Balkon Dekorasyonu

Balkon Koltuk Modelleri & Stil

Balkon koltuk takımı seçerken takımın balkonunuz için ne kadar uyumlu olacağı konusunda tam anlamıyla emin olmalısınız. Seçiminizin boyutları konusunda dikkatli davranmalı balkon ebatlarına uygun ürünleri tercih etmelisiniz.

Balkon Koltuk Modelleri resim galerisi: Balkonlar için seçtiğimiz koltuk modelleri tam sayfa kalitede incelemek ve yorumlarını okumak için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Modeller arasında bir seçim yapmadan önce elinizden geldiğince fazla ürün çeşidini incelemeye çalışmalısınız. Böylece en iyi kararı verebilir ve dekorasyonunuzu en etkili şekilde yapabilirsiniz. Balkon koltuk tasarımları için özellikle birkaç marka içerisinden tercihte bulunabilmeniz için ufak birkaç ayrıntıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Balkon Koltuk Takımı Tekzen: Tekzen balkon koltukları için her tarza uygun modelleri bünyesinde bulunduruyor. Özellikle klasik tasarımların daha çok bu marka altında toplandığını söyleyebiliriz.

Balkon Koltuk Takımı İkea: İkea yaratıcı ve modern balkon koltuk takımları arayanlar için bir çıkış kapısı olabilir. Kalitesi ve tasarımları ile sık tercih edilen markalardan birisi ve oldukça yaratıcı fikirlere sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Balkon Koltuk Takımı Koçtaş: Koçtaş balkon koltuk modelleri ise hem klasik hem de modern çizgileri aynı anda barındıran mükemmel balkon koltuk modelleri üretiyor. Fiyat konusunda da her bütçenin isteğine karşılık verebildiğini söyleyebiliriz.

Balkon Koltuk Takımı Vivense: Vivense balkon için koltuk takımları üretirken bu tasarımların çağa ayak uydurmasına ve klasik unsurları barındırmasına izin veriyor. Böylece hem klasik severler hem de modern çizgilerden vazgeçemeyenler için sık tercih edilen markalardan biri olmayı başarmış diyebiliriz.

Balkon koltuk takımı fiyatları ise markadan markaya değişiklik göstermekte olup, bu markalar kalitesi ve desenine göre de ucuz balkon koltuk takımı bulma imkanını sizlere sunuyor.

Balkon koltuk takımları için hazırladığımız görselleri inceleyebilirsiniz.

Teras oturma alanı
Teraslarınızda kendinizin yapacağı tasarımlarla güzel bir köşeye sahip olun.

Balkon Koltuk Modelleri : Teraslarda Oturma Alanı
Yine kendi tasarımınız olan güzel bir örnek çıkıyor karşımıza. Teraslar bireysel stilinizi vurgulayabilirsiniz. Bu rahat ve davetkar stil, oval oturma alanı ve masa üstündeki şömine ateşiyle tamamlanıyor. Yastık veya puf kullanılmadan sokak tarzı veya cadde üzerindeki bir alan gibi güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Kalabalık bir grubu karşılayabileceğiniz bu alanda herkese yetecek kadar yeriniz var.

Açık renk balkon koltukları
Farklı renklerde dış mekan mobilyaları

Balkon Koltuk Modelleri : Turuncu Beyaz Balkon Koltukları
Bu hasır koltuk takımı modeli turuncu ve beyaz minderlerle süslenerek mükemmel bir dekorasyon elde edilmiş. Bu tasarımda koltuklar birleştirilerek farklı köşelerde de kullanılabiliyor. Tıpkı beyaz gibi turuncu renkler de yaz aylarının favori renkleri arasındadır. İkisi bir arada kullanıldığında güzel bir uyum gösterebiliyorlar. Koltuk üzerilerindeki minderlerde tek renk kullanılırken minderlerdeki desenler ile koltuk takımına canlılık katılabilir.

Kırmızı balkon koltuğu
Sarı, mavi veya kırmızı olsun, canlı renk tonlarında dış mekan koltukları

Balkon Koltuk Modelleri : Rengarenk koltuk takımları
Daha ince dokunmuş bu hasır balkon koltuk takımı geniş avlu ve teraslar için de son derece ideal. Balkonunuzu da süsleyecek ve modern bir dekorasyona imza atacaksınız. Bu senenin en çok tercih edilen balkon koltuk takımları yine hasır desenli oluyor. Balkon koltuklarını rengarenk dekore etmek çok hoş bir dekorasyonun ortaya çıkmasında etkili bir rol oynayabilir. Bu tasarımda da son derece canlı renklere yer veriliyor.

Modern balkon mobilyaları
Eğer bahçeniz yoksa balkonlarda güzel bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz.

Balkon Koltuk Modelleri : Modern Balkonlar Ve Mobilyalar
Güzel ve konforlu bir balkon her zaman pahalı eşyalardan oluşturulmaz. Doğru mobilya seçimi bir balkonu vaha yapabilir. Üstelik bunun için yeni bir koltuk almanız gerekmiyor. Klasik görünümdeki mobilyalar kesinlikle şık bir görüntünün anahtarıdır. Balkon tasarımlarında farklı olasılıklar var. Bazı mobilya parçaları, özellikle katlanabilir tezgahlar, sandalyeler dar alanlar için hayat kurtarıcıdır. Tenteler ve şemsiyeler baş köşede kendilerine yer bulur. Sürgülü kapılar yine alandan tasarruf etmeniz için kritik bir öneme sahip. Bunları uyguladığınızda balkon koltuk takımları için daha geniş yer ayırabilirsiniz.

Minimalist dış mekan koltuğu
Dar bir alanda balkonlarınıza uygun minimal tasarımlı koltuk modelleri

Balkon Koltuk Modelleri : Küçük Balkon İçin Koltuklar
Küçük bir balkonunuz varsa en az alanı kaplayacak modelleri tercih etmek en mantıklı seçenek. Fakat bu alanlarda parlak renkleri de dekorasyona dahil edersiniz ortamın çok daha ferah ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Böyle bir balkona sahipseniz siz de bu tarz balkon koltuk takımları ve modelleri ile dekorasyonunuzu bitirebilirsiniz.

Dış mekan oturma grupları
Balkonlarınızda konforlu dış mekan mobilyalarını tercih edebilirsiniz.

Balkon Koltuk Modelleri : Konforlu Balkon Koltukları
İskelet kısmı ahşap iç kısımları hasır ile donatılmış koltuk takımları klasik bir tarzı yansıtıyor. Minderler ise gösterişli ve heybetli desenlere sahip. Konforu sevenler için ideal bir seçim olacaktır. Füme rengi yastıklarla koltuk takımına hareketlilik kazandırılmış. Böyle bir balkona sahipseniz siz de bu tarz balkon koltuk takımları ve modelleri ile dekorasyonunuzu bitirebilirsiniz.

Klasik dış mekan koltuk
Klasik tarzda dış mekanlarda kullanabileceğiniz koltuk takımları

Balkon Koltuk Modelleri : Klasik Balkon Koltuk Modelleri
Klasik tasarım sevenler için hoş bir görselimiz var. Hem ahşap balkon mobilyası seçebilir hem de üzerinde klasik tarzda minder ve minder kılıfları ile birlikte şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Ormanın derinliklerinde kendinizi kaybedeceğiniz, maceraperest bir dekorasyon. Yapılan renk tercihleri ormanın içerisinde bukalemun etkisi yaratıyor.

Açık alan koltuk takımı
Klasik severlere uygun güzel bir tasarıma sahip beyaz tonlardaki koltuk takımları

Balkon Koltuk Modelleri : Klas Balkon Koltukları
Örgülü ki adet tekli hasır koltuk, oval ayaklarıyla konforlu bir dizayna sahip. Bu renk tonlarının yanında beyazın çok yakıştığını daha önce de görmüştük. Burada beyazdan yine vazgeçilmemiş. Farklı olarak beyaz renkler minderlerde değil üçlü koltuğun tamamında vurgulanmış. Ve sonuç yine başarılı. Yaz aylarının favori rengi beyaz, şıklığın ve zarafetin renk bulmuş halidir.

Kendin yap balkon koltuğu
Siz de kendi balkon oturma alanınızı, koltuğunuzu tasarlayabilirsiniz.

Balkon Koltuk Modelleri : Balkon Koltuğu Kendin Yap DIY Fikirleri
Mobilyalar çok pahalı ve benim bütçem buna uygun diyorsanız, merak etmeyin sizler için harika fikirlerimiz var. Burada gördüğünüz gibi ahşap bir kasa üzerinde minder, balkonun etrafını saran hasır ve asma bir masa ile dekorasyonumuzu tamamlıyoruz. Neredeyse hiç para harcamadan kendi tarzınızda güzel bir balkonunuz oldu. Ayrıca daha naturel ve tarz bir duruşu var.

Gri balkon mobilyası
Gri renkli dış mekan mobilyaları

Balkon Koltuk Modelleri : Gri Tonlarda Balkon Koltukları
Soft ve sade tasarımları sevenler için bu tasarımı önerebiliriz. Her ne kadar sade bir tasarımda olsa dekorasyonun bütünlüğü mükemmel bir şekilde başarılmış. Ahşap iskelet yapısı ve gri minderler pastel tonları sevenler için güzel bir alternatif. Piramit şeklindeki yaslanma kısımları modern çizgileri ifade ediyor. Yine gri tonlarında granit zemin kaplaması ile daha dolu bir görüntü sağlanabilirdi. Tercihi size bırakıyoruz.

Çatı mobilyası
Çatı katlarında kullanılacak mobilyalar en az ev mobilyaları kadar önemli bir konudur.

Balkon Koltuk Modelleri : Çatı Balkon Koltuk Takımı
Çatı katınızda yaratıcı fikirlerin yanı sıra uygun rahat ve sıcak bir ortamı da düşünerek dekorasyona başlamalısınız. Bu görselde de gördüğünüz gibi aksesuarlar ile dekoratif bir tasarım da ortaya çıkartabilirsiniz. Açık kahverengi tonlarındaki koltuk minderleri duvar dekorasyonu ile uyum içerisinde. Etrafa kararında serpiştirilen çiçekler çatı sefasını sevenler için görsel bir şölen hazırlıyor.

Cam balkon mobilyaları
Evlerin içine katılan balkonlarda hasır koltuk seçimi

Balkon Koltuk Modelleri : Cam Balkonlarda Koltuk Takımı
Cam balkonlar için en iyi mobilya modellerinden birisi de hasır balkon koltuk takımı modelleridir. Son derece şık ve görkemli bir görünümün ana kaynağı olabilirler. Balkonlar evin içine katılmış olsa da içerisinde balkon mobilyası kullanmak kötü bir görüntü oluşturmayacaktır. Odalarda bölümlendirme yapmak biraz riskli bir iştir. Bu yüzden renk seçimi yaparken odanızın dekoru ile uyum içerisinde olmalıdır.

Beyaz dış mekan mobilyası
Beyazlar içerisinde doğayla iç içe balkon oturma takımı

Balkon Koltuk Modelleri : Beyaz Balkon Koltukları
Beyaz sütunlar, beyaz koltuk takımlarıyla güzel bir tablo oluşturmuş. Yeşil doğa ile iç içe dekorasyonun tüm unsurlarını içinde barındıran başarılı bir balkon tasarımı ile karşılaşıyoruz. Saray gibi bir kuş kafesi, güzel düşünülmüş ışıklandırmalar, ahşap bir orta masa övgüyü hak ediyor. Hasır koltuk takımının ahşap ile ne kadar uyumlu olabileceğini bu örnekten anlayabiliriz.

Tekzen balkon ürünleri
Balkonlarınızda Tekzen ürünleri ile güzel bir ortam sağlayın. Tekzen balkon ürünleri

Balkon Koltuk Modelleri : Balkon Koltuk Takımları Tekzen
Tekzen’in ürettiği balkon koltuk takımlar fiyat konusunda geniş bir aralığa sahip. Pahalı ürünlerde kaliteli seçenekler sunarken yine kalitesinden taviz vermeden daha düşük bütçelere hitap eden ürünleri de sunabiliyor. Yine gri renk tonlarında fakat bu sefer daha geniş bir koltuk takımını inceliyoruz. Gri renk tonları son zamanların en çok tercih edilen renklerinden biri. Minderlerde açık tonlar kullanılarak koltuk takımına derinlik katılmış.

İkea balkon ürünleri
Balkonlarınızda İkea ürünleri ile güzel bir ortam sağlayın.

Balkon Koltuk Modelleri : Balkon Koltuk Takımı İkea
İkea’nın ürettiği balkon koltuk takımları klasik alanda da ciddi rekabetçi tasarımlara sahip. Özellikle modern ve rahat çizgisini bozmayan İkea bu nedenle çok sık tercih edilen markalardan birisidir. İkea mağazalarında veya internet sitesinde birbirinden güzel ve farklı fiyat seçenekleriyle balkonunuza uygun ürünler bulabilirsiniz. Dış mekan ürünlerinde farklı modellere ulaşabilirsiniz.

Hasır koltuk
Hasır koltuk modelleri ve hem çok dayanaklı hem de trend modellerdir.

Balkon Koltuk Modelleri : Balkon Hasır Küp Koltuklar
Hasır kübik koltuk takımları hem bahçe hem de balkon dekorasyonu için sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Özellikle fiyat konusunda her kesime uyan bir tasarım bulunduruyor olması bu ürünün hala moda olmasında etkili rol oynuyor. Hafif bir yapıda ve oldukça dayanıklı olan bu koltuk takımları aynı zamanda modern bir tasarıma sahip.

Dayanıklı balkon koltukları
Bir adet köşe koltuk, tekli koltuk, orta masa ve bir puf ile harika bir dış mekan koltuk takımı

Balkon Koltuk Modelleri : Balkon Hasır Köşe Koltuk Takımı
Kalabalık bir grubu karşılayabilecek kadar geniş, dış mekanlar için uygun bir yapısı olan bu koltuk takımının sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Üzerindeki beyaz minderler, renkli minderlerle harika görünüyor. Konforla birlikte şıklıktan taviz vermiyorsunuz. Geniş balkonu olanlar için bu harika açık renkli hasır oturma gurubunu önerebiliriz. Hem balkonunuzun daha ferah görünmesini sağlayacak hem de sizlere hoş vakit geçirebileceğiniz bir ortam hazırlayacaktır.

Dış mekan mobilya
Ahşaptan üretilen balkonda kullanabileceğiniz birbirinden şık ahşap mobilyadan üretilen koltuk takımları

Balkon Koltuk Modelleri : Ahşap Balkon Koltukları
Balkon koltukları içerisinde sık tercih edilen ahşap koltuk takımları, ahşabın rengi ve deseni doğru seçildiği takdirde mükemmel dekorasyonu sağlamak için ideal bir tercih olacaktır. Dış mekanlarda kullanılan bu mobilyaları satın alırken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Yağmurlu havalarda veya aşırı sıcak havalarda mobilyalarınız deforme olur. Bu nedenle koltukların koruyucu cilalarla her yıl cilalaması gerekiyor. Ayrıca koltukların üzerindeki minderlerin sökülebilir olması diğer önemli bir konudur. Böylece rahatça yıkanabilir ve tekrar temiz bir şekilde kullanılabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu