ve bu alanın yeşillikle dolu olması güzel bir seyir keyfi sağlıyor.

Ev içerisinde bar dizaynı
Ev içerisinde bar dekorasyonu

Loft Daire Örnekleri : Bar Tipi Loft Daire
İçeride bulunan bar tipi bölüm içeriye farklı bir hava katmış. Bir ev için fazla uçuk görünse de misafirlerinizi ağırlamak için güzel bir tercih olabilir. Devasa pencerelerin ortama ne kadar güzel bir görünüm kattığını söylememe gerek yok sanırım. Tüm alan modern ve eskinin karışımı ile dekore edilmiş. Ayrıca hoş bir aydınlatma tasarımı da mevcut.

Sade beyaz duvar dekorasyonu
Beyaz ev duvarları ve beyaz mobilya ev dekorasyonu

Loft Daire Örnekleri : Modern Sade Ve Beyaz
Sade huzurdur, güzelliktir, masumiyetin simgesidir. Huzurlu bir ev ortamı için bu tarz bir dekorasyonu tercih ettiğinizde yanılmazsınız. En garanti ve en kolay yöntem beyazın güzelliğinden yararlanmak olacaktır.

Yüksek tavan ev dekorasyonu
Loft dairelerde yüksek tavan kullanımı

Loft Daire Örnekleri : Yüksek Tavan Loft Daire
Tek duvarda kullanılan büyük bir pencere, orta kısımda konumlandırılmış salon takımı ve merdivenle çıkılan kitaplık ayrıntısı ile klasik bir loft daire dizaynı yapılmış. Tüm alan modern ve eskinin karışımı ile dekore edilmiş. Ayrıca hoş bir aydınlatma tasarımı da mevcut. Yan tarafta duvar dibinde ise basit sade mobilyadan açık raflı bir mutfak tasarımı yapılmış.

Ev içerisinde peysaj
Ev içerisinde yeşillik kullanımı

Loft Daire Örnekleri : Orman Esintisi
Kabul ediyoruz biraz abartılı bir durum söz konusu. Fakat yine de ilginç bir fikir olduğunu düşünüyorum. Evinizde kahvenizi yudumlarken veya kitap okurken kendinizi bir ormanın içerisinde hissdeceğiniz huzur dolu bir ortam sağlanmış.

Eğlenceli ev dizaynı
Eğlenceli ev dekorasyonu

Loft Daire Örnekleri : Eğlenceli Bir Tasarım
Ve son olarak eğleceli bir tasarımla loft dairelerimizin son kısmına gelmiş olduk. Kuş bakışı açıdan bakıldığında her bir alanı farklı bir heyecan etkisi bırakıyor. Tırmanma duvarı, orta kısımda bulunan ağaç, balkon tarzında oturma alanları ile renkli bir ev dekorasyonu elde edilmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu