Duvar Dekorasyonu

Duvar Kağıtları İle Dekorasyon Stilleri

Ev dekorasyonunun en büyük ve önemli parçalarından biri de duvar kağıtlarıdır. Evinizin hangi bölümü için ne tarz seçimler yaptığınız oldukça önemlidir.  Evinizin hangi kısmı olursa olsun duvar kâğıtları ile oldukça kolay bir uygulama sayesinde oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Duvar Kağıtları resim galerisi: Duvar kağıtları modellerini detaylı incelemek ve full sayfada incelemek için üzerine tıklayınız.

Yaptığınız seçimleri mobilyalarınız ve objelerinizi de göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Beğendiğiniz duvar kâğıdı tasarımı çok hoş olsa da sizin dekorasyonunuzu tamamlamıyorsa eğer göründüğü kadar hoş durmayacaktır.

Duvar kâğıdı seçiminizi yaparken en önemli etkenler seçtiğiniz duvar kâğıdı modelinin uygulanacağı ortama sağladığı uyum ve odanın dekorasyonunu tamamlamasıdır. Ferah bir dekora sahip bir ortam için seçilebilecek duvar kâğıtları daha soft ve taze renklerden oluşmalıdır. Daha lüks dekore edilmiş ortamlar için ise daha koyu renkler ve sert çizgili desenler kullanılmalıdır. Duvar kâğıdı seçmeden önce ilk yapmanız gereken şey ise hangi ortamda ve hangi bölümde kullanacağınıza karar vermenizdir. Çocuk odası için, salonunuz için, oturma odası veya mutfak için birbirinden çok farklı tasarımlarda duvar kâğıtları seçmelisiniz. Her ortam için aynı duvar kâğıdı modası artık geçmişte kaldı. Her ortam için farklı renk ve desenlerde duvar kâğıdı seçimi yapmanız evinizi daha modern ve şık bir görünüme kavuşturacaktır.

Duvar kâğıtları evinizi şık gösterdiği gibi oldukça da kullanışlı ve pratiktir. Maddi açıdan bakıldığında da uygun fiyatlıdır. Artık geriye sizin için en uygun olanını seçmek kalıyor. İsterseniz odanızın tamamında isterseniz de sadece seçtiğiniz herhangi bir kısmında kullanabilir ve bulunduğunuz ortamı bu şekilde dekore edebilirsiniz. Ayrıca diğer tavsiyemiz satın almadan önce aynı deseni uygulayacağınız duvarda görmenizdir. Bir numunesini veya modelinin resmini alarak evinize uygun olup olmadığını deneyin. Bunu basit bir bilgisayar programı ile de yapabilirsiniz. Biraz photoshop bilgisi yeterli olacaktır.

Sizlere örnek olması için ve fikir almanız için bazı görseller hazırladık. Buradan ilhan alabilir ve evinizin dekoru hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Resimlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Çiçek desenli duvar kağıt modelleri
Mor Çiçek Desenli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Mor Çiçek Desenli Duvar Kağıdı
Yatak odanızda renkten hoşlanıyorsanız ve renkleri bir arada kullananlardansanız size uygun bir duvar kâğıdı tasarımıdır. Fakat sadelikten hoşlanıyorsanız uzak durmanız gerekebilir. Genç kızların tercih edebileceği bir tasarımdır.

Siyah Motifli Gri Duvar Kağıdı
Siyah Desenli Gri Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Siyah Desenli Gri Duvar Kağıdı
Koyu renklerin krem rengiyle uyumu sizi etkiliyorsa ve desen kullanımdan hoşlanıyorsanız beğenebilirsiniz. Farklı desenler aynı ortamda kullanımı sizi kesinlikle etkileyecektir. Farklı desenler eğer uyumluysa aynı odada kullanımı gayet hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Beyaz desenli Duvar Kağıdı
Bej Renkli Beyaz Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Bej Renkli Beyaz Duvar Kağıdı
Eğer çocuk odasını renkli ve sıcak bir şekilde dekore ettiyseniz ve duvarların boş kalmasını istemiyorsanız eğer sade renklerde ve soft desenlerde duvar kâğıdı tercihleri odanın görünümünü tamamı ile değiştirecektir.

Üç Boyutlu Nostaljik Duvar Kağıdı
Pusula Desenli Üç Boyutlu Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Pusula Desenli Üç Boyutlu Duvar Kağıdı
Nostalji hayranı iseniz ve dekorasyonu nostaljik objeler ile oluşturduysanız eğer bu tarz desenlerde tercihler yapabilirsiniz. Bu tür dekorasyonlarda duvar kâğıdınızın objeleriniz ile olan renk uyumu oldukça önemlidir.

Ahşap Görüntülü 3D Duvar Kağıdı
Üç Boyutlu Ahşap Desenli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Üç Boyutlu Ahşap Desenli Duvar Kağıdı
Şık ve lüks tasarımlar size göreyse eğer duvar kâğıdı seçimizi ahşap desenlerden yapabilirsiniz. Ayrıca duvar kâğıdınızın olduğu kısımda farklı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Bu görselde olduğu gibi duvar içine gömülmüş ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Duvarlarda Melodi Desenleri
Melodi Desenli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Melodi Desenli Duvar Kağıdı
Vazgeçilmez hobileriniz hayatınızda çok büyük yer kaplıyorsa eğer ve olmazsa olmazınızsa bu desenleri duvarlarınız da taşıyarak iç dünyanızı dışa yansıtabilirsiniz. Emin olun ki duvar kâğıtlarınız tam anlamı ile sizi yansıtacaktır.

3D Taş Görünümlü Kağıt
3D Taş Desenli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : 3D Taş Desenli Duvar Kağıdı
Ahşabın her halini seviyor ve beğeniyorsanız eğer, hayatınızın her alanında kullanmaktan hoşlanıyorsanız duvar kâğıdı seçimlerinizi kesinlikle ahşabın tamamlayıcısı olan taş desenlerden yapabilirsiniz. Evinizin görünümünün daha taze olmasına sebep olacaktır.

Klasik Duvar Kağıdı Modelleri
Klasik Koyu Renk Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Klasik Koyu Renk Duvar Kağıdı
Etnik desen sevenlerdenseniz ve objelerinizin seçimlerini de bu yönde yapıyorsanız seçimlerinizi duvar kâğıdınız ile de belli edebilirsiniz. Bu tarz dekorasyonlarınızı gene mobilyalarınızın tonlarında etnik duvar kâğıtları ile tamamlayabilirsiniz.

Kabartma Duvar Kağıdı Modeli
Kabartma Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Kabartma Duvar Kağıdı
Fayansın soğuk ve sert görünümünü ortadan kaldırmak amacı ile ve dikkati duvarlarınıza çekmek için fayanslarınıza göre daha sıcak tonlarda ve yumuşak desenlerde seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca duvar kâğıdı üzerinde ki kabartma ayrıntılar şık ve modern bir görünüm kazandırmaktadır.

İlginç Ve Hoş Bir Duvar Kağıdı
Şirin Banyo Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Şirin Banyo Duvar Kağıdı
Günün bütün stresinizi banyonuzda atmak isteyenlerdenseniz eğer banyonuzda daha sıcak ve huzur dolu duvar kâğıdı seçimleri yapabilirsiniz. Çiçek desenleri ve hoş renkler size bir bahar havası yaşatacak ve içinizde ki tüm stresi alacaktır.

Turkuaz Renkli Duvar Dekorasyonu
Turkuaz Benekli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Turkuaz Benekli Duvar Kağıdı
Ahşabı tamamlayan tek duvar kâğıdı desenleri taş desenler değildir. Duvar kâğıtlarınızda ahşabın rengini ön plana çıkaran daha cıvıl cıvıl ve modern desenler de tercih edebilirsiniz. Ahşap renkli objelere de oldukça yakışan bir duvar kâğıdı örneğidir.

3d Altın Renk Duvar
3D Altın Renkli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : 3D Altın Renkli Duvar Kağıdı
Duvar kâğıtlarında üç boyutlu görüntüler hoşlanıyorsanız bu tarz desenli duvar kâğıtları kullanmak odanıza daha farklı bir hava katacaktır. Bu görselde olduğu gibi tercihlerinizi altın sarısı ve kahverenginin eşsiz uyumundan yana kullanabilirsiniz.

Duvara Baloncuk Desenleri
Baloncuk Desenli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Baloncuk Desenli Duvar Kağıdı
Hiç uyum sağlamaz dediğimiz birbirine oldukça zıt görünen renklerin duvar kâğıtları üzerinde doğru kullanımı ile eşsiz bir uyum yakalayabilirsiniz. Ama unutmayın ki duvar kâğıtlarınız yanlış seçim yapıldığında mobilyalarınızı geri planda bırakabilir.

Mutfak Duvarlarında Halka Desenler
Halkalı Desen Mutfak Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Halkalı Desen Mutfak Duvar Kağıdı
Şık bir mutfak tasarımına sahipseniz eğer ve bu ortama tamamlayıcı parçalar arıyorsanız bu görselde ki gibi abajurlarınız ile duvar kâğıtlarınız arasında eşsiz bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu şekilde daha geniş ve ferah bir ortama sahip olacaksınız.

Yatak Odası Duvar Modelleri
Yatak Odası Duvarında Hoş Desenler

Duvar Kağıtları : Yatak Odası Duvarında Hoş Desenler
Birbirinden oldukça farklı birçok deseni bir arada kullanmayı seviyorsanız eğer bu tarz bir tasarım size oldukça uygun olacaktır. Renkleri ve desenleri kombinlemeyi seviyorsanız bu tarzda duvar kâğıtları seçebilirsiniz.

Füme Rengi Duvar Kağıdı Modeli
Yatak Odası Füme Rengi Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Yatak Odası Füme Rengi Duvar Kağıdı
Füme rengi sizin rengini ise eğer ve hayatınızın her alanında bu rengi kullanmayı seviyorsanız bu tarzda duvar kâğıtlara size çok uygun olacaktır. Ama seçimlerinizi oldukça iyi yapmanız gerekmektedir çünkü tek rengin tonları doğru seçilmediğinde sıkıcı ve kasvetli bir ortam yaratabilir.

Modern Tasarım Mutfak Duvarları
Modern Desenlerde Duvar Kağıtları

Duvar Kağıtları : Modern Desenlerde Duvar Kağıtları
Görselde ki gibi Amerikan mutfaklardan hoşlanıyorsanız ve objelerinizi bu ortama uygun seçmek istiyorsanız, mutfağınızın bir kısmını duvar kâğıdına ayırabilir ve objelerinize uyum sağlayan desenlerde seçebilirsiniz.

Tv Ünitesi Dekorasyonu
Tv Ünitesi İçin Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Tv Ünitesi İçin Duvar Kağıdı
Televizyon ünitenizi tamamlayan ve televizyon izlerken dikkatinizi dağıtmayacak seçimler yapmak istiyorsanız bu tarzda ve desende seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca gün ışığında da duvar kâğıtlarınız kendini belli edecektir.

Duvarlarda Çiçek Desenleri
Pembe Çiçek Desenli Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Pembe Çiçek Desenli Duvar Kağıdı
Renklerin ve desenlerin uyumundan hoşlanıyorsanız ve tek rengin tonlarını kullanmak size göreyse bu tarz bir dekorasyon ve duvar kâğıdını birlikte kullanabilirsiniz. Yatak odanızda fazla vakit geçiriyorsanız bu duruşta bir duvar kâğıdı size rahat bir görünüm kazandıracaktır.

Şık Salon Duvar Dekorasyonu
Klas Bir Salon Duvar Dekorasyonu

Duvar Kağıtları : Klas Bir Salon Duvar Dekorasyonu
Siyah rengin ve gri rengin bir arada kullanılması lüks ve modern bir görünüme sebep olmaktadır. Bu renkler size kasvetli gelmiyorsa eğer dekorasyonunuzu ve TV ünitenizin arka kısmını görseldeki gibi siyah ve gri tonlarda ki desenli duvar kâğıtları ile tamamlayabilirsiniz.

Sarı Duvar Dekorasyonu
Sarı Duvarlarla Başarılı Bir Tasarım

Duvar Kağıtları : Sarı Duvarlarla Başarılı Bir Tasarım
Yeşil renkler her zaman tazeliği yansıtmaktadır. Yatak odanızın eşsiz tasarımını bu tarz taze renkler ile tamamlamak istiyorsanız bu tarzda bir duvar kâğıdı ile tamamlayabilirsiniz. Bu tarz yeşil tasarımları yeşilin tonları ile kullanabilirsiniz.

Beyaz Düz Çizgilerle Duvar Stilleri
Düz Çizgili Beyaz Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları : Düz Çizgili Beyaz Duvar Kağıdı
Siyah beyazın ve grinin uyumu oldukça şık görünmekte ve duvar kâğıdının çizgili olması sebebi le odaya derinlik katmaktadır. Bu tarz birbirine yakın tonları görselde ki gibi tek bir renk daha katarak canlandırabilirsiniz.

Siyah Duvar Dekorasyonu Stilleri
Duvarlarda Siyahın Karizması

Duvar Kağıtları : Duvarlarda Siyahın Karizması
Çalışma odanızın dekorasyonuna uygun olarak az desenli ve objelerinize uygun tonlarda bir duvar kâğıdı seçebilirsiniz. Ayrıca duvar kâğıdınızın olduğu kısımda bu tarz gömme bölümler açarak daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu