Hayalimdeki Ev

Hayalinizdeki Evi Ertelemeyin : TOKİ Konutlarına Başvurun

Her insanın hayalinde çok güzel bir ev yatar. Eğer bu eve sahip olunmuşsa, sıradaki şey evin iç ve dış dekorudur. Eğer ev sahibi değilseniz ve kirada oturuyorsanız, evin iç ve dış dekorasyonunu ancak bir yere kadar yapabilirsiniz. Çünkü daimi bir şekilde o evde oturmanız oldukça zor olacaktır ve dekorasyona fazla bütçe ayırmak yanlış olacaktır.

Türkiye’de Ev Sahibi Olabilmek : TOKİ
Ülkemizde ev sahibi olmak son yıllarda eskiye nazaran daha zordur ancak devletin desteklemiş olduğu TOKİ projesi ile düşük bütçeli kişilerinde ev sahibi olması için çalışmalar son hızıyla devam etmektedir. Evi olmayan kişiler TOKİ’ye başvurarak ev sahibi olabilirler ve hayallerindeki evi kurabilme şansına sahip olabilirler. Ev kendinize ait olduğunda içini ve dışını istediğiniz gibi dekore edebilir ve aradığınız huzuru bulabilirsiniz.

2023 yılına kadar TOKİ, düşük bütçeli ve ev alacak parası ve maaşı olmayan kişilere toplamda 1 milyon ev verecek. Bu evlerin ücretleri taksitlendirilmiş şekilde düşük bütçeli insanları zorlamayacak seviyede ayarlanacak. Sistemin amacı zaten kar etmek değil, ev alamayan kişileri ev sahibi yapmaktır.

Peki TOKİ’den Ev Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
# Öncelikle T.C. vatandaşı olmak gerekiyor.
# Ev almak istediğiniz ilçede en az 1 senedir ikametgah ediyor olmanız.
# Daha önce TOKİ’den ev almamış olmanız.
# Üzerinize değerli malvarlığı olmamalıdır. Bu konuda hakkında detaylı bilgiyi TOKİ yardım hattından alabilirsiniz.
# Aylık gelirinizin 2.600 TL altında olması. Bu ücret 6 ayda bir değişebilir, güncel olmayabilir. Alt kısımda verdiğimiz linke tıklayarak orada güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Toki başvurusu ve güncel bilgileri öğrenmek için buraya tıklayınız. Ziyaret edeceğiniz web sayfasında Toki başvuru şartları, gerekli belgeler, sözleşmeler, kura çekilişleri hakkında bilgiler ve devir işlemlerinden bahsedilmektedir.

Ev Dekorasyonu: Evinizi aldıktan sonra Dekorasyon Fikirleri üzerine kurmuş olduğumuz web sayfamızdan faydalanabilir ve evinizi en güzel şekilde dekore edebilirsiniz. Umarız en kısa sürede hayalinizdeki eve ve dekorasyona kavuşursunuz. Bizlere bu konuda sormak istediğiniz sorular olursa hemen alt kısımdaki yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Size en kısa zamanda cevap verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu