Duvar Dekorasyonu

Rüya Gibi 12 Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar dekorasyonu dekore etmek istediğiniz ve kullandığınız her alanı çok daha güzelleştirebilecek bir dekorasyon fikridir. Seçimlerinize göre ve uyguladığınız alana değişiklikler yapabileceğiniz, tamamen sizin istediğiniz doğrultusunda oluşturabilecek bir tasarımdır.

Duvar dekorasyonu Fikirleri Resim Galerisi: Duvar dekorasyonu örneklerini görmek için resimlere tıklayabilir ve tam sayfada inceleyebilirsiniz. Resimlerin alt kısımda yer alan açıklamalarını okuyabilir ve siz de duvarlarınızı bu muhteşem fikirler eşliğinde dekore edebilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu İçin Kendinize Özel Tasarımlar
Bazı dekorasyonlar için duvar dekorları tamamen tamamlayıcı etkiler yaratabilir. Salonunuz, yatak odanız, çocuk odanız, antre hatta mutfağınız için bile birden fazla tercih yapabileceğiniz tasarım modelleri bulunmaktadır. Var olan modellerden seçimler yapabilir hatta kendi çizimlerinizi bile duvarlarınıza taşıyabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Çeşitleri
Duvar tasarımları duvar kâğıtlarından, çizimlerden, ahşap görünümden ve çerçevelerden oluşabilir. Yaptırmak istediğiniz alan tüm eviniz veya herhangi bir odanızın bir kısmı bile olabilir. Son zamanlarda ise asıl tercih edilen odanın bir kısmı için yapılan duvar tasarımlarıdır.

# Ahşap ve taş duvar dekorasyonları
Son zamanlarda oldukça artış gösteren ahşap ve taş duvar dekorasyonları birçok tasarımın tamamlayıcı parçaları halini almıştır. Odanın bir duvarı seçilerek istenilen desende kaplamalar yapılmaktadır.

# Duvar Kâğıdı ile dekorasyon fikirleri!
Duvar dekorasyonlarının en büyük parçalarından biri de duvar kâğıtlarıdır. Birçok desende ve şekilde var olan ve bulunması kolay olan bu tasarım parçalar birçok dekorasyon içerisinde tercih edilmektedir.

# Duvarlarda Fotoğraf Albümleri Oluşturma!
Duvar dekorasyonları konusunda son dönemde oldukça yükselişte olan duvarlarda farklı modellerde ve desenlerde kullanılan çerçevelerdir. Çerçeveler duvarlara asılarak farklı şekiller oluşturulur ve bu şekilde yapılan dekorasyon tamamlanabilir. Bu tasarım fikri de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

# Müzik aletleri duvarlara taşındı!
Müzik severlerin de, tasarıma ve dekorasyona düşkün olanlarında oldukça çok tercih ettiği bir diğer duvar tasarım modeli ise müzik aletlerinin duvarlara taşınması fikridir. Seçilen müzik aletleri duvarlara istenilen şekilde yerleştirilerek bir tasarım oluşturulabilir.

Şimdi birbirinden güzel örnekleri aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

Salon duvar resimleri
Slonlarınızın duvarlarında farklı şekillerde resimlerinizi asabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Salon Duvarında Resimlik
Ufak bir oturma odası için tercih edilmiş çerçevelerden oluşturulmuş bir duvar tasarımıdır. İçerisine fotoğraf yerine yazılar konularak da farklı bir etki yaratılmıştır. Birçok kişinin oturma odası için yapabileceği hoş bir tercihtir. Farklı tasarımlara açık olan kişilerin oturma odaları için tercih edebileceği oldukça güzel görünen bir duvar tasarımıdır.

Ev duvar yazısı
Sokaklarda gördüğümüz farklı grafiklerdeki duvar yazılarını evinize yansıtın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Evdeki Duvar Yazısı
Duvar yazılarını sokaklarda görmeye alışkınız. Peki ya hiç evinizde, üstelik duvarınızda böyle bir yazının olabileceğinizi düşündünüz mü? Biraz daha şehirli ve sokaklardaki yaşamı evinizde yaşatın. Salonunuz için tercih edebileceğiniz bir tasarımdır. Açık renk salonlarda kullanılabilecek tasarım yazılar ile yazılabilecek bir duvar dekorasyonudur. Çok renkli dekor fikirlerinden hoşlanmayanlar için uygun bir tasarımdır.

Mor Kanvas Tablo
Ev duvarlarınızı mor renklerle donatacağınız ve harika tablolar bulunan dekorasyon fikirleri

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Mor Duvar Ve Kanvas Tablo
Bu tasarım ise mor renk severlerin tercih edebileceği bir tasarımdır. Mor renkli aksesuarlar ile tamamen mor olan duvar bir renk şöleni sunuyor. İçerisinde mor renk çiçek bulunan kanvas tablo duvara derinlik katıyor. Bu duvar dekorasyonu 6 parça kanvas tablonun bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur.

Duvarda çiçek deseni
Duvarlarınızda çiçek desenleri kullanarak güzel bir görüntüyü yakalayın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Beyaz Duvarda Kırmızı Çiçek
Sticker ile duvarlarınıza çeşitli motifleri kullanabilirsiniz. Bu bir çiçek veya doğadaki herhangi bir unsur olaiblir. Bu görselde ise beyaz renk üzerine tek renk bir stiker ile tasarım yapılmıştır. Bu tarzlarda farklı duvar yapıştırmaları ile dekorasyonlar yapılmaktadır. Odanız da fazla renk istemiyorsanız tercih edebileceğiniz bir dekor çeşidi olabilir.

Çocuk odası duvar sticker
Çocuk odanızın duvarlarında ağaç desenleri şirin bir görüntü sağlıyor.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Çocuk Odasında Ağaç Deseni
Duvar dekorasyonu çocuk odaları içinde birçok ailenin tercih ettiği bir dekorasyon fikridir. Çocuk odaları için tamamlayıcı olarak da görülmektedir. Oda da oluşturulan konsepte uygun yapıştırma veya boyama tarzından duvar dekorasyonları yapılmaktadır. İster yapışkan yani sticker kullanın ister kendiniz çizin her iki durumda da çocuk odasına renk katabilirsiniz.

Yatak odası duvar süslemesi
Yatk odası duvarlarında sticker kullanımı

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Yatak Odasında Sticker Kullanımı
Yine bir yatak odası için tercih edilmiş, beyaz üzerine kullanılmış, ortama farklı bir hava katmak için stiker tarzında yapılmış bir duvar dekorasyon fikridir. Uygulanması çok basit olan bu yöntemi hemen hemen herkes uygulayabilir. Tek yapmanız gereken duvar yüzeyini temizlemek ve kuru yüzeye stickerlarınızı yapıştırmak. Alt kısmı bantlı olan bu yapışkanlar için herhangi bir ek ürün kullanmıyorsunuz.

Ağaç motifli duvar kağıdı
Yatak odasında tek duvarda bir tabloya benzeyen duvar kağıdı.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Yatak Odası Duvarındaki Desenler
Bu duvar kağıdında kendinizi ormanın derinliklerinde yolculuk ederken buluyorsunuz. Hayal dünyanızı duvarlara yansıtmak sizi mutlu ediyorsa bunu yapmaktan çekinmeyin. Bir ormanı tema alan duvar kağıdı, avizeler ve abajurlarla ışıklandırılmış. Kullanılan objeler birbirlerini destekliyor. Duvarda ve mobilyada koyu renkler hakimken açık bir zemin kaplama ile renk tonları açılmış.

Duvarda ağaç deseni
Bebek ve çocuk odalarında duvar dekorasyonu alternatifleri

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Çocuk Odasında Safari Deneyimi
Çocuk odası için tercih edilmiş, objeler ile değil de duvar dekorasyonu ile tamamlanmış bir çocuk odası görselidir. Sticker şeklinde tercih edilmiş ve çocuk odasını boğmadan tasarlanmış, tercih edilebilecek bir tasarımdır.Eğlenceli ve maceraperest bir yaklaşım çocuklar için hoş bir tablo sergiliyor.

Ahşap panel duvar kaplama
Taş, tuğla veya beton haricinde duvarlarda ahşap kaplamalar da iyi bir stildedir.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Duvarlarda ahşap kaplama
Ahşap desenin kullanıldığı, kahverengi ağırlıklı tercihlerin yapıldığı ve bu tercihlerin tablolar ile desteklendiği bir duvar dekorasyonudur. Ahşap son dönemlerde birçok kişinin tercih ettiği hatta en çok tercih edilen duvar dekorasyonlarından birisi. Metrekare cinsinden yaptırılabilen suni ahşap duvarlar renk ve desen farklılığına göre fiyat alternatiflerine sahiptir.

Duvarda ağaç sticker
Evlerinizin herhangi bir yerinde ufak değişikler yapmak ortama eğlence katar.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Evinizin Köşesinde Bir Ağaç
Birbirinden farklı ve özgün duvar stickerları ile salonunuzun bir köşesini renklendirin. Oldukça fazla objenin bir arada olduğu bir oda dekorasyonunda boş kalan bir duvar için tercih edilmiş bir duvar dekorasyonudur. Dekorasyonu tek bir unsurla değil bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Zebra desenli bir halıyla ormanın derinliklerini anımsarken yeşil duvarın üzerindeki ağaç sticker konsepti destekliyor.

İz bırakmayan duvar sticker
Evinizin hangi köşeside olursa olsun kullandığınız stickerlar yeniden iz bırakmadan çıkarılabilir olmalıdır.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Sökülebilir Stickerlar
İster salonunuzda, ister mutfağınızda evinizin herhangi ir yerinde sticker kullanarak o alanı renklendirebilirsiniz. Önemli olan husus stickerlar çıktıktan sonra leke bırakmamasıdır. Aksi durumda odanızı tekrar boyamak durumunda kalabilirsiniz veya lekeli bir görüntü hiç hoş durmaz. Bu yüzden duvar stickeri alırken leke tutmayan özellikte olmasına dikkat edin.

Rengarenk tahtalarla duvar tasarımı
Rengarenk ahşap parçalarıyla duvarınızı dekore edin.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri : Ahşap İle Duvar Dekoru
Evinizin bir duvarını rengarenk tahtta parçalarıyla güzelleştirebilirsiniz. Duvarda asılı olan porselen saksılar ve çiçekler ile güzel bir köşeniz olsun. Renk severlerin tercih edeceği tablo ile oluşturulmuş duvar dekorasyonlarındandır. Son zamanlarda hem tasarımının kolay olması hem de maddi anlamda daha uygun fiyatlı olmasından dolayı birçok kişinin evinde tercih ettiği dekorasyon fikridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu