Dekorasyon Önerileri

Abajur Modelleri 18 Harika Tasarım

18 farklı, göze hitap eden modern abajur modelleri. Salon, yatak odaları, banyolar ve çocuk odalarınız için ayaklı ve dekoratif abajur modellerini resim galerimizde inceleyebilirsiniz.

Abajur Modelleri Resim Galerisi: Modern abajur modelleri için hazırladığımız galeriyi inceleyerek yeni model abajur tasarımlarına bir göz atabilirsiniz. Abajur modellerini bilgisayarınıza indirebilir ve full hd kalitede görüntüleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz model için evvedekorasyon@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Modern Örnekler: Modern abajur modelleri ile evimizin her köşesinde harika dekoratif aydınlatma sağlayabiliyoruz. Yatak odamızda, salonda, yemek odasında, mutfakta ve hatta banyoda dahi bu renkli ve modern abajur tasarımlarına yer vermek mümkün.

Abajur Modeli Seçmekte Zorlanabilirsiniz: Abajur modelleri o kadar fazla ki insan bazen seçim yapmakta zorlanabiliyor. Birbirinden güzel tasarımların arasında hangisini seçeceğine karar vermek gerçekten çok zor. Fakat seçim yaparken abajur fiyatları, boyutu, deseni ve rengi kadar abajurun evimizde kullanacağımız alanla uyumu da son derece önemli.

# Yatak Odası Abajur Modelleri
Yatak odası için abajur modelleri hakkında bir araştırma yaparken bu alanda kullanılacak abajurun aydınlatmada daha soft ışıklar içermesi gerektiği bilgisine ulaşıyoruz. Yani yatak odasını hem göz hem de zihin dinlendirme alanı olarak kullandığımız için abajurun ışık detayı son derece önemli.

# Salon Abajur Modelleri
Salon için abajur seçerken ise bunun tam tersine aydınlatma konusunda daha esnek davranabilir ve biraz daha parlak tonları tercih edebiliriz. Özellikle bu alanda kullanılacak abajur modeli kademeli ışık ayarı bulunan tarzda tercih edilirse çok daha kullanışlı olacaktır.

# Banyo Abajur Modelleri
Banyo için abajur modelleri için ise küçük ve dekoratif olanları tercih etmenizi öneriyoruz. Bu alanda da yine aydınlatmaya ekstra katkıda bulunabilecek olan bir tane seçebiliriz. Küvetinizi köpükle doldurup içerisinde rahat bir duş alırken abajurunuzun da ortama rahatlatıcı bir hava katmasını sağlayabilirsiniz.

Modern abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için modern abajur modelleri

Modern Abajur Modelleri
Yatak odanızda komodin üzerindeki bu dekoratif abajur modelleri sizin için ideal olabilir. Siz de farklı tarzlar yaratarak kendi stilinize uygun bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Modern abajur modelleri sayısı gün geçtikçe artıyor. Her bir yeni model abajur çok daha ilginç ve farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Bu cam küp abajur modeli de onlardan birisi. Farklı dizaynı ile dikkatleri üzerine çeken ve son derece şık bir görünüm sunan bu modeli yatak odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Klasik abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için klasik abajur modelleri

Klasik Abajur Modelleri
Yatak odanızda huzurlu, sade ve klasik bir ortam arıyorsanız, bu klasik abajur modelleri içerisinden yatak odası dekorasyonunuza uygun olan tasarım ve renkte olanları tercih edebilirsiniz. Yatak odanızda huzurlu, sade ve klasik bir ortam arıyorsanız, bu klasik abajur modelleri içerisinden yatak odası dekorasyonunuza uygun olan tasarım ve renkte olanları tercih edebilirsiniz. Abajurun arkasındaki açık, derin raflarda başarılı bir ışıklandırma kullanılmış.

Dekoratif abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için dekoratif abajur modelleri

Dekoratif Abajur Modelleri
Bu abajur modeli aydınlatma unsuru olmaktan daha çok dekoratif amaçlı kullanılabilecek bir abajur modeli. Bu nedenle oturma odası ve yatak odası gibi bir alanda son derece hoş görüneceğini düşünüyoruz. Bu abajur modeli aydınlatma unsuru olmaktan daha çok dekoratif amaçlı kullanılabilecek bir abajur modeli. Gövde kısmındaki yuvarlak kristal taşlar gösterişli bir hava estiriyor.

Salon için abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için salona uygun abajur modelleri

Salon Abajur Modelleri
Salonunuzda kullanacağınız modern çizgilere ve renklere sahip abajur modelleri için dikkat edeceğiniz tek nokta mobilya dekorasyonunuza uyum sağlıyor olması ve renk geçişinde aksi bir görünüme neden olmamasıdır. Salonunuzda kullanabileceğiniz abajur modelleri tıpkı burada da gördüğünüz gibi diğer dekoratif ürünlerin renk paletinden bir parça taşımalıdır. Bu görselde yastıklar ve arka kısımda bulunan dekoratif şamdanlar ile bütünsellik sağlanmış.

Yatak odası için abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için yatak odasına uygun abajur modelleri

Yatak Odası Abajur Modelleri
Bu hoş ve sade tasarlanmış iki abajur arka kısımdaki duvarda bulunan süslemeler üzerinde bulundukları komodinler ile uyum içerisinde seçilmişler. Bu sayede ortamda uyumlu ve sıcak bir hava oluşması sağlanmış. Zarif ve narin yapıdaki avizeler yatak odalarında daha hoş duruyor. Abajurunuzu konumlandırırken duvarların arka ve yan bölgelerine dayandırmadan komodinin orta kısımlarında hizaya sokmalısınız.

Antre için abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için antre uygun abajur modelleri

Antre Abajur Modelleri
Antrenizde bir köşe sehpa üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz parlak modern abajur modelleri. Hem evinize ilk adımda modern bir görünüm yaratacak hem de dekoratif aydınlatma konusunda bir adım ileri gitmenizi sağlayacak modeller. Antreler bir geçiş alanıdır ve buradaki tercihlerinizde çok fazla unsur kullanmamanız gerekir. Hareket alanı geniş ve rahat tasarlanması önemli bir durumdur.

Desenli abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için farklı desenlerde abajur modelleri

Desenli Abajur Modelleri
Salonunuzda değerlendirebileceğiniz renkli ve desenli abajur modellerinden birisi. Mobilya aksamınız ile de uyum sağlayabilecek bir model. Dikey ve yatay çizgiler bulundukları objelere genişlik ve darlık görümü sağlar. Dikey çizgiler uzun, yatay çizgiler geniş olarak algılanır. Tavan arasındaki boşluk kısa ise dikey çizgili, alan dar ise yatay çizgili motifleri tercih edin.

Çiçek desenli abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için çiçek desenli abajur modelleri

Çiçek Desenli Abajur Modelleri
Renklerden arınmış, çiçek motiflerinin işlendiği bir başlık, beyaz sütunu andıran ayaklıkları ile evlerinizde bahar havası hüküm sürüyor. Doğadan manzaraları evimizde tema olarak işlemek, günlük hayatın kargaşasından uzakta rahat bir nefes almak isteriz. Çünkü bulunduğumuz ambians ruh halimizi doğrudan etkiler. Bu tarz dekoratif ürünlere evinizde yer açmayı siz de düşünün.

İkea abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için İkea abajur modelleri

İkea Abajur Modelleri
Bu model İkea da bulunan cam abajur modellerinden birisi. Son dönemlerde en çok satan abajur modellerinden birisi oldu. Aynı zamanda fiyatı da epey uygun. Sizlerle paylaştığımız abajur modelleri veya benzerlerini geniş ürün yelpazesine sahip olan, ev dekorasyon ürünlerinde iddialı olan İkea’nın resmi web sayfasından satın alabilir, isterseniz mağazasından seçerek alabilirsiniz.

Koçtaş abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için Koçtaş abajur modelleri

Koçtaş Abajur Modelleri
Koçtaş’ta en çok satan modern abajur modelleri arasında başı çeken hoş bir tasarım. Farklı dizaynı ile dikkatleri üzerine çeken ve son derece şık bir görünüm sunan bu modeli yatak odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız abajur modelleri veya benzerlerini geniş ürün yelpazesine sahip olan, ev dekorasyon ürünlerinde iddialı olan Koçtaş’ın resmi web sayfasından satın alabilir, isterseniz mağazasından seçerek alabilirsiniz.

Siyah beyaz abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için siyah beyaz abajur modelleri

Modern Siyah Beyaz Abajur Modelleri
Siyah başlığın altında beyaz porselen ayağı ile son derece şık bir abajur modeli. Eğer siyah beyaz bir yatak odanız varsa hiç çekinmeden kullanabileceğiniz bir model. Yeni moda abajur modelleri arasından bir örnek görüyorsunuz. Artık abajurların şekil ve tasarımları değişmeye başlıyor. Her yeni dizayn biraz daha modern çizgiler barındırıyor.

Mor abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek için mor abajur modelleri

Mor Abajur Modelleri
Bu abajur modeli mükemmel doğallıkta bir görünüme sahip. Alt kısmında bulunan dal ayakları sayesinde kullanıldığı her alana evinizde hissedeceksiniz. Aynı zamanda mor rengin de huzur verici etkisi size rahatlama verecektir. Eğer gri bir yatak odasına sahipseniz mor renklerle kombine etmeyi düşünün. Bu iki doygun renk birbirleriyle çok güzel anlaşıyor.

Altın rengi abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek içini altın rengi abajur modelleri

Altın Rengi Abajur Modelleri
Bu şık tasarım abajur modeli tüm alanlarda kullanılabilecek bir dizayna sahip. İster yatak odanızda ister salonunuzda isterseniz antrenizde rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir model. Altın rengi, gösterişli olmanın ve ihtişamın rengidir. Aseletli duran bir ev dekorasyonu için vazgeçilmez bir unsurdur.

Piramit şekilli abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek içini Piramit Şekilli abajur modelleri

Piramit Şekilli Abajur Modelleri
Üst tarafa doğru küçülerek kıvrılan hatlara sahip abajurlar, geometrik hatları nedeniyle piramit abajur olarak adlandırılırlar. Piramit şekillerini evlerde sık sık kullanırız. Malzeme olarak kenarında yivler ve üst tarafta esnek kumaş kullanılmış. Yalnız kumaş abajurlar belli bir süre sonra renk kaybına uğrayabilir. Diğer sert malzemelere göre daha çabuk eskir.

Rose abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek içini Rose abajur modelleri

Rose Abajur Modelleri
English Home ürünlerinde farklı bir hava hissediyoruz. Genel olarak ürünlerinde modern bir hava var. Bu örnekte de lamba karakterini vurgulamak için beyaz yaprak motifli hafif metaller ve üst tarafta sert kolay temizlenebilir bir kumaş kullanılmış. Yirminci yüzlerin başlarından kalma 80’lerin havasını veriyor. Fakat modelde bazı güncel ve hareketli desenler kullanılarak günümüze uyarlanmış.

Zarif abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek içini Zarif abajur modelleri

Zarif Abajur Modelleri
Yine English home abajur modellerinden birisini görüyoruz. Zarif desenleri nedeni ile en iyi kullanılacağı alanın yatak odası olacağını düşünüyoruz. Yine aynı renklere ve desenlere sahip bir perde ile mükemmel bir uyum sağlayabilir. Üst tarafta kullanılan elişi desenleri sempatik duruyor. Mat gri bir başlık ve pembenin koyu tonlarındaki gövdesi gayet uyumlu.

Denizcilik temalı abajur stilleri
Evinizin farklı köşelerinde dekorasyonunuzu zenginleştirmek içini oyma denizci temalı abajur modelleri

Denizci Temalı Haritalı Abajur Modelleri
Okyanusa aşık olanların beğeneceği bir model olacağı aşikar. Popüler New England destinasyonlarından, deniz haritasından esinlenilmiş. Altın rengindeki gövdesi okyanustaki korsanların iştahını kabartıyor. Bu tarz dekoratif eşyalar insanların arkasındaki hikayeyi anlatıyor. Keşfetme arzunuzu kabartıyor. Her zaman söylüyoruz eşyalarınız sizin hatıralarınız, kişiliğiniz ve zevkinizin aynasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu