Oturma Odası

Evlerin Göz Bebeği Yemek Odası Takımı Modelleri

Yemek odası takımı evlerimizin göz bebeği, en çok özenilen alanlarıdır. Buralarda farklı tarzlarda ve modellerde mobilya kullanırız. Birçok markanın birbirinden güzel takımları bulunmaktadır.

Yemek odası takımı resim galerisi: Yemek odası takımı modellerini detaylı incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Değişik markaların farklı tarzlardaki mobilyalarını inceledikten sonra nihai kararımızı verebiliriz. Tabi bu anlamda odamızın boyutu ve dekorasyonu da seçimimiz için önemli etkenler olacaktır.

Yemek odaları hanımların oldukça beğendiği ve özenle seçtiği takımlardır. Yemek odası takımları salonların olmazsa olmaz parçalarındandır. Hem zarif hem de dekorumuza uyumlu halde seçmek istenir. Seçtiğimiz yemek odası takımından hem şıklık hem de rahatlık bekleriz. Beklentilerimizin arasında güzel görünmesi, şık durması, zarifliğini koruması, geniş olması, açılır kapanır olması önemli kriterlerdir. Peki şimdi ki yemek masaları bu isteğini karşılıyor mu?

Günümüzde rustik, klasik veya country tarzda kullanılmak için oldukça hoş yemek masası modelleri bulunmaktadır. Hem şık görünen hem de ihtiyaç karşılayan yemek odası takımları en çok talep görenleridir. Hem bir çok kişiyi ağırlayabildiğiniz, hem de görüşünden ve şıklığından ödün vermeyen tasarımlardır. Peki yemek masaları nasıl olmalı ve nasıl görünmelidir?  Yemek masanızı evinizin dekoruna göre seçmelisiniz. Yuvarlak , küt, kare, dikdörtgen gibi modellerden ilk olarak model seçimi yapmalısınız. Bu aşamadan sonra rengine karar vermelisiniz. Kaç kişilik bir masa işine yarayacak buna karar verin ve bu kararların hepsini aldıktan sonra ihtiyacınızı belirleyin.

Yemek odası takımı birkaç farklı parçadan oluştuğu için değiştirilmesi kolay parçalar değildir. Bu nedenle doğru seçilmelidir. Çok fazla kişiyi ağırlamak için istiyorsanız  ve yemek odanızın çok fazla yer kaplamasını istemiyorsanız katlanan tarzda yemek masaları daha doğru bir tercih olabilir.

Alfemo yemek odası stilleri
Alfemo Alaçatı Yemek Odası

Yemek Odası Takımı : Alfemo Alaçatı Yemek Odası Takımı
Country tarzının yansıtıldığı yemek odası takımında farklı bir tasarım ruhu var. Porselen kulplara yer verilen takımda mobilyanın hatları lazerle işlenmiştir. Açılabilen yemek masası kullanışlı olması açısından önemli bir avantaj. Çekmecelerinde yavaşlatıcı olan takımda konforlu olmasını sağlayan tüm alternatifler kullanılmaya çalışılmış. Oval kıvrımlara sahip bu mobilyada lazer işçiliğinin yanı sıra el işçiliği ile güzel bir tasarım elde edilmiş. Eviniz için düşünebileceğiniz bu takım ile evinizde uygun bir köşeyi donatabilirsiniz.

Alfemo Yemek Odası Modelleri
Alfemo Escuda Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Alfemo Escuda Yemek Odası Takımı
Bu takımda ilk gözümüze çarpan gövdedeki tasarım oldu. Yatay hatlara sahip bu gövde farklı bir hava yakalanmış. Özgün tasarım aynı zamanda sandalyelerde de kendisini gösteriyor. Bu modern çizgiler kendisini diğer mobilyalarda da hissettiriyor. Vitrinin kapaklarında sürgülü camlar göze çarpan diğer önemli bir ayrıntı.

Alfemo Yemek Odaları
Alfemo Julien Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Alfemo Julien Yemek Odası Takımı
Alfemo mobilyanın karakteristik özelliklerinden birisi kulplarda porselenlere yer vermesi oldu. Zarif bir tasarımda önemli bir etken olduğunu söylemiş olalım. Porselenler her zaman şık olmuştur. Tabi doğru bir dozajın da ayarlanması gerekir. Tasarımında bir Fransız esintisi hissediliyor. Bunu ayak detaylarından anlayabiliyoruz. Masadaki kıvrımlı hatlar diğer mobilyada da devam ediyor. Takım beş ana hattan oluşuyor. Masa, sandalyeler, vitrin, ayna ve konsol. Gayet kararında ve başarılı bir çalışma olmuş. Alfemo mobilya bu çizgisiyle güzel modelleri üretmeye devam ederken 2017 yılı için nasıl bir çizgiyi izleyecek hep beraber göreceğiz.

Alfemo Yemek Odası Masaları
Alfemo Motto Yemek Odasi Takımı

Yemek Odası Takımı : Alfemo Motto Yemek Odasi Takımı
İşte geniş aileler için büyük ve kibar bir yemek odası takımı. Diğer modellerinde olduğu gibi vu modelde de kıvrımlı hatlara bolca yer verilmiş. Sandalyelerin tamamı deri ile kaplanmış. Kullanılan deri ve üzerindeki motifler takımın genel hatlarını yani karakteristik özelliklerini meydana çıkarıyor. Takım yine bir yemek masası, sandalyeler, uzun bir vitrin ve aynalı konsolla tamamlanmış.

Berke Mobilya Yemek Odası Mobilyaları
Berke Mobilya Antik Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Berke Mobilya Antik Yemek Odası
Antika severler buraya toplansın. İşte hayallerinizdeki antik dönemlerin tüm hatlarını taşıyan bir yemek odası takımı. Bu takımda istediğiniz hemen hemen her şey var. Dört adet sandalyenin yanında uzun bir bench harika duruyor. Açılabilir büyük bir masa ve uzun bir gümüşlük kullanılmış. Parçaların tamamında eskitme bir krem boya kullanılmış. Bu takımdaki tüm parçalara sahip olmak isteyeceksiniz.

Berke Mobilya Yemek Odası Modelleri
Berke Mobilya Madam Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Berke Mobilya Madam Yemek Odası Takımı
Berke Mobilya’dan çok güzel bir yemek odası takımı. Fiyat olarak gayette uygun bir model. Güncel yemek odaları ve fiyatlar için Berke Mobilya web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Berke Mobilya Oda Takımları
Berke Mobilya Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Berke Mobilya Masal Yemek Odası Takımı
İşte masallara konu olacak bir masa takımı ve Berke mobilyadan bir güzel tasarım örneği daha. Ceviz ağacının kullanıldığı mobilyalarda doğal olanın güzelliği ve saflığı kendisini hemen belli ediyor. Daha öncede dediğimiz gibi sadelik ön planda ve bu nedenle mobilyalar olabildiğince az kullanılmış. Gerçek gözler fazlasını aramıyor bile. Aynalı bir konsol, ağaç boyası kullanılan masa ve sandalyelere eşlik eden bir bench ile takımımız tamamlandı.

Berke Mobilya Masa Koltuk Takımı
Berke Mobilya Amber Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Berke Mobilya Amber Yemek Odası
Ahşap detaylarının sunulduğu bu takımda kahve rengi tonlar ve doğal ahşap çizgileri ilk göze çarpan detaylar oluyor. Bu renk tonlarında mobilya arayanlar için güzel bir tasarım kendisini gösteriyor. Modern hatların kullanıldığı bu takımda modüller isteğe bağlı olarak çıkarılabiliyor. İstediğiniz modülleri seçtikten sonra ürününüzü sipariş edebilirsiniz. Bu da eminim sizler için güzel bir opsiyon olacaktır.

Country Tarzı Yemek Odası
Berke Mobilya Logos Yemek Odası Tasarımı

Yemek Odası Takımı : Berke Mobilya Logos Yemek Odası
Ahşap tasarımların güzelliğinden bahsetmek yerine bu takımı iyice incelemenizi istiyoruz. Country bir tasarımı hemen hissedebilirsiniz. Ve bu konuda oldukça başarılı olduklarını belirtmekte fayda var. Ağaç malzemelerin kullanıldığı bu takımda lake boya kullanılmıştır. Ayrıca burada bulunan ürünleri tekil olarak satın alabilmeniz mümkün. Her ürünün fiyatı farklılık gösteriyor. Daha detaylı bilgiler için firmanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstikbal Yemek Odası
İstikbal Paula Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : İstikbal Paula Yemek Odası
Şık çizgilere sahip modern bir tasarım hemen kendisini ön plana çıkarıyor. Yeşil sandalyeler ve ceviz rengi ahşap mobilyalar ile güzel bir renk karışı el edilmiş. Masa altı kişilik standart bir masa iken açılabilir özelliği sayesinde sekiz kişilik masa olabilmektedir. Hem stil hem renk tercihleri olsun her anlamda güzel bir model ortaya çıkmış.

İstikbal Mobilya Modelleri
İstikbal Gold Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : İstikbal Gold Yemek Odası
Renklerin birbiriyle dansı ve desenlerin göz alıcı güzelliği bu yemek odasını farklı kılıyor. Özellikle sandalye üzerindeki desenli kumaş ve duvar dekorasyonları harika bir uyum sergiliyor. Büfe üzerindeki olips ayna, gayet yerinde bir seçim olmuş. Burada gözden kaçırılmaması gereken diğer bir husus ise tv ünitesi olacaktır. Odanın tamamı için düşünülmüş bu takımda komple bir oda dekorasyonu hedeflenmiş. Ve gayette başarılı olduğunu düşünüyoruz.

İstikbal Mobilya Yemek Odası Stili
İstikbal Kayra Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : İstikbal Kayra Yemek Odası
Kitabeli bir masanın tercih edildiği bu takımda masa ortadan açılabiliyor. Düz ayakların kullanıldığı masada renk geçişleri başarılı olmuş. Dikey çizgilerin kullanıldığı sandalyelerde sırt kısımlarında döşeme kullanılmış. Gümüşlükteki camlar görselliği ön plana çıkarıyor. Sade ve göz yormayan tasarıma sahip olan bu takıma İstikbal resmi web sayfasından veya mağazalarından ulaşabilirsiniz.

İstikbal Yemek Odası Dizaynı
İstikbal Resital Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : İstikbal Resital Yemek Odası
Narin yapıdaki bu modelde hem şıklık hem de fonksiyonellik ön planda tutulmuş. Yüksek ayakların kullanıldığı mobilyalarda ev hanımları düşünülmüş. Bu özelliği sayesinde temizlik yapmak çok daha kolay olabiliyor. Krem renginin ihtişamlı görüntüsü modern bir tasarımla hayat buluyor. Yemek odasında oval hatlar hakimken parlak bir yüzey kullanılmış. Yemek takımıyla uyumlu olan koltuk takımı yine Resital koltuk takımı serisinden seçilmiş.

İstikbal Yemek Odası Tasarımı
İstikbal Zenit Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : İstikbal Zenit Yemek Odası
Çekmeceli büfe, çift aynalı vitrin, iki adet cam kapağı bulunan gümüşlük, tv ünitesi ve masa takımı ile birlikte zengin alternatifler sunan bir yemek takımı tasarlanmış. Kitabeli bir masayla birlikte baklava desenli sandalyeler takımı tamamlamış. Ayırt edici özellikleri arasında vitrinlerdeki aydınlatma sistemi gösterilebilir. İstikbalin başarılı ve istikrarlı çizgisi devam ediyor. Sizi yanıltmayacak tasarımlara sahipler.

Mondi Yemek Odası Modelleri
Mondi Elegance Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Mondi Elegance Yemek Odası
Elegance yemek takımı ile misafirlerinizle keyifli saatleri bu güzel ortamda geçirebileceksiniz. Hem şık hem de sizi düşünen bir tasarım vadeden bu takımda kullanışlı bölmelerde çatal ve kaşıklarınızı muhafaza edebiliyorsunuz. Kırmızı ve krem renkler harmanlanarak oluşturulan bu takımda dekoratif süsler başarıyla kullanılmış. Dekoratif vitrin aynası mobilyaların stilini vurguluyor.

Mondi Mobilya
Mondi Mabel Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Mondi Mabel Yemek Odası
Klasik bir güzellikte yemek odanızı baştan aşağı yenileyin. İstediğiniz her şeyi bir arada vermeye çalışan bu modelin, beyazın tonlarını çok başarılı kullandığını söyleyebiliriz. Vitrin, aynalı büfe, kitabelik, gümüşlük dahil hepsi klasik güzelliğin temel hatlarına sahip. Büfedeki aydınlatma ayrıntısı takıma zenginlik katıyor. Kitabeli masası fonksiyonel bir işlev görüyor.

Vivense Mobilya
Vivense Armoni Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Vivense Armoni Yemek Odası
Minimal bir tarz ve abartıdan uzak şıklık arayanlara istediğini veren güzel bir yemek odası takımı. Takımın tamamı yemek masası, dört adet sandalye, tv seti, vitrin ve vitrin aynasından oluşuyor. Bu kadar eşyaya rağmen odanızı boğmadan ferah bir ortamda şıklığı yakalayabiliyorsunuz. Mavi ve mor renklerinin hakim olduğu mobilyalar evlerinize şıklık katacak.

Vivense Mobilya Modelleri
Vivense Daisy Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı : Vivense Daisy Yemek Odası
Modern şıklığı yakalamak isteyenler ve eşyaların kalabalıklığından sıyrılıp rahatlığını düşünenler buraya. İşte tam da size göre yemek odası takımı tasarlandı. Yemek masası, sandalyeler ve bir konsol ile takımımızı tamamlıyoruz. Lila renk tonları sandalyeler ve yerdeki yünlü halı odanın dekorasyonunu tamamlıyor. Eğer bu modeli beğendiyseniz Vivense web sitesinden veya mağazalarından fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu