Mutfak Dekorasyonu

Sarı Mutfak Modelleri İle Farklılık Yaratın

Sarı renk mutfak modelleri içinizde ferahlık ve mutluluk hissi uyandırır. Mutfağınızda dünyaca ünlü tasarımcıların dekorasyonlarından örnekler alarak değişiklik yapabilirsiniz. Bu parlak mutfak tasarımlarıyla bir enerji kümesi oluşturun.

Sarı renk, mutfak tasarımı için cesur bir seçimdir fakat mutfakta enerji dolu, iyimser ve neşeli bir ortam yaratmak için en ideal renklerden birisidir. Aynı zamanda temizlik ve tazelik ile ilişkili bir renk olan sarı renk, mutfak tasarımları için ideal ve popüler renkler arasında da yerini alıyor.

Sarı ve siyah renkler büyük bir zarafeti yansıtır. Kahverengi, gri ve sarı renkleri bir arada kullanıldığında dolgun bir yapıda görsel bir şölen sunabilir. Bazen boydan boya renk tercihi yapabilirken, bazen ufak kısımlarla mutfağınızı kombine edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu fazla abartıyı kaldırmayabilir. Her şeyden biraz isteyebilirsiniz fakat sonunda hüsran yaşamak istemezsiniz. Bu durum her renk ve her model için geçerlidir.

Sağlıklı ve enerjik bir algı yaratan sarı renk mutfak modelleri, iştah açıcı bir özelliğe de sahiptir. Eğer özellikle koyu renk mutfak sahibi olmak istiyorsanız, sarı rengi boşlukları aydınlatmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sarı renk dolap kapakları, veya dekoratif eşyaları kullanarak mutfağınızda harika bir bütünlük yakalamanız mümkün. Aynı zamanda bu doğal ve sıcak ton size doğayı getirecek tonlara sahiptir. Yemeklerinizi bu rengin de hakimiyetinin olduğu bir ortamda hazırlamanızın size huzur getireceğine emin olabilirsiniz.

Basit mutfak tasarımı
Mutfağınızı basit dekoratif çözümlerle güzelleştirebilirsiniz.

Sarı Mutfak Modelleri : Basit Mutfak Tasarımı
Basitlik ve sadeliğin kendisine ait bir güzelliği vardır. Karmaşık ve iyi düşünülmemiş bir mutfak dekorasyonunda hüsrana uğrayabilirsiniz. Modern tasarımlarda basitlik çok fazla kullanılan bir kavramdır. Kullanımı kolay amaca yönelik tasarımlar mutlak galiplerdir. Bu mutfak modeli de bu durumu çok iyi özetliyor.

Sarı siyah mutfak modelleri
Sarı siyah mutfak tasarımı

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Ve Siyahın Dansı
Mutfaklarda dekoratif eşyaların kullanımı çok önemlidir. Vazolar, tablolar ve meyve tabakları ayrı ayrı güzeller. Konseptin arka planı siyah iken ön taraftaki sarı parlak mutfak rafları bir tablo gibi görünüyor. Siyah granit mutfak tezgahı klas bir güzelliğe sahipken, metalik bir aydınlatma ile ahenk bozulmamış.

Mutfaklarda aydınlatma teknikleri
Mutfaklarda aydınlatma çeşitleri

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Mutfak Aydınlatma Dekorasyonu
Duvarın içine yerleştirilen fırın yer kazanmak için akıllıca bir çözüm. Özellikle dar alanlara sahipseniz bu tarz fikirler işinize yarayabilir. Sarkıt siyah lambaların için sarı renkle boyalı ve tek bir sarı koltukla kombine edilmiş. İşte renk kullanımı için ufak bir tüyo daha. Eğer bir rengi kullanmak istiyorsanız bunu sadece duvar ve dolaplarla yapmak zorunda değilsiniz.

Mutfakta renklendirme işlemleri
Mutfağın belli kısımlarını renklendirerek evinize renk katabilirsiniz.

Sarı Mutfak Modelleri : Arka Fon Renk Kullanımı
Köşede bulunan dinlenme alanı yorgunluğunu atmak için çok güzel bir dinlenme istasyonu olabilir. Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğiniz mutfaklar, bazen en büyük arkadaşınız, stresinizi attığınız alanlardır. Özellikle böylesine önemli bir alanda içinizi karartan renkleri kullanmak istemezsiniz. Belki tıpkı burada olduğu gibi sarı ve canlı renk tonları sizi gülümsetebilir.

Küçük alanlar için dekorasyon fikirleri
Küçük alanda mutfak dekorasyonu

Sarı Mutfak Modelleri : Küçük Alanda Mutfak Dekorasyonu
Bu mutfak modelinde duvar kaplamasından düz koyu kahverengi ahşap dolabına kadar her şey klasik bir mutfak dekorasyonuna işaret ediyor. Sarı renk boya, mobilyalarınızın detaylarını vurgulamak için kullanıldığında görevini çok iyi bir şekilde yerine getiriyor. Yükseltilmiş panel kapaklar, çekmece cepheleri duvar rengine uygun bir zemin. Sarı rengin bulunduğu kesim özenle seçilirken büyük bir ahengi yansıtıyor.

Sarı Ahşap Dekoratif Mutfak
Sarı Ahşap Dekoratif Mutfak

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Ahşap Dekoratif Mutfak
Sıcak ve rahatlığı ifade eden bu sarı boyalı dolaplar, tabandan tavana kadar yumuşak bir dokuyu ifade ediyor. Açık Kahverengi ve sarı tezgah üstü ile gri tonlarındaki zemin, güzel bir ikili oluşturmuş. Organik motifleri olan kahverengi dikey çizgili dolaplar ve beyaz dolaptaki açık raflarda bulunan dekoratif eşyalar görsel bir şölen hazırlıyor.

Mutfaklarda renk seçimi
Mutfak modellerinde renk seçimi

Sarı Mutfak Modelleri : Mutfaklarda Sarı Renk Teması
Mutfağınızın rengini seçerken dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü bir seçim yaptıktan sonra geri dönüşü zor ve maliyetli bir işlemdir. Bu modelde gördüğünüz gibi açık raflarda ve sandalyelerde sarı renk teması kullanılmış. Sıkıldığınızı düşündüğünüzde aynı bölgelerin renklerini değiştirerek farklı bir renk temasını mutfağınıza uygulayablirsiniz.

Kahverengi Sarı Mutfak Dekorasyonu
Kahverengi Sarı Mutfak Dizaynı

Sarı Mutfak Modelleri : Kahverengi Ve Sarı Mutfak
Sarı çizgiler bu tarz ultra modern mutfak tasarımlarında mükemmel görseller elde etmenize yardımcı olabilir. Farklı alanlarda balık sırtı desenlerle mükemmel bir tema elde edilmiş. Kararında kullanıldığında sarı rengi aradığınız canlılığı mutfağınıza katabilir. Simetri yardımı ile genişlik algısı duvar kısmı çok iyi düşünülmüş.

Harika Sarı Backsplash Mutfak
Harika Sarı Backsplash Mutfak

Sarı Mutfak Modelleri : Harika Sarı Backsplash Mutfak
Renkli bir alan yaratmak için her zaman backsplashe kullanmanız gerekmez. Aydınlatma da her zaman büyük bir etken. Ve son olarak birkaç renk ile birlikte sarının karışımı sonucunda hoş bir vurgu kazanan oldukça ilham verici bir mutfak tasarımı.

Açık Sarı Beyaz Mutfak Tasarımı
Açık Sarı Beyaz Mutfak Tasarımı

Sarı Mutfak Modelleri : Açık Sarı Beyaz Mutfak Tasarımı
Mutfak tasarımında sarı rengi sadece böyle küçük bir alanda kullanmak bile dizaynınıza şıklık ve sıcaklık katmak için yeterli olabilir. Bu mutfak tasarımında da benzer bir strateji kullanılmış fakat aynı zamanda açık raflarda da canlı bir renk kullanımı temanın daha genişe yayılmasına etkide bulunmuş.

Bahçeye Açılan Sarı Mutfak Modeli
Bahçe avlusuna açılan sarı mutfak modeli

Sarı Mutfak Modelleri : Bahçeye Açılan Sarı Mutfak Modeli
Geleneksel bir mutfak tasarımı da modernize edilebilir. Bu görselde sarının mat bir rengi ile mutfak tasarımında şeffaflık elde edilmiş. Aynı zamanda geleneksel bir oturma alanı ile ortama ayrı bir sıcaklık katılması amaçlanmış. Balkona açılan avlusu geniş ve açık kullanım alanı oluşturmuş.

Minimalist mutfak dekorasyonu
Minimalist mutfak modeli

Sarı Mutfak Modelleri : Minimalist Sarı Renkli Mutfak
Karahindiba rengi mutfak tasarımı için, temiz, basit ve minimal bir alan görünümü sağlamaktadır. Bu renk aynı zamanda mutfağın ahşap özelliklerinden kaynaklı sıcak tonların ortama taşınmasına yardımcı olur. Abartısız ve sakin bir duruşu olan bu mutfak modelinde gereksiz hiçbir malzeme kullanılmamış. Ankastre setinin devamında kullanılan beyaz ahşap dekoru, duvarlar ve mutfak dolapları ile bir bütün oluşturmuş. Bu tarz yöntemlerle tamamlayıcı ögeleri kullanarak mutfağınızda güzel bir dekorasyon tarzı yakalayabilirsiniz.

Sarı mutfak dolabı modeli
Sarı mutfak dolabı tasarımı

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Mutfak Dolabı
Bu mutfak tasarımı renk engelleme tekniği kullanılarak yaşam alanı ile mutfağı birbirinden ayırmaya mükemmel bir örnek teşkil etmektedir. Her çalışma yüzeyini ve zeminini kaplayan sarı renk mükemmel bir mutfak tasarımı ortaya çıkartmış. Bir portre gibi görünen mutfak dolapları siyah renklerle çerçeveye alınmış.

Mutfak dolapları renk seçimi
Mutfaklarda uyumlu renk seçimi

Sarı Mutfak Modelleri : Mutfaklarda Renk Ayrımı
Sarı mutfak modelini kullanmaya karar verdiğinizde veya sarı tonlar kullanmak istediğinizde en çok dikkat etmeniz gereken husus ışıklandırma olmalıdır. Sarı rengi geniş büyük bir camı alan veya güneş gören aydınlatma sorunu olmayan mutfaklarda daha hoş görünür. Sarı renk tonlarını tamamen olmasa da kısmen kullanırsanız yine istediğiniz canlılığı mutfağınıza yansıtabilirsiniz.

Sarı siyah mutfak modeli
Mutfaklarda sarı siyah renk kullanımı

Sarı Mutfak Modelleri : Creativ Sarı Siyah Mutfak
Çok hoş ve modern bir mutfak tasarımı. Yer yer kullanılan yatay ve sarı çizgiler modern bir tasarımı vurgulamış. Siyah mutfak tezgahındaki ve beyaz mutfak dolabındaki sarı çizgiler bir bütünü tamamlayan çizgi görevini üstlenmiş. Derin açık dolapların iç tarafı sarı ile boyanarak sarı rengine derinlik kazandırılmış. Kalıcı bir intiba bırakmış. Bazen alternatifler ekleyerek sarı vurgusunu ön plana çıkarabilirsiniz.

Sarı Renk Mutfak Dizaynı
Mutfaklarda dekoratif eşyaların kullanımı

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Renk Mutfak Dizaynı
Mikser ve telefonun sarı mutfak dekorasyonu için bütünleyici bir yapıda olması da tasarımın ne kadar çeşitlendirilebileceğine bir örnek. Aydınlatma içerisinde yine mutfağın tasarımı ile bütünleşen sarı ve siyah renkleri ortama son derece modern ve uyumlu bir hava katıyor.

Sarı mutfak dizaynı ve dekorasyonu
Sarı mutfak modelleri

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Ve Turuncu Renk Mutfaklar
Her malzeme renk paletinden, parlak kısımları vurgulamak için dikkatlice seçilmiş renklerle bezeli görünüyor. Sarı, ahşabın güneş tonlarını ortaya çıkartırken, bronz renk portakal renginin derinliğini ortaya çıkarıyor. Oldukça keyifli ve eğlenceli bir mutfak modeli tasarlanmış. Siyah dolapların yüzeyindeki parlak boya seçimi daha canlı bir görüntü sağlıyor.

Sarı mutfak dekorasyonu
Sarı mutfak tasarımı

Sarı Mutfak Modelleri : Sarı Temalı Mutfak Dekorasyonu
Sarkıt aydınlatma ve dekoratif malzemeler ile birlikte tamamen çağdaş bir tarz yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda sarı rengin canlı paleti sayesinde mutfağınızın tasarımında parlak ve aydınlık alanlar yaratabilirsiniz.Ahşap sandalyelerin sarı ile uyumunu göstermesinin yanı sıra, sarının mat versiyonları da yoğunluk seviyesini istenilen düzeyde tutarak, yumuşak bir tema etkisi yaratmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu