Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Tasarımları & Trendler

Evinizin doğaya açılan ve rahat bir nefes almanızı sağlayan alanlarıdır bahçelerimiz. Bahçe tasarımı da bu doğallığın kullanışlı bir şekilde bizlere sunulmasında etkili bir rol oynuyor. Dekoratif ürünler ve mobilyalar ile bahçenizi içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir alan haline getirebilirsiniz.

Bahçe Tasarımları resim galerisi: Rengarenk bahçe tasarımlarını tam sayfa full hd kalitede incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz. Örnek resimleri bilgisayarınıza ya da cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Bahçe tasarım fikirleri edinebileceğiniz bir galeriyi sizler için derledik. İçerisinde herk kesim ve tarza uygun bahçe tasarım örnekleri için yer vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bahçe tasarımı sadece bahçe mobilyaları ve dekoratif bazı ürünler kullanarak yapılamayabilir. Etkin ve düzenli bir tasarım için bahçe peyzaj örneklerini de incelemeli ve bahçeniz için uygun peyzaj düzenlemesini yapmalısınız.

Bahçe dizaynı örnekleri arasında sizin tarzınıza ve bahçenize en uygun olanını seçmeden önce mümkün olduğunca çok tasarım incelemenizde fayda var. Böylece sonradan eklenecek detaylar üzerinde fazlaca vakit harcamanıza gerek kalmayacak ve en kısa yoldan istediğiniz bahçe tasarımına kavuşabileceksiniz.

Değişik bahçe örneklerini farklı modellerde bir araya getirdik. Değişik ürünlerle bahçe dekorasyonunuza şekil verin. Resimlerle birlikte dekorasyon fikirlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Botanik bahçe
Dünyaca ünlü botanik bahçeler

Bahçe Tasarımları : Butchart Bahçeleri
Kanada Vancover bölgesinde bulunan bu bahçeye her yıl milyonlarca ziyaretçi akın ediyor. Bu bahçeler uluslar arası ününden dolayı Kanada Ulusal Tarihi Sit alanı olarak belirlenmiştir. Doğal güzelliklerini sergilediklerinde çiçekler işin geri kalanını hallediyor.

Büyük bahçe bakımı
Büyük bahçelerde uygulanması gereken yöntemler.

Bahçe Tasarımları : Büyük Bahçe Tasarımı
Büyük ve geniş bir bahçeye sahipseniz tasarımınızda özgür alanlara sahipsiniz demektir. Dekorasyona başlamadan önce kağıt üzerinde alana yerleştireceğiniz tüm unsurları belirleyebilir böylece daha rahat seçim yapabilirsiniz. Büyük alanlar istediğiniz tasarımları kolayca uygulayabileceğiniz bölgelerdir. Fakat bu durum bazı avantaj ve dezavantajları beraberinde getirir. Avantajlı kısmı her türlü stili uygulayabilmeniz, dezavantajı ise bahçenin ve yeşil alanın büyük olması. Büyük bahçelerde bakım yapmak uzun uğraşı gerektirir. Bu durumdan kurtulmanızı sağlayacak yöntem ise genel yapıyı bozmayacak betonarme kısımları artırmak olacaktır.

Bahçe masaları
Oturma alanları bahçelerde dinlemeniz ve tadının çıkarabilmeniz için önemlidir.

Bahçe Tasarımları : Bahçelerde Masa Sandalye Modeli
Bahçenizi dekore ederken tüm detayların birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu görselde ki gibi klasik bir bahçe masası kullanıyorsanız yine diğer dekoratif unsurların klasik çizgide kalması bahçe tasarımınızın bütünlüğünü koruyacaktır. Ayrıca farklı köşelerde kullanacağınız ufak heykelcikler çok zarif ve eğlenceli unsurlar olarak kullanılabilir. Oturma alanlarında taş zemin kullanmanız güzel bir tercih olacaktır.

Bahçe dekoratif malzemeler.
Bahçe peyzajının yapılması ve bahçe dekorasyonuna etkisi.

Bahçe Tasarımları : Bahçe Peyzajı
Bazılarınız bahçe dekorasyonu için oturulacak alandan çok sadece küçük adımlar atarak hem ruhunu hem de gözlerini dinlendirmek isteyebilir. Bunun için ise doğal bir ortam sağlamak şart oluyor. Bahçe dekorasyonunda bazı teknik detaylar bilinmelidir. Örneğin bir kroki üzerinde plan yapılırken evde kötü görünen yerlerin saklanması, ses yalıtımı için ağaç ve değişik bitkilerin kullanılması, gölge açılarının ayarlanması gibi birçok yöntem mevcuttur. Tüm bunlar bahçe peyzajının temelini oluşturur.

Bahçe yer taşları
Bahçelerinizde taş zeminlerle kendinize oturma ve yürüyüş yapma alanları yapabilirsiniz.

Bahçe Tasarımları : Bahçelerde Taş Zemin
Taş dekor, duvar ve zemin de bahçe dekorasyonu için en çok tercih edilenlerden biridir. Özellikle doğal patlatma taşlar ile yapılan bahçe duvarları doğal ve modern bir dekorasyona sahip olmanızı sağlayabilir. Yeşillik alan ile oturma alanınızı ayıran bu dekoratif malzemeler ile evinizi güzelleştirin. Bahçe yer döşeme malzemeleri parkelerle, patlatma taşlarla veya granit malzemelerle yapılabilir.

Bahçe modası
Bahçeleriniz en son trendleri takip edebilirsiniz.

Bahçe Tasarımları : Bahçelerde Modern Tasarımlar
Bu klasik ve modern bahçe tasarımı son derece sade ve şık bir görünüme sahip. Oturma alanının daha temiz ve düzenli tutulması adına taş zemin üzerine oturtulması gerekir. Bu sayede zeminde oluşabilecek çukur ve benzeri eğimlerden kurtulmuş olacaksınız. Bahçenizdeki yükseltilerde farklı tasarımlarda merdivenler kullanabilirsiniz.

Doğal bahçeler
Doğanın içindeki köy evleri ve doğal bahçeler.

Bahçe Tasarımları : Köy Evi Bahçe Tasarımı
Köy evlerinin vazgeçilmezi eski şömineler dekorasyon için mükemmel bir adım olabilir. Tasarımınızın doğal ve eski ürünlerden olması ortamın ambiyansının korunmasında etkili rol oynayacaktır. Doğal taşlardan yapılan bu evin doğaya olan uyumu tartışılmaz bir görsel şöleni hazırlıyor. Tarihi bir güzellik, doğayla bütünleşiyor. Estetik güzelliği ve huzur veren doğasıyla bazen bahçelerinizi doğal akışına bırakmanız yeterli olabilir.

Havana Evleri
İhtişamlı ve gösterişli bahçeler için özel tasarımlar.

Bahçe Tasarımları : Lüks Bahçe Tasarımı
Geniş bir bahçeniz ve çok fazla misafiriniz varsa eğer bu bahçe tasarımı sizin de evlerinizin en güzel alanı olmaya aday. Modern ve lüks bir görünüme sahip bahçe oturma gurubu tam ortalı ve simetrik bir şekilde yerleştirilerek tasarımın göze hitabını kuvvetlendirmiş. Havana evlerinden esinlenmek isterseniz ve denizi gören bir bahçeniz varsa bu modeli uygulamaktan hiç çekinmeyin.

Dar bahçe
Dar alanlarda bahçe tasarlamanız için önemli bilgileri paylaştık.

Bahçe Tasarımları : Küçük Bahçe Tasarımı
Küçük bir bahçeniz varsa bu tasarım sizin için ideal olabilir. Yeterli yeşil alanı duvarlar üzerinde barındırmak ve oturma alanı için daha fazla alan ayırmak kullanım alanınızın genişlemesine yardımcı bir etmen. Zemin kısmınız çok darsa yayvan değil dikey bir yeşillendirme ön planda olmalı. Zeminde ufakta olsa çim alanı bırakılmalı.

Mudo bahçe konsepti
Mudo’dan bahçenize renk katacak tasarımlar.

Bahçe Tasarımları : Mudo Konsept Bahçe Tasarımı
Mudo, doğal ve dekoratif bahçe tasarımları için harika ürünler üretiyor. Bu konsepte bambu gövdesinden tasarlanmış bir çardak, beyaz minder ve yastıklarla şık bir görünüm kazanan oturma gurubu mükemmel bir uyum içinde. Bambular çok sağlam ve dayanıklı malzemelerdir. Tropikal bölgelerin tarzını bahçenize yansıtın. Beyaz sade minderler ve sert kumaştan üretilen çatısı ile bahçenizin keyfini çıkarın.

Ahşap çardak
Dış mekan şartlarına uygun sağlam yapılı kamelyalar.

Bahçe Tasarımları : Bahçelerde Çardak Kamelya Modelleri
Bahçenizde bir kamelya bulundurmanız tasarımın odak noktasının bu alan olmasını sağlar. Aynı zamanda kamelyanızın kapatılabilir bir model olması kışın da bu alanda hoş vakitler geçirmenize olanak tanıyacaktır. İçerisindeki oturma alanları ile keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayan kamelyalar, farklı modellerde sunuluyor. Altıgen, kare gibi şekillerde ahşap veya sağlam yapılı diğer malzemelerle üretilebilir.

Bahçede kapalı alan
Bahçelerde kapalı alanlar ve ilginç tasarımlar.

Bahçe Tasarımları : Bahçedeki Yaşam Alanınız
Bu bahçe tasarımı modern bir kış bahçesi ile tamamlanmış. Bahçenizde yeterli alana sahipseniz böyle bir tasarım örneği ile yeni bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Evinizdeki konforu bahçelerinize taşıyabilirsiniz. Ahşaptan yapılmış olan büyük bir kamelyayı anımsatan bu yapı, hemen yan tarafında bulunan bir şömine ile desteklenmiş. Taş zemin ile yeşillik alan birbirinden ayrılıyor.

Bahçe dinlenme alanı
Bir balkon gibi kullanabileceğiniz bahçe içerisindeki alanlar.

Bahçe Tasarımları : Bahçede Oturma Alanı
Bahçenizde ahşap zemin parke ve farklı yükseklikte alanlar kullanarak mobilya masrafından da kurtulabilirsiniz. Ama bahçe tasarımı için olmazsa olmazlardan biri olan peyzajı en küçük bir örnekte dahi kullanmanızı öneriyoruz. Etrafınızdan izole olmuş ve kendinizi rahat hissedeceğiniz güzel bir alan tasarlanmış. Uzanırken yıldızları izleyebileceğiniz güzel anılarınızın olacağı hoş bir alan mevcut.

Kulübe Tasarımı
Bahçelerde hazır kulübe modelleri

Bahçe Tasarımları : Bahçede Ahşap Kulübe
Ahşap kulübeler bahçelerin en güzel sığınaklarıdır. Hem bahçe onarımı için eşyalarınızı koyabileceğiniz bir alan hem de dekoratif özelliği bulunan yapılardır. Bir eve benzeyen bu güzel ahşap kulübe güzel bir görüntü oluşturuyor. Ahşabın doğallığı bahçe tasarımı için vazgeçilmez bir unsur olmasını sağlıyor. Ferah, sıcak ve doğal bir dekorasyon için bahçe tasarımınızda ahşap aksamlar bulundurmanızı öneriyoruz.

Dar alan peyzajı
Küçük alanlarda peyzajın nasıl yapıldığıyla ilgili ip uçları

Bahçe Tasarımları : Ufak Bahçe Tasarımı
Küçük bir bahçeniz varsa ahşap bir panel ile bu alanı şirin kullanışlı bir mekana çevirebilirsiniz. Üstelik bu görselde ki gibi panel üzerinde çiçek ve sarmaşık gibi dekorasyonu tamamlayıcı unsurlara yer verebilir böylece doğal bir hava yakalayabilirsiniz. Küçük alanlarda bahçenizi dikey olarak tasarlamalısınız. Geniş alanlarda yayvan bir tarz belirlenirken dar alanlarda yer sıkıntısı yaşanmaması için yukarıdan aşağı bir yeşillendirme yapmak yerden kazandırır.

Bahçelerde taş yapılar
Bahçelerde taştan yapılan güzel oturma alanları.

Bahçe Tasarımları : Taş Süslemeler
Bahçe tasarımında son zamanların yeni trend akımı taş süslemeler. Özellikle yükseklik verilen alanlarda bu süslemelerin kullanılması hem modern hem de doğal bir tasarımın anahtar parçası olabilir. Bahçenizde ister geometrik ister asimetrik taşlarla güzel bir köşeyi tasarlayın. Sonucu gördüğünüzde siz de bahçenize ne kadar yakıştığını göreceksiniz.

Müstakil ev bahçesi
Villalarda güzel bir arka bahçe tasarımı.

Bahçe Tasarımları : Rahat Bir Nefes Alın
Villanızın arka bahçesinde sade bir bahçe tasarımı istiyorsanız bu örneği inceleyebilirsiniz. Peyzajı ve yerleşimi son derece başarılı olan bu bahçe tasarım örneği için tek eksik olan ağaçlar üzerinde yer verilebilecek birkaç aydınlatma elemanı gibi görünüyor. Sadece doğanın ana rengi olan yeşil renk ile ne kadar başarılı sonuçlar alınabileceğini görüyoruz.

Bahçe renkleri
Farklı ve renkli tasarımlarla bahçenizi düzenleyin.

Bahçe Tasarımları : Rengarenk Bahçe Tasarımı
Bahçenizde oturma alanınızı renklendirmek o alanın daha canlı ve huzurlu olmasını sağlayabilir. Mobilyalarınızda renkli örnekler bulundurmaktansa daha kolay değiştirebileceğiniz yastık kılıflarını renklendirmek alternatifler arasında yer alıyor. Yazın ziyaretçilerinizle rengarenk bir ortamda bahçenizin keyfini çıkarın. Koltuklarınız ve rengarenk çiçeklerle dolu bahçenizde güzel bir uyumu yakalayın. Kırmızı, mavi ve mor gibi üç ana renkler güzel bir renk karışımını bahçenizde deneyin, emin olan buna değecektir.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri isimli konumuzu da inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu