Duvar Dekorasyonu

Bej Rengi Duvar Boyası İle Dekorasyon Günleri

Bej rengi duvar boyası ev dekorasyonunda sık tercih edilen soft renklerden birisidir. Kökeni Fransızcanın “beige” kelimesinden gelen bej rengi, sarıya yakın olan gri renginin açık bir  tonudur. Bu rengi duvarlarınıza uygulamadan önce sizler için hazırladığımız örnekleri inceleyebilirsiniz. Her bir oda için ayrı ayrı renk  tonları ile hazırlanmış harika duvarlarla evinize yeni bir soluk kazandırabilirsiniz.

Bej Rengi Duvar Boyası resim galerisi: Bej rengi duvar boyası dekorasyonlarını detaylı ve tam sayfada incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Bej rengi duvar boyası ile salon dekorasyonu uyumu önemli hususlardan bir tanesidir. Salonunuzda bulunan diğer mobilya ve dekoratif unsurları da yine bu renkte seçebilir ve tamamlayıcı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Koltuk takımınız, perdeleriniz , dolaplarınız bir orkestranın farklı enstrumanlarıdırlar. İçlerinden bir tanesinin uyumsuzluğu güzel bir ahengi bozabilir.

Bu rengin grinin tonlarından birisi olduğunu söylemiştik. Son zamanlarda çok kullanılmasına şaşırılmamalı. Dünyaca ünlü tasarımcıların elinden çıkan tasarımlarda grinin her tonu kullanılıyor. Son yılların favori renklerindendir bej rengi.  Sarı, yeşil ve özellikle beyaz renklerle güzel bir ahenk yakalar.

Bej rengi duvar boyaları ile modern ve şık dekorasyonlar el de edebilirsiniz  fakat bu adıma geçmeden önce mümkün olduğunca çok görsel inceleyerek size en uygun olan tonu seçmelisiniz. Sizler için bej rengi duvar dekorasyonu fikirleri ile dolu bir galeri hazırladık. Aşağıda görsellere ulaşabilirsiniz.

Bej rengi duvar
Bej renklerindeki duvarlar ve eşyaların renk seçimi

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Duvar Dekorasyonu
Bej rengi duvar boyaları evinizin her alanında harika bir tasarım için tercih edilebilecek tonlara sahip. İster koyu ister açık tonları olsun dekoratif ürünler ile mükemmel uyum yakalayabilecek nadir renklerden birisidir. Turuncu renklerle birlikte güzel uyum sağlayabilir. Bunu destek yan aksesuarlarla yapabilirsiniz. Beyaz motiflerle de bej rengi biraz daha açılmış böylece sıkıcı olması engellenmiştir.

Bej rengi salon stili
Salon duvarında bej renginin kullanımı ve aydınlatma unsurları

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Duvar Dekorasyon Fikirleri
Özellikle salonlar için bej renginin koyu tonları kullanılıyor. Daha çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri ise salonda derinlik algısı yaratması ve kullanıldığı ortamda hoş bir hava oluşturmasıdır.Yine gri tonlarındaki halılar ise bej rengi ile güzel bir ikili oluşturmuş. Bej rengi ışıklandırmayı ister. Gölgeli kısımlara led lambalar ile aydınlatma sağlayarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Bej renk duvar taşı
Parlak taş duvar kaplaması bej rengi ile salona klas bir hava estiriyor.

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Minimalist Oturma Odası
Oturma odanızın her bölümünde bej renginin asaletinden yararlanabilirsiniz. Bej rengi duvar ve kahve tonlarında oturma gurubu ile mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz. Bej rengindeki parlak duvar taşları ağırlığını hissettiriyor. Ağır ve klas bir hava yaratıyor. Yine önündeki beyaz panel ile sıkıcı olmasının önüne geçiliyor. Beyaz bej rengine eşlik edebilecek en iyi renktir. Onun ağırlığı yeni beyazın hafifliğine bırakır.

Mutfak bej renk kullanımı
Bej renklerini mutfakta da kullanabilirsiniz.

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Mutfak Duvarı
Bej rengi mutfakta da şık tasarımların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Mutfakta kullanacağınız bej rengi tonu ise biraz daha açık seçilebilir. Bu seçiminizi yine mutfak dekorasyonunuz ile uyumlu yapabilirsiniz. Bej rengi çok koyu olmadıkça kendisini öne çıkarmayacaktır. Beyazın yanında sakin bir duruşu vardır. Gözünüzü rahatsız etmeden uyumlu duracaktır. Tabi mobilya renk tercihleriniz bunda belirleyici olacaktır.

Bej renk banyo mobilyası
Bej renk tonlarında banyonuzu dekore edin.

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Banyo Duvarı
Ferah ve aydınlık bir banyoya sahip olmak isteyenler için ideal bir renk seçimidir. Aynı zamanda açık kahve tonlarında fayanslar ile son derece uyumlu bir renk tonu olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir. Bej rengi için beyaz rengin en uyumlu renk olduğunu unutmayın. Böyle bir banyo dizaynında düz panelli banyo dolapları ve bağımsız bir küvet fikrini aklınızda tutun.

Bej mutfak dolabı
Bej rengini mutfağınızda kullanıyorsanız dolaplarınızı da uyumlu hale getirmelisiniz.

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Mutfak Ve Dolaplar
Bej rengi mutfak dekorasyonu beyaz renk ile birlikte harika bir uyum sağlıyor. Yine bej tonlarda mutfak tezgahı da seçerek dekorasyonunuza son şeklini verebilirsiniz. Tezgah üzerindeki granit parlak yüzey ve aynı tonlardaki zemin ile güzel bir uyumu sağlayabilirsiniz.

Mutfaklarda bej rengi kullanımı
Bej Rengi Mutfak Tasarımı

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Mutfak Tasarımı
Bej rengi duvar ve daha açık tonlardaki mutfak dolapları kullanılmış. Tezgah üzerinde bej tonlarındaki granit tezgahlar parlaklık sağlıyor.Bej rengi sadece tek bir oda duvarında değil de tüm ev genelinde de kullanmanız mümkün. Bu sade ve şık duvar tasarımı arayanlar için ideal bir çözüm ve hoş bir renk seçimi olacaktır. Yine beyaz amerikan kapılarla birlikte mükemmel uyumu elde edebilirsiniz.

Bej Rengi Uyumu
Bej Rengi Kombini

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Kombini
İncelemeye zeminden başlayalım. Yer döşemeleri üzerinde uyumlu olan mobilyalar ve duvar dekorasyonu ile devam edeceğiz. Ortada tek küçük bir halı işlevini yerine getiriyor. Ahşap mobilyada bej ve beyaz renkleri kombin edilmiş. Ayrıca kumaş desenlerini çok beğendik. Geriye kalan duvarda ise sade düz bir stil kullanılıyor. Süs eşyaları gayet kararında kullanılmış.

Bej Rengi Salon Dekorasyonu
Bej Rengi Salon Tasarımı

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Salon Tasarımı
Geniş ve ferah bir salonda bej renginin tonlarını kullanmaktan çekinmeyin. Konforlu ve sakin bir tasarımı en güzel bu renk ifade edebilirdi. Bej rengi boyayı evinizin sadece bir duvarında uygulayabilir ve diğer unsurlarla bu duvarı dekorasyonunuzla bütünsel hale getirebilirsiniz. Bu görselde ahşap detaylı oturma gurubu ve bej rengi yastıkların kullanılma nedenlerinden birisi de budur. Aynı renkteki perdeler ve zemin beyaz bir şömine ile taçlandırılıyor.

Bej Rengi Oturma Alanı
Bej Rengi Oturma Köşesi

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Oturma Köşesi
Salonunuzda küçük bir bölümü oturma alanı olarak ayırmaya karar verdiyseniz siz de bej renginin koyu tonlarından birisi ile bu duvarı boyayabilir ve o bölgenin odanın en şık bölümü haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu yumuşak renk tonlarında örtü ve aksesuarlar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bej Rengi Koltuklar
Bej Rengi Duvar Ve Koltuklar

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Duvar Ve Koltuklar
Bej rengi koltuk takımları ile bej rengi duvar birbiri ile rahatlıkla kombin edilebilir. Aynı zamanda bu görselde ki gibi beyaz boşluklar kullanarak dekorasyonunuzun harika bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Oturma odanızda bej rengi duvar kullanıyorsanız ve koltuk takımınız da bu duvar ile biraz uyumsuz bir tasarıma sahip ise işe yastık kılıflarından başlayabilirsiniz. Bej rengin tonlarını barındıran yastıklarla tasarımınızı dengeleyebilirsiniz.

Bej Yemek Odası
Bej Rengi Yemek Odası

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengi Yemek Odası
Rustik akım bu odadaki aksesuarlarla birleşiyor. Duvarda altlı ve üstlü iki farklı renk tonu kombine edilmiş. Yemek odası için bej renk duvar tercihi yapmanız odanızın çok daha modern ve zarif bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir.

Bej Rengi Ve mutfaklar
Mutfaklarda Bej Rengi Esintisi

Bej Rengi Duvar Boyası : Mutfaklarda Bej Rengi Esintisi
Bej rengi ahşabın her tonu ile rahatlıkla kontrast uyum sağlayabilir. İster ahşap aksamda isterse bej renk boyanın tonlamasında değişiklikler yaparak şık ve zarif bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Yatak Odanızda Bej Renk Kullanımı
Yatak Odasında Bej Renk Tonları

Bej Rengi Duvar Boyası : Yatak Odasında Bej Renk Tonları
Yatak odasında bej rengi duvar boyası genellikle koyu tonlarda tercih edilir. Bunun nedeni ise koyu tonların daha huzur verici ve rahatlatıcı bir etkisi olmasıdır. Aynı zamanda genelde koyu ahşap desenlere sahip yatak odası mobilyaları ile çok daha uyumlu bir görünüme olanak tanıyor.

Salonlarda Bej Renk Detayları
Bej Salon Duvarı

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Salon Duvarı
Bej rengi salon duvarı örnekleri oldukça çeşitli renklerle kombin edilebilir. Bu dekorasyon çalışmasında ise turuncu ve beyaz renkler tercih ediliyor. Turuncu renk canlılığı sağlarken beyaz renk salonun daha ferah ve geniş bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Bej ve Beyaz Renk Karışımı
Bej ve Beyazın Uyumu

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej ve Beyazın Uyumu
Soft renkleri sevenler için bej rengi tasarımlarında rahatlıkla kullanabilecekleri bir renk skalasına sahiptir. Ahşap, beyaz ve bejin uyumunu bu modern dekorasyon örneğinde de görebiliyoruz.

Bej Renk Mobilyalar
Bej Koltuk Takımı

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Koltuk Takımı
Bu tasarımda bej duvar rengi ile uyumlu bej koltuk takımları kullanılıyor. Aynı zamanda sol tarafta yer alan koyu kahve tonlarında duvar kağıdı bej renk ile uyum sağlarken yerde de bu duvar kağıdı ile uyumu yakalayan bir halı tercih edilmiş.

Bej Renk İle Muhteşem Tasarim
Bej Rengin İhtişamı

Bej Rengi Duvar Boyası : Bej Rengin İhtişamı
Oturma odanızda bej rengi duvar kullanıyorsanız ve koltuk takımınız da bu duvar ile biraz uyumsuz bir tasarıma sahip ise işe yastık kılıflarından başlayabilirsiniz. Bej rengin tonlarını barındıran yastıklarla tasarımınızı dengeleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu