Mutfak Dekorasyonu

21 Harika Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan mutfak modelleri çoğumuzun hayali ve evlerinde sahip olmak istediği modeller. Mükemmel rahat bir ortamın yanı sıra ev içerisinde bir duvarın eksik olması ferah bir alanın da ortaya çıkmasına olanak tanıyor.

Amerikan Mutfak Modelleri Resim Galerisi: Modelleri detaylı incelemek için alttaki resimlere tıklayabilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri küçük, büyük her türlü ev için ideal bir şekilde tasarlanabiliyor. Sizin mutfağınızın küçük olması bu nedenle pek de bir şey değiştirmeyecektir. Çoğumuz evim şahane programını izlemişizdir. Emim şahane Amerikan mutfak modelleri ile çoğumuzun olmaz dediği tasarımlara imza atmıştır hem de çok dar alana sahip evlerde.

Amerikan mutfak modelleri bazıları için ise korkulu rüya gibi. Bunun nedeni ise yemek yapılan ortamdaki tüm kokunun mobilyalara ve oturma alanına yayılabilecek olması. Bunun için de artık yeni dizaynlar geliştiriliyor ve bu sorunun neredeyse tamamen önüne geçiliyor.

Amerikan ada mutfak modellerinden olabildiğince fazla örnekler sunmaya çalıştık. Her eve her alana uygun modeller var. Buyurun hep birlikte inceleyelim.

Fıstık yeşili Amerikan mutfak
Doğanın rengi olan yeşil ile içinizi huzur kaplayacak bir mutfak modeli

Amerikan Mutfak : Yeşil Amerikan Mutfak Modelleri
Yeşil renk kullanıldığı her alana genişlik, ferahlık ve canlılık katar. Özellikle mutfakta kullanılması bu alanda vakit geçiren insanlar için huzur verici bir ortam oluşmasını sağlayacaktır. Kendinizi doğada hissedeceksiniz. Yeşilin tonlarında arasında en favori tonlar hüküm sürüyor.Mobilyalar üzerindeki sütun işlemeleri klasik mobilya severler için güzel bir tercih.

Mutfak dizayn şekilleri
Dünyaca ünlü tasarımcıların dizayn ettiği ahşap Amerikan tarzı mutfakları detaylı inceliyoruz.

Amerikan Mutfak : Ahşap Amerikan Mutfak Tasarımı
Ne kadar güzel değil mi? Tüm günü rahatlıkta geçirebileceğiniz, lezzetli yemeklerinizi pişireceğiniz bir tasarım harikası. Sandalyelerdeki oval yaslanma kısımları, raflardaki heykelcikler, mutfakla uyumlu ahşap avizeler hepsi şahane duruyor. Ada sehpa olabildiğince küçük ve kullanışlı bir mesafede kalıyor. Işıklandırmanın tüm unsurları bu alana uygulanmış. Asma tavan ledler sarı renkli avizelerle destekleniyor. İki duvarda da cam alanı bırakılmış. Buda doğal ışıktan faydalanma oranını maksimize etmiş. Bu tarz detaylar basit görünebilir ama bir mutfağın ana hatlarını ifade eder.

Ahşap Amerikan stili mutfaklar
Amerikan tarzı ahşap mutfak stilleri inceliyoruz.

Amerikan Mutfak : Doğal Ahşap Amerikan Mutfak
Ada tezgah son derece kullanışlı bir alana yerleştirilerek alanın en verimli şekilde kullanılması amaçlanmış. Sadece tezgah üstlerinde mermer bulunuyor. Elektronik eşyaları da saymazsak tamamen ağaçtan yapılmış kutu gibi bir mutfak tasarımı karşılıyor bizi. Belli ki bir doğa evinin özellikleri kullanılmış. Alabildiğine büyük camlar yeşil bir manzarayı tüm açılarıyla izlemenizi sağlıyor. Ruhu rahatlatan huzur dolu bir ortam için biçilmiş kaftan.

Siyah mutfak tasarımı
Siyah renk tonlarının kullanıldığı Amerikan mutfak modelleri

Amerikan Mutfak : Siyah Amerikan Mutfak Modelleri
Bu siyah Amerikan mutfak tasarımı çok şık bir görünüme sahip. Tezgahların renk uyumu harika. Aynı zamanda zeminin beyaz ve duvarların da açık renklerde seçilmesi ortamın kasvetli olmasının önüne geçiyor. Bir kuğuya benzeyen ve onun kadar zarif görünen musluk ilginç tasarımlardan bir tanesi.

Ufak mutfak stili
Abartıdan uzak minimal tasarıma sahip bir modeli inceliyoruz.

Amerikan Mutfak : Ufak Amerikan Mutfak Modelleri
Ufak mutfaklar için kullanılabilecek hoş ve sade bir mutfak tasarımı. Duvarda kullanılan dekoratif taşlar mutfağa şık bir görünüm katıyor. Dolaplardaki yatay tutacak metal alanlar mobilyanın karakteristik çizgilerini vurguluyor. Ankastre alanı ada kısmında kullanılmış. Geniş bir yemek hazırlama alanı bırakılmış.

Ahşap mutfak stilleri
Mutfakların ahşap modellerini detaylarıyla inceliyoruz.

Amerikan Mutfak : Ahşap Metal Karışımı Amerikan Mutfak Modelleri
Bu Amerikan mutfak modelinde ahşap ile metalin muhteşem bir uyumu gözler önüne seriliyor. Mümkün olduğunca sade tasarımı bozmamaya özen gösterilmiş ve otantik ile modernin birleşimi sağlanmış. Devamındaki gerçek taştan yapılmış duvar çok gösterişli. Yine doğal ahşap büyük bir yemek masası ile doğallık ön plana çıkarmış. Açıkçası çok güzel bir mutfak yalnız bu tasarım cebinizi yakacak cinsten.

Mutfaklarda rustik akım
Doğadan esinlenerek mutfağınızda kendi stilinizi oluşturun.

Amerikan Mutfak : Rustik ve Doğal Mutfak Modelleri
Son zamanların en moda Amerikan mutfak tasarımlarından birisi de rustik Amerikan mutfak. Normal mutfaklara göre biraz daha pahalı malzemeler içerebiliyor fakat buna değer olduğunu düşünüyoruz. Yaşadığımız yüzyılda organik ürünlerin değeri giderek artıyor. Sağlıksız kimyasal maddeler etrafımızı sarmış durumda. Rustik akımın neden bu derecede popülerleştiğini anlamak hiç de zor olmuyor. Doğal malzemeler çocuklarımızın sağlığı için de önemlidir.

Döner tezgah mutfak
Dönerli bir yapıya sahip kullanım alanı geniş bir mutfak stilini inceliyoruz.

Amerikan Mutfak : U Tipi Amerikan Mutfak
U tipi Amerikan mutfaklar kullanımı en rahat olan mutfak modelleri arasındadır. Genelde orta alanlarında ada tezgah ile kullanılarak ekstra depolama ve kullanım alanı elde edilebilir. Bu tarz bizim mutfaklarımızla benzer özellikleri taşıyor. Duvara dayalı ve mümkün olduğunca hareket alanı geniş bırakılmış. Zemindeki dikdörtgen motif alanı mutfağı hareketlendirmiş.

Trend mutfak modelleri
Güncel mutfak modellerini, en son moda trendlerini paylaşıyoruz.

Amerikan Mutfak : Yeni Moda Amerikan Mutfak
Bu şık ve modern Amerikan mutfak modeli en son trendlere göre dizayn edilmiş. Tasarımda kullanılan renkler ve dekoratif unsurlar da mutfak dekorasyonu için trendler arasından seçilmiş ürünlerden oluşuyor. Dolap kapaklarında panel görünümü kullanılması en yeni tasarım örneklerinden.

Model Amerikan mutfak
Hayaller ülkesi Amerika’dan örnekler sunacağımız modern Amerikan mutfaklarını inceleyin.

Amerikan Mutfak : Modern Amerikan Mutfak
Bu harika modern Amerikan mutfak modeli mükemmel bir tasarıma sahip. Tüm mobilya ve dekoratif eşyalar yerli yerinde ve doğru renk seçimine sahip. Şık bir tasarımın anahtarı renk uyumudur. Alçı asma tavan kısa ve uzun sarkıt oval avizeler, baklava desenli duvar kağıdı ile hareketlendirilmiş. Beyaz tavan ve zemin arasında aynı renkteki orta masa eşlik ediyor.

Mutfak oturma grubu ayrımı
Mutfak oturma alanı ile birlikte kullanılıyorsa nasıl ayrım yapılması gerektiğine güzel bir örnek.

Amerikan Mutfak : Mutfağınızı Odadan Ayırın
Eğer Amerikan mutfağınız varsa oturma alanınız ile mutfak arasında bir ayrım gerçekleştirmek istiyorsanız siz de köşe takımınızı yada oturma gurubunuzu mutfağa ters çevirerek bunu başarabilirsiniz. Bu alanların uygun bir şekilde birbirinden ayrılması ev dekorasyonunda en çok zorlanılan konulardan birisidir. Bu nedenle bu tarz örneklerle bir fikir sahibi olmanızı amaçlıyoruz.

Gri Füme Mutfak
Farklı renk seçeneklerinizin olduğu Amerikan mutfaklarda gri renk tonları güzel bir tercihtir.

Amerikan Mutfak : Gri Füme Amerikan Mutfak Modeli
Koyu ve mat renkler mutfak içerisinde harikalar yaratabiliyor. Fakat bu renkleri kullanırken ortama ferahlık katacak açık ve parlak renkleri de kullanmaya özen göstermeli. Renklerin birbiri ile olan uyumunu sağlamak bilgi ve tecrübe ister. Bu görselde tezgah ve zemin beyaz seçilerek bu sağlanmış.

Klasik Amerikan Mutfak Renk Seçimi
Klasik Amerikan tarzı mutfakların beyaz renkli versiyonlarını tüm detaylarıyla paylaşıyoruz.

Amerikan Mutfak : Beyaz Klasik Amerikan Mutfak Modeli
Klasik Amerikan mutfak modelimizde ahşap detaylar kullanılması dekorasyonun gücünü arttırmış. Aynı zamanda siyah mutfak mermeri de yine ahşap ada tezgahın rengi ile kontrast bir uyum içerisinde seçilmiş. Renk geçişleri özellikle zıt renklerde çok risklidir. Bunu iyi beceremediğinizde gözü rahatsız edici bir stil meydana gelir. Bu yüzden bu tarz örnekleri bol bol inceleyin. Bu tüyolar için size fazlasıyla örnekler sunmaya çalışıyoruz. Umarız size yardımcı oluyordur.

Mini mutfak modeli
Dar ve kısıtlı alanlarda mutfağınıza uygulanması gereken işlemler.

Amerikan Mutfak : Küçük Amerikan Mutfak Modelleri
Mutfağınızın küçük olması sizi korkutmasın. Küçük mutfaklar için de Amerikan mutfak tasarımları da var. Üstelik bazı büyük olanlardan çok daha hoş ve kullanışlı. Dekorasyon da şapkadan tavşan çıkarmaya benzer. Kullanacağınız birkaç basit tüyo ile şaşırtıcı derecede geniş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu örnek tam da bahsettiğimiz durumu destekliyor.

Krem Rengi Mutfak
Beyaz tonlarına güzel bir alternatif olan parlak krem renkli mutfakları gelin birlikte inceleyelim.

Amerikan Mutfak : Krem Rengi Amerikan Mutfak Modelleri
Mutfak dolaplarınızda ve diğer mobilyalarda parlak tonların kullanılması şık ve modern bir mutfağa sahip olmanızı kolaylaştırır. Bu parlaklık sayesinde içerisinden çıkmak istemeyeceğiniz bir mutfağa kavuşabilirsiniz. Yüksek tavanlar ve bar tipi oturma koltukları alanı karakterize etmiş. Böyle bir alanda yeşillik biraz daha fazla kullanılabilirdi. Tabi bu tarz yüksek tavanlar pek fazla kullanılmasa da güzel bir örnek teşkil ediyor.

Geniş Amerikan Ada Mutfak
Büyük bir alana hayalinizdeki Amerikan mutfak dizaynını uygulayın.

Amerikan Mutfak : Geniş Ada Tezgahlı Amerikan Mutfak
Geniş ve kullanışlı bir Amerikan mutfak tasarımı. Dekoratif aydınlatmalar ortama modern bir görünüm katıyor. Ada tezgahın mermeri ile sandalyelerin oturma kısımları bütünlük sağlarken, metal aksamlar da mutfakta modern bir dizaynın ortaya çıkmasında etkili rol oynuyor. Son olarak gelelim kütüphanelik kısmına. Bu kısım standart tasarımın dışına çıkmak için sıkça kullanılan ama mutfağınızı her zaman şirin gösteren bunu başarabilen bir ayrıntı.

Lüks ve pahalı mutfaklar
Pahalı olan lüx olandır. Lüx bir tasarım ise büyüleyici atmosfer sağlar.

Amerikan Mutfak : Lüks Ve Küçük Mutfak Modelleri
Bu görselde Amerikan mutfağın tüm evin geneline de yayılabileceğini görüyoruz. Evinizin tek bir odadan oluşuyorsa bu tarz bir tasarımı deneyebilirsiniz. Daha önceki tarzlarda ortadaki gibi ada sehpa etrafında dizayn edilen mutfakları görmüştük. Bu model ise stüdyo daireler için daha uygundur. Karşısındaki yemek masası hem oturma alanı hem de yemek alanı gibi düşünülmüş.

Geniş mutfaklar
Amerikan geniş ve dar alanlarda kurulabilir. Geniş bir alan için mutfak kurulumu için ince detayları inceleyin

Amerikan Mutfak : Geniş Amerikan Mutfak Modelleri
Bu modern Amerikan mutfak modeli beyaz renk ve açık tonlarda ahşap tasarımı ile son derece sade ve şık bir görünüme sahip. Dekoratif aksesuarlar ve yeşil renk mutfağın çok daha geniş görünmesini sağlıyor. Şimdi yine daha önce yaptığımız gibi avizenin üstünü elimizle kapatıyoruz. Daha sonra ankastre setini kapatalım. Şimdi mutfak ne kadar boş görünüyor değil mi? Bazen bu tarz durumları daha iyi anlayabilmeniz için bu yöntemi kullanıyoruz. Vurgulamak isteğimiz bir avize ve ankastre olmadan mutfaktaki modern hatların nasıl ortan kaybolduğuydu.

Koyu Renk Ada Mutfak
Açık renk tonlarından sıkıldıysanız koyu renklerin güzelliğini keşfetmeye çıkın.

Amerikan Mutfak : Koyu Renk Amerikan Mutfak Modelleri
Bu modern Amerikan mutfak modeli, koyu renklerin mutfakta nasıl kullanılması gerektiğine mükemmel bir örnek oluşturuyor. Ortamda sarı aksesuarlar bulundurmak mutfağınıza renk ve genişlik algısı katacaktır. Avizeler sizi bir Samanyolu galaksisinde yolculuğa çıkarıyor. Kullanım alanlarının birbirinden ayırımı ve alanın planlanması neredeyse kusursuz. Merdiven korumalıklarının camdan seçilmesi isabetli bir karar. Genişlik algısı bozulmamış.

Beyaz ahşap mutfak modelleri
Beyaz tonların hakim olduğu Amerikan tarzı ahşap mutfak mutfaklar mutfağınıza çok yakışacak.

Amerikan Mutfak : Ahşap Amerikan Mutfak Tasarımı
Beyaz tonların derinliklerinde kaybolacağınız porselen kadar pürüzsüz güzel bir ahşap mutfak modeli. Zeminde koyu ahşap renkleri tercih edilirken beyazın tonları daha da berraklaşmış. Şimdi avizeyi elinizle kapatın. Mutfağı inceleyin. Birde elinizi çektikten sonra bakın. Arada ki farkı gördünüz mü? Ufak sanılan ayrıntılar bir alanın çehresini tamamen değiştirebilir.

Beyaz renk mutfak tercihi
Beyaz tonlarının hüküm sürdüğü Amerikan tarzı mutfak tasarımları ile mutfağınızda farklılık yaratın.

Amerikan Mutfak : Beyaz Amerikan Mutfak Tasarımı
Bu beyaz Amerikan mutfak tasarımı küçük mutfaklar için ideal bir tasarım. Masa ve dolapların detayları mutfağın klasik ve şirin bir görünüme sahip olmasında etkin rol üstleniyor. Ortadaki ada tezgah aynı zaman bir yemek masası olarak da kullanılıyor. Küçük alanlarda fonksiyonel düşünceler önemlidir. Bazen güzellikten feragat edilirken, kullanışlılık ön plana alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu