Duvar Dekorasyonu

Banyolarda Duvar Kağıdı Modası

Banyo duvar kağıdı modelleri ile alakalı bir araştırma yapıyorsanız size sunacağımız birbirinden  güzel tasarımları ve fikirleri incelemenizi öneriyoruz. Banyo dekorasyon için son derece zor alanlardan birisidir. Özellikle dekoratif ürünlerin az ve öz kullanılması gereken bir alan. Hal böyle olunca faklı örnekleri incelemek ve fikir edinmek gerekiyor. Farklı modelleri incelerken dikkat etmeniz gereken bazı hususları anlatmaya çalıştık.

Banyo duvar kağıdı resim galerisiBanyo duvar kağıtlarını yakından incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz. Banyo duvar kağıdı modellerini bilgisayarınıza ya da cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Duvar dekorasyonu evinizin çehresini tamamen değiştirebilir. En sık başvurulan yöntemlerden birisi de farklı renk ve desenlerde ya da üç boyutlu duvar kağıtlarıdır. Bir duvar kağıdının nasıl yapıldığını daha önceden araştırmanız gerekiyor. Alacağınız kağıdın kalitesi elde edeceğiniz görüntüde büyük rol oynuyor. Hepsi  resim galerimizde tek tek örneklerle birlikte anlaşılıyor.

Banyo duvar kağıdı modelleri arasında size uygun olan tasarımı seçmeden önce mümkün olduğunca çok araştırma yapmanız gerekebilir. İçinize sinecek bir banyo dekorasyonu gerçekleştirebilmeniz için seçtiğiniz duvar kağıdının desenleri veya rengi banyonuzun ambiyansına uyumlu olmalıdır. Eğer zıt renklerde bir duvar kağıdı tercih edecekseniz bunun için de açık renkler kullanarak banyonuzun daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilir veya tam aksine açık renk banyo için koyu duvar kağıdı kullanarak banyonuzda derinlik algısı yaratabilirsiniz.

İster modern banyo duvar kağıtları isterse klasik banyo duvar kağıdı modelleri kullanın fakat aklınızdan çıkarmayacağınız tek şey seçtiğiniz duvar kağıdı modelinin dayanıklı olması gerektiği olsun. Banyo kullanım gereği rutubetli bir ortam olduğu için ilerleyen zamanlarda kalitesiz duvar kağıtlarının size sorun çıkartmasına neden olacaktır.

Banyo duvar kağıtları için hazırladığımız görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gri banyo dekorasyou
Banyonuzda gri renk tonlarının kullanımı

Banyo Duvar Kağıdı : Gri Renk Duvar Kağıdı
Sadece lavabonuzun arka kısmını canlandıracak şekilde banyo duvar kağıtları kullanmak da mümkün. Bu görselde ki gibi bir duvar kağıdı kullanmak için en ideali koyu bir banyo tasarımına sahip olmanızdır. Banyonuzda nasıl bir atmosfer oluşturma istediğiniz çok önemlidir. Duvar kağıdının kenarları düz ve pürüzsüz kesilmelidir. Desen hatası olmamasına dikkat etmelisiniz. Isıyla gevşemeyen banyoya uygun özelliklerde kağıtlar olduğundan emin olun.

Mor banyo tasarımı
Mor renklerle donatılmış harika banyo dekorasyon fikirleri

Banyo Duvar Kağıdı : Mor Banyo Duvar Kağıdı
Banyo içerisinde mor renk kullanmak biraz cesaret gerektiriyor. Özellikle tasarımın hangi noktasında ne derecede kullanıldığı son derece önemli. Mor renk ile bütünleyici unsurlar kullanmak da son derece zor fakat eğer başarılı bir şekilde gerçekleştirirseniz, nadir tasarımlardan birisi sizin evinizde olmuş olacak. Cesur ve stil sahibi bir banyo dekorasyonu için güzel bir örnek olmuş.

Pembe banyo tasarımı
Pembe renklerle donatılmış harika banyo dekorasyon fikirleri

Banyo Duvar Kağıdı : Pembe Banyo Duvar Kağıdı
Bu pembe banyo duvar kağıdı modeli ile banyonun klasik görünümüne fazlası ile katkıda bulunulurken aynı zamanda estetik ve zarif bir görünüm elde edilmiş. Duvardaki dekoratif banyo aynası da klasik tasarımın tamamlayıcı unsuru olmuş. Pembe duvarlarla örülü bu banyo feminen bir tarzı simgeliyor.

Banyolarda mavi renk kulllanımı
Mavi renk tonlarında banyo duvarlarınızı güzelleştirin

Banyo Duvar Kağıdı : Mavi Banyo Duvar Kağıdı
Mavi ve tonları kullanıldığı her ortamda canlılık ve şıklık sağlamada kullanılabilir. Banyo içerisinde kullanılan bu mavi tonlarda deniz kızı motifli duvar kağıdı da modern bir tasarımın kilit unsuru olabilir. Yalnız bu tarz desenlerde dikkat etmeniz gereken nokta kesim kısımlarının mümkün olduğunca az olması olacak. Kapı kenarları veya pencere kenarlarında kesim noktalarının fazla olması bu tarz deseni bol kağıtlarda sıkıntı yaratıyor.

Beyaz modern banyo
Modern bir banyoda kullanılabilecek duvar kağıdı modelleri

Banyo Duvar Kağıdı : Modern Banyo Duvar Kağıdı
Bu banyomuzda duvar kağıdı ile banyo dekorasyonunun ne kadar uyumlu seçildiğini görebiliyoruz. Aynanın klasik ve modern detayları ile banyo duvar kağıdı desenleri neredeyse birbiriyle bir bütün oluşturmuş vaziyette.

Taş desen banyo duvarı
Banyolarda duvar taşlarını anımsatan kağıt modelleri

Banyo Duvar Kağıdı : Taş Banyo Duvar Deseni
Ayna ve lavabo arkasında taş desenli banyo duvar kağıdı kullanmak banyo tasarımınızın doğal ve sıcak görünmesini sağlayacaktır. Özellikle taş rengi dekorasyonunuz ile uyumlu tercih edilirse harika bir tasarımın ortaya çıkacağından eminiz. Otantik esintileri taşıyan bu modeller son zamanlarda büyük bir talep görüyor. Bu nedenle taş desenli bir stili de paylaşmak istedik.

Krem rengi banyo
Krem rengi ile banyonuza baştan aşağı güzellik katın.

Banyo Duvar Kağıdı : Krem Banyo Duvar Kağıtları
Banyo duvar kağıtları ile sanki banyonuzda fayans ile süsleme yapılmış görüntüsü elde edebilirsiniz. Uygulamayı yapacak olan firmaya isteğinizi belirterek bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Küçük bir banyonuz varsa, küçük desenlerde ve açık renklerde bir duvar kağıdını tercih edin. Mümkün olduğu kadar fazla ışıklandırın. Kontrastlı ve desenlerin aşırı yoğun olduğu modellerden uzak durun.

Kar beyaz banyo stili
Banyolarda duvar dekorasyonu ve aynaların kullanımı

Banyo Duvar Kağıdı : Beyaz Desenli Duvar Kağıdı
Yaprak desenlerden devam edelim. Bu desenlerin düzgün formlarda yerleştiriliş olanları yerine daha karmaşık ve estetik desenli olanları tercih etmeniz banyo duvar kağıdınızın size daha modern bir görünüm sağlamasında etkili olacaktır. Bir duvar kağıdının kalitesi, kolay sökülebilmesine, ıslanma özelliklerine, renklerin kalıcılığına göre farklılıklar gösterir. Bu özelliklere sahip olduğunu gösteren bazı semboller bulunmaktadır. Aldığınız satıcıdan bu sembollerle ilgili bilgi isteyin. Daha sonra kontrol edin. Bu semboller uluslar arası piyasalarda kabul gördüğünün göstergesidir.

Klasik stili duvar kağıdı
Klasik tarzı seviyorsanız bu banyodaki duvar kağıdı ile yaşanan değişime inanamayacaksınız.

Banyo Duvar Kağıdı : Klasik Banyo Duvar Kağıdı
Banyonuzda klasik bir tasarım arıyorsanız yaprak desenleri denemenizi öneriyoruz. Yaprak desenli duvar kağıtları yıllardır kullanılan ve modası geçmeyen modellerden birisidir.Duvar kağıtları duvarların giysisidir. Tek başlarına bir şey ifade etmezler. Işıklandırma, zemin kaplaması, mobilya rengi ve çizgileri ile doğru orantıda ilerler. Belli alanlarda kullanılırken tüm alanda da kullanılabilirler. Eğer küçük bir banyo ise ufak motiflere ağırlık verin. Büyük desenler içeriyi boğuk ve sıkıcı hale getirir.

Taş desenli duvarlara sahip olmak istiyorsanız uygun bir fiyata duvar kağıtlarıyla istediğiniz stili yakalayabilirsiniz.

Banyo Duvar Kağıdı : Taş Duvar Kağıt Stili
Duvar kağıtları artık 3D özelliklere sahip ve istediğiniz görünümü size sunabiliyor. Üstelik banyonuzda herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirmeden rahatlıkla yenisi ile değiştirme şansınız da var.Çok keskin hatlara ve renklere sahip duvar kağıtları belli bir alanda değil de tüm alanda kullanılacaksa bu boğucu bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle tek duvarda veya kolonlarda kullanmanız daha iyi bir seçenektir.

Banyolarda duvar kağıdı yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar

Banyo Duvar Kağıdı : Farklı Motiflerin Güzelliği
Özellikle canlı renklerde çiçek desenlerine sahip olanlar banyo duvar kağıtları arasında en çok tercih edilenler diyebiliriz. Çiçek desenleri ve renkle ile uyumlu duvar kağıdı arka fonu da seçildiğinde harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Buradaki kağıt modeli İtalya menşeli bir üründür. İtalyanlar duvar kağıtları gerçekten dayanıklı oluyor. Diğer alternatifi olan Alman menşeli duvar kağıtlarında bu derecede bir kaliteyi yakalayabilmeniz gerçekten çok zor.

Banyo 3d duvarlar
Banyolarda dekorasyon fikirleri ve 3d duvar kağıdı modelleri

Banyo Duvar Kağıdı : Kar Beyazı Güzellik
Bu modern banyo tasarımı yine modern bir banyo duvar kağıdı ile kaplanmış. Açık tonlarda tercih edilen duvar kağıdının banyoya nasıl bir ferahlık kattığını siz de görüyorsunuz. Banyolar ıslak alanlardır. Bu yüzden duvar kağıdınızı satın alırken mutlaka kolay temizlenebilen, suya dayanıklı, kir tutmayan duvar kağıtlarını satın almalısınız. Aksi taktirde kısa süre içerisinde deforme olarak başınıza iş açabilirler.

Simetrik banyo duvarı
Banyolarda siyah ve beyazın kullanımı, duvar kağıtlarının kullanımı

Banyo Duvar Kağıdı : Siyah Beyaz Desenli Duvar Kağıdı
Banyoda kullanılacak duvar kağıtları tüm alanı kaplamak zorunda değil. Özellikle ayna arkası, klozet arkası gibi alanlarda kullanarak farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ayna arkasında kullanırken mobilya ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Duvar kağıtları boyalardan farklıdır. Alanı olduğundan çok daha dar veya geniş gösterebilme özelliğine sahiptir. Eğer banyonuzu duvar kağıdı ile kaplayacaksanız duvar yüzeylerinin düz ve pürüzsüz olmasına dikkat edin. Arada hava boşluğu kalmamalıdır. Yoksa ilerleyen zamanlarda duvar kağıdınızda kopmalar meydana gelir.

Banyo çiçek motifleri
Çiçeklerle sarılı banyo modelini çok beğeneceksiniz.

Banyo Duvar Kağıdı : Çiçek Desenli Banyo Duvar Kağıdı
Rustik bir banyo dekorasyonuna sahipseniz duvarda kullanacağınız kağıdın da aynı özellikleri taşımasına özen göstermelisiniz. Görselimizde bu uyum mükemmel bir şekilde sağlanmışa benziyor. Eğer duvarınız biraz tırtıklı ise onu zımparalamak yerine alçı gibi dolgu malzemeleriyle kaplamaya çalışın. Daha düz bir zemin elde edilirken duvar kağıtları daha uzun yıllar kullanılabilir.

Banyo mermer duvar
Mermere benzeyen üç boyutlu duvar kağıtları

Banyo Duvar Kağıdı : Mermer Kadar Gerçek
Modern bir banyo için duvar kağıdı modelleri tercih edecekseniz eğer geometrik ve keskin desenlere sahip olanlar sizler için ideal olabilir. Böylece banyonuzdaki hatların daha da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Duvar kağıdında baskın olan rengin tonlarındaki mobilyaları seçin. Örnekteki gibi ahşap ve kahverengi desenler banyo dolaplarıyla bir bütünü temsil ediyor.

Siyah çizgili duvar
Siasmetrik desenlerin banyo tasarımına uygulanması.

Banyo Duvar Kağıdı : Simetrik Desen Duvar Kağıdı
Bu duvar kağıdı modeli geometrik desenler ile süslenmiş. Hoş ve modern bir görünümün yanı sıra renk seçiminde banyo dekorasyonu ile uyumlu olması sağlanmış. Banyolarda ilginizi çeken ilk alan duvarlardır. Duvarlarda farklı boyutları ve derinlikleri yakalayabilirsiniz. Evinizde farklılık yaratmanın önemli püf noktalarındandır. Duvar kağıtlarını satın almadan önce üzerinde tırnağınızı sürterek sağlamlıklarını ve desenlerini kontrol etmelisiniz.

Enteresan banyolar
İlginç banyo tasarımları ve duvar dekorasyonu

Banyo Duvar Kağıdı : 3D Üç Boyutlu Banyo Duvar Kağıtları
Bu model her yerde bulabileceğiniz bir tasarım değil. Size fikir edinmeniz amacı ile sunuyoruz. Bu banyo duvar kağıdı da sizler gibi farklı tasarımları arayanların ortaya çıkardığı bir örnek. Siz de kendi tasarımınızı banyonuzu dekore ederken kullanabilirsiniz. Sıra dışı bir tasarıma ev sahipliği yapan bu banyo hayalperest misafirlerini ağırlıyor.

3d ağaç modeli
Ağaç desenlerinin bulunduğu üç boyutlu duvar kağıdı modeli

Banyo Duvar Kağıdı : Ağaç Desenli Banyo Duvar Kağıdı
Üzerinde ağaç dalları desenleri ile modern bir tasarım yaratan bu duvar kağıdı modeli banyo dekorasyonunda hakim renklerle kontrast uyumu yakalamış gibi görünüyor. Aynı zamanda arka fonun beyaz olması banyonun daha ferah ve temiz görünmesini sağlıyor. Bu kadar küçük bir alanda ancak bu tarz bir dekorasyon ile ferah bir görüntü sağlanabilirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu