Duvar Dekorasyonu

Üç Boyutlu (3D) Duvar Kağıdı Modelleri

3 boyutlu (3D) duvar kağıtları, salon, yatak odası, mutfak ve hatta banyo tuvalet için de kullanılabilir çeşitleri ile evlerimize renk katıyor. Birbirinden ilginç ve modern duvar kağıdı tasarımları ile evinize canlılık, duvarlarınıza hareketlilik getirebilirsiniz.

Üç Boyutlu duvar kağıtları arasında en çok tercih edilenler doğal taş desenli duvar kağıtları oluyor. Bunun nedeni gerçek ve doğal bir etki ile kullandığınız duvara canlılık katıyor olması. 3 boyutlu resimli duvar kağıtları haricinde modern ve geometrik desenli olanları da mevcut. Özellikle yatak odanız için kullanabileceğiniz desenli modeller, şık bir dekorasyon için vazgeçilmez unsur haline gelebilir.

Duvar kağıdı 3 boyutlu manzara etkisi ile de salonunuzda kullanabileceğiniz ve evinizden çok uzaklara bir pencere açabilmenizi sağlayan modelleri ile de evinizde güzel bir atmosfer yaratmanızı sağlayabilir. 3 boyutlu duvar kağıtları fiyatları ise su geçirmezlik, kağıt kalitesi ve işlemesine göre değişiklik gösteriyor.

Duvar kağıtları özelliklerine göre değişik çeşitlerde satılmaktadır. Desenli, 3 boyutlu, düz, boyanabilir, çerçeveli olmak üzere birçok alternatifi bir arada bulabilirsiniz. Duvar kağıdı fiyatları 100 TL’den 500 TL’ye kadar değişiklik gösteriyor. Artikel, Graham Brown, Halley, Artmodel gibi markaları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Oval desen lüx yatak odası tasarımı
Modern mimaride kullanılan 3D duvar kağıtları artık klasik ve doğal görünümleri ile trend olma yolunda ilerliyor.

3D Duvar Kağıdı : Yatak Odası 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modeli
Modelde görünen duvar kağıdını gerçeğinden ayırmak gerçekten çok zor. Tabi ki duvar kağıtları ucuz maliyeti nedeniyle tercih ediliyor ama her üründe olduğu gibi bu kalitede bir üç boyutlu duvar kağıdı almak istiyorsanız birazcık paraya kıymanız gerekiyor. Siyah duvar kağıdı ve yer döşemesi kahverengi yatak takımı ağır ve modern bir tarzın habercisidir.

Yemek Odası Duvar Kağıtları
Yemek odalarında üç boyutlu duvar kağıdı kullanmak odanıza ayrı bir hava katar.

3D Duvar Kağıdı : Yemek Odası İçin 3D Duvar Kağıdı Tasarımı
Yemek odanızda arka duvarınıza modern bir görüntü ve bir derinlik kazandırabilirsiniz. Bu görselimizde kırmızı 3D duvar kağıdı ve üzerindeki desenler ile hoş bir tasarım elde edilmiş. Aynı zamanda duvar kağıdı üzerinde vurgu yapan sarı led ışıklar yemek masası ile bir uyum içerisinde. Kırmızı renk cesur ve cüretkar bir renktir.

Genç Odası Mavi Duvar Kağıdı
Mavi renk tonları genç odaları için uygun bir renk seçimidir.

3D Duvar Kağıdı : Genç Odası İçin 3 Boyutlu Duvar Kağıdı
Mavinin hoş tonlarının kullanıldığı bu genç odası için 3D duvar kağıdı diğer eşyalarla uyumlu bir renge sahip. Aynı zamanda yatak ve halı üzerinde yine aynı tonların ve sarı rengin kullanılması hem kontrastı tamamlar nitelikte hem de genişlik algısı yaratıyor. Duvar kağıdı üzerindeki damla motifleri odaya hareketlilik getirmiş.

Yatak odası duvar kağıtları
Yatak odalarında düz renklerin dışında farklı motiflere sahip üç boyutlu duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : Yatak Odasında 3D Duvar Kağıdı Modelleri
Bu 3 boyutlu duvar kağıdı modelimiz oda içerisinde hakim olan renklerle bir ahenk içerisinde seçilmiş. Duvar kağıdındaki mavi gri ve beyaz renk oda genelinde farklı alanlarda kullanılmış. Renk geçişlerinin başarılı bir şekilde uygulandığı yatak odasında yüksek bir enerjisi olan tema vurgulanmıştır. Bir gemi kamarasında uyandığınız ve denizle iç içe olduğunuz izlenimi yaratıyor.

Tv ünitesi duvar kağıdı modeli
Tv ünitesi dekorasyonu için duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : Tv Arkası 3D Duvar Kağıdı
Tv ünitelerinin arkası genellikle boş tuval niteliğindedir. Tv arkasında kullanılan 3 boyutlu duvar kağıdı üzerindeki desenler yine arka tarafta bulunan yemek odasında kullanılan duvar kağıdı ile aynı oval hatlara sahip olarak seçilmesi tasarımın bütünlüğünü korumuş. Aynı zamanda Sarı led ışıklar, kahve tonlarındaki perde ve altın rengi aydınlatma ile renk geçişi sağlanmış.

Taş desen duvar kağıt modelleri
Değişik tarzlarda ve modellerdeki duvar kağıtları ile ilginç bir görüntü yakalayabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : Taş Desenli 3D Duvar Kağıdı
Eğer odanızın duvarını boydan boya taş malzemelerle dekore etmek isteniz bu hem pahalı hem de zahmetli bir işlem olurdu. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmak her zaman akıllıca bir çözümdür. İşte buradaki örnek bunu açıklıyor. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek derecede gerçekçi olan bu taş duvar deseni bir saraydaki ihtişamı yansıtıyor. Ortama doğallık katan bu 3D duvar kağıdı deri mobilyalar ile bütünlük sağlarken, alabildiğine doğal ışıklandırmadan yararlanılmış.

Klasik motifli duvar kağıdı
Klasik motiflerin kullanıldığı siyah,beyaz ve gri renk tonlarının kullanıldığı duvar kağıdı

3D Duvar Kağıdı : Klasik Duvar Kağıdı Modelleri
Salonun arka köşesinde klasik ve şık desenli seçilmiş bu 3D duvar kağıdı modeli yine odanın klasik havasını bozmadan, duvar rengi ile de renk uyumu yakalanarak dekorasyona hoş bir katkıda bulunmuş. Gri tonlarda çizgi desenli duvarlara bir derinlik kazandırılmış. Vişne rengi halı ve koltuklar güzel bir renk karışımına sahne oluyor.

Duvar kağıdında farklı desenlerin kullanımı
Üç boyutlu duvar kağıtlarla duvarlarınıza panel havası katabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : 3D Duvar Kağıdı İle Modern Güzellik
Bu yatak odasında kullanılan 3 boyutlu duvar kağıdı, modern bir panel duvarı anımsatıyor. Üzerindeki krem çizgiler ile yatak, ve abajurların renk uyumu sağlanırken, baza ve sehpa rengi de yine duvar kağıdının rengi ile uyum sağlayacak şekilde seçilmiş. Mavi led ışıklar yatak odasında loş ışıkların kullanımı için güzel bir örnek.

Yeşil renkli duvar kağıdı modelleri
Oturma odanızda kullanacağınız geometrik desenli 3D duvar kağıtları, ortama modern ve şık bir görünüm katabilir.

3D Duvar Kağıdı : 3D Kareli Yeşil Duvar Kağıdı
Bu görselde duvar kağıdı üzerindeki desenler ile ortada bulunan sehpada hem desen hem de renk adına uyum yakalanmış. Oda dekorasyonunda kullandığınız tüm eşyalar karakteristik hatlara ve çizgilere sahiptir. Bir değişiklik yapacağınız zaman sadece kullanım alanınızı değil tüm çevresel etkenleri hesaba katmalısınız. Duvardaki kare desenler masa desenleriyle illüzyon etkisi oluşturuyor.

Yatak odası duvar dekorasyonu
Üç boyutlu duvar kağıtlarıyla yatak odanıza derinlik ve şıklık kazandırabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : Yatak Odasında Yıldız Desenleri
Yatak odasının arka bölümünde odanın ferahlığını arttıracak bir etki oluşturacak duvar kağıdı kullanılmış. Üzerindeki yıldız desenleri ise yatak odasının monoton görünümünden sıyrılmasına ve daha modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Böyle bir deseni hiç şüphesiz gri bir yatak odasında da kullanabilirsiniz.

Sarı duvar kağıdı modelleri
Sarı renkli duvar kağıtları odanıza canlılık ve renk katar.

3D Duvar Kağıdı : Sarı Renk 3D Duvar Kağıdı
Çalışma odası için kullanılan bu 3D duvar kağıdı, çalışma alanında sıcak bir hava yaratarak, konsantrasyon arttırıcı bir etki sağlıyor. Sarı renk dikkat çekici ve gözü alan bir renktir. Dar alanlarda odanızı biraz daha ferah bir görünüme kavuşturmak için sarı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu özellikleriyle çalışma odalarınızda bu renge yer verebilirsiniz.

Mavi renk tonlarında duvar kağıdı
Mavi renk duvar kağıdının diğer renkler ile uyumu sağlanmış.

3D Duvar Kağıdı : Mavi Dalgalı Desen Duvar Kağıdı
Bu salonda kullanılan duvar kağıdı üst kata çıkan merdivenin arka alanı da kaplanacak şekilde dekore edilmiş ve dekorasyonda bütünlük sağlanmış. Salonun modern görünümünü sağlarken, koyu rengi sayesinde mobilyaların vurgulanmasına da yardımcı oluyor. Beyaz deri koltuklar, pencere ve duvarda da kullanılmış. Tek duvarda kullanılan 3d kağıt motifleri led ışıklarla canlandırılmış.

Çiçek desenli duvar dekorasyonu
Çiçek desenli duvar kağıdı ile salon dekorasyonunun kullanımı.

3D Duvar Kağıdı : Çiçekli 3D Duvar Kağıdı
Salonu ortadan ikiye ayıran aradaki duvar bölmeleri akılcı ve zevk sahibi bir seçimin eseri. Eğer doğru bir tercihte bulunursanız en kör noktaları bile evinizin en şık alanına çevirebilirsiniz. Arka fonda gri renk ana temayı oluştururken üç boyutlu duvar kağıdı canlı renklerle odayı hareketlendiriyor. Tek ayaklı lambaderler yerinde ve doğru bir seçim.

Küçük Taş desenli duvar kağıdı
Salonda koltuğunuzun arka bölümünde taş duvar desenli 3D duvar kağıdı kullanarak salonunuzun görünümüne doğallık katabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : Taş Desenli 3D Duvar Kağıdı
Ufak taş efektleri kullanılan bu üç boyutlu duvar kağıdında gerçekçi bir doğal taş duvar görünümü oluşturun. Çağdaş mobilyalar ve aksesuarlarla evin dekoruna uyum sağlayın. Tuğla ve ahşap desenli duvar kağıtları evinizin doğal güzelliğini destekler. Böyle bir duvar dekorasyonunda çiçeklerin vazolarında kullanacağınız ufak çakıl taşları, ve bambu gibi aksesuarlar çok hoş görünebilir.

Pencere görünümlü duvar kağıdı
Resimli duvar kağıtları ile salonunuza yeni bir pencere daha açabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı : Pencere Desenli 3 Boyutlu Duvar Kağıdı
Şehrin kirliliğinden sıkılanlar ve doğaya kısa bir bakış atmak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir. Odanızdan farklı bir dünyaya açılan bir pencere hayalperest bir düşüncenin eseri. Dar alanlarda sıkışıp kalmak zorunda değilsiniz. Üç boyutlu duvar kağıtlarıyla odalarınızda istediğiniz herhangi bir manzarayı yakalayabilirsiniz.

Tropikal ağaç desen duvar kağıdı
Bir yazlık evinde kendinizi ormanın içinde hissedeceğiniz çok güzel bir duvar kağıdı.

3D Duvar Kağıdı : Tropikal Orman 3 Boyutlu Duvar Kağıdı
Yazlık bir evin rustik tasarımı ve buna uygun duvar kağıdı seçimi alana boyut ve kişilik kazandırmış. Koyu tonlardaki harika bir yatak örtüsü beyaz renkli desenlerle güzel bir ikili oluşturmuş.

Tropikal ağaç desen duvar kağıdı
Bir yazlık evinde kendinizi ormanın içinde hissedeceğiniz çok güzel bir duvar kağıdı.

3D Duvar Kağıdı : Zarif Bir 3 Boyutlu Duvar Kağıdı
Yazlık bir evin rustik tasarımı ve buna uygun duvar kağıdı seçimi alana boyut ve kişilik kazandırmış. Koyu tonlardaki harika bir yatak örtüsü beyaz renkli desenlerle güzel bir ikili oluşturmuş . Bu 3D duvar kağıdı modeli üzerinde kullanılan desenler ve renkler diğer mobilyalar ve abajurlar ile kontrast uyumunu yakalamış. Modern ve klasik bir tasarımın karışımı elde edilmiş.

Modern duvar kağıdı modelleri
Duvarlarda büyüleyici efektler ve göz alıcı duvar dekorasyonu.

3D Duvar Kağıdı : En Güzel 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri
Salonun odak noktasında oturma grubunun arkasında ilhamlık bir duvar kağıdı örneği. Boya ile duvar kağıdı arasında tercih yapmak zorunda değilsiniz. Tek duvarda da üç boyutlu duvar kağıtları kullanılabilir. Zemin dekorunuzun ön plana çıkmasını istiyorsanız uyumlu zır renkleri bir araya getirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu