Banyo Dekorasyonu

18 Kullanışlı ve Şık Banyo Dolabı Modelleri

Banyomuzun olmazsa olmazları vardır. Banyo dolabı modelleri hem şık olması hem de kullanışlı olması büyük bir önem taşır. Peki ikisini bir arada istiyorsak nelere dikkat etmeliyiz? Merak etmeyin. Size tek tek örneklerle nasıl bir banyo dekorasyonuna sahip olmanız gerektiğini resimlerle galerimizde anlattık.

Banyo Dolabı Modelleri resim galerisi: Her zevke uygun, farklı tarzlarda banyo dolabı modellerini incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Farklı modellerdeki dolaplar bizi depolama sorunundan kurtarmanın yanı sıra şık ve modern tasarımları sayesinde dekorasyonumuzun tamamlayıcı unsurları olarak da kullanılabiliyor. Hal böyle olunca farklı renk ve desenlerde banyo dolapları aramaya başlıyoruz.

Banyo dolabı tasarımı son derece önemli fakat bu dekoratif aksamının yanı sıra bize sağlayacağı kullanım kolaylığı da son derece önemlidir. Bir banyo dolabı modeli seçerken bize sağlayacağı depolama alanının en üst seviyede olmasını isteriz. Banyoda ihtiyacımız olan ve irili ufaklı neredeyse yüzlerce parçalı bulan malzemelerin depolanması için bu son derece önemlidir.

Küçük banyolar için dolap tasarımları da bu bağlamda en fazla depolama alanını sağlama amaçlı tercih edilmelidir. Aynı zamanda tasarımı ile banyoda bize daha geniş alan bırakacak ve genişlik algısı yaratacak renklerde olması da dikkat edilmesi gereken bir başka husus.

Eğer hazırda banyo dekorasyonunuz varsa içerisine yeni bir dolap eklemek istiyorsanız mümkün olduğunca çok örneği inceleyerek size en uygun olanını tercih etmelisiniz. Banyo dolap modelleri arasında seçiminizi yaparken banyonuzun şekil ve boyutuna göre küçük alanları kapatıcı tercihlerde de bulunabilirsiniz.

Sizler için banyo dolapları ve modelleri ile alakalı birkaç görsel hazırladık. Buyurun galerimizi aşağıdan ziyaret edin.

Ahşap Banyo Dolap Tasarımları
Ahşap Banyo Dolap Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Ahşap Banyo Dolapları
Ahşap banyo dolap modelleri arasında tercih yaparken ahşap aksamın rengi konusunda acele etmeyin ve sizin banyo tasarımınıza uyacak renk ve desenlerde seçim yapmaya özen gösterin. Bu denli bir koyu renge sahip bir dolabınız varsa üzerindeki beyaz mermer hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Ayna Altı Banyo Dolap Tasarımları
Ayna Altı Banyo Dolap Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Ayna Altı Banyo Dolabı
Bu modelimizde ayna altı banyo dolabı rengi ile arka kısımda bulunan klozetin duvarında aynı malzeme ile kaplama uygulanarak tasarımın bütünselliği sağlanıyor. Bu tarz dekorasyon fikirleri ile modern bir çizgi yakalayabilirsiniz. Bazen bu tarz ufak sayılabilecek ayrıntılar banyo dekorasyonunuzu tamamen değiştirebilir.

İkea Banyo Dolap Fiyatları
İkea Banyo Dolap Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : İkea Banyo Dolapları
İkea banyo dolapları konusunda bize mükemmel çözümler sunuyor. Hem modern tasarımları hem de yaratıcı tasarımları ile her kesimin tercih edebileceği modellere sahip olduklarını söyleyebiliriz. İster resmi web sitesinden ister mağazalarından birbirinden güzel modelleri bulabilirsiniz. İnternet sitesinde istediğiniz modele ve fiyata göre filtreleme yapabilirken, farklı markaların modellerine ulaşabilirsiniz.

Banyo Dolap Seti Tasarımları
Banyo Dolap Seti Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Banyo Dolap Setleri
Banyo dolaplarında yeni moda ayna ortasında diğer dolapların devamını sağlayan küçük ve kullanışlı dekoratif devamlılıklar. Bu alanda fazla bir depolama alanı olmuyor fakat dekorasyonu tamamlayıcı bir görünümü bizlere sunuyor. Modern bir tasarım ön planda tutulurken içerisindeki alanlar optimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanmış. Büyük ve derin dolapların yerine daha estetik ve sadece ihtiyacı karşılayacak alanlar bırakılmış.

Beyaz Banyo Dolapları
Beyaz renk banyo dolap modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Beyaz Renk Her Zaman Trend
Beyaz renk banyo tasarımı her zaman trend olan renklerden birisidir. Her banyo için bir miktar beyaz dekoratif ürün bulundurmak dekorasyonunuzun daha hoş ve zarif görünmesini sağlayacaktır. Buradaki retro tasarım bizi eski zamanların estetik anlayışına tekrar hayran bırakıyor. Dolaplardaki çekmece gözleri, büyük bir ayna, oval hatlar hemen hemen her yönüyle çok güzel bir tasarım olmuş.

Klas Beyaz Banyo Dolap Modeli
Harika Bir Beyaz Banyo Dolabı

Banyo Dolabı Modelleri : Beyaz Banyo Dolabının İhtişamı
Beyaz banyo dolapları şıklığı yansıtan ve ortamın daha ferah görünmesini sağlayan çözümleri bizlere sunuyor. Ayrıca görselde de görüldüğü gibi ahşap dekoratif unsurlarla da son derece uyumlu kullanılabiliyorlar. Klasik hatlara sahip güzel bir tasarım olan dolap ahşap rengi havluluk ile güzel bir uyumu yakalamış. Yüksek camlı vitrini olan banyo dolabında açık raflar ve kullanışlı çekmeceler bulunuyor. Eşyalarınızı muhafaza edebilmeniz için bolca çekmece ve geniş iç hacimli dolaplar bulunuyor. Bolca kullanım alanı bulunurken kullanışlılık estetik bir görüntüyle harmanlanmış.

Büyük Ve Modern Banyo Dolabı
Modern Çizgilere Sahip Banyo Dolabı

Banyo Dolabı Modelleri : Modern Ahşap Banyo Dolapları
Ahşap banyo dolapları üzerinde tasarımınıza uygun desenler seçebilir ya da bu görselde olduğu gibi büyük bir dolap tercih edecekseniz dekoratif unsurlarınızı ona uygun seçebilirsiniz. Burada da ayna desenleri mobilya deseni ile uyumlu tercih edilmiş. Saraylardan esinlenen ve lüx çizgilerin kullanıldığı bu modelde ışıklandırmalar alana ayrı bir atmosfer katmış.

Geniş Banyo Dolabı Tasarımları
Geniş Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Geniş Banyo Dolabı Tasarımı
Eğer banyonuzda çok fazla depolama alanı istiyorsanız ve geniş bir banyoya sahipseniz siz de bu tar bir banyo dolabı ile beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Dolap materyaliniz ile jakuzinizin veya küvetinizin dış kısmını kaplamayı da düşünebilirsiniz. Bu banyonuzu bütünleyici bir görev üstlenecektir. Işıklandırmanızı bu modelde olduğu gibi aynalar üzerinde kullanabilirsiniz. Daha klas bir görüntüyü yakalamanız hiç de zor değil.

Gri Renk Banyo Dolap Tasarımı
Gri Renk Banyo Dolap Modeli

Banyo Dolabı Modelleri : Gri Renk Banyo Dolapları
Grinin her tonu banyo dolabı seçiminde harika ve modern bir görünümü de beraberinde getirebilir. Özellikle pastel ve koyu olan tonları son dönemin moda banyo dolapları için sık tercih ediliyor. Banyo dolaplarında ayna kısımlarını olabildiğince geniş tutmak alanı daha ferah ve büyük gösterecektir. Zeminde yine aynı tonlarda granit malzemelerle banyo dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

İkea Banyo Mobilyaları
İkea Modern Banyo Dolapları

Banyo Dolabı Modelleri : İkea İle Banyonuzu Güzelleştirin
İkea banyo dolabı modelleri tek bir modelde farklı tasarım ve tarzları barındırabiliyor. Model içerisinde bir kısım klasik detaylar içerirken diğer bir kısım daha modern çizgilere sahip. Aynı zamanda merdiven dolap gibi farklı ve yaratıcı fikirlerle de dekorasyonuna şıklık katmak isteyenlere önerimizdir.

Kahve Rengi Banyo Dolabı Stilleri
Kahve Rengi Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Kahve Rengi Banyo Dolabı
Kahve tonları banyo dolaplarında modern ve zarif bir görünüm elde etmemize olanak tanıyor. Özellikle koyu tonlar ortamda derinlik algısı yaratmada birebir. Burada minimal bir tasarım oval şekillerle destekleniyor. Yeterli alanınız yoksa bu tarz şık tasarımlarla hem daha geniş bir alan bırakabilirsiniz.

Banyo Vitrin Tasarımları
Banyo Vitrin Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Klasik Banyo Vitrini
Klasik severler için hoş beyaz bir banyo dolabı modeli. Mobilyaların ayak kısımlarındaki hoş klasik detaylar zarif bir görüntü sergiliyor. Yüksek ayaklı mobilyalar temizlik için kullanım sağlıyor. Bu tarz mobilyalarda özellikle ayak kısımları suya dayanaklı olmalıdır.

Klasik Banyo Dolap Stilleri
Klasik Banyo Dolapları

Banyo Dolabı Modelleri : Klasik Banyo Dolap Modelleri
Klasik tasarım denince ilk akla gelen koyu ahşap modeller oluyor. Yine burada da banyo dolapları ile aynı malzeme küvetin dış yüzeyinin kaplamasında kullanılarak mükemmel bir görünüm elde edilmiş. Koyu bir ahşap rengi kullanılırken beyaz mermer raflar ortamın rengini açıyor. Koyu renkli dolabınız olduğunda zeminde gri renkli bir zemin dekorasyonu kullanmak yani daha açık tonlarda bir renk tercihi yapmak mantıklı olacaktır.

Koyu Kahve rengi Banyo Dolabı
Koyu Renk Banyo Dolap Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Koyu Renk Banyo Dolabı
Neredeyse siyaha yakın bu banyo dolabı beyaz renk duvar ve tezgah ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Aynı zamanda dolap ve çekmece kollarının tasarımı da parlak metal tonlarında seçilerek dekorasyonda bütünleyici etki oluşturması sağlanmış.

Koyu Ahşap Dolap Stilleri
Banyo Dolap Tasarımları

Banyo Dolabı Modelleri : Banyo Dolap Tasarımları
Banyo dolabınızda cam kapaklar kullanarak içerisine yerleştireceğiniz ürünlerin renkleri sayesinde daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca bu camlar için farklı desenler kullanmanız da modern bir görünüm sağlayacaktır. Banyolarda vitrinler ayrı bir güzellik unsuru. Bu tarz iki kolon arasında kalan yerlerde siz de bir vitrin yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Lüks Banyo Dolapları
Pratik Ve Lüx Banyo Dolapları

Banyo Dolabı Modelleri : Pratik Ve Lüx Banyo Dolapları
Banyo dolaplarınız için daha modern tasarımlar arıyorsanız bu görselde ki banyo dolabı modeli sizlere ilham verebilir. Sade bir banyo dolabı takımı tercih etmeniz onun modernlikten uzak olacağı anlamına gelmiyor. Üzerinde desenler olmasa dahi keskin hatları ve kullanılan aksesuarları ile modern bir banyo dolabına sahip olabilirsiniz.

Rustik Banyo Modelleri
Rustik Banyo Dolabı

Banyo Dolabı Modelleri : Rustik Banyo Dolabı
Rustik banyo dolapları da yine son moda akımları arasında. Eğer siz de eskitilmiş ve daha doğal banyo dolapları için araştırma yapıyorsanız rüstik modelleri incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Zarif Banyo Tasarımı
Zarif Banyo Dolap Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri : Zarif Banyo Dolap Modelleri
Bu zarif ve sade banyo dolabı örneği dekorasyonun bütününe uygun tercih edilmiş. Aynada yerde ve pervazlarda aynı ahşap desen uygulanarak dekorasyon tüm banyoda bütünsel uygulanmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu