Dekorasyon Önerileri

Amerikan Kapı Modelleri

Eviniz için şık ve modern Amerikan kapı modelleri arıyorsanız doğru adrestesiniz. Çoğumuzun iç mekan kapı tasarımında Amerikan kapı modelleri ilk tercihleri arasında yer alıyor. Durum böyle olunca uzun ve hummalı bir araştırmaya girip Amerikan kapı modelleri ve fiyatları konusunda bilgi edinmeye çalışıyoruz.

Amerikan Kapı Modelleri resim galerisi: Resimlere tıklayarak tam sayfa full hd kalitede inceleyebilir ve alt kısmındaki açıklamalara bakabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Amerikan kapı denince bilmeniz gereken tüm modelleri bir araya getiriyoruz. Üstelik bunlar arasında yeni sezonda çok trend olan sürgülü Amerikan kapı modelleri de yer alıyor. Bu yeni tasarımlar evinize modern bir görünüm katacak özelliklere sahip.

Geçiş alanlarında kullanabileceğiniz camlı kapı modelleri için de galerimizde birkaç örneğe yer veriyoruz. Ayrıca duvar içerisine yerleştirilen ve size fazladan kullanım alanı sağlayan çok şık tasarımları da inceleme ve evinizde kullanmak için fikir edinme şansınız var.

Amerikan kapı modelleri kum saati modeli hala modasını korurken, beyaz panel kapı modellerini tahtından bu sene de indirilemeyecek gibi görünüyor. Tekzen, Bauhause ve Koçtaş’ta bu kapı modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ortalama fiyatlara gelecek olursak,malzeme ve kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Tek kapı için 300-700 TL aralığındaki bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Ev iç kapıları
İç mekanlardaki şıklığı yakalamak için işe kapılarınızdan başlayın.

Amerikan Kapı Modelleri : İç Mekan Amerikan Kapılar
Evlerin iç kapıları temel yapıyı ve tarzı oluşturan önemli unsurlardır. Genellikle ahşap ve mdf modelleri tercih edilir. Dayanıklı olmalarına ve malzeme kalitelerine göre farklı fiyatlarda yapı mağazalarında satışları gerçekleştirilir. Evinizin kapılarını özel sipariş ile yaptırabilirken hali hazırda yapı malzemesi satan büyük marketlerden de alabilirsiniz. Maliyeti yüksek olan her kapının kaliteli olacağı algısına kapılmayın. Kullanılan ahşap ve malzemenin kalitesini ve hangi malzemenin hangi oranda kullanıldığını öğrenin. Malzeme olarak aynı özelliklere sahip sahip fakat kullanılan malzeme açısından zayıf olan kapılar sizi yanıltabilir.

Kapı stilleri
Kapılar ev iç dekorasyonunuzda önemli birer yapı malzemeleridir.

Amerikan Kapı Modelleri : Ahşap Amerikan Kapı Modelleri
Uzman bir işçilik, elle uygulanan çok aşamalı işçilikten sonra bu güzel kalitedeki kapılar elde edilir. Elle uygulanan çok aşamalı işlemlerden sonra elde edilen bu kapıların kalitesi evlerde de kendisini hissettirir. Bir evin kapıları sağlam yapılı ve kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Ahşap kapılar bu anlamda sizi uzun yıllar yarı yolda bırakmazlar.

Neoplan ev iç kapısı
Neoplan modelini çok beğeneceksiniz.

Amerikan Kapı Modelleri : Neoplan Amerikan Kapı
Eviniz içerisinde her alan için aynı tasarıma sahip Amerikan kapı modelleri kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı alanlar için kapı dizaynında ufak değişiklikler ile şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Sade düz tercihinizi banyo ve yatak odalarında kullanırken baklava desenli cama sahip olan kapı modelini salon ve mutfaklarda kullanmak hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Panel kapı stilleri
Panel kapıların şıklığını evinize yansıtın.

Amerikan Kapı Modelleri : Panel Kapı Modelleri
Pahalı olması sebebi ile inşaatlarda çok fazla talep edilmemesine rağmen ev alacakların talebi doğrultusunda mütaahitler tarafından tercih edilen ürünlerden olmuştur. Panel kapılar son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bununla birlikte fiyat noktasında diğer panellerden pahalı olması panel kapıya olan talebi azaltmıştır. Özellikle yeni ev alacak olanlar için önemli bir konu olan kapı modelleri, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yenileme durumu söz konusu olduğunda önemli bir bütçe ayırmak zorunda kalacağınızı unutmayın.

Sürgülü iç kapı
Sürgülü modeller evinize hem şıklık sağlıyor hem de alan kazandırıyor.

Amerikan Kapı Modelleri : Sürgülü Amerikan Kapı
Sürgülü Amerikan kapı modelleri bu sene en moda tasarımlar arasında diyebiliriz. Bu evde de gördüğünüz gibi üst katınıza çıkan bir merdivenin giriş kısmında ve mutfağın girişinde farklı iki model kullanılmış. Ve açılış tarzı nedeniyle de bizlere fazladan alan kazandırıyorlar. Dar alana sahip evler için büyük bir kolaylık sağlıyorlar.

Pvc ev iç kapıları
Pvc malzemeler uzun ömürlü ve dayanıklı malzemelerdir

Amerikan Kapı Modelleri : Pvc Kaplama Amerikan Kapı
Pvc kaplama Amerikan kapı modelleri fiyat olarak bir miktar daha uygun olduğu için çok sık tercih ediliyor. Bunun için bütçenizi değerlendirebilir ve kendinize en uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Suya dayanıklı olmaları nedeniyle banyo ve tuvaletlerde pvc kapı kullanmak akıllıca bir tercih olabilir. Oldukça dayanıklı modelleri bulunsa da içerisinde kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Mdf oyma kapı
Mdf ile farklı desenlerin çizgilerini evinizin dekorasyonuna yansıtın

Amerikan Kapı Modelleri : Mdf Amerikan Kapı
Mdf malzemesi ile üretilen kapıların en belirgin özelliği suya dayanıklı olmalarıdır. İstendiği taktirde farklı renklere boyanabilen son derece sağlam bir yapısı olan dayanıklı iç ev kapılarıdır. Bu özellikleriyle ev dekorasyonunda önemli birer yapı malzemeleridir. Estetik açıdan bir çok modele sahip olan Mdf kapılarda, kolay işlenebilir oldukları için bir çok model bulunabilir.

Akardeon modeller
Sürgülü ve akardeon kapılar evinize şıklık katacak.

Amerikan Kapı Modelleri : İç Sürgülü Amerikan Kapı
Sürgülü Amerikan kapı modelleri artık baştan aşağı cam içeren modellere de sahip. Bu tasarımlar da son dönemin en çok tercih edilenleri arasında. Fakat genellikle yatak odası içerisinde ebeveyn banyosu ve kıyafet odası için kullanılıyorlar. Henüz ev içerisinde ki kullanımı çok talep görmese de giderek ev alanlarının daralması ve yerden kazandırması nedeniyle sürgülü modellere talep artıyor.

Düz Camlı Panel Kapı
Düz cam panel kapıların sade şıklığını çok beğeneceksiniz.

Amerikan Kapı Modelleri : Düz Camlı Amerikan Kapı
Yatak odanızda mobilya dekorasyonunuz ile uyum sağlayabilecek renkli Amerikan kapı modelleri tercih edebilirsiniz. Odanın dış kapısında camsız kapılar kullanılırken iç kısımda banyo geçişleri için şık bir panel kapı kullanılmış. Üstelik bu kapılar arasında da tasarım farklılıkları olması odanızın daha modern bir görünüme kavuşmasına olanak tanıyacaktır.

Mobilya dekorasyonu
Ev mobilyalarınızda farklı desenlerle modayı yakalayın.

Amerikan Kapı Modelleri : Desenli Panel Amerikan
Üzerinde hasır örgü modeli bulunan bu Amerikan kapı modeli de soft ve sade tasarım severler için ideal. Üzerindeki desenler ne çok dikkat çekecek kadar belirgin ne de dekorasyonda sönük kalacak kadar etkisiz. Beyazın ışığı yansıtma özelliğinden dolayı daha parlak ve ferah bir oda tasarımına sahip olabilirsiniz.

Desenli Modeller
Farklı desenlerde kapı desenleri ile evinize şıklık katabilirsiniz.

Amerikan Kapı Modelleri : Camlı Kum Saati Amerikan Kapı
Camlı kum saati tasarımı Amerikan kapı modellerinde en çok tercih edilenlerden bir diğeri. Camlı kapılar ışıklandırmadan olabildiğince yararlanabilmeniz için önemli görevler üstlenirler. Minimal pencereleri özellikle dar ve sığ evlerde aydınlatma görevi üstlenir. Bu kapıların tümü ilk başta düz olarak imal edilir. Daha sonra tasarıma göre birkaç işlemden sonra yeni hallerine kavuşurlar.

Camsız ahşap kapılar
Üzerinde farklı desenler bulunan tek panelli kapılar.

Amerikan Kapı Modelleri : Camsız Kum Saati Şeklinde Amerikan Kapı Modeli
Kum saati desenli Amerikan kapı modelleri camlı ve camsız olarak üretilebiliyor. Camlı üretilen kapılarda iç kısımlardaki çizgilerin içerisine cam uygulaması yapılır. Bir çok şekilde ve modelde üretilebilen bu kapılarda kullanılan tasarımlar değişiklik gösterebilir ve hatta istediğiniz desenlerde özel yapım kapılar da yaptırılabilir. Kapı çizgilerini arzu etmeniz halinde mobilyalarınızla uyumlu yaptırabilirsiniz.

Camlı modellerle evinizdeki ışıklandırmayı artırabilirsiniz.

Amerikan Kapı Modelleri : Cam Panelli Amerikan Kapı
Açık renkli ahşap Amerikan kapı modelleri beyaz kapı çerçeveleri ile uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Fakat bu tasarımda dikkat etmeniz gereken aşırı uç ve zıt renklerde tercihler yapmamak olacaktır. Kapı panellerinin bir araya gelmesiyle üretilen bu modeller oldukça dayanıklı ve uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz yapı malzemeleridirler. Camlı alternatifler özellikle salon ve mutfak kapıları için güzel birer alternatiftir.

Dayanıklı ve sağlam kapılar
Meşe malzemesi ile sağlam ve dayanıklı kapılar.

Amerikan Kapı Modelleri : Desenli Meşe Amerikan Kapı
Meşe hem renk olarak hem de sağlamlık olarak Amerikan kapı modellerinde sıkça kullanılıyor.. Özellikle diğer mobilyalar ile kontrast bir uyum içerisinde kullanıldığında ortaya harika bir dekorasyon çıkabilir. Uzun ömürlü ve sağılıklı olmasının yanında estetik olarak da başarılı olan meşe ev iç kapılarını okuyucularımıza tavsiye ediyoruz.

Camlı kapı stilleri
Üzerlerinde desenli veya desensiz camlar bulunan dekoratif kapılar.

Amerikan Kapı Modelleri : Camlı Beyaz Amerikan Kapı
Beyaz Amerikan kapı modellerinin tahtı asla sarsılmayacak gibi görünüyor. Özellikle mutfak kapılarında geniş camlara sahip olanların daha çok tercih edildiklerini hatırlatmak gerekir. Ev içi kapılarının davetkar ve hoş bir ambiansa sahip olması gerekir. Kapılar fazla risk almayı düşünebileceğiniz yapı malzemeleri değildir. Bu yüzden klasik modellerin bir kurtarıcı rolü olduğunu unutmayın.

Buzlu cam stilleri
Buzlu camların evinizin dekorasyonuna çok yakışacağını düşünüyoruz.

Amerikan Kapı Modelleri : Buzlu Cam Amerikan Kapı
Bu Amerikan kapı modeli ince ve zarif bölünmüş buzlu camlar ile tasarlanmış ve sürgülü bir model olarak kullanıma sunulmuş. Büyük bir kapı olması nedeni ile sürgülü olarak tercih edilmesi yer tasarrufu için en mantıklı seçenek olacaktır. Kapılardaki camlar çiçek motifli veya renkli camlarla isteğe göre değiştirilebilir.

Ev iç kapıları ile dekorasyon
Hayalinizdeki kapı modelleri ile güzel bir görüntü yakalayın.

Amerikan Kapı Modelleri : Beyaz Desenli Amerikan Kapı
Kapılarda en çok kullanılan renk beyaz renklerdir. Özellikle koyu renkli duvarlarda beyaz Amerikan kapı modelleri kullanmak dekorasyonunuzun daha ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir. Kapılardaki cam sayıları isteğe göre artırılabilir. Çok camlı kapılar daha sportif bir tarza sahipken tek cam kapıların daha ağır bir havası vardır.

Panel kapı modelleri
Panel kapılar ile ev mobilyalarınızda güzelliği yakalayın.

Amerikan Kapı Modelleri : Amerikan Panel Kapı
Bu harika desen ve renge sahip Amerikan kapı modeli bizim favorilerimiz arasında yer alıyor. Hem klasik dekorasyonlar hem de modern dekorasyonlar ile uyum içerisinde kullanılabilecek bir Amerikan kapı modeli. Beyaz renkli iç kapınızı pastel tonlardaki bir duvar boyası ile kombine ettiğinizde dolu dolu bir ev dekorasyonu için evinizi hazır hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu