Banyo Dekorasyonu

Duşakabin Modelleri & Stilleri

24 muhteşem duşakabin modelleri. Her tarza uygun, modern, büyük ve küçük duşakabin örneklerinden istediğinizi seçebilir ve banyonuz için özel olarak tasarlatabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda duşakabinler önemli bir yere sahiptir. Banyoların kültürümüzde önemli bir yeri vardır.

Duşakabin Modelleri resim galerisi: Duşakabin modellerini alt kısımda yer alan resim galerisinde inceleyebilirsiniz. Modelleri detaylı incelemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Nihayetinde Türk hamamlarının dünyaca ünlü olduğu aşikardır. Hamamdaki ritüeller artık birer lüx etkinlikler haline geldi. Gerek yaşantımızdaki yoğunluk, gerek maddi koşullarımız nedeniyle vaktimizin çoğunu evde geçirir olduk. Bu yüzden banyomuzda daha konforlu alternatifleri düşünmeye başladık.

Ev dekorasyonlarında en önemli parçalarından birisi de banyo dekorasyonlarıdır. Banyolarımızın da tasarımlarında en önemli parçalardan biri ise duşakabin modelleridir. Seçtiğiniz duşakabin modelinin hem banyo tasarımınıza hem de banyonuzun şekline uyum sağlaması gerekmektedir. Bunun için duşa kabininizi hem güzel hem de banyonuza uygun seçmelisiniz.

Seçim yaparken  ilk hedeflediğiniz şey elbette ki konfor ve kullanışlılık olacaktır. Duşa kabin modelleri kare, dikdörtgen ve oval şekillerde ahşap,metal,krom veya plastik malzemelerle üretilebilmektedir. Kullanım şekline göre sabit sürgülü, katlanır sürgülü ve değişik cam modelleriyle tasarımını tamamlar. Seçiminizin banyonuza uyumu oldukça önemlidir ve banyonuzu ferah göstermelidir.

Duşakabin seçerken dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise banyo köşelerini değerlendirmektir. Seçtiğiniz tasarımın banyo köşelerine uygun olması ve tam oturması size alan kazandıracaktır. Görsel anlamda da banyonuzu tamamlayacaktır.  Bunlara dikkat ederken de zevklerinizi ve beğenilerinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Bir diğer önemli noktada duşa kabin kullanırken dışını tamamen camdan tercih ederseniz eğer banyonuzda olduğundan daha geniş bir ortam sağlamış olursunuz. Uzun ve boydan camlı duşa kabinler görünüş alanını genişletir ve gün ışığının banyoya girmesine sebep olacaktır.

Her şeyden önce bildiğimiz üzere duşakabinler banyolarımızda bir nevi koruyu görevi görmektedir. Banyo içerisinde ki diğer eşyaları korur ve yıpranmasını önlemektedir.  Camlar suların dışarıya sıçramasını önlediği için banyo içerisinde ki elektronik eşyalarında ömürleri uzamaktadır. Banyo içerisinde çok şık durmaları dışında da oldukça önemli etkileri olduğu aşikâr bir gerçektir.

Seçimlerinizi oluştururken en önemli etkenlerden biri ise banyonuzun şeklidir. Birçok duşakabin modeli olduğundan dolayı mutlaka zevkinize hitap eden, size uygun bir duşakabin bulacaksınızdır. İstediğiniz bir modeli seçtikten sonra ve banyonuzu isteğinize göre dekore ettikten sonra ise artık size kalan banyonuzun keyfini çıkarmaktır.

Köşe Duşakabin
Camsız Köşe Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Camsız Köşe Duşakabin
Oldukça güzel seçilmiş bir duşa kabin modelidir. Kare olan bir alan için tam olarak banyoya göre seçim yapılmış ve banyonun içerisinde ekstra bir alan yaratılmıştır. Gömme bir duşa kabin gibi durduğu için başarılı bir tasarımdır.

Dikdörtgen Düz Camlı Duşakabin
Dikdörtgen Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Dikdörtgen Duşakabin
Çok sade bir seçimler yapılarak banyo için en doğru duşa kabin modeli tercih edilmiştir. Sebebi ise duşa kabinin tamamen cam bir görünümden oluşması ve ortama ferahlık katmasıdır.

Oval Cam Duşakabin
Oval Küvet Kabinleri

Duşakabin Modelleri : Oval Küvet Kabinleri
Zaten oldukça geniş görünen bir banyo olması ve duşa kabin seçiminin doğru yapılması banyoya oldukça farklı bir hava katmıştır. Ahşap seçimler yapılarak da ortamda farklı bir ambiyans yaratılmıştır.

Düz Cam Duşakabin
Sade Cam Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Sade Cam Duşakabin
Her zaman ferahlık ve genişlikten bahsetsek de banyo da hem duşa kabin hem de küvet kullanarak oldukça şık bir tasarıma imza atılmıştır. İçeri de kullanılan gün ışığı havasında ki renklerde insana enerji vermektedir.

Tek kapı duşakabin
Tek Cam Kapı Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Tek Cam Kapı Duşakabin
Hem şık hem de zarif bir duşa kabin modeli ile karşı karşıyayız. Renklerin eşsiz duruşu ve şeffaf görünümde uyumu çok başarılıdır. Mor renk sevenlerin tercih edebileceği bir modeldir.

Teknesiz Düz Cam Duşakabin
Teknesiz Tek Taraf Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Teknesiz Tek Taraf Duşakabin
Tamamen renk ve fayans kullanılarak yapılan bu banyo tasarımı oldukça şık görünse de camdan yapılmış ve şeffaf görünüm sağlayan duşa kabin ise banyoya ekstra bir hava katmıştır.

Tek Kapı Dekoratif Duşakabin
Dekoratif Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Dekoratif Duşakabin
Banyosunda renk severlerin tercih edebileceği bir seçimdir. Duşa kabinin ise camdan ve boydan olması tasarıma farklı bir hava katmıştır. Puslu cam kullanılması da farklı bir ambiyansa sebep olmuştur.

Kapısız Duşakabin
İki Duvar Arası Duşakabin

Duşakabin Modelleri : İki Duvar Arası Duşakabin
En önemli özelliği kapısının olmaması ve sade düz bir cam harika bir tasarımın yakalanması olmuş. Hem banyo daha geniş görünürken zarif bir stil kazandırılmış. Birçok duşa kabin modelinin arasında en zarif modellerinden birisi de bu gördüğünüz modeldir. Tercih edilen duşa kabin ortama ferah bir etki kazandırmıştır. Küçük görünen banyoyu daha geniş göstermiştir.

Kare Tek Kapı Duşakabin
Köşeye Dayalı Kare Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Köşeye Dayalı Kare Duşakabin
Tamamen camdan ve mermer fayanslardan tasarlanan duşa kabin modeli oldukça zarif bir görünüm sağlanmıştır. Geniş banyosu olan ve sadelikten yana olan kişilerin düşünmeden tercih edebileceği hoş bir modeldir.

Şeffaf Cam Kare Duşakabin
Şeffaf Camlı Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Şeffaf Camlı Duşakabin
Koyu renk severlerin tercih edebileceği bir banyo olsa da seçilen duşa kabin modeli ile ortama bir genişlik ve enerji katılmıştır. Duşa kabin en doğru yere gömme şekilde yerleştiği için ortam daha geniş görünmektedir.

Desensiz Düz Cam Duşakabin
Sabit Tek Cam Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Sabit Tek Cam Duşakabin
Dar olan banyolarınız için yapılabilecek bir duşa kabin modelidir. Kapısının açılabilir olması da bu tarz banyolar için oldukça önemlidir. Ahşap ile de desteklenen bu duşa kabin modeli oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Oval Düz Cam Duşakabin
Oval Sürgülü Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Oval Sürgülü Duşakabin
Koyu renk severlerin oldukça fazla seveceği bir duşa kabin modeli olması ile beraber metalik renkler ile de kombinlemiş olması daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Koyu renk fayanslar ise de şıklığı tamamlamıştır.

Kare Cam Modern Duşakabin
Kare Modern Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Kare Modern Duşakabin
Lüks severlerin banyoları için tercih edebileceği bir modeldir. Mermer detaylar ile ve ışıklar ile de desteklenen bu görünüm lüks severler için uygundur. Duşa kabinin ise tamamen camdan olması ise daha geniş görünmeye sebep olmuştur.

Krom Tek Kapı Duşakabin
Krom Kare Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Krom Kare Duşakabin
Krom çerçeveler ve düz cam camların kullanıldığı tek kapı kare duşakabin minimal tasarımı ile banyolarda yer tasarrufu için iyi bir seçim. Banyoyu geniş göstermek için küçük bir alana ayrılmış olan ve tamamen camdan olarak tercih edilmiş duşa kabin modeli ortamı tamamlamıştır. Ahşap tercihler ile de uyumu eşsiz görünmektedir.

Mermer Taşlı Duşakabin
Mermer Desenli Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Mermer Desenli Duşakabin
Soft renkler ile döşenmiş banyoyu mermer detaylı bir duşa kabin ile tamamlamak oldukça zevkli bir seçimdir. Bu seçimin ise gümüş detaylar ile tamamlanması hem duşa kabini hem de banyonun tamamını eşsiz bir görünüme kavuşturmuştur.

Düz Cam Model Köşe Duşakabin
Modern Düzcam Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Modern Düz Cam Duşakabin
Yine mor severlerin tercih edebileceği ve mermer detaylar ile tamamlanmış bir duşa kabin modelidir. Banyonun şekli dikkate alınıp geometrik olarak yerleştirilmiş duşa kabin tamamlayıcı bir etki yaratmıştır.

Teknesiz Duşakabin Tasarımı
Teknesiz Duşakabin Stili

Duşakabin Modelleri : Teknesiz Duşakabin Stili
Rahatlığından yana olanlar için ise birebir olan küvet ve duşa kabin modelinin bir arada kullanıldığı bir örnek görmektesiniz. Köşe kısma duşa kabinin konulması hem zarif durmuş hem de geniş gözüken bir banyo etkisi yaratmıştır.

Krom Çerçeve Tek Kapı Duşakabin
Krom Çerçeve Duşakabin Modeli

Duşakabin Modelleri : Krom Çerçeve Duşakabin Modeli
Banyo dekorasyonunu daha önde tutarak yapılmış bir görünümdür. Duşa kabin oldukça sade ve küçük tutularak banyo da alan yaratılmak ve geniş bir görünüm sağlanmak istenmiştir.

Sürgülü Kapılı Duşakabin Modeli
Dikdörtgen Sürgü Kapılı Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Dikdörtgen Sürgü Kapılı Duşakabin
Kahverengi tonları ile tamamlanmış ve tamamen şeffaf, cam görünümden oluşan çok zarif bir duşa kabin modelidir. Köşeye konulmuş küvet ise oldukça estetik görünmesine sebep olmaktadır.

Büyük Duşakabin Modeli
Dikdörtgen Ve Büyük Bir Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Dikdörtgen Ve Büyük Bir Duşakabin
Yine mermer fayanslar ile tamamlanan tamamen camdan oluşturulan bir duşa kabin modelidir. Ortamı ferah ve geniş göstermektedir. Banyonun da geniş olması duşa kabinin istenilen gibi tasarlanmasına sebep olmuştur.

Modern duşakabin tasarımları
Oval Sürgülü Modern Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Oval Sürgülü Modern Duşakabin
Kahverengi severler için uygun olan ve desenler ile tamamlamayı tercih ettikleri bu banyo tasarımına en yakışan duşa kabin tercihi yapılmıştır. Beyaz ile kahverenginin uyumu da tamamlayıcı olmuştur.

Düz Cam Çift Kapılı Duşakabin
Çift Kapılı Modern Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Çift Kapılı Modern Duşakabin
Krem rengi ve kahverengi ile bütünlük sağlanmış ve camdan oluşturulmuş bir duşa kabin modelidir. Diğerlerine göre oldukça farklı görünen çift kapılı bir modeldir. Zarifliği ise eşsizdir.

Oval Açık Duş Modeli
Camsız Oval Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Camsız Oval Duşakabin
Diğerlerinden oldukça farklı görünen modellerden biridir. Cam veya plastik tercihi olmadan daha özgür bir seçim yapılarak tasarlanmış şık ve zarif görünüm sağlayan bir duşa kabin modelidir. Görünümü cam veya plastik ile tamamlamak ise tamamen isteğinize bağlıdır.

Siyah Cam Modern Duşakabin
Siyah Cam Kare Duşakabin

Duşakabin Modelleri : Siyah Cam Kare Duşakabin
Beyazın gün ışığı ile tamamlandığı bir görünüm ile karşı karşıyayız. Hem duşa kabin hem de küvetin güzelliği bir arada kullanılmıştır. Renklerin uyumu ve duşa kabinin camdan olması ise banyonun tamamlanması için büyük etki sağlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu