Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu & Fikirler

Bahçe dekorasyonu için fikirler arıyorsanız doğru adrestesiniz. Çoğumuz küçük veya büyük bir bahçeye sahibiz ve nasıl dekore edeceğimiz konusunda fikir arayışı içerisindeyiz. Evimizin arka kısmında huzur verici bir ortama sahip olmak için hangi parçalara ihtiyacımız olduğunu belirlemek zor olabiliyor. Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, birbirinden güzel örneklere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bahçe Dekorasyonu resim galerisi: Bahçe dekorasyonu için birbirinden güzel fikirler. Resimleri detaylı incelemek için üzerine tıklayınız. Full hd kalitede inceleyebilir, bilgisayarınıza ya da cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Günlük iş stresinden uzakta, kahvenizi yudumlarken doğanın içinde eşsiz bir deneyim yaşamak hepimizin hakkı değil mi? Ama böyle bir alana sahip olmak sandığınız gibi pahalı bir şey değil. Belki çok büyük, geniş bir alan sahip değilsiniz. Belki pahalı eşyalar almak için yeterli bütçeniz yok. Merak etmeyin. Küçük bir balkonda bile içinizi ısıtacak tatlı, küçük mekanlar oluşturabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan biraz toprak, biraz tohum. Gerisini bize bırakın. Verdiğimiz örneklerde bunun ne kadar basit olabileceğini deneyimleyin.

Büyük, modern, lüks, sade, basit ve küçük bahçe dekorasyonu için ne tarz dekoratif ürünler kullanmanız gerektiğini ve bahçe dekorasyonu inceliklerini keşfetmek için mümkün olduğunca çok görsel incelemenizde fayda var. Böylece sizin bahçenize en uygun dekorasyon örneğini keşfedebilirsiniz.

Galerimizde köy evi bahçe dekorasyonundan, kış bahçe dekorasyonuna kadar birçok farklı, modern ve her tarza uygun dekorasyon örneklerini bulabilirsiniz. Dekorasyon için uzun uzun kitaplar okumak yerine görselleri inceleyerek hem tarzınıza hem de bahçenize uygun dekoratif ürünleri ve kullanabileceğiniz fikirleri öğrenebilirsiniz.

Birbirinden güzel bahçe çiçekleri ile donatılmış, sizler için hazırladığımız, bahçe dekorasyonu örneklerine hemen aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

Bahçede Ahşap Kullanımı
Bahçe dekorasyonunda ahşap malzemelerin kullanımı. – Ev Ve Dekorasyon

Bahçe Dekorasyonu : Ahşap Bahçe Dekorasyonu
Eğer geniş bir bahçeniz varsa ve bunu kapalı bir alan haline getirmek istiyorsanız en hoş görünümü size ahşap bahçe çitleri sunacaktır. Doğal oluşları bahçe dekorasyonu için biçilmiş kaftan olmalarını sağlıyor. Doğal bir görünüm için doğadan malzemelerin kullanımı olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ahşap bahçe çitleri ve saksıları başı çeken dekoratif malzemeler oluyor.

Bahçe dekoru
Bahçenizin dekoru, doğaya açılan pencereniz için önemlidir.

Bahçe Dekorasyonu : Bahçe Dekorasyon Fikirleri
Bahçenizde büyük havuzlara ve yürüyüş alanlarına sahip değil misiniz? Üzülmeyin çünkü zaten asıl olay dekorasyonun ne kadar göz alıcı olduğunda. Minyatür havuzlar, köprüler ve süslemelerle mükemmel dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Tek bilmeniz gereken hangi dekoratif süslemenin nereye yapılacağını iyi bilmek. Ayrıca büyük veya küçük bir bahçenizin olması kullanabileceğiniz unsurların sayısını etkiliyor. Bu bahçemizde gayet orantılı bir süsleme gerçekleştirilmiş.

Bahçede taş kullanımı
Doğanın temel yapısını oluşturan doğal taşlar bahçelerin olmazsa olmaz figürleridir.

Bahçe Dekorasyonu : Bahçelerde Taş Dekorasyonu
Doğal taşlarla bahçe dekorasyonu son dönemin en moda akımlarından birisi. Özellikle taş duvarlar, setler, merdivenler ve yürüyüş yolları bahçe dekorasyonunda harikalar yaratmanız için mükemmel unsurlar. Özellikle setlerin bahçeler daha farklı bir hava kattığını belirtmeliyiz. Daha havadar ve daha maceracı bir bahçe tasarımı için setler ve set için kullanılan taş merdivenler bahçelere derinlik katıyor.

Bahçe zemin taşları
Bahçe zeminlerin taşların kullanımı

Bahçe Dekorasyonu : Mermer, Granit veya Fayanslı Bahçe Dekorasyonu
Modern mermer, granit veya fayanslarla bahçe zeminini kaplayabilirsiniz. Bu kadar modernliğin yanında görselde ki gibi doğal duvarlar ve ahşap bahçe koltuk takımı eklerseniz yanlış bir seçim yapmamış olursunuz. Doğada hiçbir nesne birbirinin benzeri değildir fakat bir araya geldiklerinde şaşırtıcı derecede uyumlu olabiliyorlar. Tıpkı bir puzzle da ki farklı parçaların bir araya geldiklerinde oluşturdukları bir tablo gibi.

Balkonlarda peyzaj
Balkonlarda bahçe alanı oluşturmak

Bahçe Dekorasyonu : Balkon Bahçe Dekorasyonu
Bu tarz durumlarda görselde de gördüğünüz gibi bu alanı elinizden geldiğince renkli kullanarak size huzur verecek bir alan haline dönüştürebilirsiniz. Küçük bir balkonunuz var ve zemin oldukça taşlı. Bu tasarımdaki gibi ahşap bir panel üzerine oturma alanınızı kurabilir çevrenizde yapacağınız ufak peyzaj çalışmaları ile küçük mutlu bir alana sahip olabilirsiniz.

Abartısız Bahçeler
Abartılı olmayan sade bir güzelliği arzulayanlar için fikirler.

Bahçe Dekorasyonu : Basit Bir Bahçe Dekorasyonu
Küçük bir bahçeniz var ve basit bir bahçe dekorasyonu uygulamak istiyorsunuz. Doğa ile uyumlu masa ve sandalyelerinizi koyduktan sonra rengarenk çiçeklerle köşeleri süslemeniz size en doğal ortamı sunacaktır. Küçük, tatlı ve şirin bir bahçeye sahip olmak hayal değil. Günlük stresten uzak, kendinizi dinleyebileceğiniz güzel bir tasarımdan ilham alıyoruz.

Büyük bahçe süslemesi
Büyük bahçeler için dekorasyon fikirleri

Bahçe Dekorasyonu : Büyük Modern Bahçe Dekorasyonu
Büyük bir bahçeniz var ve siz modern dekorasyonları daha çok seviyorsunuz. İşte o zaman bu görselde ki gibi hem peyzaj çalışması yapmalı hem de daha modern çizgilere sahip bahçe mobilyaları tercih etmelisiniz. Modern ve büyük bahçeler tarzlarına göre farklılıklar gösterir. Bu modelde bir akşam yemeği için ideal bir dekorasyon söz konusuyken doğal bir bahçede çiçeklerin içerisindeki bahçelerde daha farklı modeller kullanılıyor.

Bahçelerde doğallık
Bahçenin orijinal görünümünü bozmadan doğal yapısıyla biraz oynayarak yapılan bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe Dekorasyonu : Doğal Bahçe Dekorasyonu
Bahçenizin olduğu yerde en doğal halinde görünmesini istiyorsanız tüm dekoratif ürünlerinizi doğal malzemelerden seçmeye özen gösterin. Taştan doğal havuzlar veya ağaçtan yontulmuş oturma alanları gibi. İşte ormanla iç içe ve sadece doğal taşlar ve yapay bir havuz ile doğayı içine alan güzel bir örnek. Ruhunuzu dinleyebileceğiniz, doğanın kalbindeki bahçeniz.

Güzel bir bahçe
En güzel bahçe fikirleri

Bahçe Dekorasyonu : Cennet Gibi Bir Bahçe
Ahşap köprüler ve kamelyalar büyük bahçeler için mükemmel dekorasyonun anahtar unsurları olabilirler. Alanınız genişledikçe size huzur verecek yapay fakat doğal görünümlü havuzları da bahçenize eklemeyi ihmal etmeyin. Kendinizi doğanın kalbinde, ormanın derinliklerinde sakin bir gün geçirirken bulacaksınız. Bazen çimlere uzanmak, rüzgarın yüzünüzü okşadığını hissetmek paha biçilemez bir deneyim sunuyor.

Geniş bahçe dizaynı
Geniş alanlarda bahçenizi dizayn etmeniz için fikirler

Bahçe Dekorasyonu : Geniş Bahçe Dekorasyonu
Belki de siz bahçenizde uzanıp güneşlenmeyi tercih edenlerdensiniz. Bir ara çimlere ve toprağa basarken biraz sonra taşlık alanda vücudunuzun elektriğini atmak istiyorsunuz. İşte bu tasarım minimalist severler için de ideal bir örnek. İstediğiniz özellikleri size basitçe sunabilen bir tasarıma sahip. Kenar alanlardaki saksılarda farklı çiçeklerle güzel bir ortam elde edilebilir.

En güzel bahçeler
Birbirinden güzel bahçelerin göz alıcı tasarımlarını inceliyoruz.

Bahçe Dekorasyonu : Güzel Bir Bahçe Dekorasyonu
Eğer doğallıktan yana iseniz bahçe dekorasyonu için mümkün olduğunca az doğanın orjinali ile oynamaya çalışın. Çünkü sizin her yeni yaptığınız değişiklik doğallığın biraz daha kaybolmasına neden olacaktır. Çit veya duvarlarla sınırlandırılmamış, yürüyüş yapıp stres atabileceğiniz geniş bir aileye yetecek kadar büyük bir bahçe. Şehrin gürültüsünde uzak, huzuru hissedebileceğiniz alabildiğine yeşil güzel bir mekan.

Küçük evlerde bahçeler
Küçük evde büyük bir bahçe alanı

Bahçe Dekorasyonu : Harikalar Diyarı
Bahçenizde köşede bir kamelyanız var fakat siz bu alana giderken biraz yürüyüş yapmak ve mis gibi havayı ciğerlerinize çekmek istiyorsunuz. Ayrıca modern bir atmosferi de doğaya dahil etme arzusu içerisindesiniz. Küçük bir evin kendinden büyük bahçesi aslında ayrı bir övgüyü hak ediyor. Evleri alabildiğine büyük tutarken bahçelere ufak bir yer bile ayırmayan yapıları düşündüğümüzde, bu ev bize birçok şeyi anlatıyor.

Japon bahçe stili
Bahçelerinizde Japon stillerini yansıtın.

Bahçe Dekorasyonu : Japon Bahçe Dekorasyonu
Dünyanın en harika ve doğal bahçe dekorasyonu fikirleri Japonlardan çıkıyor desek yeridir. Japonların estetik anlayışını hepiniz bilirsiniz. Karakteristik olarak farklı çizgilere ve motiflere sahiptirler. Bahçe dekorasyonunda da uzak doğu esintilerini sonuna kadar hissedeceksiniz. Farklı tarzlarda sahip bahçe dekorasyonunu üç kısma ayırıyorlar. Formal bahçe stilleri – Shin, orta formallikteki tarza – Gyo, sade tasarıma ise So adı verilmiş. Buradaki Gyo stilinin kullanıldığını görüyoruz. Japon bahçelerinde akarsuların bahçe süslemesinde büyük bir önemi vardır.

Kış bahçesi fikirleri
Kış bahçelerinde bahçe zevkinizden geri kalmayın.

Bahçe Dekorasyonu : Kış Bahçe Dekorasyonu
Havalar soğuduğunda bahçe keyfinizi yarıda kesmek istemezsiniz. Merak etmeyin basit çözümler var. İhtiyacınız olan tek şey bahçenize ufak bir kulübe yerleştirmek olacak. Sıcak kahvenizi yudumlarken, kışın tadını çıkarabilirsiniz. Kış bahçeleri için dekorasyon fikirleri arıyorsanız eğer bu doğal ve zarif modeli kendi bahçenizde uygulayabilirsiniz. Tabi aydınlatmanın da bu denli etkili olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Köy bahçeleri
Köy evleri kadar güzel bir bahçeye sahip olmak imkansız değil.

Bahçe Dekorasyonu : Köy Evi Bahçe Dekorasyonu
Köy evinizin bahçesinde tahtadan bir şark köşesi ve yine aynı doğal malzemelerden bir orta sehpa ile harika bir bahçe dekorasyonu yaratabilirsiniz. Üstelik doğallığı hiç bozmadan bunu yapmanız mümkün. Köy bahçesi dendiğinde lüx ve pahalı olanı değil, basit ve eskiye öncelik verin. Hazır mobilyalar istediğiniz sonucu vermeyebilir. Üstelik böyle bir tasarımı kendiniz bile yapabilirsiniz. Kendi ellerinizle yapıp özendiğiniz bir bahçe dekorasyonu ayrı bir anlam taşır.

Son moda bahçeler
Son trendlere göre bahçenizi düzenleyin.

Bahçe Dekorasyonu : Modern Bahçe Dekorasyonu
Bahçe dekorasyonunuz her modern de olsa bir köşede yeşillik ve çim barındırmalı diye düşünüyoruz. Bahçenizin size huzur verebilmesi için yeşilin tonlarını mümkün olduğunca çok kullanmaya özen gösterin. Akşamları daha güzel bir görüntü yakalamak için bu tarz bir ışıklandırmayı deneyin. Farklı bir açıdan bahçenizin güzelliğini keşfedin.

Doğal bahçe ile ev bahçesinin uyumu

Bahçe Dekorasyonu : Sade Ahşap Bahçe Dizaynı
Bahçenizin çevresinde kapalı çitler oluşturmak istemiyor olabilirsiniz. Belki de Torosların en tepesinde bulunan tek ev sizin eviniz ve kapalı bir alana ihtiyacınız yok. İşte o zaman bahçe dekorasyonu için çok daha sade seçimler yapabilirsiniz. Doğadan bahçenize uzanan doğal bir görüntüyü yakalayabilirsiniz. Yoldan evinize uzanan patikalar ve birkaç basit dekor unsuru ile dekorunuzu tamamlayabilirsiniz.

Küçük ev bahçesi
Küçük alanlarda ev bahçesi dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu : Ev Bahçe Dekorasyonu
Bahçe çevre dekorasyonu için doğal taşları kullanarak küçük setler ve duvarlar oluşturabilirsiniz. Böylece bahçeniz dekoratif bütünlüğünü ve doğallığını korumaya devam edecektir. Bu bahçe dekorasyonu bizim favorimiz. Hem modern tasarımları hem de doğal dekorasyonu ile mükemmel uyumu yakaladığına inanıyoruz. Her bir ayrıntı mükemmel bir planlama ile yerleştirilmiş ve bu bahçe dekorasyonu buradan bakınca bile insanın içini ısıtabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu