Bebek Odası

18 Şirin mi Şirin Bebek Odası Modelleri

Bu makalemizde bebek odası modelleri üzerine 18 farklı tarzda modeli inceledik. Bebek odası dekorasyonu fikirleri edinebilmek için öncelikle mümkün olduğunca fazla sayıda bebek odası tasarımı incelemenizi öneriyoruz.

Bebek Odası Modelleri resim galerisi: Resimlerin üzerine tıklayarak tam sayfada full hd kalitede inceleyebilirsiniz. Modeller hakkında detaylı bilgile edinebilirsiniz.

Farklı tasarımlardan parçaları bir araya getirerek kendi dekorasyonunuzu ortaya çıkartabilirsiniz. Evinizin yeni üyesi için güzel bir oda tasarımı arıyor olmalısınız. Öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Bebek odası dekorasyonu için sizlere örneklerle fikir vermeye çalışacağız. Hangi markalar ne tarz ürünler üretiyor ve fiyatları neye göre değişiyor biraz incelemeye çalışacağız.

Bebek odası takımları için hazır ürünleri tercih edebileceğiniz gibi farklı ürünleri bir araya getirerek kendi tasarımınızı da yapabilirsiniz. Bu markalardan bazıları için size biraz bilgi verelim.

Bebek Odası Masko: Bebek odaları modelleri içerisinde en çok tercih edilen markalardan birisidir. Özellikle masko bebek beşikleri çok beğeniliyor ve bebishroom masko adı altında herkesime güzel öneriler sunuyorlar.

Bebek Odaları Modoko: Modoko bebek odaları içerisinde en çok tercih edilenler erkek bebek odası modelleridir. Kaliteli ve şık modelleri ile tercih edebileceğiniz iyi markalardan birisidir.

Bebek Odası Modelleri English Home:  English home bebek odası modelleri içerisinde en zarif tasarımlara sahip marka. Özellikle kız çocuğu için harika tasarımları bu marka ile elde edebilirsiniz.

Bebek odası aksesuarları için de yaratıcı fikirleri araştırabilirsiniz. Özellikle bebek odası için harf seçimleri bu aralar oldukça moda. Sade harf değil aynı zamanda bebeğinizin ismi ile de bebek odası duvar aksesuarı oluşturabilirsiniz. Yeni moda akımlardan birisi de bebeğinizin ayak izleri ile yağlı boya tablosu yaptırmak ve bunu duvarda dekoratif bir aksesuar olarak kullanmak.

Bebek odası, duvar kağıtları için de son derece elverişli bir alan. Birbirinden sevimli ve şık bebek odası duvar kağıdı modelleri ile harika dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Hem erkek bebek odası dekorasyonu hem de kız bebek odası dekorasyonu için farklı renklerde ve desenlerde duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

Bebek odası dekorasyonu için biraz daha fikir edinebilmeniz adına resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Retro sitili bebek odası
Doksanlı yılların retrosu bebek odalarına yansıtılıyor.

Bebek Odası Modelleri : Retro Bebek Odası Dekorasyonu
Retro tarzın bebek odasına uygulanamayacağını da kim söyledi. İstediğiniz takdirde bebek odanızı siz de bu şekilde modern bir tasarım ile dekore edebilirsiniz. Bol çekmeceli bir elbise dolabı, klasik bir beşik. Ekstrem özellikleri bulunmayan bir bebek odası dizayn edilmiş. Bu tarz boyasız ahşapları istediğiniz taktirde kokusuz, beşik boyaları ile boyayabilirsiniz.

Beyaz bebek odası
Beyaz tonların ağırlıkta olduğu bebek odalarında uygulanabilecek dekoratif yöntemler

Bebek Odası Modelleri : Beyaz Bebek Odası Dekorasyonu
Mavi renk bebek odası duvarları gökyüzünü anımsatır nitelikte. Bu nedenle duvar aksesuarı olarak parlak küçük bulutlar kullanmak isteyebilirsiniz. Ferah ve iç açıcı bir bebek odası dekorasyonu olacağından emin olabilirsiniz. Odada geniş alanlar bırakmak ve fazla aksesuar kullanmamak işinize yarayacak. Ara renklere sık sık yer verin. Örneğin duvardaki mavi duvarın üzerindeki dikey beyaz çizgiler çok işe yaramış. Oda daha çekici ve güzel bir hal almış.

Ahşap malzeme beşik
Ahşap malzemeler hem bebeğinizin sağlığı hem de güzel bir dekorasyon için önemlidir.

Bebek Odası Modelleri : Ahşap Bebek Odası Dekorasyonu
Ahşap aksamlar her odada şık bir dekorasyon sağladığı gibi bebek odasında da aynı etkiyi gösteriyor. Özellikle açık tonlarda ahşap bebek odası takımı kullanıyorsanız yine açık mavi duvar rengini tercih edebilirsiniz. Ahşap renginde bir bebek takımınız varsa odanızda açık mavi ve yeşil renklerini deneyin. Odanın tavanlarında veya duvarlarda dikey çizgilerde ahşap aksesuarlar kullanmak dekorasyonunuzu zenginleştirecektir.

Bebek odası renk tercihi
Gök mavisi duvar boyasının yanında ahşap desenli bebek beşiği ile uyumu yakalayabilirsiniz.

Bebek Odası Modelleri : Açık Mavi Bebek Odası Dekorasyonu
Açık mavi renk bebek odası dekorasyonu için en sık tercih edilen renklerden birisidir. Bebek odası mobilya tasarımınızı bu görseldeki gibi koyu renklerde ve ahşap desenlerde dahi seçseniz arka planda bebek mavisi diye tabir ettiğimiz duvar rengini kullanabilirsiniz. Bu iki rengin birbirine uygun iki renk olacağını belirtelim.

Kız bebek odası
Kız çocuklara uygun renklerde oda mobilyaları seçimi

Bebek Odası Modelleri : Kızıma Pembe Bebek Odası
Pembenin her tonunun kullanıldığı bu bebek odasının şirin bebeğimiz ile birlikte ne kadar mükemmel bir görünüm oluşturduğunu görüyoruz. Sizin de bebeğinizle birlikte bu hoş zamanları geçirmenizi diliyoruz. Bu tasarımda kullanılan zarif tül beşik başlığı ve kalp desenli tül perde tasarım için sizin de kullanabileceğiniz örnekler olabilir.

Bebek odası süslemesi
Bebek odalarında içinizden geldiği gibi farklı tasarımları uygulayın.

Bebek Odası Modelleri : Bebek Odası Eğlenceli Tasarımlar
Duvarlarınızda ağaç desenleri uygulayarak şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Hayvan resimleri ile de süslemenizi detaylandırabilirsiniz. Bu konuda kendinizi serbest bırakın. Zarif kurgular yapmak, bunları duvarınıza eşyalarınıza yansıtmak elegant bir tarzın ürünüdür. Buradaki gibi sadece beşik olarak kullanılabilen mobilya kullanılmış Oysa siz bebeğin ileride de kullanabileceği sade renklerde bir mobilya seçebilirsiniz. Böylece çocuğunuz büyüdüğünde de kullanma şansınız olur.

Mor bebek odası örneği
Mor renk tonlarında eğlenceli bir bebek odası tasarımı

Bebek Odası Modelleri : Mor Bebek Odası
Mobilyalarınızın zarif hatlara sahip olmasına özen gösterebilirsiniz. Keskin hatlardan ziyade oval hatları tercih etmeniz kız çocukları için daha hoş bir oda elde etmenizi sağlayacaktır. Yumuşak tekstiller de güzel birer dekor unsuru olabilir. Oldukça zarif ve bebek odası için istenileni veren bir stil yakalanmış. Bebek beşikleri ileride çocuk odasına çevrilebilecek şekilde üretilebiliyor. Beşiğinizi alırken bunu üreticinizden öğrenebilirsiniz. Buradaki oda dekorasyonu bu anlamda çocuk odasına geçiş şansına sahip.

Çocuk odası modeli
Odalarda hem bebeklere hem de çocuklara göre mobilyalar seçilebilir.

Bebek Odası Modelleri : Bebek ve Çocuk Odası
Beyaz renk bebek odası dekorasyonu hem kız hem de erkek çocuklar için tercih edilebilir. Ferah bir oda için en sık tercih edilen renklerden biri olan beyaz aynı zamanda zarif bir dekorasyon için de vazgeçilmezler arasında. Hem çocuk odası hem de bebek odası olabilecek bir stil yansıtılmış. Kitaplık kısmı ve elbise dolabı çok yönlü kullanılabilir.

Bebek odası duvarları
Duvar kağıtları ile bebeğinizin hayal dünyasını duvarlarınıza yansıtın.

Bebek Odası Modelleri : Bebekler İçin Duvar Kağıdı
Bebeğinizin odasını birbirinden farklı duvar kağıtları ile süsleyebilirsiniz. Mağazalarda birbirinden farklı modellerde bebek odası duvar kağıtları bulunuyor. Yalnız duvar kağıtlarının bebek sağlığı için ideal olanını seçin. Uluslar arası geçerliliği olan markalar ilk tercihiniz olsun. Bu özellikler bazı işaretlerle kağıt üzerinde belirtiliyor. Satıcınıza bu durumu özellikle belirtin ve yardımcı olmasını istemeyi unutmayın.

Kullanışlı beşik
Fonksiyonel bebek beşikleri ve mobilyaları ön plana çıkıyor.

Bebek Odası Modelleri : Kullanışlı Bebek Odası
Her şeyi bir arada kullanabileceğiniz kullanışlı bir bebek beşiği annelerin işini kolaylaştırıyor. Bu tarz beşik modelleri sizi fazla mobilya alma zahmetinden kurtarabilir. Neredeyse tüm depolama alanını beşik üzerinde sağlayabilir ve ihtiyacınız olan her şeye anında ulaşabilirsiniz. Hem renkleri hem de tasarımı ile küçük bebeğiniz için mükemmel bir oda olabilir.

Gri bebek odası stilleri
Gri renk duvar ve beyaz bir beşikle güzel bir bebek odası dekorasyonuna sahip olun.

Bebek Odası Modelleri : Gri Tonlarında Bebek Odası
Bu zarif beşik tasarımı tavandan sarkıtılan pembe süsler ile mükemmel bir uyum içerisinde. Tavandan sarkıtacağınız parlak ve hareketli nesneler dekorasyonunuza katkı sağlarken eğlenceli bir tasarım elde edebilirsiniz. Açık tonlarda gri rengi duvar ve beyazlar içerisindeki bebek odası takımı başarılı bir sonuç vermiş. Bebek odası ışıklandırmasında bu modeldeki gibi bir abajur kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Çocuk odası duvar kağıdı
3D üç boyutlu duvar kağıtları ile bebeğinizin yaşam alanını güzelleştirin.

Bebek Odası Modelleri : Bebek Odası Duvar Kağıtları
Kullanacağınız bebek odası duvar kağıdı modelleri mobilya ve aksesuarlar ile kombin edilebilir. Görselde de görüldüğü gibi duvar kağıdı deseni yastık ve puf ile aynı seçilerek dekoratif bütünlük sağlanıyor. Bu başarılı bir renk geçişine örnektir. Ve bu tarz minimal değişikliklerle evinizi dekore edebilir paranızı cebinizde saklayabilirsiniz.

Bebek odası duvarları
Bebek odalarında fazla eşya kullanmadan duvarlar ile dekoratif modelleri inceleyin.

Bebek Odası Modelleri : Bebek Odası Duvarları
Bebek odası için mobilyaların seçimi ve dekorasyonunun yanı sıra duvar dekorasyonu da son derece önemli bir yere sahiptir. Bu dekorda soft renkler kullanılarak harikulade bir tasarım elde edilmiş. İşte farklı hayvan çizimlerinin bulunduğu duvar güzel bir ortam yakalanmış. İster hazır ister kendi çizimlerinizi odalarda sergileyin. Eğer biraz el yeteneğiniz varsa bırakın paranız cebinizde kalsın. Kendi emeğinizle hatıralarınızı duvara işleyebilirsiniz.

Bebek odası stil fikirleri
Bebek odasını tasarlarken yeni bir fikri hayata geçirebilirsiniz.

Bebek Odası Modelleri : Bebek Odası Zarif Fikirler
Bu bebek odası dekorasyonu hem kız hem de erkek için ideal bir tasarım. Baykuş motiflerinin kullanılması tasarımın daha da şirin görünmesinde etkili rol oynuyor. Sizde hayvan desenli dekoratif unsurlar kullanarak harika dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Bebeğin baş harfini duvara yazmak veya yapıştırmak, oyuncaklarla donatmak artık sıkmış olabilir. Yine herhangi bir figürü seçip onun üzerinde yastıklarda, duvarda ve eşyalarda bu figürü kullanabilirsiniz.

Pembe bebek odası stili
Kız çocukları için daha uygun olan pembe renkleri tonlarıyla daha güzel bir tasarım uygulayın.

Bebek Odası Modelleri : Pembe Bebek Odası
Bu şirin pembe bebek odası dekorasyonu prenseslere layık diyebiliriz. Duvar üzerinde uygulanan ağaç deseni pembe yaprakları ile duvarlara gövdesi ile de he zemine hem de perdelere uyumlu tasarlanmış. Başarılı renk geçişleri sağlanmış. Eğer çok fazla eşyayı sevmiyorsanız duvarlardaki çizimler bile yeterli olabilir. Ya da bebeğinizin baş ucunda isminin baş harfini duvara asabilirsiniz. Nede olsa son zamanlarda bebeklerin ismini farklı yazı tipleriyle duvar asmak yeni trendler arasında.

Erkek bebekler için oda stilleri
Erkekler için odanın tasarımı kız çocuklarının odalarına göre farklılık gösterir.

Bebek Odası Modelleri : Erkek Bebek Odası Dekorasyonu
Erkek için tasarlanmış bu dekorasyonda duvarda kullanılan süsler, perde ve battaniye uyum içerisinde yerleştirilmiş. Renklerin canlılığı da bebek odası dekorasyonu için son derece uyumlu. Yalnız erkeklerin odasını tasarlarken fazla abartı gerekmez. Ufak birkaç süsleme ile sade bir stili benimsemelisiniz. Kızlara göre erkek odaları abartısız tasarlanır.

Sarı bebek odası stili
Sarı renkli duvarların bulunduğu bebek odası modelleri

Bebek Odası Modelleri : Sarı Bebek Odası
Sarı renk bebek odası dekorasyonu için tercih edilebilecek canlı renklerden bir tanesi. Özellikle pudralı renkler kız çocukları için mükemmel bir oda dekorasyonu oluşturacaktır. Sarı renklerde renk geçişleri daha zordur. Üzerlerinde koyu renkli desenler çok göze batabilir. Bunun yerine büyük kutu objeleri ve etraflarında düz çizgilerle renk geçişi sağlayabilirsiniz.

Çocuk odası ilginç fikirler
Çocuk odasını dekore ederken kendi stilinizi yansıtın.

Bebek Odası Modelleri : Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri
Şık ve modern çizgilere sahip bebek odası dekorasyon fikirleri edinmek için çok fazla araştırma yapmanız gerekebilir. Doğru yöntemleri uygulandığınızda emin olun dekorasyonunuzu başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Mesela bu resimde farklı bir yöntemden bahsedebilir. Pandalar! Çocukların hayal dünyasında güzel bir yere sahipler. İster oyuncak ayılar olsun, ister tablolar ya da ufak biblolar pandalar her yerde. Bu tarz tatlı, küçük değişikler sizin için de çok eğlenceli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu