Ofis

21 İlham Kaynağı Ofis Dekorasyonu Fikirleri

21 birbirinden farklı ve iş dünyanıza ilham katacak ofis dekorasyonu fikirleri. Çalışan insanlar hayatlarının büyük bölümünü ofislerinde geçirirler. Bu sebepten dolayı da işe konsantre olabilmek ve başarılı olabilmek için ofis dekorasyonu büyük önem taşımaktadır.

Ofis Dekorasyon Fikirleri Resim Galerisi: Modelleri tam sayfada full hd kalitede inceleyebilir ve bilgisayarınıza, cep telefonlarınıza indirebilirsiniz. Resme tıklayarak ayrıntıları görebilirsiniz.

Ofis modelleri bulundukları alanların karakteristik özelliklerini yansıtırlar. Gün iş hayatı stresi ve baskısı başlı başına bir problemken, bulunduğunuz alanın sizi motive etmesi çok büyük bir önem taşıyor.

İş dünyasında başarılı olabilmek için şirket çalışanlarının tam performans verebilmesi gerekiyor. Çalışan herkesin de istenilen düzeyde performans verebilmesi adına çalıştıkları ortamın çok önemli bir etken oluşturduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden günümüzde pek çok başarılı şirket çalışanların kendini iyi hissedebilecekleri ofis tasarımlarını onlara sunmaya odaklanıyor.

Günümüz iş dünyasında ofislerin sunması gereken birçok özellik var. Çalışanların hem işlerine kendilerini verebilmeleri için hem de yüksek performans ile çalışabilmeleri adına ofisteyken rahat hissetmeleri son derece önemli. Modern ofis tasarımları da tam olarak buna odaklanıyor ve ofiste vakit geçirecek herkesin mümkün olan ün üst seviyede rahatlığı hedefleniyor. Sıradan bir ofis ile, çalışan odaklı bir ofis arasındaki en temel fark ise işlevsellikten geçiyor. İşlevsel özelliklerle donatılan mobilyaların kullanıldığı ofisler çalışan herkesin “angarya” olarak gördüğü işleri oldukça az yapmasına imkan sağlıyor ve bu da zamandan tasarruf anlamına geliyor. En basitinden ofisteyken ceketleri koltuklarının arkasındaki özel bir aparata asabiliyor olmak bile gerçekten fark yaratabiliyor.

Ofis dendiğinde zihninizde bir masa, bir bilgisayar ve evrak dolabı canlanıyorsa şayet bu konuda kendinizi güncellemeniz gerekiyor demektir. Günümüzde birçok başarılı şirket, çalışanlarının ofis içerisinde yeri geldiğinde kafa dağıtabilmelerine olanak sağlayacak tasarımları hayata geçirerek herkesin iş yerinde geçirdiği vakitten keyif almalarını istiyor. Böylelikle hem yapılan işler daha verimli hale geliyor hem de elde edilen sonuç şirket çıkarları ile örtüşebiliyor. Bu yüzden de günümüzde modern ofislerde çalışanların mola zamanını keyifli geçirebilmesi adına özel tasarımlar hayata geçiriliyor. Bunun yanında ofis tasarımını bugünün şartlarına uygun hale getirerek hem müşterilerinize hem de çalışanlarınıza inovasyon odaklı yaklaşımınızı aşılamış olacaksınız. Bunun da son derece pozitif geri dönüşleri olacağından emin olabilirsiniz. Kısacası ofisinizi güncelleyerek gereksiz bir masrafın altına girmiyor, tam aksine geleceğe yönelik bir adım atmış oluyorsunuz.

İlginç Ofis Modelleri
Ofisler için ilginç tasarımlar yaratıcılığınızı arttırır. İlginç bir örnek asmalı tavan ofis modeli

Ofis Dekorasyonu : Asma Tavan Ofis Modeli
Asmalı ofis modelleri görüntü itibariyle en modern tasarımlardan birisi olmakla birlikte, asma kat şeklinde dizayn edilen odalarla üst kademe çalışanlara özel odalar tasarlanabiliyor. Bunun yanı sıra ofis içerisinde toplantı yapılması gerektiğinde ofis işleyişini aksatmadan toplantılarınızı yapabiliyorsunuz. Dışarıdan izole, rahat bir atmosfer ve başarılı bir dizayn olduğu aşikar. Şimdilerde firmaların ofis çalışanlarının motive olması için sık sık bu tarz tasarımlara daha açık olduğunu görüyoruz.

Dar alan ofis tasarımı
Dar alanlarda ofis tasarımının kurgulanması için önem bilgileri paylaşıyoruz.

Ofis Dekorasyonu : Dar Alanda Ofis Tasarımı
Dar alanlarda ofis alanlarının düzenlenmesi için gereksiz eşyalarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Ofis için yeteri kadar yerin olmadığı durumlarda dar alan ofisleri imdadınıza yetişiyor. Temel düzeyde bir ofiste bulunması gereken hemen her şeyi bünyesinde barındıran tasarım sayesinde ofis işlerinizi başarılı şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Dar alanlarda ofis alanlarının düzenlenmesi için gereksiz eşyalarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Bol çekmeceli ve saklama alanı alternatifli ürünler ile boş alanlardan tasarruf edebilirsiniz.

Rahat ofis modelleri
Dinlendirici bir atmosferde en güzel ofis tasarımları

Ofis Dekorasyonu : Dinlendiren Ofis Tasarımı
Bazen kitap okumak, bazen şiir yazmak ya da hiçbir şey düşünmeden dışarıyı izlemek, kendinizle baş başa kalmak istersiniz. Buyrun size çok güzel bir örnek. Çatı katı gibi dar alanlarda tercih edilebilecek olan bu dekorasyonda sadelik ön plana çıkartılmış durumda. Klasik dekorasyondan da esintileri taşıyan tasarım, basitçe bir masa, bir sandalye ve bir lambadan oluşuyor gibi görünse de dizaynın ahengi son derece başarılı.

Eskitme ofis modelleri
Eski görüntüsü verilen eski moda ofis tasarımları 2017 yılının yeni trendi olacak.

Ofis Dekorasyonu : Eskitme Ofis Tasarımı
Dekoratif bir ofis tasarımı için en ideal tercihler arasında yer alan eskitme ofisler görüntü itibariyle gerçekten de etkileyici. Antika eşyaların kullanıldığı, geri kalan eşyalarında eskitme uygulaması ile dekorasyona uygun hale getirildiği tasarımlar karşı tarafı etkilemek için ideal bir seçim.

Femine ofis tasarımı
Kadınlar için özel tasarlanan ofis modelleri

Ofis Dekorasyonu : Femine Ofis Tasarımı
Dişi bir dokunuş ile sizi ifade eden bu güzel ofis tasarımları feminen tarzınızı ofislerinize taşıyacak. Başarılı kadınların tercih ettiği bir ofis tasarımı olan feminen tarzda odak noktasında kadınsal çizgiler yer alıyor. Kadınların büyük beğenisini kazanan bu tasarım açık tonların hakimiyetinde olmakla birlikte böylelikle ortamında çok daha ferah görünmesini sağlanıyor.

Ofislerdeki çalışma alanlarınızı kendinize göre tasarlayın. – İş yeri ofis tasarımı

Ofis Dekorasyonu : İlginç İş Yeri Ofisi
En iyi ofis sizi evinizde hissettiren ofistir. İş yerleri hayatınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz alanlardır. Zamanla çalışma masanızda bulunan bütün eşyalarla bir bağınızın olduğunu onlara alışmaya başladığınızı fark edersiniz. Etrafınızda sizi gülümsetecek günlük iş stresinden ve baskısından sizi uzaklaştıracak öğelere yer verin. Bu tasarımda da tam olarak bunu görebilmek mümkün. Fazla eşya olması size rahatsızlık verebilecek olsa da, her şeyin kendince bir düzen içerisinde olması ortama tam anlamıyla samimiyet kazandırıyor.

Farklı ofis tasarımları
Kiler tipi bir ofis ile farklı bir atmosferde çalışma ortamına kavuşabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu : Kiler Ofis Tasarımı
Evinizde kiler olarak kullanabileceğiniz dış mekan odanız varsa bunu ofise çevirerek yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Kiler ofis tasarımlarında odanın 3 cepheden camlarla çevrili olması açık havada çalışıyormuşsunuz hissiyatı oluşturduğu için performansınızı pozitif yönde etkileyecektir. Etrafınızda cam yoksa ışıktan faydalanmak için cam alanlarınızı olabildiğince genişletin. Bu gün ışığından faydalanmanız için önemlidir.

Merdiven altı ofis modeli
Evlerin boş alanı olan merdiven altındaki ofis çalışma alanı örneği

Ofis Dekorasyonu : Merdiven Altı Ofis Tasarımı
Dubleks evlerde tercih edilen bu tasarım merdivenin hemen altındaki boşluğun değerlendirilmesini amaçlıyor. Normalde atıl kalan bu alan ofis mobilyaları ile dolduruluyor ve pratik bir ofis elde edilmiş oluyor. Merdiven altları dekoratif amaçla kullanılabilirken dar evlerde ofis alanı olarak da değerlendirilebilir. Açık bir alan olması daha geniş ve ferah ortamı sağlıyor.

Modern ofis tasarımı
Evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz modern ofis modelleri

Ofis Dekorasyonu : Modern Ofis Tasarımları
Ofislerin modern görünmesi için kıvrımlı mobilyalar en büyük önceliklerden birisi konumunda. Sadece ofis içindeki sandalye ve koltukları bile bu şekilde seçmek ile ortama gerçekten de önemli bir modernlik vurgusu yapacaktır. Bazen fark etmediğiniz ayrıntılar bile o alanın tarzını oluşturan ince detaylar olabilir. Tıpkı mobilyalarda bulunan modern veya klasik çizgiler gibi.

İşinizi mutfağınıza kadar taşıyabilirsiniz. Üstelik güzel bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu : Mutfakta Ofis Tasarımı
Farklı bir tasarım olan mutfakta ofisler, mutfak ile ofisleri harmanlayan çok başarılı tasarımlar. Mutfağın içerisine göze batmayacak şekilde bir ofis yerleştirmek mutfak kısmı daha donuk, ofis kısmı ise daha canlı şekilde dizayn edilmiş durumda. Mutfaklarda bir yandan yemeğinizi hazırlarken bir yandan da işlerinizi takip edebilirsiniz. Mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan marifetli eller için, iş yaşamı bir engel olmaktan çıkıyor.

Ofis Modelleri
Ofislerinizde uygulayabileceğiniz değişik ofis tasarımlarını sizler için derledik.

Ofis Dekorasyonu : Ofis Dekor Fikirleri
Modern yaşamından uzaklaşılmış gibi görünen bu tasarım çalışırken sakin kalmaya ve kendini dinlemeye ihtiyacı olanlar için biçilmiş kaftan. Ahşap detayların ön plana çıktığı tasarımda elektronik ofis malzemelerine yer verilmemiş durumda. Günümüzde teknolojiden uzak durmak her ne kadar mümkün olmasa da kendinizi dinlemeniz ve sakin bir kafayla düşünmeniz için güzel bir çalışma alanı.

Ofis duvar süslemesi
Ofislerinizi dizayn ederken duvarlarınızı süsleyen içinizi kıpır kıpır edecek ofis dekorasyonu

Ofis Dekorasyonu : Ofislerde Duvar Dekorasyonu
Ofiste kullanılan mobilyalar kadar ofis duvarları da tasarımı ve dekorasyonu etkiliyor. Zira bu durum her oda için önemlidir. Bu yüzden de ofis duvarlarında çalışanların motivasyonlarını arttıracak fotoğraflara yer vermek mantıklı olacaktır. Fotoğraf seçimi ise tamamen çalışan topluluğunun yapısına göre seçilmesi gerekiyor. Özel bir ofisiniz varsa sizi mutlu edecek eşyaları etrafınızda sergileyin. Pozitif etkilerini mutlaka göreceksiniz.

Ofiste kütüphane modelleri
Ofisinizin herhangi bir köşesinde bulunan bir kütüphanelik ofis dizaynınızı renklendirir.

Ofis Dekorasyonu : Ofislerde Duvar Dekorasyonu
Ofisinizin içerisinde kitaplık olmasını istiyorsanız kitaplık ofis tasarımlarına yönelmeniz gerekiyor. Bu tasarımın odak noktası kitaplık oluyor ve diğer mobilyalar kitaplığın etrafına konumlandırıyor. Renk tercihleri de kitaplığı gölgede bırakmayacak şekilde açık tonlardan seçiliyor. Eğer çok kitap okuyan kitap kurdu iseniz olmazsa olmazlardandır ofis kütüphaneleri. Ortama değişik bir hava katıyor olmaları nedeniyle kütüphaneler, dekorasyon için önemli figürlerdir.

Oturma odası ofis modelleri
Oturma odalarında konforlu bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu : Oturma Odasında Ofis Tasarımı
Oturma alanı ve ofisi bir arada kullanmak özellikle “home ofis” olgusuyla birlikte yerleşmeye başladı. Oturma odasının bir kısmı ofis olarak dizayn ediliyor fakat oturma odası ile ofis kısmı arasında bir kopukluk yaşanmaması için arada geçiş objelerine yer veriyor. Söz konusu görselde bunun en güzel örneklerinden birisi.

Pembe Ofis Dekorasyonu
Pembe renk tonlarının kullanıldığı kadınlara yönelik ofis tasarımları

Ofis Dekorasyonu : Pembe Renk Çalışma Ofisi
Müşteri kitleniz ağırlıklı olarak kadınlarsa şayet o zaman ofisinizin pembe renkli olması doğru bir seçim olacaktır. Fakat bunu yaparken tamamen koyu pembe tonlarına yönelmek yerine araya pembenin açık tonlarını da ekleyerek dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz. Oldukça dişi bir görünüm, kadınlara yönelik bir ofis dekorasyonu kullanılmış.

Pratik ofis modeli
Pratik çözümler her zaman işe yarar. Ofislerde pratikliğe önem verenlere yönelik bir home ofis modeli

Ofis Dekorasyonu : Pratik Ofis Tasarımı
Ofis oluşturmak için maliyetli yatırımlara gerek olmadığını gösteren bu görselde son derece basit fakat bir o kadar da şık bir tasarım var. Temel düzeyde ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu pratik ofisler daimi kullanımdan ziyade geçici ve aciliyet arz eden durumlarda tercih edilebilir. Hafif, kurulumu kolay, sağlam malzeme yapısı ile ideal bir çalışma masası.

Beyaz Ofis Modeli
Beyaz renk tonlarının kullanıldığı gereksiz ayrıntılardan uzak sade ofisler

Ofis Dekorasyonu : Sade Beyaz Ofis
Ofisinizin sade ve sakin görünmesini istiyorsanız beyaz ilk tercihiniz olmalı. Beyaz mobilya, duvar ve ofis malzemelerinin kullanıldığı bu dekorasyonda donuk bir görüntünün oluşmaması adına araya canlı tonlarda objelerin yerleştirildiğine dikkat etmelisiniz. Beyaz renklerle donatılmış bir alan beyaz bir tuvaline benzerler. Üstlerinde bulunan tüm renkler tüm ahengiyle sahnelenir.

Fonksiyonel Ofis
Ofislerde işlevselliğin ön planda tutulduğu tasarımlar

Ofis Dekorasyonu : Sade Ve Kullanışlı Ofis
Bir ofisten beklentiniz sadelik ve kullanışlı olması ise görselde ki gibi ucuz fiyattan alabileceğiniz bir toplantı masası işinizi görecektir. Gereksiz hiçbir şeyin bulunmadığı bu ofis tasarımına temel amaç kullanışlı olmak. Etraftaki duvar boyunca uzanan raflar ise toplantılar sırasında kullanılacak materyallerin arşivlenmesi için kullanılabiliyor. Fonksiyonel alanlarda estetik kaygısı taşımayan gereçler önceliklidir.

Ofis siyah beyaz model
Ofislerde siyah ve beyaz renklerin kullanımıyla ilgili önemli tüyolar

Ofis Dekorasyonu : Siyah Beyaz Ofis Tasarımı
Siyah ile beyaz birbiriyle ne kadar zıtsa, bir o kadar da uyumludur aslında. Kontrasttan gelen şık görüntü ofis dizaynına uygulandığında da ortaya çok başarılı sonuçlar çıkabiliyor. Duvarlardaki siyah, beyaz zıtlığı mobilyalarda da devam ettirilerek son derece başarılı bir görüntü elde edilmiş gibi görünüyor. Dekorasyon yapmayı sevenler için önemli detaylardan bahsetmek istiyoruz. Siyah beyaz yatay çizgilerle genişlik algısı yaratılırken kolonun bittiği alan kitaplıkla kolonun bir uzantısı gibi tamamlanmış.

ev ofisi dekorasyonu
Home office dekorasyonunda basitçe uygulayabileceğiniz fikirler

Ofis Dekorasyonu : Ofiste Dekorasyon Fikirleri
Son derece basit dekorasyon eşyalarının kullanıldığı ofis tasarımında ortaya samimi ve şirin bir görüntü çıkmış durumda. Hasır kutular, duvarları süsleyen çerçeveler ve açık renk tercihi ortaya başarılı bir görüntünün çıkmasına imkan sağlamış gibi görünüyor. Doğal malzemelerden faydalanılmış sağlıklı bir görünüm elde edilmiş.

Rehabilite etkisi olan ofis
Ofislerin bulunduğu ortamlarda rahatlık hissi verecek ofis tasarımları

Ofis Dekorasyonu : Ofislerde Rehabilite Etkisi
Bu resimdeki uzanma eklentisi olan koltuktan bu ofisin bir psikolog ofisi olduğunu anlayabiliyoruz. Peki bir psikoloğun ofisinden beklentiniz ne olurdu? Tabi ki kendinizi rahat hissetmeniz. Eğer bir ortam size rahatlık hissi uyandırmaya müsait değilse bu en çok psikolog olan birisini üzerdi. İşte sizi rahatlatacak tamamen masum bir beyaz ve içinizi ısıtacak bir şömine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu