Duvar Dekorasyonu

Asma Tavan Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Birbirinden farklı 18 muhteşem asma tavan modelleri. Örnek asma tavan örnekleri ve dekorasyonu için sizlere özel seçtiğimiz modellere göz atabilirsiniz.

Asma tavanlar evlerinizde önemli bir iç dekorasyon unsurudur. Ahşap ve alçı gibi yapısal malzemeler kullanılır. Aydınlatma yöntemi ile evinizi ışıl ışıl bir görüntüye kavuşturabilir, farklı renk ve motiflerle tarz bir görüntüyü yakalayabilirsiniz. En az zemin kaplaması ve duvar dekorasyonu kadar  Modern ve şık bir mimari dekorasyon alçıpan tavan modelleri ile mümkün. Her tarza uygun ve neredeyse her kesime hitap eden asma tavan modelleri, evinize mükemmel karakteristik özellikler katabilir.

Asma Tavan Uygulaması
Asma tavan
uygulaması yaptırırken, tüm işlemleri aynı firmaya yaptırmanız zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Dekorasyon uygulaması için, boyası için, ve alçıpan tavan içerisinde kullanılacak aydınlatma unsurları için ayrı kişilerden destek almanız size zaman ve para kaybettirebilir.

Yatak odası , salon,mutfak, koridor ve evinizin geri kalan tüm alanlarında alçıpan tavan modellerini kullanabilirsiniz. Banyo , tuvalet gibi alanlarda ise neme karşı dayanıksız olabilecekleri için daha az tercih ediliyorlar.

Alçıpan asma tavan modelleri aynı zamanda aydınlatma için de şık, modern ve kullanışlı çözümleri bizlere sunuyor. Farklı renklerde led ışıklandırmalar ile tüm odalarınızın atmosferini değiştirebiliyor ve modern bir görünüm elde edebiliyorsunuz.

Alçıpan tavan modelleri fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, tasarımının teferruatına ve kullanacağınız alanın genişliğine göre değişiklik gösterebiliyor. Uygun fiyatlara sade alçıpan tavan modelleri de mevcut. Alçıpan tavan tasarımları için hazırladığımız galerimizi inceleyebilirsiniz.

Asma tavanın faydaları
Asma tavanın bir çok işlevsel görevi vardır.

Asma Tavan Modelleri : Asma Tavan Yöntemi
Modern yöntemler ve yapım teknikleri, şaşırtıcı bir dekorasyon örneği oluşturmamıza imkan verir. Tavanlar tıpkı duvarlar gibi geniş bir alanı kapsar. Böylesine büyük ve önemli bir alanın kötü görünmesini istemeyiz. Etkili bir tavan tasarımı evimiz için uzun vadeli bir yatırım olacaktır. Artık evlerde soba kullanımından elektrikli ısıtıcılara geçilmesi ile tavanda kararma problemleri de kalmamıştır. Bu evinize yaptığınız yatırımın daha uzun vadeli olabileceğine işaret ediyor.

Alçıpan tavan ve mobilya uyumu
Asma tavanın yapısal özellikleri evler için önemlidir.

Asma Tavan Modelleri : Asma Tavan Sistemleri
Tavan sistemleri, çağdaş iç tasarım en önemli adımlarından biridir. Sağlam yapıları uzun bir süre kullanım imkanı tanır. İçerilerinde kullanılan sağlam yapılı malzemeler uzun ömürlü olmalarını sağlar. Alçıpan malzemeleri toksit gibi maddeleri içermediği için sağlıklı birer yapı malzemesi olarak değerlendirilmelidir.

Asma tavan kullanımı ve ömrü
Asma tavan ses yalıtımı için alternatif bir çözümdür.

Asma Tavan Modelleri : Asma Tavan Malzemeleri
Yüksek kaliteli malzemeler ile birlikte zaman kavramından uzakta uzun ömürlü bir ev dekorasyonu gerçekleştirilebilir. Hem modern bir görüntü yakalanırken işlevsel özellikleri önemli birer artıdır. Ses yalıtımında önemli görev üstlenirler. Odanızda daha kaliteli bir akustik yakalanırken ses yalıtımı problemini ortadan kaldırırlar. Bu konforlu bir ev tasarımı için çok önemli bir özelliktir.

Tavana şekil vermek
Asma tavanlar her türlü geometrik şekle göre tasarlanabilen yapılardır.

Asma Tavan Modelleri : Asma Tavan Şekilleri
Farklı geometrik şekillerdeki asma tavanlar iç tasarımın tamamlayıcısı hatta odak noktasıdırlar. Doğal görünümleri ve basit oluşları ile evlerin isimsiz kahramanlarıdırlar. Aydınlatma yöntemleri ile birçok efekt yaratılabilir. Özellikle led ışıklar asma teknolojisiyle birlikte iyi bir ikili oluştururlar. Güzel bir ışıklandırma odanızın çehresini tamamen değiştirir. Zaten bunu örneklerden çok iyi bir şekilde anlayabiliyoruz.

Duvar ve tavan dekorasyonu
Tavanlar çok fazla önemsenmese de iç dekorasyon için en az duvarlar kadar önemlidir.

Asma Tavan Modelleri : Tavandaki Modern Yapı
Tavanlar mevcut betonarme üzerinde farklı yöntemlerden faydalanılarak elde edilen yapılardır. Tavanlara ahşap iskelet ve çelik konstrüksiyon ile monte edilirler. Tavan ile aralarında boşluk bırakılarak ısı ve ses izolasyonuna katkıda bulunurlar. Tavana monte olan tahta veya çelik yapılar alçı ile kaplanmaktadır. Ev dekorasyonunun kilometre taşı olarak kabul görürler.

Osmanlı tarzı tavan modelleri
Osmanlı tarzı tavan modelleri

Asma Tavan Modelleri : Banyoda Osmanlı Mimarisi
Banyolarda size özel tasarlanmış asma tavanları arasında Türk hamamlarından esinlenerek dizayn edilmiş modeller bulunmaktadır. Banyonuzdaki kablolar ve görünmesini istemediğiniz diğer alanlar kolaylıkla saklanabilir. Banyolardaki asma tavanların iskeletleri paslanmaz çeliklerden imal edilmelidir. Bu hem daha uzun süre ayakta kalması hem de daha sağlıklı olması açısından gereklidir.

Ahşap tavan modeli
Ahşap malzemelerden asma duvar tasarımının elde edilmesi mümkündür.

Asma Tavan Modelleri : Ahşap Asma Tavan
Asma tavanlarda farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Örneğin ahşap asma tavanlar alternatiflerden bir tanesidir. Ahşap duvarları olan bir alanda veya mobilyanızla uyumlu olmasını istediğiniz örnekteki gibi tavanınızda ahşap malzeme kullanabilirsiniz. Beyaz duvarlar ahşap ile çok doğal ve uyumlu olmuş. Spot ışıklar ile tavandan duvar alanına güzel bir geçiş sağlanmış. Bu tarz gölgelendirme taktikleri başarılı sonuçlar verir.

Asma tavan mor ışıklandırma
Işıklandırma ile birlikte asma tavanda mor renklerinde bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Asma Tavan Modelleri : Rengarenk Asma Tavan
Işıklandırma teknikleri ile yaşam alanınıza renk katabilirsiniz. Örnekte asma tavanda mor renkli led ışıklar kullanılmış. Yine aynı renkteki mutfak mobilyalarıyla birlikte alanda güzel bir derinlik kazanılmış. Sizde farklı olmayı seviyorsanız bu modelin sırlarından faydalanabilirsiniz. İlham almak için çok ince düşünülmüş bir örnek. Tavanda kullanacağınız birkaç led ışıkla benzer görüntüyü yakalayabilirisiniz.

Asma tavan iç tasarım
Farklı motif ve objelerin olduğu bir asama tavan stili

Asma Tavan Modelleri : Motifli Asma Tavan
Asma tavanlar bir iç tasarım unsuru iken bu tarz işlemelerle ev dekorasyonuna katkıda bulunurlar. Beyaz bir tuval niteliğinde alan asma tavanlar üzerinde istediğiniz renklerde istediğiniz figürü işleyebilirsiniz. Etrafı mermer duvarlarla örülü alana tavandaki işlemeler çok yakışmış. En küçük ayrıntıların büyük bir fark yaratacağını unutmayın.

Asma Tavan İle Şaşırtıcı Güzellik
İç dekorasyonda asma tavanların şaşırtıcı güzelliği ve dizaynı

Asma Tavan Modelleri : Dekoratif Tavan Tasarımları
Bazen tavanlarınız asitmetrik yapısıyla size zorluklar çıkarabilir. Fakat bu tarz durumlarda endişelenmeniz gerekmiyor. En küçük detaylarda bile akıllıca özümler bulunabilir. Hatta çok hoş tasarımlar ortaya çıkabilir. Buradaki örnekte şekilsiz bir tavanın ne derecede sanatsal bir güzelliğe dönüşebileceğini görüyoruz. Oturma odanızda sizi rahatsız edebilecek herhangi bir alanı basit çözümlerle alçıpan yöntemiyle yok edebilirsiniz.

Banyo alçıpan tavan
Banyolarda kullanılan asma tavan diğer adıyla alçıpan tavan modelleri

Asma Tavan Modelleri : Banyolarda Asma Tavan
Banyolarda size özel tasarlanmış asma tavanları arasında Türk hamamlarından esinlenerek dizayn edilmiş modeller bulunmaktadır. Banyonuzdaki kablolar ve görünmesini istemediğiniz diğer alanlar kolaylıkla saklanabilir. Banyolardaki asma tavanların iskeletleri paslanmaz çeliklerden imal edilmelidir. Bu hem daha uzun süre ayakta kalması hem de daha sağlıklı olması açısından gereklidir.

Beyaz tavan modelleri
Oturma odanızda beyaz bir asma tavanı tasarlayabilirsiniz.

Asma Tavan Modelleri : Beyaz tavan Tasarımı Popülerleşiyor
Bir ev planının geliştiricisi o evde yaşayacak kişinin yaşam tarzını ve tasarım zevkini her yönüyle ele alacaktır. Çağdaş ev çeşitlerini çeşitli tarzlarda ve boyutlarda keşfedebilirsiniz. Evinizi inşa etmenin temel amacı hayalinizdeki yaşam alanını gerçeğe dönüştürmektir.

Klasik asma tavan modeli
Eğer klasik asma tavan görünümüne kavuşmak istiyorsanız, aydınlatma unsurlarınızı ve tavanın orta kısmına uzanan alçıpan dekorunu değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Asma Tavan Modelleri : Klasik Alçıpan Tavan Modelleri
Salonunuzda modern ve estetik bir dekorasyon için alçıpan tavan modelleri içerisinden geometrik şekillere sahip olanlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem oda içerisindeki diğer unsurlarla dekoratif uyum yakalanırken hem de modern bir tasarım elde etmiş olursunuz. Beyaz ışıklandırma ve sarı ışıklandırma alternatifleri farklı ambiansları aynı anda yaşatan ince ayrıntılar.

Yemek odası alçıpan yapımı
Yemek odası için alçıpan tavan kullanmak istiyorsanız tavan ortasında bu şekilde modern süslemeler kullanabilirsiniz.

Asma Tavan Modelleri : Yemek Odası Asma Tavan Modeli
Yemek odası alçıpan yapımı – Bu süslemeler hem yemeklerinizi daha sıcak bir ortamda yemenizi sağlayacak hem de dekorasyonunuza renk katacaktır. Alçıpan tavanın yemek odasına muhteşem bir katkı sağladığı aşikar. Bu tasarımda tüm dekoratif ayrıntılar birbiri ile son derece uyumlu seçilmiş ve modern bir yemek odası tasarlanmış. Bu klasik alçıpan tavan tasarımında yemek masası ile aynı çizgiler elde edilerek tasarımsal bütünlük sağlanmış.

Ofis tasarımı asma tavanlar
Evlerdeki çalışma alanımız bizim için önemlidir. Güzel bir dekorasyon için Home Office alanınıza asma tavan yaptırın.

Asma Tavan Modelleri : Home Office Alçıpan Tavan Modeli
Bu evimizde güzel bir home ofis tasarımı görüyoruz. Alçıpan tavan modeli evin her iki tarafında da kullanılarak yaşam alanının bütünselliği korunmuş. Ayrıca sade ve şık detaylar sayesinde ortamın çok ciddi ya da çok rahat görünmesinin önüne geçilmiş. Misafirleriniz karşıladığınızda hem ev konforunu yaşayabilir hem de iş görüşmeleri için uygun bir ortamı oluşturabilirsiniz.

Oturma odası alçıpan tavan
Oturma odasında asma tavan dikkat etmeniz gerek unsurlar

Asma Tavan Modelleri : Oturma Odası Alçıpan Tavan Modeli
Bu şık ve sade alçıpan tavan modeli, led şerit aydınlatmalar sayesinde modern bir havaya bürünmüş. Özellikle led şerit lambaların beyaz renk seçilmesi TV’nin bulunduğu duvar ile bir uyum oluşturmuş. Oturma odanızda kullanacağınız alçıpan tavan modeli için aydınlatmalarınızı biraz daha loş ışıklardan tercih edebilirsiniz. Böylece hem salonunuzda rahat bir ortama sahip olursunuz hem de iyi bir seyir alanı elde edersiniz. Diğer önemli bir nokta led ışıkların konumlandırılmasıdır. Gözlerinizi rahatsız etmeyecek şekilde ışıklandırma yapılması gerekiyor. Belli bir süre sonra loş ışık sağlanmamış ise gözlerinizi yorabilir.

Salonlarda alçıpan tavan kullanımı
Geniş ve büyük salonlarda asma tavan kullanımı ve dikkat edilmesi geren detaylar

Asma Tavan Modelleri : Salonlarda Asma Tavan Modelleri
Geniş salonlar için alçıpan tavan eğer tavanın tamamına uygulanırsa daha modern bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Tasarımınızın salon dekorasyonu ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şık tasarım ışıklandırması ve hatları ile salon dekorasyonuna mükemmel bir uyum sağlıyor. Ortadan aşağı sarkıtılan avize üzerindeki klasik detaylar, taş duvarlar ve ahşap detaylar ile mükemmel bir dekorasyonun ana hatlarının ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Yatak odası asma tavan örnekleri
Yatak odası için asma tavan ve alçıpan kullanımı ile yatak odası dekorasyonu fikirleri.

Asma Tavan Modelleri : Yatak Odası İçin Asma Tavan Modelleri
Bu alçıpan asma tavan tasarımı modern ve estetik bir görünüme sahip. Uç kısmında kullanılan aydınlatma unsurları da odanın ışığı az alan tarafına doğru yerleştirilerek ışığın genele yayılması sağlanmış. Sade ve şık bir tasarımdan bahsedebiliriz. Ahşap aksesuarlar kullanılarak oda içerisinde doğal ve mobilyalar ile uyumlu bir dekorasyon elde edilmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu