Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak dekorasyonunuzu en iyi şekilde yapmak için sizlere birbirinden güzel ve ilham verici mutfak fikirleri veriyoruz. En güzel mutfak modellerini incelerken küçük ve geniş mutfaklar için çok güzel fikirler alabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri Resim Galerisi: Şimdi paylaşacağımız mutfak dekorasyonu fikirleriyle alakalı resimleri inceleyip, tasarımcıları hakkında bilgiler vereceğiz. Böylece resimlerden ilham alabilir, hayal ettiğiniz mutfağı daha iyi tasarlayabilirsiniz. Resimlere tıklayarak detayları inceleyebilirsiniz.

Mutfak modelleri yepyeni bir konsepti konu ediniyor. Evlerimizin kalbi mutfakları tasarlarken en iyi tasarımcılardan ilham aldık. Mutfaklar tarzımızı yansıtan en önemli yaşam alanlarımız. Söz konusu stil olduğunda gördüklerimiz kelimelerden daha etkili oluyor. Bir düzine mutfak teması bulunuyor fakat bunu en iyilerin zevkine göre tasarladığınızda karşınıza bambaşka bir görüntü çıkıyor.

Siyah-beyaz, kırmızı-beyaz, modern, klasik ve ada mutfak gibi birçok stilin en güzel örneklerini sizler için derledik. Eminiz birçoğunuza ilham kaynağı olacak olan bu mutfak modellerini çok beğeneceksiniz. İster baştan sona dizayn edin, ister belli kısımlarından fikir edinin.

Mutfağınızı dizayn ederken birçok hususa dikkat etmeniz gerekiyor. Unutmayın ki kaçırdığınız ufak bir detay sizi içinden çıkamayacağız problemlerle karşı karşıya bırakabilir. İlk önce mutfağınızın dar veya geniş alana sahip olması tercihinizi etkileyen en önemli detay olmalıdır. İkinci aşamada hangi renkleri kullanmanız gerektiğine karar verin.

Dar veya geniş olmasına, güneş ışığı alıp-almamasına göre renk seçimi yapmanız gerekiyor. Tüm bu faktörlerden sonra Amerikan, İskandinav veya Avrupa tarzı hangi mutfak modelini seçeceğinizi belirleyebilirsiniz. Tavanından, zemin tercihinize kadar her şey bir ahenk içerisinde olmalıdır. Her şey tamam diyorsanız, şimdi daha küçük detaylara geçelim. Örnek olarak eskitme bir mutfak modeli düşünüyorsunuz. Ya da bir çiftlik evi için mutfak dizayn ediyorsunuz. Hangi konseptte olursa olsun bütün mutfak aksesuarlarınızı da bu stile uygun seçmelisiniz.

Eski tarzı seviyorsanız bakır tencere kapları, eskitme koltuklar stilinizi tamamlayacak unsurlar olacaktır. Bu tamamen sizin zevkinizle alakalı bir durum. Tüm unsurların bağlandığı nokta ise son olarak bütçeniz olacaktır. Herşeyi tasarlamışken para engeline takılmak istemezsiniz. İnternet sitelerinden veya mağazalardan istediğiniz tüm ürünlerin fiyatını iyi araştırmanız gerekiyor. Dekorasyon tüm küçük parçaların biraraya gelmesiyle birlikte kendisini belli eder. Bütçenize göre bazı parçalardan vazgeçebilir ve mutlaka alınması gerekenleri listeleyebilirsiniz.

Şimdi paylaşacağımız mutfak dekorasyonu fikirleriyle alakalı resimleri inceleyip, tasarımcıları hakkında bilgiler vereceğiz. Böylece resimlerden ilham alabilir, hayal ettiğiniz mutfağı daha iyi tasarlayabilirsiniz.

Yeşil mutfak modeli
Yeşil tonlarındaki mutfak modellerini gelin birlikte inceleyelim.

Mutfak Dekorasyonu : Naturel Yeşil Mutfak Dekorasyonu
Bu sefer bir tasarımcının değil, bir kasap olan David Gater’ın kendi tasarladığı mutfağa misafir oluyoruz. Günün büyük bir kısmı mutfakta hızlıca akıp gidiyor. Tıpkı bu mutfak modelinde olduğu gibi televizyonunuzu görüş alanınıza konumlandırmanız, akıllıca bir tercih olacak. Mutfağınızı kişiselleştirmeniz, kendinizi yansıtmanız sonucu sizde böyle güzel bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

yeşil mutfak modeli
Yeşil renk tonlarında dünyaca ünlü tasarımcının mutfak modelini inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Sade Yeşil Mutfak Mutfak Dekorasyonu
Madeline Stuart bu tasarımını “Biraz erkeksi fakat davetkar.” olarak tanımlıyor. Yumuşak ve özel yeşil tonların vurgulandığı, kullanışlı ve minimalist ankastre setinin kullanıldığı bu konsept oldukça başarılı bir tercih olmuş. Aşırılıktan uzak ve pratik kullanım alanı bu stilin amacını özetliyor.

Küçük ve kullanışlı mutfak
Mutfağın işlevsel yönünün ağır bastığı, hoş bir mutfak modeli.

Mutfak Dekorasyonu : Hem Mutfak Hem Yemek Odası
Michelle Prentice tarafından tasarlanmıştır. Hem mutfak hem yemek odası olarak kullanılabilen bu modelde Osmanlı tarzı orta masa kullanılmış. Odanın duvarları ve mutfak kısımlarında tamamen beyaz tonlarda renkler tercih edilmiş. Boydan boya pencereler ile ferah bir ortam sağlanmış. Mutfağın işlevsel olması amaçlanmış. Ortadaki büyük ve güzel masa mutfağa ihtişam katıyor.

Şehirli Mutfak Modeli
Şehir hayatına uygun şehirlilere özel mutfak modelini inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Loft Evler İçin Mutfak Fikirleri
Rober Stilin’in loft evler için tasarladığı bu mutfak modeli, 1987 yılında üretimini sona erdiren bir fabrikaya ait. Fabrika kapandıktan sonra içerisine loft tarzı ev tasarlayan Stilin, endüstriyel mutfak konseptini benimsemiş. Vintage aksesuarlarla kentsel bir ailenin 21. yüzyıl taleplerine yanıt verirken, “anlık yaşını” vermek için profesyonel materyaller de kullanılmış.

Siyah mutfak modeli
Siyah rengi mutfaklar için cesur bir seçimdir. Renk karışımlarını çok iyi ayarlamalısınız.

Mutfak Dekorasyonu : Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Siyah ve beyazın bir arada neler yapabileceğini bu modelde açık bir şekilde görebiliyoruz. Ada mutfak örneklerimiz bir hayli fazla oldu fakat ayrılmaz ikili bu iki rengi es geçmek olmazdı. Mobilyalar için siyahın, duvar kısımları için beyazın kullanıldığı bu tasarımda, siyah mermer tezgah beyaz çizgili kıvrımlarıyla tamamlayıcı ve bütünleştirici bir görev üstlenmiş. Yine metal oturaklar daha modernize bir görünüm sağlamış. Bu mutfağın tasarımı Stephen Shubels’e ait.

Mutfak Meşe Zemin
Mutfak zeminleri için dünyaca ünlü tasarımcılardan derlediğimiz örnekleri inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Klasik Menteşeli Mutfak Dekorasyonu
Boyalı menteşeler ve siyah mandalları ile güzel bir ada mutfak örneği görüyoruz. Bu tasarım modern ve klasik unsurların bir arada ne kadar uyumlu olabileceğini ispatlıyor. Sandalye ve tavandaki ahşap pervaneli vantilatör tamamlayıcı şık unsurlar. Soluk meşe zeminler bir tablonun işlendiği beyaz bir tuval gibi görevini başarılı bir şekilde yerine getiriyor.

Kırmızı mutfak modeli 2017
Kırmızı mutfak modellerinin ilginç tasarımlarını inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Çok güzel değil mi? Beverly Ellsley kırmızıyı en güzel şekilde kullanmış. Bu arada hazır mutfak ve kırmızı kelimeleri yan yana gelmişken ilginç bir notu sizlerle paylaşmak istiyorum. Kırmızı renk insanlarda açlık duygusu uyandırıyor. E güzel de yapıyor, mutfak açlık duygusunu yaşamak için güzel bir alan öyle değil mi? Mutfağımıza geri dönmek gerekirse yine beyaz ve canlı bir renk olan kırmızının mükemmel uyumunu gözlemliyoruz. Fakat her seferinde kırmızı bu kadar hoş görünmeyebilir. Eğer kırmızı rengi kullanacaksanız bu oranı çok iyi tutturmanız gerekiyor. Her yerin kırmızı olması gereğinden fazla kullanılması emin olun tam tersi bir etkiye neden olacaktır.

Endüstriyel mutfak modelleri
21. Yüzyılın tasarımları estetik kaygısı olmadan modern hatlarla dizayn ediliyor.

Mutfak Dekorasyonu : Modern Çelik Mutfak Dekorasyonu
Penny Drue Baird tarafından tasarlanan bu mutfak modelinde paslanmaz çelik malzemeler ön plana çıkarılmış. Endüstriyel ve modern tasarımın harmanlandığı, yine metal dekoratif ürünlerle tamamlanan bu tasarım oldukça hoş görünüyor. Avize, tutacaklar ve sandalyeler yine paslanmaz çelik malzemelerden seçilmiş. Bu detaylar istenilen konseptin meydana gelmesini ve gözü rahatsız etmemesini sağlıyor.

Büyük mutfak modeli
Yüksek tavanların olduğu yalılarda, büyük çiftlik evlerinde kullanılabilecek mutfak modeli

Mutfak Dekorasyonu : Yüksek Tavan Mutfak Dekorasyonu
Yüksek tavan ve boydan boya mutfak dolapları ile bu tasarımın çokta evde uygulanabilir bir model olmadığını belirtmekte fayda görüyoruz. Tabi tam da bu tarz bir tasarım için ilham almak gerekirse bu modelin zarif ve şık olduğunu söyleyebiliriz. Bu mutfağın tasarımı Kattie Rider’e ait.

Eski tip mutfak modeli
Eski zamanlara ait tasarımlardan örneklerin sunulduğu özel bir mutfak tasarımını inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Klasik Eski Avrupa Mutfak Dekorasyonu
San Francisco’lu tasarımcı Grand K.Gibson, klasik eski Avrupa mutfak modelini dizayn etmiş. Beyaz dolaplar, mermer tezgah ve yer döşemesi ile 1950’li yılların modern modern mutfak anlayışı yansıtılmış. Bu yılların estetik anlayışına hayran kalmamak elde değil. Günümüze de örnek olacak sanatsal çizgilerin kullanıldığı hoş modeller.

Fıstık yeşili mutfak modeli
Dünyaca ünlü tasarımcının fıstık yeşili mutfak dizaynını inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Fıstık Yeşili Mutfak Dekorasyonu
Fıstık yeşili mutfak tasarımında dikkatinizi çeken ilk detay hiç şüphesiz aradaki bölme duvar olmuştur. Justina Blakeney tarafından tasarlanan, Fas mutfak kültürünü yansıtan bu mutfak modeli yeşilin tonlarını ön plana çıkarmış. Fıstık yeşili mutfaklar 2017 yılının trendlerinden olacak. Bu yıl mağazalarda fıstık yeşili mutfak modelleriyle sık sık karşılaşacağız.

Mutfak raf stilleri
Dünyaca ünlü tasarımcının “Bakır Raf” konseptini kullandığı mutfak dizaynını inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Dar ve Küçük Mutfak Dekorasyonu
Dar alanlar için tavsiye edebileceğimiz bu mutfağın tasarımı Kim Lewis’e aittir. Mutfağın raflarından incelemeye başlayalım. Pencerenin önüne denk gelen uzun raflar, dolapların kaplayacağı alandan tasarruf edilmesini sağlamış. Hemen arkasının cam olması ile mutfağın boğuk görünmesine engel olunmuş. Bulut beyazı duvarlar ile iç açıcı bir ortam sağlanmış. Eğer dar bir alana sahipseniz mutfağını bu şekilde dizayn etmenizi tavsiye ederiz.

Mutfak ankastre modeli
Mutfaklarda büyük ve geniş bir ankastre seti istiyorsanız işte size güzel bir örnek.

Mutfak Dekorasyonu : Çiftlik Evleri İçin Mutfak Dekorasyonu
Eski ama şaşırtıcı derecede taze bir görünüme sahip bu mutfak modeli çiftlik evleri için dizayn edildi. Buz beyazı mutfak dolapları, siyah mermer tezgahın uyumu eskitme yemek masası ile bütünlük oluşturmuş. Modern olanı ve eskiyi bir arada harmanlayan bu tasarım dinlendirici ve huzur verici görünüyor. Geniş alanlar için tasarlanan bu mutfağın çiftlik evleri için daha uygun olacağını belirtmekte fayda görüyoruz.

Mutfak tavan modelleri
Farklı desenlerde mutfak zeminlerinin kullanımıyla ilgili örnekleri inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Yeşil Beyaz Desenli Mutfak Dekorasyonu
NewYork’lu mutfak tasarımcısı Gideon Mendelson, klasik beyaz mutfağın renk seçimlerini değiştirerek mutfağa farklı bir kişilik vermiş. Kareli yeşil beyaz tavan bir şemsiyeyi andırıyor. Ada mutfağın orta tezgahı, ve duvarda asılı yeşil dekoratif porselen tabaklar şirin bir görüntüyü meydana getiriyor. Gözelere hitap eden ve rahatsız vermeyen başarılı bir tasarım.

Mutfak dolabı pencere örnekleri
Mutfaklarda kullanılacak mutfak dolabı pencerelerini dünyaca ünlü tasarımcıların örneklerinden inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Bir balıkçı kulübesini andıran, Ann SACKS tarafından dizayn edilen bu mutfak modelinde otantik mazgal pencereler en dikkat çekici kısım diyebiliriz. Biraz daha eskiyi anımsatan, beyaz tonlarının ağırlıkta olduğu bu stil oldukça hoş görünüyor. Beyaz renkler mutfaklar için vazgeçilmezdir. Doğru kullanmasını bildiğinizde sizi asla yarı yolda bırakmazlar.

Mutfak ışıklandırma yöntemleri
Mutfaklardaki ışıklandırma sistemleri tasarımı ortaya çıkaran önemli unsurlardır.

Mutfak Dekorasyonu : Ada Mutfak Dekorasyonu
Jill Sharp tarafından tasarlanmıştır. Ada mutfak tercih ediyorsanız bu farklı stil size ilham kaynağı olabilir. Ada mutfak üzerinde Currey & Company demir kolye ışıkları, siyah ahşap ayaklıklar üzerinde büyük tek parça mermer tezgah ve dikdörtgen zemin taşları oldukça uyumlu görünüyor. Ve son olarak başarılı bir ışıklandırma sistemi ile mutfağın tüm detayları gün yüzüne çıkarılıyor.

Eski mutfak stili
Eski zamanlardan kalan esintileri mutfağınıza yansıtın. Eski tarz mutfak modeli.

Mutfak Dekorasyonu : Eskitme Mutfak Dekorasyonu
Beyaz duvarlar, gri dolaplar ve bakır kaplar mutfağı tamamlayan önemli ayrıntılar. Lüksün verdiği ağırlıktan uzak, rahatlığın ve ferah bir ortamın birarada olduğu olduğu çok hoş bir tasarım. Eski görünümlü fakat marjinal bir tasarım kendisini hemen belli ediyor. Kendi tarzında çok güzel bir örnek.

Eski Tip Mutfak Tasarımı
Eski tip mutfak modellerinin 2017 yılına uyarlanmış güzel örneklerinden bir tanesi.

Mutfak Dekorasyonu : Eski Klasik Mutfak Dekorasyonu
Eskiyi ve eskiye ait olanı sevenler, bu tasarım sizi 1970’lerin İngiltere’sine yolculuğa çıkaracak. Cameron Schwabenton tarafından tasarlanan bu mutfak modelinde ahşap tavan ve dolaplar, kiremit duvarlarla birlikte tamamlanmış. Eskiye karşı tutkun olanlar için ilhamlık bir mutfak modeli tasarlanmış. İçinizi huzur kaplayan güzel bir atmosfer yaşanmışlığı simgeliyor.

Mutfak zemin modelleri
Dünyaca ünlü tasarımcılarının mutfak zemin tercihlerini ve tasarım fikirlerini inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Estetik Mutfak Dekorasyonu
Mutfaklarda zemin tercihi mutfakların bir adım öne geçmesini sağlar. Benjamin Moore’ye ait, portakal mutfak modeli çok canlı ve enerjik bir havaya sahip. Dama tahtasını anımsatan turuncu renkli zemin, mavi kapı ve beyaz ahşap mobilyalar birbiriyle çok uyumlu olmuş. Geometrik şekillerin gözlerinizle oynadığı oyunu, tasarımın gücünü hissedeceksiniz.

Gri Mutfak Modelleri
Dünyaca ünlü mutfak tasarımcılarının ve 2017 yılının trendlerini inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Gri Renk Mutfak Dekorasyonu
Gri tonlarındaki mutfak tasarımı San Fransisko’lu Martin Kobus tarafından dizayn edildi. Gri tonlarında olan raf gövdesi ve ceviz ağacından yapılan raflar ile şık bir murfak profili dizayn edilmiş. Saydam oturaklarla abartısız, sade bir görünüm elde edilmiş. Açık renklerdeki zemin kaplamada kullanılan piramit şeklindeki sıralama ilginç bir örnek.

Motifli mutfak modeli
Mutfaklarda güzel bir stili oluşturan mutfak motiflerini inceliyoruz.

Mutfak Dekorasyonu : Motifli Mutfak Dekorasyonu
Modern mutfağın tanımı yapılsa ancak bu tarz bir tasarım bunu açıklardı. Modern tasarıma dair tüm figürlerin kullanıldığı bu modelde en dikkat çekici detay duvardaki desenler. Boş kalan bu kısmı böyle bir detay ile tamamlamak ancak başarılı bir tasarımcının işi olabilirdi. Başarılı tasarım Kaliforniyalı ünlü tasarımcı Tyler Pankratz’a ait.

Mutfak kabin modelleri
Mutfak dolaplarındaki kabinler ana gövdeyi oluşturan ve ilk izlenimi oluşturan önemli unsurlardır.

Mutfak Dekorasyonu : Lüks Mutfak Dekorasyonu
Paris ve Londra’da yaşayan burada birçok mutfak tasarlayan İran doğumlu dekoratör, tasarımcı Amir Khamneipur, mutfaktaki lüksün sınırlarını baştan tanımlamış dersek fazla abartmış olmayız sanırım. Doğrusunu söylemek gerekirse günlük kullanıma uygun bir mutfak olmadığı gayet açık. Ama ben sık sık kokteyl ve parti düzenlemeyi severim diyorsanız bu tasarım tam da size göre olacaktır.

Turkuaz mutfak dolabı
Turkuaz renkli mutfak modelini gelin birlikte inceleyelim.

Mutfak Dekorasyonu : Turkuaz Mutfak Dekorasyonu
Beyaz mutfak dolabına yapacağınız bir dokunuş ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Boydan boya cam tezgahları olan dolabın içerisi turkuaz renge boyanarak ayrı bir derinlik sağlanmış. Turkuaz suyun ve sadeliğin doğal rengidir. Beyaz ile çok yakın olabilirler. İki renkte basitliğin ve dinginliğin simgesidir.

Çiftlik mutfak modelleri
Çiftlik evlerinde alabildiğine geniş ve kullanışlı mutfak modellerini dünyaca ünlü tasarımcıların gözünden inceleyin.

Mutfak Dekorasyonu : Çiftlik Evi Mutfak Dekorasyonu
Benamin Moore tarafından çiftlik evleri için dizayn edilmiş bu mutfakta dikkat çeken ilk ayrıntı davlumbazda, tutacaklarda hatta kapı kollarında bulunan pirinç malzemeler. Zemindeki siyah beyaz kare desenler, beyaz Dove büfeler ve kiremitli duvarları ile güzel bir tasarım yapılmış. Eğer bir çiftlik eviniz varsa veya geniş bir alanda çiftlerdeki gibi bir mutfağınız olsun istiyorsanız bu etkileyici tasarımı mutfağınız için düşünün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu